Slavnostní zahájení mezinárodního turnaje.

V neděli 21.8. se odehrálo prvních 12 zápasů.

V neděli 21.8. v 7.30 hodin byl zahájen mezinárodní hokejový turnaj starších žáků pořádaný naším klubem HC Střelci Jindřichův Hradec. V úvodním utkání se naši Střelci potkali s lotyšským týmem LSSS Liepaja a po vyrovnaném průběhu zápasu svítil na časomíře nerozhodný výsledek 3:3. Další zápasy ihned navazovaly a během dne se odehrálo 12 utkání. Turnaj má vynikající úroveň, hráči ročníků 2003 a 2004 předvádějí výbornou kombinančí hru, jsou fyzicky zdatní a někteří z nich mají i tvrdou střelu. Všechny týmy velice dobře bruslí a hlavně mužstvo CSKA Moskva je po bruslařské stránce výborné. Je vidět, že se způsobu bruslení věnují hodně.

Večer ve 20.00 hodin proběhlo slavnostní zahájení turnaje na Náměstí Míru, kde byly představeny všechny týmy, kapitáni mužstev převzali upomínkové předměty k turnaji a k městu Jindřichův Hradec, byly vyhodnoceny dovednostní soutěže, kde v jedné ze tří soutěží zvítězil domácí borec Filip Svoboda a to v přesnosti střelby na branku. Na podiu klukům popřála hodně úspěchů a zdaru v turnaji místostarostka Ing. Petra Blížilová a také jindřichohradecký rodák a dlouholetý německý reprezentant Petr Fical. K poslechu zahrála jindřichohradecká rocková skupina AMY.

Přejeme všem týmům, aby v dalších zápasech uhrály co nejlepší výsledky, daly pěkné góly a nikdo se nezranil a samozřejmě držíme pěsti domácímu celku HC Střelci Jindřichův Hradec!

Výsledky prvního dne - neděle 21.8.:

LSSS Liepaja - HC Střelci Jindřichův Hradec: 3-3
KAC Klagenfurt - Kölner Haie: 3-4
DHK Debrecen - HC Kometa Brno: 6-3
CSKA Moskva - HK Dinamo Minsk: 4-3

HC Kometa Brno - CSKA Moskva: 0-6
Kölner Haie - DHK Debrecen: 4-0
HC Střelci Jindřichův Hradec - HK Dinamo Minsk: 1-5
LSSS Liepaja - KAC Klagenfurt: 0-4

CSKA Moskva - Kölner Haie: 5-0
DHK Debrecen - LSSS Liepaja: 5-6
KAC Klagenfurt - HC Střelci Jindřichův Hradec: 2-3