Krásné 2. místo z Francie pro ročník 2006.

Z turnaje z francouzského Morzine si mladší žáci ročníku 2006 přivezli stříbrné medaile.

Ve čtvrtek 27.4. navečer vyrazili mladší žáci Střelců ročníku 2006 na dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj do francouzského horského městečka Morzine. Jedná se o bývalé hokejové působiště našeho vedoucího mužstva Christiana Eliana, který měl celý zájezd na starost a zvládl ho na jedničku. Cestou nás na německé dálnici potkala sněhová kalamita, ale to bylo jediné negativum, které nás během pěti dnů zastihlo. Do cíle jsme dorazili v pátek odpoledne. Navečer naši kluci odehráli ještě přátelský zápas s místním klubem Les Pingouins Morzine-Avoriaz a hned po nich na led vyjeli "Old boys Střelci" proti místním borcům, aby si také změřili síly na mezinárodní úrovni. Oba zápasy jsme vyhráli, i když důležitější bylo, že vše proběhlo ve velice přátelské atmosféře a kluci (mladí i staří) se seznámili s místními hostiteli. Od soboty 29.4. se hrál  turnaj, kterého se zúčastnilo 8 mužstev ze čtyř zemí - Itálie, Švýcarsko, Česko a domácí Francie. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 20 minut čistého času a poté týmy na 1 až 4 místě odehrály semifinále a vítězové se utkali ve finále.

Hned první zápas na turnaji jsme odehráli proti týmu ze Švýcarska, který již na rozbruslení vypadal výborně a než jsme se rozkoukali, byl konec a my prohráli 0:4. V dalších zápasech základní části jsme, ale již nezaváhali, vše vyhráli a do semifinále postoupili ze 2. místa. Kluci hráli zápas od zápasu lépe, výborně kombinovali, bruslili a stříleli pěkné góly. Semifinále jsme odehráli proti švýcarskému mužstvu Trois Chene a po výborném kolektivním výkonu vyhráli 3:0 a těšili se na finále, ve ketrém na nás čekal jediný přemožitel a to švýcarské mužstvo Spirit Bienne. Finále se hrálo na 2 x 15 minut čistého času a jedním slovem bylo výborné. Oba týmy předváděly rychlý hokej s množstvím střel a pěkných kombinací, halou se ozývalo bouřlivé povzbuzování obou týmů a o všem rozhodovaly, až samostatné nájezdy, protože finále skončilo remízou 1:1. Zde byl bohužel soupeř o jeden gól lepší a celý turnaj vyhrál a naši Střelci získali stříbrné medaile. Po finále byli všichni Střelci hodně smutní i nějaká ta slzička ukápla, ale i to sport přináší a Střelci se vůbec za svůj předvedený výkon ve finále, ale i v celém turnaji nemusí vůbec stydět. Do "All stars týmu" celého turnaje se dostali naši dva Střelci - obránce Miroslav Křivánek a útočník Tomáš Sedlačík.

Prožili jsme krásné skoro tři dny v malebném horském prostředí francouzských Alp, odehráli kvalitních 9 zápasů na konec sezóny, děti poznaly nové kamarády, protože byly ubytovány ve francouzských rodinách z domácího týmu a i během turnaje si udělaly spoustu kamarádů z ostatních mužstev, kteří jim poté ve finále mohutně fandili a vůbec nikomu nevadilo, že se ještě nedorozumí, protože jejich společným jazykem byl sport a kamarádství. Turnaj byl výborně zorganizován, všichni místní usedlíci se k nám chovali mile a vstřícně, jak není bohužel občas v Česku zvykem. Samozřejmě hlavní dík patří Christianovi Elianovi, který vše zorganizoval a bylo vidět, že si ho místní hokejový klub i po ukončení profesionální kariéry velice váží a na jeho služby nezapomíná. Také děkujeme všem rodičům za jejich finanční podporu, bez které bychom turnaj nemohli absolvovat a za jejich celosezónní fandění a péči. Nyní budeme mít dva měsíce volno a potkáme se opět na začátku nové sezóny 2017/2018.

Martin Beran

sestava: Ondra Lukeš - Cedrik Elian, Míra Křivánek, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič - Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Vojta Lošonský, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Jakub Kaňka, Bořek Dvořák

sestava "Old boys Střelci" - Přemek Tuček - Jirka Topič, Karel Dvořák, Petr Sedlačík, Christian Elian, Sláva Fiedler, Míra Křivánek, a místní kamárádi Loic Gaydon a Mathieu Jestin

výsledky turnaje

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Spirit Bienne ( Švýcarsko )              0:4

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Trois Chene ( Švýcarsko )               2:1 ( Beran 2 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Pingouins Morzine ( Francie )    6:0 ( Fiedler 2, Sedlačík 1, Beran 1, Kaňka 1, Šamko 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Real Torino ( Itálie )                        4:0 ( Beran 2, Šamko 1, Topič 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Hormadi Anglet ( Francie )            2:1 ( Beran 2 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Ducs Angers ( Francie )                  2:1 ( Sedlačík 1, Fiedler 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Scorpions Mulhouse ( Francie )    8:0 ( Fiedler 2, Beran 2, Sedlačík 1, Lošonský 1, Havel 1, Elian 1, Tuček 1 )

semifinále: HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Trois Chene ( Švýcarsko )              3:0 ( Křivánek 1, Sedlačík 1, Fiedler 1 )

finále: HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Spirit Bienne ( Švýcarsko )             1:2 sn ( Beran 1 )

Konečné pořadí:

1. Spirit Bienne
  2. HC Střelci Jindřichův Hradec
  3. Trois Chene
  4. Ducs Angers
  5. Hormadi Anglet
  6. Real Torino
  7. Scorpions Mulhouse
  8. Pingouins Morzine

Všem Střelcům patří velký dík za výborné sportovní výkony a vzorné chování a rodičům za podporu a fandění!