Domácí výhra mužstva mužů proti Veselí n.L.

Mužstvo mužů vyhrálo historicky první zápas.

Druhý přípravný zápas áčka HC Střelci Jindřichův Hradec skončil historicky první výhrou, které přihlíželo 205 diváků. Tým Vládi Reisnera byl v absolutní pohodě a perfektně připravený! Svěží a zodpovědná hra, se kterou vyjeli naši borci na led, sklízela hned v 11-té vteřině ovace. To totiž po rychlé přihrávce Adama Popelky posílá puk za záda veselskeho gólmana Tomáš Kohút. Bohužel za necelé tři minuty hosté srovnávají na 1:1. V 11-té minutě našel Michal Gurka ve shluku bojujících hráčů v soupeřově obranném pásmu Honzu Brázdu a ten rozvlnil podruhé soupeřovu síťku. Do šaten se šlo za stavu 2:1. Druhá třetina se nesla v duchu dravosti a útočného hokeje, který dokonale prověřil oba gólmany. Náš vynikající Matěj Pachman likvidoval šance do 31-té minuty. Tu mu totiž za jeho záda nasměroval puk Bárta a tím vyrovnal hru na 2:2. Parádní a rychlá rozehrávka Martina Ištvánika přistála na holi Jirky Michala, který posílá Adama Popelku do šance, která v 38-té minutě posílá Střelce opět do vedení 3:2 a tomu tak zůstalo do odchodu do šaten. Třetí třetinu hned v první minutě ovládli hosté a srovnávají na 3:3. Po třech nezakončených akcičkách Hynka Havelky ta čtvrtá po přihrávce Páji Jona posílá domácí do vedení 4:3. 4 minuty na to se podruhé trefuje Honza Brázda, kterému namazal Slavík a upravuje skóre na 5:3. V 53-té minutě po souhře Ondry Jasanského a Adama Popelky se podruhé trefuje i Tomáš Kohút a navyšuje skóre na 6:3. Hosté minutu na to překonávají Matěje Pachmana a snižují na 6:4. Necelé tři minuty do konce si tým hostů bere Time Out a vysílá své svěřence do Power Play, kterou trestá nahozením v 60-té minutě Adam Popelka. Upravuje tak skóre na konečných 7:4!

Přípravné zápasy jsou za námi a teď vkráčíme do mistrovské sezóny. Prvním soupeřem nám jsou OHL Spartak Soběslav. Tento duel se odehraje v neděli 20.9. v 17:00 na ledě v Soběslavi.

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  7:4 (2:1, 1:1, 4:2)

Góly a nahrávky: 1. T. Kohút (Popelka), 11. Brázda (Gurka), 38. Popelka (J. Michal), 45. Havelka (Jon), 49. Brázda (Slavík), 53. T. Kohút (Jasanský, Popelka), 60. Popelka při Power Play - 3. Vlach (Benda), 31. Bárta (Dušák, Mikeska), 41. Vlach (Klimeš), 54. Bláha (Benda)

Rozhodčí: Hamr, Soukup, Bušta D.

Vyloučení: 5:4