Domácí velikonoční turnaj ročníku 2009.

Na závěr sezony kategorie 2009 - 2. třída uspořádala domácí velikonoční turnaj.

O velikonoční sobotě 15.4. uspořádali HC Střelci pro ročník 2009 poslední turnaj této sezóny. Pozvání přijalo pět týmů: HC Lev Benešov, HC Berounští Medvědi, HC Milevsko, HC Kohouti Tábor, BK Havlíčkův Brod. Hrálo se systémem 3 na 3 po dobu 2 x 10 minut.  Každý z týmů sestavil dvě mužstva, která pak odehrála na levé a pravé straně čtyři zápasy. Získané body ze zápasů se v závěru sečetly, a tím se určilo konečné umístění zúčastněných mužstev.
Do turnaje jsme vstoupili zápasem proti Táboru. Na obou stranách se hrálo vyrovnaně a přesto, že jsme zápasy o gól prohráli, byl k vidění pěkný bojovný hokej. Zápas s Benešovem se nepovedl modrému týmu, který byl bez pohybu a musel se smířit s vysokou porážkou. Na druhé straně měl bílý tým po celou hrací dobu převahu, střelecky se ale hráčům nevedlo a tak zápas rozhodl jen jeden gól ze strany Střelců. V zápase proti Berounu se modrý tým zvedl a ukázal všem zúčastněným hru, na kterou jsme u těchto hráčů v letošní sezóně zvyklí a urval především pro svůj vlastní klid důležité vítězství. Bílý tým inkasoval hned v úvodních minutách čtyři góly, a i když se v druhé části naši hráči probudili, soupeř už si vítězství vzít nenechal. Urputný zápas plný krásných akcí a šancí byl k vidění na straně modrého týmu v zápasu proti Milevsku, kde výsledkem byla spravedlivá remíza. Z bíllého týmu vyprchala v zápasech s Milevskem i Havlíčkovým Brodem veškerá energie, pomalé bruslení se stávalo ještě pomalejším a tudíž už žádnými body do konečného zúčtování nepřispěl. Modří zvládli poslední zápas na výbornou, získali dva body a posunuli tak náš tým v konečném pořadí na páté místo.

Na závěr sezóny děkujeme našim trenérům a jejich asistentům za trpělivost, kvalitně vedené tréninky a celkově velmi aktivní sezónu vyplněnou navíc o spoustu přátelských utkání a turnajů. Další velký dík patří rodičům 2009, respektive skvělé partě v čele s Hynkem Máchou, za jejich pozitivní přístup ke všem akcím.

Markéta Urbánková

sestava modrý tým: Filip Filip, Bártů Rozárka: Beran Honza, Ferda Tadeáš, Mácha Víťa, Kopřivová Viktorka, Máchová Karolínka, Urbanová Viki, Šachl Mathias, Vičar Honza, Benda Max

sestava bílý tým: Bártů Rozárka, Tůma Šimon, Riley Tony: Hogaj Josef, Jankovič Tomáš, Böhm Sebík, Hofbauer Filip, Hanzl Tomáš, Topič Sam, Kolář Honza, Pundová Verunka, Riley Tony, Tůma Šimon

HC Střelci J. Hradec  modrý tým - HC Kohouti Tábor         3:4