Děti do pohybu

Kurz pro MŠ

"Zábava, radost, hry, velké pokroky v bruslení...a pohyb,

až z toho mrzne voda pod bruslemi".

HC Střelci Jindřichův Hradec připravili unikátní projekt DĚTI DO POHYBU, který je určen pro všechny mateřské školy v Jindřichově Hradci a okolí.

Leták

Předmět - Cíl - Řešení

Předmět

Oslovit Mateřské školky na Jindřichohradecku a okolí, vytvořit spolupráci se Spolkem ledního hokeje Jindřichův Hradec. Projekt je vybudován a zastřešen profesionály v oblasti ledního hokeje a krasobruslení, ve spolupráci s vyhlášenou trenérkou na bruslení a krasobruslení PaedDr. Kamilou Hansovou. Projekt je připraven na zimní období, únor, březen, duben pro rok 2015, kurz bruslení se skládá z 10ti hodin a je rozložen do 3 měsíců, po 1 hodině týdně. Na jednotlivou hodinu by měl být maximální počet 30 dětí. Dle zájmu jednotlivých školek by mohly být max. 3 hodiny v daný den. Například: PO 8.00 hod. - 9.00 hod., 9.15 hod. - 10.15 hod., 10.30 hod. - 11.30 hod., každá hodina bude vedena 2-3 profesionálními trenéry na bruslení a krasobruslení.

Cíl

Přesvědčit, že se jedná o dobrou věc, kurz bruslení je zaměřen na motoriku, koordinaci a radosti dětí z pohybu na bruslích, ve specifickém prostředí ledové plochy, které na děti blahodárně působí. Po stránce zdravotní je samotné bruslení způsob pohybu, který má pozitivní vliv na vývoj mladého organismu. Základy, které si v ranném věku děti osvojí, budou přínosem pro jejich celý budoucí život.

Řešení

Veškerou odpovědnost za děti spojenou s výukou na ledě  plně přebírá Spolek ledního hokeje Jindřichův Hradec. Kurz začíná vždy v předem stanoveném čase, například PO od 8hod. Školky na Jindřichohradecku a okolí dopraví děti na zimní stadion Jana Marka vždy 30 min. před začátkem a předají ho odpovědnému trenérovi v šatně. Zaměstnankyně mateřské školky pouze vyzvednou děti, vždy po skončení výuky v šatně, kde dojde k předání dětí mezi odpovědným trenérem a učitelkou, která je odvede zpět do autobusu a přepraví zpět do mateřské školky.

Všechny náležitosti jsou uvedeny ve smlouvě mezi MŠ a SPOLKEM LEDNÍHO HOKEJE JH.

Nástin projektu DĚTI DO POHYBU- kurz bruslení září až duben pro rok 2015/2016

možnost výběru dne: PO, ÚT, ST, ČT, PÁ, od 8hod-13hod

• Povinná výbava: sportovní oblečení, helma (na kolo, lyžařská, hokejová), rukavice, brusle, pití.

Cena 10-ti hodinového kurzu bruslení 550,- Kč/účastník ( vč.úrazového pojištění od ČSOB POJIŠŤOVNY ) při počtu 10-20 dětí. Při větším počtu cena k jednání.

Každá MŠ, která se zúčastní kurzu bruslení, podepíše smlouvu se SPOLKEM LEDNÍHO HOKEJE JH.

Rodiče přihlásí a zaplatí uvedenou částku ve školce do uvedeného termínu před začátkem kurzu.

Ve spolupráci s VH Sport J. Hradec je zajištěno půjčení a servis bruslí včetně broušení.

Na kurz bruslení přispívá VZP svým pojištěncům 500,- Kč z programu Klub pevného zdraví.