sezona 2018-19

Přátelák se Lvy ČB.

V neděli 14.10. odehrál na domácím ledě ročník 2009 přátelské utkání na celé hřiště proti Lvům České  Budějovice. První třetina začala slibně, naši tlačili, ovšem herní převahu nedokázali využít a na skóre se to nijak výrazně neprojevilo. Ve druhé třetině se nám začalo střelecky dařit, vedli jsme 6:2 a naši hráči začali spoléhat na to, že výhra je v kapse. V závěrečné části jsme přestali bruslit, útočníci se nevraceli pomáhat obraně, chyběly přihrávky a tak jsme nakonec byli rádi za remízu 7:7. Nutné je však pochválit ty hráče, pro které to byl první zápas na velké hřiště. Přesto, že je třeba se ještě hodně učit, svojí premiéru zvládli na výbornou.

HC Střelci J. Hradec - HC Lvi České Budějovice     7:7

Sestava: Filip Filip, Hanzl Tomáš - Ferda Tadeáš, Beran Honza, Topič Sam, Hofbauer Filip, Kloc Honza, Kopřivová Viktorka, Urbanová Viktorka, Máchová Karolína, Bártů Róza, Pundová Verunka

První mistrák v Č. Krumlově

V sobotu 29.9. odehrál v Českém Krumlově ročník 2009 svůj první mistrovský zápas letošní sezóny. První zápas proti domácím se lépe povedl bílému týmu, který zvítězil 7:4. Modrý tým nestačil v začátku, kdy během prvních několika minut prohrával o čtyři góly. Během druhé třetiny se hra vyrovnala, naši náskok stáhli a dokonce vedli. Závěr se ale bohužel opět nevyvedl a tak zápas skončil naší prohrou 10:12. Následoval zápas proti HC Vajgar Jindřichův Hradec. Na straně modrého týmu se bojovalo od začátku a hra byla ještě ve druhé třetině vyrovnaná. Ve druhé polovině došly soupeři síly a naši si vybojovali zaslouženou vysokou výhru 17:8. Bílý tým proti Vajgaru, respektive proti Motoru Č. Budějovice (drtivá většina hráčů pocházela z budějovického týmu) neobstál a odnesl si prohru 8:12.

Sestava "modrý tým": Hanzl Tomáš, Filip Filip - Ferda Tadeáš, Kopřivová Viktorka, Vičar Honza, Benda Max, Urbanová Viktorka, Topič Sam, Šachl Mathias

Sestava "bílý tým": Filip Filip, Hanzl Tomáš - Kolář Honza, Máchová Karolína, Riley Tony, Kloc Honza, Bártů Róza, Pundová Verunka, Böhm Sebík, Bereš Honza, Reisner Šimon

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Český Krumlov       10:12

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Český Krumlov          7:4

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Vajgar J. Hradec      17:8

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Vajgar J. Hradec         8:12

Turnaj v Humpolci

V prvním zářijovém víkendu odehrála kategorie 2009 dvoudenní turnaj Bernard Cup v Humpolci. Turnaje se zúčastnilo deset týmů, hrálo se ve dvou skupinách 2 x 20 minut, přičemž každá dvacetiminutovka se počítala zvlášť. Náš tým v úvodu nastoupil proti Spartě A. Oba zápasy byly velice atraktivní, naši hráči měli obrovské nasazení a přestože prohráli, je potřeba všechny za předvedený výkon pochválit. V zápasech proti Uničovu se našim povedlo urvat dvě výhry, ovšem co se týče celkové hry, výkon nebyl nijak přesvědčivý, málo jsme bruslili a soupeř díky své nekolektivní hře naší výhře výrazně pomohl. V závěru dne nás čekal tabulkově nejslabší soupeř, domácí Jiskra Humpolec, oba zápasy naši zvládli a odnesli si vysoké výhry. Poslední zápas základní části jsme odehráli v neděli ráno proti BK Havlíčkův Brod A. Zde se nám nevydařil úvod, příliš mnoho šancí se nepovedlo proměnit, což většinu našich hráčů srazilo na kolena a tak jsme neuhráli ani jedno vítězství. Poslední zápas nás čekal o páté místo s BK Havlíčkův Brod B, kde se naši již vzpamatovali a páté místo uhájili.

výsledky ve skupině

HC Střelci J. Hradec  - HC Sparta Praha A        3:5 a 5:10

HC Střelci J. Hradec  - HC Orlíci Uničov            4:3 a 6:3

HC Střelci J. Hradec  - HC Jiskra Humpolec    14:5 a 7:1