Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy - sezona 2021/2022

Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy

Jak v uplynulé, tak i v nadcházející sezóně plánuje náš hokejový klub pokračovat v započatém projektu HC Střelci Hockey Academy. Započatý projekt s kategorií dorostenců byl bohužel tuto sezónu přerušen z důvodu pandemie Covid-19. V nadcházející sezóně však plánujeme rozšířit tento projekt i o kategorii juniorů.

Myšlenka

• Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy je zaměřen na výchovu hráčů ledního hokeje věkových kategorií dorostenců a juniorů v subregionu Jindřichův Hradec. Cílem projektu je vytvořit špičkové podmínky pro výkonnostní růst hráčů ledního hokeje, zajistit ve spolupráci se středními školami v JH jejich maximální možné vzdělání v kontextu „škola – hokej“. Projekt je postaven na předpokladu intenzivní spolupráce klubu HC Střelci a firmy CCM za podpory města Jindřichova Hradce.
  • Pro správný rozvoj mladého sportovce je klíčové skloubit jeho vzdělávání a trénink tak, aby se navzájem co nejméně ovlivňovaly a vzájemně se negativně nepodílely na výkonnosti dospívajícího jedince ve studijních či sportovních výsledcích. Zkušenosti a výsledky fungování hokejových akademií v ČR podporovaných Českým svazem ledního hokeje (nyní nově Českým hokejem) z posledních let ukazují, že se jedná o problematiku velmi složitou a v současnosti také obtížně a nedostatečně řešenou.

Hlavní cíle a řešení

• Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy toto řeší úzkou spoluprací se Střední odbornou školou a Středním odborném učilištěm v Jindřichově Hradci - pro hráče přizpůsobeným výukovým plánem, rozvrhem a přístupem ke každému jednotlivci zajistí bezproblémové zvládnutí učiva a dosažení požadovaného středoškolského vzdělání. Jednání probíhají také s dalšími možnými partnerskými školami v Jindřichově Hradci, aby byla hráčům akademie umožněna volba studijního zaměření v případech, kdy chtějí studovat na jiném typu střední školy.
  • Hráčům - studentům, kteří nejsou z Jindřichova Hradce, je k dispozici ubytování na internátě, který je součástí SOŠU. Internát je situován v centru města, cca 400 metrů od zimního stadionu. Stravování je zajištěno v jídelně školy, resp. internátu a zahrnuje snídani, oběd a večeři. Svačiny po ranní tréninkové fázi a před odpolední fází budou k dispozici v prostorách bufetu na zimním stadionu.
  • Tréninkový plán každého hráče HC Střelci CCM Hockey Academy se bude skládat z ranních dovednostních tréninků na ledě plus týmových tréninků v odpoledních hodinách. Suchý trénink budou hráči absolvovat v posilovně RawGym pod profesionálním vedením kondičního trenéra a dále pak suchý trénink v prostorách zimního stadionu. V případě individuálního zájmu, mimo organizované tréninkové jednotky, budou hráčům k dispozici obě zařízení posiloven (RawGym a posilovna na zimním stadionu).
  • Důležitou součástí výchovy hráčů je jejich zápasové vytížení a úroveń soutěže, kterou hrají. Pro hráče dorosteneckého věku si HC Střelci CCM Hockey Academy klade za cíl hrát o postup do extraligové soutěže dorostu Českého hokeje, Eliod extraligy mladšího dorostu, a to již v nadcházející sezóně tedy 2021/22. Zajištění sportovní kvality, nastavení tréninkového procesu s maximálními cíli a zejména výběr kvalitních hráčů z řad odchovanců jak jindřichohradeckého mládežnického hokeje, tak z okolních klubů (nejen z Jihočeského kraje), bude pro managment klubu HC Střelci největším úkolem pro další období. Hráči budou vybíráni podle několika kritérií: výkonnost, odhodlání a vnitřní motivace hráče, morálně volní vlastnosti.
  • Pro hráče juniorského věku si projekt HC Střelci CCM Hockey Academy dává za cíl hrát v sezóně 2021/22 v popředí juniorské soutěže a začlenit hráče do tréninkového a následně zápasového procesu seniorského týmu v J. Hradci.

Závěrem

• Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy chce svým aktivním působením na hráče a jejich výchovu v oblasti vzdělávání a sportu pomoci svým absolventům projít kritickým obdobím jejich života a maximálně podpořit mladé ambiciózní hráče v jejich kariérním snu zprostředkováním kvalitních podmínek ve zdokonalování pod profesionálním vedením erudovaných trenérů. Projekt HC Střelci CCM Hockey Academy tak chce zabezpečit plynulý přechod hráče z juniorského do seniorského hokeje v součinnosti se školou a jejich vzděláním, případně pomoci nastavit správné priority pro další život mladého člověka, pokud se rozhodne jít jinou životní cestou, než tou sportovní...