Vydařený letní tábor OSIKA.

Po dlouhých dvou letech čekání, způsobeného rekonstrukcí sociálního zařízení tábořiště, mohli HC Střelci v prvním srpnovém  týdnu uspořádat čtvrtý ročník  letního hokejového tábora nazvaného podle místa konání „Osika 2020“. V krásné krajině České Kanady, u rybníka Osika, se 7 dní soustředilo 32 malých hokejistů našeho klubu. Přes  první dva deštivé dny, které jsme strávili tréninkem v tělocvičně základní školy v Nové Bystřici, kde pro nás místní vytvořili skvělé podmínky, a také v zázemí hlavní budovy tábořiště, která byla přetvořena na provizorní sportovní arénu, si hráči užili prostředí krásné přírody, která přímo vybízela ke spoustě sportovních aktivit. Tak jako v předchozích ročnících, absolvovala skupina starších a mladších žáků část soustředění v sedle bicyklů.  Cyklistické výjezdy v kopcovitém terénu oblasti České Kanady byly náročné, ale místa a vyhlídky, kterými etapy kluky na kolech vedly, stály za to.  Byli jsme na zřícenině hradu Landštejn, bizoní farmě v Rožnově či v těsné blízkosti rakouských hranic kolem Romavy. Skupina menších dětí pak příkladně trénovala na atletickém oválu v Nové Bystřici, na beach volejbalovém hřišti u hostince Bobas, případně přímo v areálu dětského tábora. Koupání v teplém počasí a po náročném tréninku vždycky přijde vhod - rybník Osika je k němu se svojí čistou a chladivou vodou přímo ideální. Děti si mimo trénování užily do detailu zpracovanou celotáborovou hru, která všechny vtáhla a která byla v podzemí kláštera ve stejnojmenné vesnici zakončena úspěšným nálezem ztracené střelecké vlajky! Díky týmu lidí, kteří se podíleli na organizaci tábora, díky jejich obětavosti a nasazení, si děti zajisté odnesly spoustu krásných vzpomínek. Táborovou hymnu, písničku "Hned teď"  od skupiny Kryštof, pro kterou děti nadchla svou interpretací a hrou na kytaru instruktorka Martina, jsme všichni zpívali  nejen u táborového ohně! To potvrzuje například také příhoda, kdy i při těžkém cyklistickém stoupání ze Starého Města pod Lanštejnem na hrad Landštejn si ji notovali zadýchaní Střelci! V tradici pořádaní letních táborů bude náš klub pokračovat i příští léto akcí nazvanou Osika 2021. Termín zůstává  stejný! Všichni si tedy zapišme do kalendáře první týden v srpnu, přesně neděli 1. srpna 2021, kdy letním táborem zase společně rozjedeme další hokejovou sezónu 2021/22. Podrobnější informace vám přineseme v průběhu  letošní sezony.