Dvě zlata pro ročník 2005.

Dva závěrečné turnaje a dvě zlaté medaile pro Střelce z kategorie 2005 - 8. třída.


Báječné zakončení sezóny osmáků HC Střelci!

Zlato na německém Füssen Cupu a taktéž na domácím Spring Cupu!

Naši osmáci zakončili sezónu ve velkém stylu! V měsíci dubnu, co skončila jejich mistrovská sezóna, se mužstvo Střelců z ročníku 2005 prezentovalo na třech turnajích, které se svým obsazením řadily mezi ty nejkvalitnější. Na konci března přivezli HC Střelci z Kolína krásné stříbrné medaile, kde podlehli pouze týmu HC Pardubice, aby následně triumfovali na prestižním turnaji v německém Füssenu, který se honosí již 21 letou historií, a který po celou dobu jeho trvání organizuje finský hokejový matador Seppo Alander. V konkurenci dvanácti mužstev z Finska, Švédska, Maďarska, Německa, Švýcarska a Holandska naši hráči udivovali příchozí fanoušky týmovou kolektivní hrou a za to sklízeli slova chvály například z úst švédských trenérů z klubu Brynasu Gavle, který je mimochodem zásobárnou švédských hokejových talentů a z jejich akademie se nemálo odchovanců prosadilo ve světovém hokeji. V turnaji Střelci postupně porazili v základní skupině finský výběrový tým Hunters Juniors a holandský národní tým kategorie U14, ve finálové skupině si poradili se Švédy (Brynas Gavle) a akademií Klotenu (Young Flyers). V semifinále narazili na český výběrový tým Romana Staňka Hockey Tigers 55, který turnajem procházel taktéž neporažen a ač jeho hráči přečnívali naše v individuálních dovednostech, tak nakonec stejně jako i v jiných utkáních zvítězil tým s lepším kolektivním pojetím hry a nasazením. Finále bylo ozdobou turnaje, kde se střetla dvě mužstva lačná po vítězství, kde naši kluci nakonec svou obětavostí zaslouženě zvítězili a porazili švýcarský Young Flyers Winterthur. Závěrečný ceremoniál okořenilo individuální ocenění nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Zdeněk Petrů! S příslibem naší klubové účasti v dalších ročnících Füssen Cupu jsme se loučili s organizátorem Seppem Alenderem. Již nyní se těšíme na další ročník! Zvláštní poděkování patří všem sponzorům, kteří se nejenom finančně podíleli na této akci.

Sestava: brankáři - Punda Filip, Petrů Zdeněk obránci – Ondřej Jakub, Pevný Ondřej, Zamazal Erik ( HC Střelci/Slavia Třebíč),  Topol Adam (Dukla Jihlava) útočníci – Čeloud Martin, Šachl Petr, Chrpa Jáchym, Šimek Jakub, Ledecký Vítek, Slechan Jakub, Gajdolín Matěj, Říha Matyáš, Zamazal Denis (HC Střelci/ Slavia Třebíč)

Týden po návratu z Füssenu tyto hráče čekal poslední turnaj sezóny 2018/19 nazvaný Spring Cup 2019. Jejich famózní formu přijely prověřit týmy ze Slovenska MHC Martin, HK Nitra, ukrajinský Sokol Kyjev, český výběrový tým Hokej 68 a tým TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Všichni soupeři splňovali tu nejvyšší kvalitu v daném ročníku a tudíž se očekával tuhý boj o celkové prvenství. Všechna turnajová utkání byla vyrovnaná a inovátorský systém turnaje, kde součástí každého utkání bylo zvlášť bodované pětiminutové prodloužení 3 na 3 ve stylu NHL, zajistil jeho dramatičnost tím, že vždy do poslední minuty a do posledního utkání bylo nutné bojovat a hrát naplno. Naši hráči se do svých soupeřů pustili s vervou, ale zároveň s pokorou, ke které je vede filosofie našeho klubu, a která má za cíl z nich vychovávat nejen skvělé sportovce, ale hlavně  sebevědomé mladé lidi s dobrými morálně volnými vlastnostmi pro jejich život. I díky tomuto postoji kluci turnaj zvládli na výbornou! Zaslouženě si pověsili na krky zlaté medaile a „pomazlili“ se s pohárem pro vítěze! Jedinou kaňkou na Spring Cupu bylo zranění domácího hráče Martina Čelouda v utkání s Veselím, za kterým se však po turnaji celý tým rozjel do nemocnice ho navštívit, aby společně oslavili triumf a hráči mu tak mohli předat zlatou medaili, kterou i pro něj vybojovali. Toto jen potvrzuje jaký týmový duch panuje v mužstvu i klubu HC Střelci. Martinovi přejeme brzké uzdravení a chlapi: „jen tak dál“!!!

Sestava: brankáři - Punda Filip, Petrů Zdeněk, Pajer Adam obránci – Ondřej Jakub, Valevaty Pavel, Pevný Ondřej, Gajdolín Matěj útočníci – Čeloud Martin, Šachl Petr, Šimek Jakub, Moyseyev Nikita, Ledecký Víťa, Jon Rudolf, Pajer Tomáš, Slechan Jakub, Chrpa Jáchym

Všem co těmto klukům a také všem ostatním malým Střelcům v letošní sezóně fandili, děkujeme za podporu, nepřejícným škarohlídům děkujeme za důvod více v motivaci a všem Vám přejeme krásné léto! Vždyť další sezóna začíná již za chviličku!

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU