Bronz starších žáků z německého Füssenu.

3. místo z turnaje v německém Füssenu pro starší žáky ročníku 2005 a 2004.


FÜSSEN 2018 - 6. - 8. DUBNA - MEZINÁRODNÍ TURNAJ KATEGORIE U14

HC Střelci Jindřichův Hradec se letos již podruhé zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje v německém Füssenu. Takzvaný AlanderCup, nesoucí název podle svého zakladatele a pořadatele, finského hokejového matadora Seppa Alandera, se letos uskutečnil již po sedmnácté a stále se těší veliké oblibě hokejových klubů a týmů z celé Evropy. Není totiž divu! V krásném prostředí podhůří německých Alp a ve špičkovém hokejovém prostředí, které město Füssen nabízí svými třemi hokejovými halami, je zárukou skvělých hokejových zážitků nejen pro malé hokejisty, ale také pro jejich doprovod z řad rodičů, kteří dotváří výbornou kulisu tunaje. Letos kvalitně obsazený turnaj hráčů ročníku narození 2004 a mladších, za účasti týmů ze Švýcarska, Německa, Čech, Maďarska, Holandska a Slovinska, byl pro naše hráče velkou výzvou, neboť na turnaj odjel tým převážně složený z hráčů ročníku 2005, kteří tvoří jádro týmu pro účast v žákovské lize osmých tříd v nadcházející sezóně 2018/2019. Bez velkých ambicí, ale s odhodláním a pokorou, vstoupili Střelci do turnaje zápasem se švýcarskou Basileí. V systému turnaje, který byl koncipován na čtyři základní skupiny za účasti 12ti týmů a kde se utkání hrála na dva poločasy, přičemž každý z nich byl počítán jako jeden zápas, rozhodoval každý vstřelený a obdržený gól, mladí Střelci ubojovali první 2 body za dvě remízy, a tím odstartovali svou sérii bojovných výkonů založených na výborném goaltendingu a agresivním bruslení. Ve fyzických parametrech se naši hráči se soupeři nemohli zdaleka rovnat, ale na druhou stranu jim pomohl fakt, že v Německu ještě v této kategorii není dovolena hra tělem! Tímto mnohdy o dvě hlavy menší a o 30 kilogramů lehčí Střelci vyrovnali svůj handicap a svou statečností v osobních soubojích udivovali nejednoho fanouška na tribuně krásné füssenské arény. Důkazem je přiložené foto kapitána Šimka a jeho protějšku z týmu EHC Basel.

Hráči HC Střelci se postupně v základní skupině utkali s týmy již zmiňované EHC Basel (0:0 a 1:1) a německým EHC Duisburg (2:0 a 4:0), dále pak ve finálové skupině se selektovými týmy švýcarského EHC Winterthur Young Flyers (0:1 a 3:1) a s německými Hockey Bears (1:1 a 2:1). Do semifinále naši borci postoupili z prvního místa skupiny díky většímu počtu nastřílených branek, kde se utkali s Čechy z Děčína. Děčínský tým na turnaj přijel s kvalitním mužstvem, které tvořili hlavně hráči ročníku 2004 a ve svých dosavadních zápasech předváděli líbivý kombinační hokej. V utkání o postup do finále hraném na 2x 15 minut se však hrál urputný hokej. Nakonec zápas rozhodly individuální chyby vzniklé snad i z přemíry snahy (0:2). Střelci, i přes slzy zklamání po tomto prohraném klání, zbraně nesložili! Bitva o třetí místo se švýcarskou Basileí připomínala v pravém slova smyslu mýtický boj Davida s Goliášem! Obrovští hráči soupeře prakticky nepůjčili prvních deset minut Střelcům puk, ale Střelci dokázali reagovat perfektně zvládnutou obranou ve vlastním pásmu, kterou mají skvěle natrénovanou z uplynulé sezóny zejména z utkání žákovské ligy 8. tříd. Soupeře, frustrovaného vlastní nemohoucností dopracovat se vstřelení branky, překvapovali Střelci rychlými výpady a protiútoky. Vybojované bronzové umístění podtrhuje heroický výkon všech hráčů a budiž jim sladkou tečkou. Všichni hráči si zaslouží pochvalu! Uznání se jim dostalo i od organizátora turnaje, který ocenil jejich turnajové vystoupení i v souvislosti s jejich stářím v porovnání s ostaními družstvy.

Účast na turnaji plnila zároveň také účel teambuildingové akce a pro zúčastněné hráče byla odměnou za uplynulou mistrovskou sezónu, která byla bezpochyby nejnáročnější ze všech, jež tato kategorie dosud absolvovala. Návštěva místních zajímavostí, jakými jsou například zámek Neuschwanstein, most nad vodopády, zvaný Marienbrücke, a lanové lávky Highline 179 v rakouském Ehrenbergu, také zapsané v Guinesově knize rekordů, si všichni hráči skvěle užili jakožto i skvělou kamarádskou atmosféru celého pobytu. Už teď přemýšlíme o další účasti napřesrok!

A v neposlední řadě - touto cestou vyjadřujeme také své poděkování sponzorům našeho zájezdu...!

Sestava: brankáři -  Punda Filip, Pajer Adam - obránci - Ondřej Jakub, Pevný Ondřej, Vomastek Lukáš, Chrpa Jáchym, Topol Adam, Pajer Tomáš - útočníci - Šimek Jakub, Šachl Petr, Vasileuski Maisei, Jon Rudolf, Ledecký Vítek, Bártů Jan, Čeloud Martin, Zamazal Erik, Zamazal Denis, Šabatka Štěpán

Podpůrný tým: Ondřej Rostislav, Smíšek Bohumil, Punda Filip st., Šimek Ondřej, Zamazal Radek, Šachl Petr st.

 

Pořadí turnaje:

 1. místo - HC Slavia Ljubljana (SLO)
 2. místo - HC Děčín
 3. místo - HC Střelci Jindřichův Hradec
 4. místo - EHC Basel (SUI)
 5. místo - Hockey Tigers (CZ)
 6. místo - EHC Winterthur (SUI)
 7. místo - Hockey Bears (FIN/GER)
 8. místo - MAC Budapes (HUN)
 9. místo - Netherlands Talentteam (HOL)
 10. místo - Óbudai Hockey Acad (HUN)
 11. místo - EHC Erfurt (GER)
 12. místo - EHC Duisburg (GER)

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Jihočeský kraj Týdeník Jindřichohradecka Froda s.r.o. B-Credit s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Tupa s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo ČSOB Jiří Pravda inWebio RM-BAU Fintes PaP Bohemia Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. Prospere s.r.o.