sezona 2018-19

Domácí výhra s Motorem ČB.

V dalším utkání žákovské ligy osmých tříd se na domácím ledě HC Střelci utkali s týmem Motoru Českých Budějovic, který vedl jako kapitán odchovanec Střelců Viktor Kotalík. Ač papírově silnější a před letošní sezónou posílený tým Motor přijel do J. Hradce jako favorit, tak tento předpoklad se rozhodně neportvrdil. Domácí svého soupeře přehráli hlavně týmovou hrou, bojovností, nasazením a byli prakticky po celou dobu utkání lepším mužstvem. Všichni hráči Střelců následovali příkladného výkonu svého kapitána Šimka, dřeli do úmoru a své role určené trenéry příkladně plnili a také proto zápas zvládli lépe než jejich soupeř z Čekých Budějovic, kterému na vzdory hráčské kvalitě chybělo to pravé hokejové srdce. Střelci tak pokračují v dobrých výkonech z minulých utkání a dobrou formu mohou potvrdit hned tuto sobotu na ledě HC Tábor.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice     5:2

Výhra ve Strakonicích.

Osmáci Střelců první letošní body vybojovali na ledě HC Strakonice! A je třeba říci, že již bylo na čase. Po zlepšujících se výkonech z minulých zápasů a také i po zvýšení nasazení v trénincích všech hráčů bylo od počátku utkání vidět odhodlání na ledě Strakonic uspět. Počáteční tlak domácích se Střelcům podařilo ustát, aby si následně vytvořili několik slibných šancí ke skórování, které využili. Důležitý bod utkání a zároveň ze strany domácích pěkné gesto fair play se stal na konci první třetiny, kdy rozhodčím původně neuznaný gól hostujících Střelců, sami strakoničtí trenéři opravili a potvrdili jeho regulérnost! Rohodčímu nezbylo než branku uznat. Domácí po celý zápas dotahovali výsledek a srdnatě bojovali, ale na konci hrací doby bylo evidentní, že jim došly síly a naopak Střelci perfektním zvládnutím závěru utkání si zajistili první výhru v této mistrovské sezóně.

HC Strakonice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec         4:6

Domácí prohra s Třemošnou.

V žákovské lize osmých tříd se tento víkend v sobotu 6.10. utkali naši Střelci proti týmu Meteor Třemošná. V urputném zápase s množstvím osobních soubojů rozhodl pětiminutový výpadek domácích, kdy inkasovali tři branky po individuálních chybách. Střelci pak zvýšili pohyb a po důrazu v předbrankovém prostoru snížili na rozdíl jediného gólu. Při závěrečné hře bez brankáře hráčům došly síly a tak osmáci i v třetím duelu letošní sezóny  na body nedosáhli.

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC Meteor Třemošná             2:3

Sestava: Punda, Petrů – Ondřej, Křivánek, Pevný, Chrpa  - Šimek, Šachl, Vasileuski – Bártů, Jon, Ledecký – Urban, Valevaty, Slechan

Domácí prohra s Táborem.

Druhé letošní mistrovské utkání žákovské ligy 8. tříd domácí Střelci sehráli s týmem z Tábora v neděli 23.9.. Zhodnotit zápas je někdy lehká a podruhé velice složitá úloha. Tentokrát jsme se rozhodli pouze konstatovat, že obě mužstva prokázala svou kvalitu, bohužel vývoj zápasu ovlivnily odpískané fauly na straně Střelců. V pětiminutové přesilové hře ve druhé třetině domácí inkasovali 5 gólů a laicky řečeno “bylo po zápase”. Přes upozorňování od trenérů se domácí hráči s pocitem křivdy dopouštěli dalších přestupkům proti pravidlům a naskytnuté přesilové hry Tábor využíval. Konečný výsledek je poněkud krutý, ovšem poukazuje na nedostatky, které musí Střelci odstranit pokud chtějí být v lize úspěšní.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor          1:11

První venkovní mistrák s Motorem ČB.

Osmé třídy otevřely svou mistrovskou sezónu utkáním v Českých Budějovicích tuto neděli, kde se mladí Střelci utkali s domácími hráči Motoru. Vyrovnané a urputné utkání nenabídlo moc pohledný hokej a šancí na obou stranách bylo pramálo. Branky padaly po individuálních chybách možná i z přemíry snahy hráčů. Do dalšího zápasu, který tento tým sehraje příští neděli na domácím ledě s HC Tábor, je nutno zapracovat na souhře a kombinaci, která evidentně v Budějovicích vázla.

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec       5:1