Rozhovor s předsedou HC Střelci.

Zeptali jsme se na pár otázek předsedy klubu HC Střelci Ing. Vladislava Svobody.

Již tento víkend začnou první mistrovská utkání v nové sezóně 2016/2017. Před startem mistrovských utkání jsme se zeptali předsedy „Střelců“ Vladislava Svobody na pár otázek:

Jak hodnotíte uplynulou sezónu 2015/2016?

Byla to sezóna výjimečná. Po úhradě odstupného za hráče klubu KLH Vajgar ve výši 1.240 tis. Kč se již mohly čtyři kategorie dětí, účastnit soutěží pořádaných ČSLH. Náš klub uspořádal pět domácích turnajů, z nichž jeden byl mezinárodní a na patnáct turnajů naše děti vyrazily na pozvání jiných klubů. Týmy hráčů r. 2003, 2004 a 2005 se zúčastnily mezinárodního turnaje v Lucembursku. Po celou sezónu probíhal nábor nových dětí či výuka bruslení a samozřejmě pokračoval projekt „Děti do pohybu“. Náš klub uspořádal „Mikulášskou zábavu“ pro rodiče a „Čertovský nábor pro nejmenší Střelce“, dále pak v únoru jsme se všichni účastnili Masopustního průvodu.

Znamená to tedy, že Střelci žijí nejenom hokejem?

Přesně tak. Cílem není jen z dětí dělat „hokejisty“, ale především je snahou, aby se děti a s nimi i rodiče bavily po celý rok. Tudíž měly tak zábavu jak sportovní, tak i společenskou. Z tohoto důvodu se v úvodu již letošní sezóny uskutečnila jedna z nejpopulárnějších akcí, a to „Rafty 2016“.

Jak probíhalo u Střelců mezidobí od konce sezóny do dnešních dnů?

Ještě než řeknu plány na letošní sezónu, musím se vrátit k tomu, co již se odehrálo. V průběhu května a června se naši Střelci připravovali na letošní sezónu – měli suchou přípravu na sportovištích v J. Hradci a zároveň pravidelně jezdili na zimní stadion do Telče. Začátkem srpna pak proběhl první ročník letního tábora na nedaleké Osice a následovalo soustředění již na ledové ploše na zimním stadionu a sportovní hale v J. Hradci. Na konci srpna se mi podařilo spolu s partnery z Kazachtánu a Ruska a Petrem Sedlačíkem uspořádat mezinárodní hokejový turnaj starších žáků „Jindřichův Hradec Summer Cup 2016“ (Pozn. turnaje se zúčastnilo osm týmů ze sedmi zemí, vítězem se stal tým CSKA Moskva). Rovněž proběhly domácí turnaje tří kategorií a kategorie r. 2005 a 2008 se zúčastnily turnaje ve Světlé nad Sázavou.

Jaké jsou plány na letošní sezónu?

V první řadě musím s radostí konstatovat, že letos se bude účastnit soutěží řízených ČSLH pět kategorií! Dále jsem rád, že se mi podařilo s Jihočeským svazem ledního hokeje vykomunikovat, že obě naše kategorie mladších žáků budou hrát ligu mladších žáků (společná soutěž jihočeského a západočeského kraje), což stálo poměrně velké úsilí a vstřícnost ostatních klubů. Tímto bych chtěl JčČSLH a ostatním klubům za vstřícnost poděkovat. Rovněž se budu snažit, aby do J. Hradce zavítaly opět špičkové týmy z Evropy a sehrály mezinárodní turnaje s dalšími kategoriemi našeho klubu. Zároveň bych byl rád, kdyby se mi podařilo zajistit finanční prostředky na výjezd některých „Střeleckých“ družstev na turnaj konaný v zahraničí.

Jaká panuje situace mezi HC Střelci a KLH Vajgar? Nedojde k nějaké bližší spolupráci mezi oběma kluby?

Musím konstatovat, že s příchodem nového manažera mládeže p. Milana Mazance, jsou vztahy mezi našimi kluby, domnívám se, velice korektní. Otázku případné hráčské spolupráce za náš klub řešil na neformálních schůzkách hlavní trenér Petr Šachl a za KLH Vajgar Milan Mazanec. Na těchto schůzkách si představili vzájemné představy případné spolupráce. Při setkání M. Mazance a Z. Kynčla (trenér KLH Vajgar) s našimi trenéry a výkonným výborem jsme byly v obrysech seznámeni se stavem hráčské základny u KLH Vajgar v jednotlivých kategoriích. Celá tato jednání musím, ještě jednou říci se konala ve velice korektním duchu, nicméně od samotného vedení KLH Vajgar o.s. žádná konkrétní nabídka nepřišla. Je nutno si uvědomit, že oba kluby mají mezi sebou obrovský příkop v částce 1.240 tis. Kč (tuto částku uhradili rodiče a sponzoři za odstupné svých dětí). Dalším podstatným bodem je kdo by financoval případné další kategorie, když HC Střelci s touto kategorií nepočítali? Takže musím konstatovat, že nějaká další spolupráce zatím není na pořadu dne.

A přání na začátku další soutěžní sezóny?

Všem malým i velkým Střelcům přeji hodně zdraví a štěstí, mnoho nejen  hokejových zážitků a radostných chvil u HC Střelci Jindřichův Hradec.

Rovněž bych chtěl poděkovat všem rodičům, pomocníkům, vedoucím družstev a samozřejmě trenérům v naší „střelecké“ činnosti. Zejména P. Šachlovi, Martinu Beranovi, S. Fiedlerovi, P. Ch. Elianovi, P. Sedlačíkovi, Marku Beranovi, R. Tomanovi, M. Bryolovi, J. Strachotovi, H. Máchovi, V. Kotalíkovi, P. Davidovi , M. Vomastkovi a celé řadě dalších, na které jsem určitě zapomněl.