Cyklo výlet kategorie 2009.

Ročník 2009 zahájil letní přípravu vyjížďkou na kolech.

V neděli 28.5. se sešla nemalá část ročníku 2009, spolu se svými rodiči a sourozenci, aby strávila krásný slunečný den na kolech. Většina účastníků v dopoledních hodinách vyrazila z J. Hradce úzkokolejkou do České Kanady do zastávky Senotín. Odtud se více než čtyřiceti členná skupina vydala po silnici směrem k vesnici Kaproun, před kterou odbočila do lesů, aby se po stinných lesních cestách dostala na samoty zvané Na Jitrách. Z Jiter všechny čekal čtyř kilometrový, poměrně adrenalinový, sjezd krásnou krajinou do Kunžaku, kde proběhla krátká přestávka na doplnění sil a energie. Poté, natěšení na pořádný a zasloužený oběd, jsme se vydali po silnici směrem na Střížovice, za kterými jsme opět sjeli ze silnice a po lesních a polních cestách, okolo Krvavého rybníka, jsme přijeli po červené značce do cíle na Malý Ratmírov. Zde již čekal na děti i rodiče oběd, malí nasycení střelci nezaháleli, zahráli si na hřišti fotbal a někteří si dokonce zaplavali v rybníku. Rodiče, ve velice příjemné a veselé atmosféře, poseděli, pobavili se a v pozdějších odpoledních hodinách vyrazili zpět s dětmi do Jindřichova Hradce.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří svou výbornou náladou celý výlet podpořili a těšíme se na další společné akce.