sezona 2018-19

Domácí turnaj na konec sezóny.

V sobotu 20.4. uspořádali Střelci ročníku 2009 na zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci celodenní domácí turnaj. Na ledě se střetly vyrovnané týmy BK Havlíčkův Brod, HC Slavia Praha, HC Tábor, HC Motor Č. Budějovice, HC Slavoj Zbraslav a domácí HC Střelci J. Hradec. Hrálo se systémem každý s každým po dobu 2 x 10 minut čistého času.

Po úvodní prohře s Táborem 1:4, následoval velice atraktivní zápas se Slavií Praha. Naši nastoupili do zápasu odhodlaně, urputně se rvali o každý puk a v úvodu Slavii viditelně tlačili. Bohužel jednoznačné šance jsme nevyužili, naopak Slavia proměnila na konci první poloviny a my už nedokázali do konce zápasu odpovědět. První bod turnaje jsme vybojovali v utkání s BK Havlíčkův Brod, kdy jsme především díky skvělé obraně odcházeli z ledu s remízou 0:0. V pozdním odpoledni následoval zápas se Zbraslaví, kde se naši hráči zaslouženě dočkali výhry 3:1. Závěrečný zápas s Motorem ČB byl v podstatě "o všechno". Výhra znamenala bronz, prohra předposlední páté místo. První polovina zápasu byla zcela vyrovnaná, rychlé bruslení, krásné akce, velké nervy pro fanoušky a průběžný výsledek 1:1. V druhé polovině, když Motor proměnil na 2:1, se situace změnila, naši hráči v některých situacích začali hrát zbytečně individuálně, na ledě se neviděli a na vytoužené vítězství nedosáhli. Přesto, že jsme vybojovali až páté místo, je potřeba všechny pochválit, turnaj byl velice vyrovnaný a všichni předvedli skvělé výkony.

Zároveň děkujeme všem přítomným za uctění památky minutou ticha uznávaného trenéra Luďka Bukače, který zemřel právě v tento den.

Výhra v Písku

V sobotu 2.3. odjeli hráči čtvrté třídy odehrát jeden z posledních mistrovských zápasů letošní sezóny na led Písku. Hned od počátku jsme výborně bruslili, hráli útočný hokej, přičemž obrana plnila své úkoly a tak jsme soupeře pouštěli do šancí jen minimálně. První třetinu jsme udrželi čisté konto, když skončila 4:0. I druhá třetina byla vydařená, hráči si hokej užívali, hráli velice týmově a předvedli mnoho pěkných akcí. V poslední třetině se hra vyrovnala. Přišlo několik situací, ve kterých jsme zmatkovali v obraně a zároveň jsme soupeři, mnohdy zbytečně, puk přímo darovali. Přesto jsme dotáhli zápas do vítězného konce s výsledkem 11:5.

HC Střelci J. Hradec - HC Písek         11:5  (4:0, 3:2, 4:3)

Sestava: Hanzl Tomáš - Hogaj Pepa, Kloc Honza, Pundová Verunka, Kopřivová Viktorka, Máchová Karolína, Urbanová Viktorka, Vičar Honza, Topič Sam, Bártů Ondra, Ferda Tadeáš, Mácha Víťa, Hofbauer Filip, Šachl Mathias, Benda Max, Riley Tony

Střelci hráli proti Vajgaru

Na neděli 24.2. byl dle rozlosování ČSLH naplánován mistrovský zápas mezi HC Střelci J. Hradec a HC Vajgar J. Hradec. Vzhledem k tomu, že HC Vajgar pro nedostatek hráčů nedokázal sestavit tým, a také s ohledem na fakt, že více než polovina kmenových hráčů HC Vajgar projevila zájem o přestup do klubu HC Střelci pro nadcházející sezónu již nyní, se trenéři obou klubů dohodli na sehrání přátelského utkání, přičemž v každém mužstvu byli zastoupeni hráči jak ze Střelců tak z Vajgaru. Všichni hráči měli skrytá loga svých skutečných týmů a rozdělili se na "Bílý" a "Tmavý" tým. Zápas byl vyrovnaný pouze v první třetině, avšak v průběhu dalších dvou částí měl výrazně navrch "Tmavý tým", ve kterém se sešlo více produktivních hráčů, kteří dokázali nekompromisně "Bílou" obranu potrestat za provedené chyby. Po čtyřiceti pěti minutách čistého času tak Tmaví odcházeli z ledu s výhrou 14:4.

Brankáři: Filip Filip, Hanzl Tomáš, Kalkus Honza

Bílý tým: Mácha Víťa, Beran Honza, Urbanová Viktorka, Bártů Róza, Hofbauer Filip, Hogaj Pepa, Máchová Karolína, Haruda Sebastian, Šuhájek Prokop, Zikmund Dominik, Kolář Honza

Tmavý tým: Ferda Tadeáš, Šachl Mathias, Kopřivová Viktorka, Pundová Verunka, Bártů Ondra, Benda Max, Beke Ondřej , Kotyza Adam, Budín David, Bereš Honza

Výhra se Strakonicemi.

V neděli 27.1. odehrála čtvrtá třída mistrovský zápas na domácím ledě v Jindřichově Hradci proti Strakonicím. Až na pár hezkých kombinací tento zápas nepřinesl nijak líbivý hokej. Hráči obou týmů se často sjížděli do jednoho místa a málokdo si vytvořil prostor pro pěkné akce.  Přesto jsme v úvodní třetině měli výraznou převahu, kterou jsme potvrdili šesti góly. Další dvě třetiny jsme se přizpůsobili hře soupeře, nedůsledně bránili a hra začala být na góly téměř vyrovnaná. Naštěstí jsme si výhru, i díky výraznému náskoku z první třetiny, nenechali vzít a střelci se tak mohli v závěru radovat.

HC Střelci J. Hradec - HC Strakonice      11:3 (6:0, 2:1, 3:2)

Sestava: Hanzl Tomáš, Filip Filip - Ferda Tadeáš, Pundová Verunka, Máchová Kája, Benda Max, Beran Honza, Vičar Honza, Kloc Honza, Kolář Honza, Bereš Honza, Topič Sam, Riley Tony, Hofbauer Filip, Šachl Mathias, Mácha Víťa, Hogaj Pepa

Další zápas na velké hřiště.

V sobotu 12.1. odjel ročník 2009 autobusem do Vimperka odehrát další mistrovské utkání. Hned úvod zápasu ukázal, že Střelci to nebudou mít na ledě jednoduché. Hráči měli problém dostat puk ze svého obranného pásma, nehlídali si své posty a bohužel ztráceli i bruslařsky. První třetina tudíž skončila 3:1 ve prospěch soupeře. Další dvě třetiny již byly vyrovnanější, ovšem k obratu zápasu náš výkon nestačil a tak zápas skončil naší prohrou 7:4.

Sestava: Hanzl Tomáš - Bártů Róza, Bártů Ondra, Hogaj Pepa, Hofbauer Filip, Máchová Karolína, Mácha Víťa, Pundová Verunka, Riley Tony, Benda Max, Kopřivová Viktorka, Urbanová Viktorka, Topič Sam, Kloc Honza, Vičar Honza, Šachl Mathias

HC Vimperk  -  HC Střelci J. Hradec          7:4  ( 3:1, 2:1, 2:2 )

Domácí výhra s Veselím n.L.

V neděli 6.1. odehrál ročník 2009 svůj první mistrovský zápas na celé hřiště na domácím ledě v Jindřichově Hradci na zimním stadionu Jana Marka. Náš tým se utkal s Veselím nad Lužnicí. Střelci začali poněkud rozpačitě, v první třetině chyběla bojovnost a zbytečně jsme ztráceli puky na modré čáře a po první třetině prohrávali 3:1. Do dalších třetin šli hráči s mnohem větším nasazením, přihlížející se dočkali krásných akcí, pomohlo velmi rychlé srovnání na 3:3 a dále se už zápas vyvíjel k radosti domácích, přičemž výhra 10:5 byla zaslouženým výsledkem.

Sestava: Filip Filip, Hanzl Tomáš - Beran Honza, Mácha Víťa, Topič Sam, Hofbauer Filip, Ferda Tadeáš, Riley Tony, Vičar Honza, Kloc Honza, Hogaj Pepa, Kopřivová Viktorka, Máchová Karolína, Benda Max, Urbanová Viktorka, Bártů Róza, Pundová Verunka

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí   10:5

Mistrovský miniturnaj ve Vimperku.

V neděli 2.12. vyrazili hráči ročníku 2009 autobusem na miniturnaj do Vimperku, kde se utkali s domácími a s Pískem. Modrému týmu se s Pískem vydařily první dvě třetiny, když hrál bojovně, zápas se přeléval ze strany na stranu a byl vyrovnaný. Úvod poslední třetiny jsme však hrubě zaspali, inkasovat tři góly během jednoho střídání nebyl problém, začali jsme panikařit a dělat velké chyby, čehož silný soupeř náležitě využil ve svůj prospěch a v závěru nad námi vysoko zvítězil. Bílý tým, až na pár zaváhání, hrál dobře a zápas zaslouženě vyhrál. Proti Vímperku sehrál modrý tým vyrovnaný zápas, měli jsme více šancí nežli soupeř, ovšem proměňování v góly je stále naší slabou stránkou, tudíž jsme z ledu odcházeli s jednobrankovým mankem. Bílý tým si odnesl spravedlivou remízu.

Sestava "modrý tým": Filip Filip, Hanzl Tomáš - Kopřivová Viktorka, Vičar Honza, Mácha Víťa, Benda Max, Hogaj Pepa, Topič Sam, Máchová Karolína, Urbanová Viktorka

Sestava "bílý tým": Hanzl Tomáš, Filip Filip -  Kloc Honza, Bereš Honza, Jankovič Tomáš, Hofbauer Filip, Böhm Sebík, Pundová Verunka, Bártů Róza, Bártů Ondra, Riley Tony

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" -  IHC Písek           8:16

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" -  IHC Písek                6:4

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" -  HC Vimperk       8:9

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" -  HC Vimperk            4:4

Mistrovský miniturnaj na Lvech v ČB.

V sobotu 17.11. Střelci z kategorie 2009 odehráli miniturnaj v Pouzar aréně v Českých Budějovicích za účasti domácích a týmu HC Kohouti Tábor. V prvním zápase s domácími Lvi modrý tým předvedl bojovný a kolektivní výkon a zaslouženě soupeře porazil 11:7. Na druhé straně ledu se bílému týmu tolik nedařilo, ale přesto, že prohra byla vysoká, byl vidět posun ve snaze si během hry přihrávat. V zápasech proti Táboru již došla energie našim oběma týmům. Modří ještě zpočátku drželi krok, v druhé polovině však začaly síly viditelně ubývat, přibývalo chyb a zápas skončil prohrou 9:4.

Sestava "modrý tým": Hanzl Tomáš, Filip Filip - Kopřivová Viktorka, Vičar Honza, Mácha Víťa, Benda Max, Hogaj Pepa, Topič Sam

Sestava "bílý tým": Filip Filip, Hanzl Tomáš -  Kolář Honza, Kloc Honza, Bereš Honza, Jankovič Tomáš, Hofbauer Filip, Böhm Sebík, Pundová Verunka, Máchová Karolína, Bártů Ondra

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - Lvi České Budějovice      11:7

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - Lvi České Budějovice             4:11

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Kohouti Tábor              4:9

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Kohouti Tábor                   4:15

Domácí mistrovský miniturnaj.

V neděli 4.11. odehrál ročník 2009 na domácím ledě v Jindřichově Hradci další dva mistrovské zápasy. První zápas proti Veselí nad Lužnicí vůbec nezvládl modrý tým, který se rozhodl nebruslit a pouze přihlížel, co Veselští vymyslí a že skutečně vymysleli. Soupeř hrál dravě, výborně bruslil a vše završil přesnou sebejistou střelbou. Konečná prohra 21:6 hovoří za vše. Bílý tým v první půlce zápasu stále o dva góly prohrával. Na vině bylo především stálé nepochopení toho, že hokej je kolektivní sport a bez přihrávek se dá těžko úspěšně hrát. Za poslední třetinu je třeba mužstvo pochválit, začalo se více bojovat a také díky skvělým zákrokům brankáře bílí dotáhli zápas do vítězného konce 10:7. Druhý zápas proti Lvům začal na straně modrého týmu vyrovnaně, ovšem jen do té doby, kdy jedna řada inkasovala během jediného minutového střídání tři góly. Od této chvíle bojovnost povadla, přestali jsme se snažit a bruslit a zbytečně si zápas sami prohráli.

Sestava "modrý tým": Filip Filip, Hanzl Tomáš - Kopřivová Viktorka, Vičar Honza, Urbanová Viktorka, Máchová Karolína, Mácha Víťa, Benda Max, Hogaj Pepa, Topič Sam, Pundová Verunka

Sestava "bílý tým": Hanzl Tomáš, Filip Filip - Bártů Róza, Kolář Honza, Kloc Honza, Bereš Honza, Jankovič Tomáš, Riley Tony, Hofbauer Filip, Böhm Sebík, Lukšová Terezka

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - TJ Lokomotiva Veselí n. Luž.      6:21

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - TJ Lokomotiva Veselí n. Luž.          10:7

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Lvi Č. Budějovice      6:8

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Lvi Č. Budějovice         5:6

Přátelák se Lvy ČB.

V neděli 14.10. odehrál na domácím ledě ročník 2009 přátelské utkání na celé hřiště proti Lvům České  Budějovice. První třetina začala slibně, naši tlačili, ovšem herní převahu nedokázali využít a na skóre se to nijak výrazně neprojevilo. Ve druhé třetině se nám začalo střelecky dařit, vedli jsme 6:2 a naši hráči začali spoléhat na to, že výhra je v kapse. V závěrečné části jsme přestali bruslit, útočníci se nevraceli pomáhat obraně, chyběly přihrávky a tak jsme nakonec byli rádi za remízu 7:7. Nutné je však pochválit ty hráče, pro které to byl první zápas na velké hřiště. Přesto, že je třeba se ještě hodně učit, svojí premiéru zvládli na výbornou.

HC Střelci J. Hradec - HC Lvi České Budějovice     7:7

Sestava: Filip Filip, Hanzl Tomáš - Ferda Tadeáš, Beran Honza, Topič Sam, Hofbauer Filip, Kloc Honza, Kopřivová Viktorka, Urbanová Viktorka, Máchová Karolína, Bártů Róza, Pundová Verunka

První mistrák v Č. Krumlově

V sobotu 29.9. odehrál v Českém Krumlově ročník 2009 svůj první mistrovský zápas letošní sezóny. První zápas proti domácím se lépe povedl bílému týmu, který zvítězil 7:4. Modrý tým nestačil v začátku, kdy během prvních několika minut prohrával o čtyři góly. Během druhé třetiny se hra vyrovnala, naši náskok stáhli a dokonce vedli. Závěr se ale bohužel opět nevyvedl a tak zápas skončil naší prohrou 10:12. Následoval zápas proti HC Vajgar Jindřichův Hradec. Na straně modrého týmu se bojovalo od začátku a hra byla ještě ve druhé třetině vyrovnaná. Ve druhé polovině došly soupeři síly a naši si vybojovali zaslouženou vysokou výhru 17:8. Bílý tým proti Vajgaru, respektive proti Motoru Č. Budějovice (drtivá většina hráčů pocházela z budějovického týmu) neobstál a odnesl si prohru 8:12.

Sestava "modrý tým": Hanzl Tomáš, Filip Filip - Ferda Tadeáš, Kopřivová Viktorka, Vičar Honza, Benda Max, Urbanová Viktorka, Topič Sam, Šachl Mathias

Sestava "bílý tým": Filip Filip, Hanzl Tomáš - Kolář Honza, Máchová Karolína, Riley Tony, Kloc Honza, Bártů Róza, Pundová Verunka, Böhm Sebík, Bereš Honza, Reisner Šimon

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Český Krumlov       10:12

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Český Krumlov          7:4

HC Střelci J. Hradec "modrý tým" - HC Vajgar J. Hradec      17:8

HC Střelci J. Hradec "bílý tým" - HC Vajgar J. Hradec         8:12

Turnaj v Humpolci

V prvním zářijovém víkendu odehrála kategorie 2009 dvoudenní turnaj Bernard Cup v Humpolci. Turnaje se zúčastnilo deset týmů, hrálo se ve dvou skupinách 2 x 20 minut, přičemž každá dvacetiminutovka se počítala zvlášť. Náš tým v úvodu nastoupil proti Spartě A. Oba zápasy byly velice atraktivní, naši hráči měli obrovské nasazení a přestože prohráli, je potřeba všechny za předvedený výkon pochválit. V zápasech proti Uničovu se našim povedlo urvat dvě výhry, ovšem co se týče celkové hry, výkon nebyl nijak přesvědčivý, málo jsme bruslili a soupeř díky své nekolektivní hře naší výhře výrazně pomohl. V závěru dne nás čekal tabulkově nejslabší soupeř, domácí Jiskra Humpolec, oba zápasy naši zvládli a odnesli si vysoké výhry. Poslední zápas základní části jsme odehráli v neděli ráno proti BK Havlíčkův Brod A. Zde se nám nevydařil úvod, příliš mnoho šancí se nepovedlo proměnit, což většinu našich hráčů srazilo na kolena a tak jsme neuhráli ani jedno vítězství. Poslední zápas nás čekal o páté místo s BK Havlíčkův Brod B, kde se naši již vzpamatovali a páté místo uhájili.