sezona 2017-18

8. třída

dolní řada zleva: Kynčl Radim, Jirák Filip, Petrů Zdeněk, Punda Filip, Soukup Pavel, Šimek Jakub, Kamiš Marek

prostřední řada zleva: Bártů Jan, Valevaty Pavel, Ondřej Jakub, Buzek Adam, Jon Ruda, Urban Matyáš, Ledecký Vítězslav

horní řada zleva: Sviták Petr – asistent hlavního trenéra, Šachl Petr – hlavní trenér mužstva, Čeloud Martin, Vasileuski Maisei, Kotalík Viktor, Šachl Petr junior, Vomastek Lukáš, Kotrba Max, Hron Adam, Chrpa Jáchym, Buzek Petr – trenér, Kotrba Tomáš – trenér

chybí: Pajer Tomáš, Pajer Adam, Moyseyev Nikita, Pevný Ondřej, Řehout Kristián, Melichar Jakub, Plechinger Petr

Dvě prohry v LSŽ.

Uplynulý víkend hráči osmé třídy Střelců sehráli dvě utkání v rámci elitní žákovské ligy se soupeři z Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic. Za výkon hráčů v obou zápasech, ač přes vysoké prohry, si Střelci zaslouží pochválit, uvážíme-li, že nastoupili v oslabené sestavě díky začínajícím jarním prázdninám a také chřipkové epidemii, která na Jindřichohradecku řádí již po několik týdnů. Hráči srdnatě bojovali s o rok starším soupeřem i v případech, kdy rozdíl živé váhy hráče byl i několik desítek kilogramů. Osobní statečnost je v soubojích jedním z nejdůležitějších faktorů ve vývoji hráče ledního hokeje. Hráči Střelců prokázali, že tuto vlastnost mají a za to zaslouží ocenit. Nutné je také zmínit kvalitu soupeře, když v jejich řadách nastupují hráči, kteří svými fyzickými a výkonnostními parametry spíše patří do dorosteneckých soutěží.

sobota 10.2.2018

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        9:2

nedělě 11.2.2018

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor Č.Budějovice                         3:15

Domácí prohra s Táborem.

Osmáci se o minulém víkendu popasovali se svými rivaly z Tábora. V úporné bitvě byli nakonec šťastnější hosté a odvezli si tak všechny body. Domácí doplatili na nemohoucnost v zakončení svých šancí.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Kohouti Tábor          0:4

Prohra s Letňany.

V prvním utkání žákovské ligy osmé třídy v novém roce se Střelci utkali na domácím ledě s týmem HC Letňany. Naši hráči bylli vyrovaným soupeřem do poloviny utkání, kdy se naplno projevila fyzická převaha hráčů Letňan. Ve sportu jako je v moderní době lední hokej jsou od určitého věku čím dál více rozhodující fyzické parametry hráčů, než dovednosti a šikovnost, které naopak rozhodují utkání od útlého věku hokejisty. Lední hokej je chlapský a tvrdý sport, který na hráče klade obrovské nároky pokud se chtějí měřit s těmi nejlepšími. Osobní statečnost, bojovnost, zapálení pro hru, pokora to jsou znaky úspěšného hráče ledního hokeje.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Letci Letňany             3:9

Vysoká prohra na Motoru.

Pro Střelce žákovská liga skupiny “A” v tomto roce finišovala uplynulou sobotu 16.12. v utkání na ledě Motoru České Budějovice. S kvalitním soupeřem dokázali Střelci držet krok do poloviny zápasu, kdy pak odpadli fyzicky. Podali však sympatický výkon podpořený výborným výkonem brankáře Soukupa.

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec           11:0

Domácí prohra s Třemošnou.

Mužstvo Meteoru Třemošná byl tuto sobotu dalším soupeřem našich osmáků v soutěži ligy starších žáků skupiny “A”. Již v prvním vzájemném střetnutí se hrál pěkný hokej ve vysokém tempu a i druhý zápas splňoval kvality, které si tato soutěž vyžaduje. Střelci sice tahali od počátku utkání za kratší konec, ale srdnatě bojovali s narostlejším soupeřem, až do konce. Škoda, že za stavu 3:5 domácí hráči nevyužili přesilovou hru, když hned vzápětí inkasovali dva slepené góly. Dalším zápasem této kategorie bude sobotní střetnutí s týmem z Veselí nad Lužnicí.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Meteor Třemošná           4:8

Výhra v Táboře.

Starší žáci Střelců z 8. třídy si v neděli sáhli na dno svých sil a po bojovném a disciplinovaném výkonu vydřeli první letošní výhru, kterou si hráči za svou hru v posledních zápasech určitě zaslouží. Za zmínku stojí gesto domácího trenéra Jana Boháče, který se vzdal rozhodčími uznaného gólu, a to když brankář Střelců Soukup nebyl schopen kvůli zranění zasáhnout proti střele jeho svěřenců do odkryté branky. Krásná ukázka fair-play! Nutno dodat, že nastřelené koleno brankáře Soukupa je již v pořádku a Pavel by se měl objevit v “kleci” při dalším utkání již tuto neděli proti Meteoru Třemošná.

HC Kohouti Tábor  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       7:9

Další dva zápasy v LSŽ.

Osmá třída odehrála v pátek 17.11. a v sobotu 18.11. své zápasy v rámci žákovské ligy starších žáků skupiny „A“. V obou případech podali Střelci velmi bojovný výkon proti ve směs o rok starším hráčům, a to když v kádru Střelců nastoupili z drtivé většiny hráči ročníku narození 2005. Fyzická a výšková převaha byla zřejmá na první pohled, ale také herní vyzrálost hráčů soupeře, kteří mnohdy již mají zkušenosti z utkání dorostenecké ligy či dokonce extraligy. Střelci však dokázali, že pokud nastoupí k zápasu bez zbytečného respektu a s pokorou, tak hrát se dá opravdu s každým! Výkony tohoto mužstva mají zlepšující se tendenci a je znát vzrůstající sebedůvěra hráčů. Všichni hráči se zlepšují v defenzivní činnosti a i dalších herních činnostech, které musejí zvládat v daleko vyšším tempu než byli doposud zvyklí. Takové nároky klade na hráče kvalita a úroveň elitní žákovské ligy. Vždy u srdce zahřejí uznalá slova trenérů soupeře na adresu výkonu hráčů, tak jako se to stalo po utkání se Strakonicemi ústy hlavního trenéra HC Strakonice a bývalého vynikajícího hráče Hejla.

HC Slavia Praha  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     12:1

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice          1:8

Vysoká prohra s Plzní.

Osmáci se v neděli 12.11. utkali na svém ledě s nejlepším mužstvem tabulky HC Plzeň. Mužstvo Plzně ukázalo své kvality a ve všech ohledech předčilo své protivníky. Jednoznačná dominance na ledě vedla k dosud nejvyšší porážce v této sezóně pro tuto kategorii. Domácí hráči podali odevzdaný výkon na hony vzdálený tomu co předvedli minulý víkend v Letňanech.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Plzeň        0:24

Prohra na Letňanech.

V sobotu 4.11. se osmáci HC Střelci střetli na ledě Kučera Arény Letňany s tamějším týmem HC Letci Letňany, se kterými se již v této sezóně jednou utkali na domácím ledě a kde podlehli vysoko 22:0!! Tentokrát však mladí Střelci hráli jako vyměnění a po bojovném výkonu podpořeném výborným brankářem svého protivníka potrápili, a to když ještě v polovině utkání vedli 2:1! V závěrečné části zápasu jim však malinko došly síly a inkasovali 4 góly během 10 minut.

HC Letci Letňany  -  HC Střelci J. Hradec         8:3

Domácí prohra s Motorem.

Ve vloženém utkání žákovské ligy se ve čtvrtek 26.10. osmáci Střelců střetli s hráči klubu HC Motor. Motor v této kategorii prokázal své kvality a přehrál své povětšinou o rok mladší soupeře velkým rozdílem. Přes snahu a bojovnost, která se Střelcům nedala upřít , se domácí hráči nedokázali vyrovnat organizované kombinační hře Motoráků.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Motor Č.Budějovice         1:19

Prohra ve Veselí nad Lužnicí.

V sobotu 21.10. se Střelci utkali s osmáky z klubu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Na nekvalitním ledě a v tradičně nepřátelském prostředí prohráli 0:9. Příští utkání sehrají již tento čvrtek v J.Hradci s Motorem České Budějovice.

TJ Lokomotiva Veselí  -   HC Střelci Jindřichův Hradec      9:0

Další dva zápasy pro osmáky.

O uplynulém víkendu v rámci žákovské ligy starších žáků bylo naplánováno dvoukolo, kdy se osmáci Střelců střetli na domácím ledě s Táborem a druhý den zavítali na led Meteoru Třemošné. Herní zlepšení a nabývající zkušenosti ze žákovské ligy se postupně začínají odrážet i ve výsledcích utkání. Hráči zjišťují, že lední hokej je o odvaze v osobních soubojích, a i když proti sobě mají o rok starší hráče, fyzicky mnohem zdatnější, tak hrát se dá s každým. Hlavně se z toho ne……!

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor                         5:8

HC Meteor Třemošná  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     7:4

Prohra ve Strakonicích.

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec      10:4

V sobotu se tým osmáků HC Střelci utkal s mužstvem Strakonic na jejich ledě. Roli outsidera však hráči střelců odmítli plnit a svého soka zaskočili aktivní hrou v prvních minutách utkání. Pak však přišlo několik zbytečných vyloučení a přesilové hry domácí bravurně vyřešili. Druhá a třetí třetina již přinesla vyrovnaný hokej a zejména tu třetí se prosazovali hlavně hostující hráči a po pěkných kombinacích vsítili několik branek. Viditelný posun ve výkonech hráčů od začátku soutěže musí těšit všechny zúčastněné.

Prohra na Motoru v ČB.

Osmáci Střelců o víkendu sehráli své druhé mistrovské utkání a to na ledě Motoru České Budějovice. Ve velice svižném utkání byla znát větší zkušenost a herní vyzrálost domácího týmu. Střelci srdnatě bojovali a podpořeni výborným výkonem brankářů se srdnatě bránili šikovným forvardům Motoru. Dokázali zahrozit rychlými protiútoky a ukázat tak, že rozhodně nemají přehnaný respekt ke zvučnějšímu soupeři. Pro hráče Střelců jsou zkušenosti z takto kvalitních zápasů k nezaplacení.

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec     8:2

góly: Čeloud, Kotalík

Domácí prohra s Veselím n. Lužnicí.

V prvním zápase elitní české soutěže žákovské ligy 8. tříd se domácí tým HC Střelci utkal s týmem TJ Lokomotiva nad Lužnicí. Samotný zápas byl ukázkou sehraného mužstva TJ Lokomotiva proti víceméně o rok mladším hráčům domácích, kteří sice srdnatě bojovali, ale proti nabruslenému a zkušenějšímu soupeři neměli šanci. Přítomní diváci a rodiče mohli tak obdivovat zákroky domácích brankářů Soukupa a Pundy, kteří měli v brankovišti hodně práce s nebezpečnými ataky hostů. I hráči HC Střelci si vypracovali nějaké šance a hezkou kombinační hrou dokázali své soky překvapit. Kaňkou na celém utkání byla reakce hostujícího týmu po první inkasované brance překračující hranice sportovního chování a fair play. Závěrem musíme však podotknout, že ještě téhož dne došlo za chování hráčské lavice k omluvě předsedy hokejového klubu Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Další zápas hrajeme proti Motoru na budějovickém ledě již tuto sobotu. Držte nám palce!

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí      2:13

góly: Čeloud 2

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Jihočeský kraj Týdeník Jindřichohradecka Froda s.r.o. B-Credit s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Tupa s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo ČSOB Jiří Pravda inWebio RM-BAU Fintes PaP Bohemia Glenmark Pharmaceuticals s.r.o. Prospere s.r.o.