Klubové informace k současnému stavu.

Vážení rodiče,

momentální koronavirová situace v České republice není mládežnickému sportu stále nakloněna a restart sezóny je prozatím v nedohlednu. Obracím se proto na Vás se žádostí o Vaši maximální součinnost v oblasti “domácích tréninků“ - tyto tréninky budeme již čtvrtým týdnem praktikovat v kategoriích žáků a od tohoto týdne začínáme také s kategoriemi mladšími. Kontakt s Vašimi dětmi není nám trenérům umožněn; jedinou možností, jak na děti (hráče) dohlížet a správně je motivovat, jste tedy Vy, jejich rodiče. V této neutěšené a nejisté době jste právě  Vy jediným motivátorem a současně také kontrolním mechanismem v oblasti jejich vzdělávání, tréninkové přípravy i dalšího všestranného rozvoje. Hokejový klub a my, sportovní trenéři, kteří jsme jeho výkonnou složkou, nejsme schopni na Vaše děti působit jinak než Vaším prostřednictvím!

Dle dostupných informací víme, že na led se nedostaneme dříve než v první polovině prosince. Do té doby nám nezbývá nic jiného, než zvládnout pravidelný trénink společným úsilím, založeným na součinnosti nás trenérů a Vás rodičů - s pomocí Vám zaslaných tréninkových plánů, které jsou dle metodiky ČSLH zaměřené všeobecně, s ohledem na věk a vývoj dítěte, a které mají za cíl děti udržet v pohybové mobilitě tak,  aby v případě opětovného startu pozastavené sezóny byli hráči připraveni na obvyklou tréninkovou zátěž.

Věřím, že nastavené komunikační kanály v jednotlivých kategoriích fungují dobře a k Vám se budou dostávat další informace a odkazy. Zde, na stránkách klubu, budou vyvěšeny všechny aktuální informace a pokyny.

Svazová tréninková videa, která jsou zde dostupná, popisují co nejjednodušším způsobem jednotlivá tréninková cvičení, včetně doporučení jejich objemu a počtu opakování. Tento způsob tréninku je pro všechny snadno pochopitelný a s trochou Vaší trpělivosti, pozitivního přístupu a určitým vynaloženým časem zajistí, že všichni hráči budou schopni se znovu zapojit do plného tréninku.

Sám jako rodič mohu potvrdit, že každý trénink funguje lépe, když se na něm společně s dítětem budete aktivně podílet! Pro dítě je účast rodiče nenahraditelnou motivací! A navíc - nám dospělým zajisté trocha pohybu také neuškodí... My, trenéři klubu HC Střelci, Vám budeme plně k dispozici v případě jakýchkoli dotazů a samozřejmě Vás budeme informovat o jakémkoli posunu ve vývoji situace v mládežnickém sportu.

Děkujeme Vám za pochopení a Vaši aktivní spolupráci.

Za trenérský tým klubu

Petr Šachl