Zlato z Lucemburska pro ročník 2007 i 2005!

Zlaté medaile přivezli Střelci z ročníku 2007 i 2005 z mezinárodního turnaje v Lucembursku!

Ve dnech 29. a 30. dubna se zúčastnili naši hráči 4. a 6. třídy mezinárodního turnaje v Lucemburském hlavním městě. Za soupeře měli kluby z Lucemburska, Belgie, Nizozemí, Francie a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Cesta autobusem do místa konání byla náročná - v důsledku dopravních komplikací trvala více než 12 hodin. Ubytováni jsme byli v areálu Youth Hostels v Hollenfelsu - ubytovacím komplexu vybudovaném v bezprostřední blízkosti místního zámku. Historie původního hradu sahá až do 11. století, první písemná zmínka je pak datována k roku 1129 v souvislosti s jakýmsi rytířem z Holefelsu. Vlastní areál zámku je krásně zrekonstruován a slouží dnes jako centrum vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje.

Obě kategorie nastoupily proti o rok starším protihráčům (2005 -> U13 a 2007 -> U11) a hrály své zápasy systémem 2 x 15 minut hrubého času; finále se hrálo na 2 x 20 minut, posledních 5 minut v čistém čase. Sled jednotlivých utkání obou turnajů s výsledky je zmíněn níže; každopádně platí, že možné teoretické předpoklady o papírově slabších soupeřích se zdaleka nenaplnily a zejména s týmem 2007 sehráli soupeři tři naprosto vyrovnaná utkání, která rozhodla až větší vůle po vítězství!

Velkou ctí pro Střelce byla možnost potkat se s jindřichohradeckým rodákem, dlouholetým německým reprezentantem a spolupořadatelem turnaje, panem Petrem Ficalem, který kromě organizace turnaje působil v jeho průběhu také jako rozhodčí, včetně finálového zápasu kategorie U13.

Atmosféra turnaje byla skvělá, pořadatelé se své role zhostili na výbornou. V některých utkáních, zejména v mladší kategorii 2007, se naši soupeři neostýchali dát i po prohraném zápase najevo svoji radost z možnosti zahrát si proti týmu z České republiky! O to více mrzí zbytečný incident ze závěru předposledního zápasu ve skupině U13 - nizozemští Dutch Steelhawks si byli velmi dobře vědomi své fyzické převahy, kterou celkem logicky uplatňovali v průběhu celého zápasu; v závěru vyrovnaného utkání ale neunesli inkasované branky a několika takřka likvidačními zákroky na naše hráče vyprovokovali hromadnou bitku. I z té Střelci mohli odejít se vztyčenou hlavou. Namísto rychlého opuštění hrací plochy, ale někteří jednotlivci podlehli svým zjitřeným emocím a předvedli směrem k táboru soupeřových příznivců naprosto nevhodná gesta. Záležitost následně projednávalo vedení turnaje s trenéry; viníci byli na základě rozhodnutí trenérů po konzultaci s přítomnými rodiči exemplárně potrestáni vyloučením z mužstva na jeden zápas a důraznou domluvou. Finálové utkání se stejným soupeřem se na závěr turnaje odehrálo za řízení tří rozhodčích ve velmi korektním duchu. Oba týmy Střelců v turnaji tedy obstály. Jejich diváckou podporu zajistili nejen přítomní rodiče, ale při finálových utkáních i početná skupina domácích fanoušků! Oproti loňské účasti ročníku 2005 lze konstatovat jednoznačný vzestup výkonnosti soupeřů - o to cennější jsou obě vitězství! Skvěle zachytali všichni brankáři a při utkáních nebyl zapotřebí žádný vážnější zásah lékaře naší výpravy, MUDr. Viktora Kotalíka.

Závěrem si dovolím volně přeložit text z webových stránek domácích Huskies: Jaký úžasný turnaj! Děkujeme vám všem, kteří jste se zúčastnili a podíleli - týmům, trenérům, vedoucím mužstev, rodičům, všem dobrovolníkům, kteří umožnili konání tohoto turnaje a jeho bezproblémový průběh. Zvláštní poděkování pak patří organizačnímu výboru. Užili jsme si dva dny naplněné ledním hokejem - skvělý způsob, jak ukončit sezónu 2016/2017...

Petr Šachl

utkání 6. třídy (2005)

Sestava: Punda Filip, Petrů Zdeněk - Valevaty Pavel, Jirák Filip, Topol Adam, Chrpa Jáchym, Ondřej Jakub, Pevný Ondřej - Šachl Petr , Šimek Jakub, Kotalík Viktor , Ledecký Víťa, Kotrba Max, Bártů Jan, Čeloud Martin, Jon Rudolf, Urban Matyáš