Zlato pro ročník 2005 z německého Füssenu.

Mladší žáci Střelců z kategorie 2005 vyhráli turnaj v něměckém Füssenu.

Série dubnových turnajů pro ročník 2005 našeho klubu pokračovala sportovním kláním v německém Füssenu ve dnech 12.-14.4.2017 - mužstvo šesté třídy HC Střelci se za odměnu po celosezónní odvedené práci na turnaj vydalo s významným finančním přispěním sponzorů. Již 18. ročník tohoto mezinárodního turnaje nazvaného Füssen Cup 2017 se odehrál v malebném městečku pod německými Alpami. Krásné prostředí bavorského Füssenu všechny účastníky turnaje muselo okouzlit, stejně jako vstřícnost a ochota hlavního organizátora turnaje, finského hokejového matadora Seppa Alandera, a jeho kolegy, Čecha Pavla Mojtka. Profesionalita organizátorů byla znát na každém kroku - s vyskytnutými komplikacemi si dokázali okamžitě poradit. Turnaj se odehrál v pěkné moderní hale s profesionálním zázemím, které hojně využívají všechny německé reprezentační týmy k vlastním soustředěním a zápasům.

Soupeři se na turnaj sjeli z celé Evropy - aby změřili své síly a porovnali svou výkonnost. Hráči HC Střelci J. Hradec se postupně utkali s týmy Hockey Tigers – selektový tým z ČR, Miskolci – selektový tým z Maďarska, ACDC – selektový tým Německo, EV Füssen, Hockey Bears – selektový tým z Ukrajiny. Střelci se do soupeřů pustili s chutí a mnohdy lépe individuálně vybavené hokejisty soupeřů přehrávali svou typickou agresivní celoplošnou hrou s rychlými kombinacemi, které leckdy končily krásnými góly. Střelci všechny své zápasy ve skupině vyhráli, i když ne vždy ideálním výkonem - ať už pro podcenění soupeřů nebo z důvodu únavy. Každopádně zaslouženě postoupili do finále, v němž se střetli s českým výběrem Hockey Tigers. Zde je potřeba zmínit důležitou skutečnost - druhým finalistou měl být po skončení základní části ukrajinský výběr Hockey Bears, ale po zjištění podvodného jednání managementu týmu a následném oficiálním protestu, vzneseném činovníky Hockey Tigers, který direktoriát turnaje uznal, byl tým z Ukrajiny diskvalifikován a do finále tak postoupili právě čeští Tigers. Finále mělo spád, bojovalo se na obou stranách a k vidění byl pěkný fyzický hokej plný osobních soubojů okořeněný spoustou gólů. Jako rozhodující se ukázal fakt, že tým HC Střelci pravidelně využíval všech 15 hráčů do pole ve všech svých utkáních, a měl tak v závěrečném dějství více sil než soupeř, který hrál na minimální počet hokejistů. Finálový zápas Střelci ovládli poměrem 9:4 a zaslouženě si odvezli zlaté medaile! Na závěr hodnocení bych znovu zmínil krásu prostředí městečka Füssen a organizaci celého turnaje. Povedený hokejový výlet se zlatou třešničkou na dortu si nejenom všichni hráči, ale také rodiče a činovníci této kategorie velmi užili. Posuďte sami - viz foto! Mladí Střelci z Jindřichova Hradce zanechali na této prestižní hokejové akci výraznou stopu a svým vítězstvím se zařadili po bok klubů, jakými jsou například Jokerit Helsinky, Red Bull Salzburg, HC Litvínov a dalších, které v sedmnáctileté historii tohoto turnaje Füssen Cup získaly.

Petr Šachl

sestava: Petrů Zdeněk - Chrpa Jáchym, Ondřej Jakub, Valevaty Pavel, Hron Adam - Šachl Petr, Šimek Jakub, Bártů Jan, Kotalík Viktor, Vasilevski Maisei, Jon Rudolf, Pevný Ondra, Čeloud Martin, Ledecký Vítek, Urban Matyáš, Maiseiev Nikita

HC Střelci Jindřichův Hradec – Hockey Tigers                    8:3

HC Střelci Jindřichův Hradec – Miskolci Jegesmedvek       6:1

HC Střelci Jindřichův Hradec – ACDC Select                      5:1

HC Střelci Jindřichův Hradec – EV Füssen                        10:3

HC Střelci Jindřichův Hradec – Hockey Bears                     4:4

Finále: HC Střelci Jindřichův Hradec – Hockey Tigers         9:4

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. HC Střelci Jindřichův Hradec
  2. Hockey Tigers
  3. Miskolci Jegesmedvek
  4. ACDC Select
  5. EV Füssen
  6. Hockey Bears - diskvalifikace

Poděkování patří všem hráčům, rodičům a sponzorům, kteří nás podpořili!