Domácí výhra šesťáků s Třemošnou.

Střelci z ročníku 2007 porazili doma Třemošnou.

Úvodních téměř 5 minut se hrálo zejména v obranném pásmu hostů. Ti ale v podstatě z prvního protiútoku na začátku 9. minuty skórovali jako první. Domácí vyrovnali v 10. minutě dorážkou odražené střely. Vlastně celý zápas byl na straně Střelců chararkterizován kombinační hrou, zatímco Meteor se snažil těžit zejména z brejků. O výsledku rozhodla 2. třetina, ve které Střelci dali během čtyř minut 3 góly - nejdříve skóroval před brankou dobře postavený útočník domácích po přihrávce zpoza brány, za 2 minuty potom obránce střelou od modré bezprostřeně po vyhrané buly a minutu před koncem třetiny vedl k úspěchu důraz útočníků na hranici brankoviště hostů. Začátek třetí třetiny přinesl hokej ve vysokém tempu, kdy se více než 3 minuty hrálo bez přerušení. V 7. minutě hosté snížili na 4:2, když absolutně nepřehlednou skrumáží před domácím brankářem prošel pomalý puk mezi bruslemi několika hráčů až za záda domácího gólmana, který neměl možnost cokoliv vidět. Mezi 54. a 56. minutou domácí dvakrát skórovali - znovu po střele obránce od modré a po parádní kombinaci s rychlou rozehrávkou z vlastního obranného pásma. Meteor ještě korigoval na 6:3 v čase 59:59, kdy nejmenovaný obránce domácích ztratil za vlastní brankou puk v očekávání konce zápasu. Naštěstí vítězství Střelců už nemohlo být ohroženo. Domácí opět podali pěkný kolektivní výkon a jištěni oběma gólmany, kteří se na poslední třetinu prostřídali, dosáhli na další výhru!

P.S.: Zmíněný obránce byl doma podroben disciplinárnímu řízení kombinovanému s křížovým výslechem, v němž na svoji obhajobu uvedl, že nesledoval časomíru, ale odpočítávání času svými spoluhráči na střídačce, přičemž si zjevně neuvědomil známou skutečnost, že slovní odpočet obvykle předbíhá reálný čas o jednu až dvě vteřiny... Ponaučení pro příště.

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Meteor Třemošná         6:3 (1:1;3:0;2:2)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal, Vojtěch Beran, Filip Blažek, Adam Čáp, David Hána, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek