sezona 2018-19

Zápas s Motorem ČB.

V neděli 17.3.2019 odehráli žáci 5. třídy poslední mistrovský zápas s HC Motor České Budějovice. Od začátku utkání byli hráči Motoru lepším týmem a jen díky našim brankářům bylo skóre zápasu po dvou třetinách 2:2, kdy jsme v tomto průběhu dokonce i vedli 2:0. Ve třetí třetině pak bylo jen otázkou času, kdy Motor svou převahu zúročí ve svůj prospěch a utkání dovede do vítězného konce.

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        7:3 ( 2:2, 0:0, 5:1 )

Sestava: Gabriška, Hradský - Jelínek, Hána, Máchová, Mácha, Dvořák, Toman - Kinter, Fatrdla, Krhánek, Šachl, Beran, Ferda, Kadlec, Piler, Benada

Prohra v Č. Budějovicích.

Tým Střelců, sestavený v rámci momentálních možností s ohledem na další víkendové zápasy a marodku, uhrál to, co bylo v jeho reálných silách. Domácí Lvi byli ve všech činnostech lepší. Jejich pohledná kombinační hra podporovaná od začátku utkání skvělým domácím publikem přinesla dvouciferné vítězství. Korekci stavu ze strany Střelců zajistily dvě povedené individuální akce. Zapomeňme na to a zodpovědně se připravme na zbývající zápasy končící sezóny.

HC Lvi ČB 2009 - HC Střelci JH           13:2 (5:0;3:1;5:1)

Domácí výhra s Č. Krumlovem

V neděli sehráli kluci z páté třídy další utkání v LMŽD, tentokrát byl naším soupeřem Český Krumlov. Hned od prvního střídání bylo vidět , který z týmů bude diktovat tempo hry. První branka padla po nahození Dvořáka od modré čáry, kdy Kinter zasunul puk za hostujícího brankáře...1:0. Druhou branku přidal po nahrávce Strachoty, před brankou stojící Hirš...2:0. Těsně před první sirénou zvyšoval Kinter již na 3:0 po pěkné individuální akci, kdy gólmana soupeře doslova vykoupal. Ve druhé třetině to byli opět Střelci, kdo vstřelil branku a to Rangl, kterého před brankou vybídl ke skórování Krhánek. Hosté však nesložili zbraně a využili chyby jednoho z našich křídel a snížili na rozdíl tří branek. Po druhé třetině svítil na ukazateli stav 4:1. Naštěstí  branka hostí nijak nenarušila střeleckou pohodu našich kluků, protože to byl opět Kinter, který po přihrávce Krhánka zvýšil naše vedení již na 5:1. Střelci měli i nadále více ze hry a jen díky dobře chytajícím gólmanům nebylo skóre zápasu výraznější. Byli to však paradoxně hosté, kteří po nedůrazném bránění našeho obránce vstřelili svůj druhý gól v utkání. Naši šestou branku vsítil Strachota, po asistenci Hirše. Na 7:2 zvyšoval Jaroš, který se nebál podniknout útočný výpad a střelou nad beton nedal brankáři hostí šanci. Neuběhla však ani minuta a po obranné chybě snížili hosté na 7:3. Poslední slovo však měli opět Střelci, Strachota v obranném pásmu přihrál rozjetému Blažkovi, který ve vlastním oslabení projel vše, co mu stálo v cestě a bekhendem zasunul puk za brankovou čáru., čímž stanovil konečný výsledek na 8:3!!! Kluci až na pár chybiček zvládli zápas velice dobře. Je skvělé, že si spousta hráčů už uvědomila, že na ledě je velice důležitá komunikace a proto některé branky padly proto, že na sebe kluci křiknou.

sestava: Gabriška ( Humhal)- Jaroš, Vomastek, Rangl, Krhánek, Kinter, Blažek, Dvořák, Hirš, Strachota, Benada, Jelínek, Havelka, Jon, Toman, Hána

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Slavoj Český Krumlov         8:3 ( 3:0, 1:1, 4:2 )

Remíza a výhra o víkendu.

V sobotu 9.února sehráli páťáci další zápas v LMŽD, tentokrát byl naším soupeřem sousední klub z Veselí nad Lužnicí. Na dětech hrajících za Veselí bylo vidět, že mnohé z nich na ledě i spí, protože většinu našich hráčů jasně přehrávali, bohužel i daleko menší děti vyhrávaly souboje jeden na jednoho proti našim větším hráčům. Veselští komplexně lépe napadali, rychle bruslili a bylo vidět, že mají mnohem větší hlad po gólech než většina našich a hlavně se zbytečně ve strachu nezbavují puku, jednoduše bruslí s pukem dopředu a dravě útočí. V první třetině jsme si vypracovali několik slibných šancí, bohužel jsme proměnili pouze jednu, a to když skvěle napadající Kinter  udržel puk na své čepeli a přesnou přihrávkou před branku vybídl ke skórování Krhánka....1:0. Ve druhé třetině nás soupeř více zmáčkl a dvěma brankami skóre otočil. Naštěstí ještě před druhou sirénou našel Rangl čepel Strachotovi hole a ten puk usměrnil za jinak skvěle chytajícího hostujícího brankáře. Nástup do třetího dějství se nám vydařil, když Jaroš nabral jako obránce rychlost a nebojácně se vydal podél hrazení na branku soupeře a puk nasměřoval před branku, kde stál Strachota, od kterého puk směřoval za brankovou čáru.....vedeme 3:2. Těsný náskok se nám bohužel nepodařilo udržet a soupeř po zbytečné chybě v našem obranném pásmu srovnal na konečných 3:3.

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí     3:3 (2:2;0:0;1:1)

Sestava HC Střelci: David Humhal, Ondřej Dvořák, Ivo Fatrdla, David Hána, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rang, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

V neděli 10.2. nastoupili kluci z páté třídy k dalšímu mistrovskému utkání v LMŽD, tentokrát jim byl soupeř opět ze špičky tabulky a to HC Kohouti Tábor. Tábor měl v  poslední době opravdu skvělou formu, takže jsme věděli, že kluky nečeká nic lehkého...……V první třetině jsme vsítili dvě branky, kdy se pokaždé prosadil nebojácně hrající obránce Jaroš. Je třeba však objektivně přiznat, že to co předváděl v brance náš brankář Kuba Hradský, nemá v této mládežnické kategorii obdoby, jeho zákroky ala Dominik Hašek byly neuvěřitelné a nutno podotknout, že skvělý výkon předváděl po celý zápas!!!! Kuba pochytal kolem čtyřiceti pokusů našeho soupeře. Ve druhé třetině se opět prosadili jako první Střelci a to Fatrdla, který byl ve správný čas na správném místě. Druhá třetina se chýlila ke konci, když Střelci špatně střídali a soupeř toho dokázal využít k brejku, který střelou nad vyrážečku snížil na 1:3. Třetí dějství jsme to byli opět my, když Ferda vyslal do samostatného úniku Berana, který bekhendovým blafákem zvýšil na třígólový rozdíl. O pár minut později se prosadili hosté, když potrestali nedůraz obránců. Naštěstí další a jak se později ukázalo i vítěznou branku vsítil po samostatném úniku Beran, který tentokrát zakončoval forhendem na ,,mrtvolku" . Kohouti však nesložili zbraně a během půl minuty vsítili dvě branky, když obránci byli nedůrazní a nechali soupeře lehce skórovat. Nicméně kluci závěr záběru zvládli a zápas úspěšně dotáhli do vítězného konce.

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Kohouti Tábor 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Sestava: Kuva Hradský - Jáchym Jaroš, Ondra Dvořák, Tadeáš Ferda, Honza Beran, Matyas Šachl, Tonda Jelínek, Vojta Havelka, Ivo Fatrdla, David Hána, Vojta Kadlec, Honza Benada, Viktorka Kopřivová, Honza Vičar, Rosťa Toman, Oliver Piler

Prohra v Písku.

V neděli 3. února sehráli páťáci další mistrovský zápas, tentokrát s IHC Písek. Zápas se od začátku pro Střelce nevyvíjel dobře, první třetinu jsme prohráli 1:0 a to ještě za naším, jinak skvěle chytajícím Kubou Hradským zazvonila 4x tyčka! Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem lépe a měli jsme i více ze hry, zápas jsme otočili v náš prospěch a po druhé třetině jsme vedli 3:1!! Bohužel závěrečné dějství jsme nezvládli, domácí třemi brankami průběh zápasu překlopili na svoji stranu a porazili naše Střelce 4:3!! Důsledek prohry byl v neproměňování šancí, v prohraných buly ( pouze 3 vyhrané za celý zápas ) a v neposlední řadě rozhodčí, kteří ve dvou případech měli písknout trestné střílení a jednou zapískali absolutně špatně ofside, kdy už před naším hráčem byl pouze hostující brankář. Bohužel i toto k hokeji patří. Doufejme, že další zápas, který se bude hrát již tuto sobotu proti Veselí nad Lužnicí, zvládnou Střelci lépe.

Sestava: Hradský - Vomastek, Máchová, Fatrdla, Krhánek, Strachota, Jon, Kadlec, Hána, Kinter, Ferda, Beran, Mácha, Hána

IHC Písek  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     4:3 (1:0,0:3,3:0)

Prohra v Táboře.

V neděli 20.1. jsme sehráli další mistrovské utkání, tentokrát s Táborem.  V první třetině jsme se ujali vedení, kdy po střele Strachoty, dorážel puk za záda domácího brankáře důrazný Kinter. Nadále  jsme měli více možností ke vstřelení dalších branek, ale v koncovce bohužel naši útočníci selhali a tak přišel zákonitě trest, Tábor dvěmi brankami zápas otočil a byl lepším mužstvem na ledě. Naši hráči propadali v dravosti, souboji jeden na jednoho a především jsme byli horší v bruslení. Dvě minuty před koncem  se prosadil Strachota, kdy stahovačkou a střelou mezi betony stanovil skóre první třetiny na 2:2. Ve druhé třetině se prosadili jen domácí Kohouti, kteří vsítili dvě branky a stav zápasu byl rázem 4:2 v náš neprospěch. Bohužel se hodně ukázala váhová a výšková převaha domácích, kteří v kombinaci s lepším bruslením procházeli přes naše obránce až moc lehce. Někteří  bohužel moc řeší, že nejsou v soubojích zapřeni a padají a potom to dávají rozhodčím najevo tím, že se nezvedají z ledu a tím dochází k přečíslení. Do třetí třetiny došlo v našem kádru k drobným změnám, které přinesly až srovnání skóre. Nejprve Strachota přihrál rozjetému Hiršovi, který skvěle našel před brankou hůl Jona a ten puk zasunul za domácího brankáře. O chvíli později bylo ještě veseleji, kdy se krásnou střelou pod víko prosadil Krhánek, kterého ve středním pásmu vybídl pasem Jelínek. Bohužel domácí toto nezlomilo a svoji útočnou aktivitu protavili v pátou branku, která se ukázala, jako rozhodující. Minutu a půl před koncem jsme odvolali brankáře a hrou v šesti jsme se pokusili skóre zápasu srovnat, bohužel soupeř aktivně napadal, obral nás o puk a střelou do prázdné branky završil výsledek zápasu na 6:4 v náš neprospěch. Zápas jsme si prohráli sami tím, že jsme neproměnili několik slibných šancí a především tím, že jsme byli slabší v osobních soubojích.......Soupeř byl po většinu zápasu lepší a vítězství si plně zasloužil.

HC Kohouti Tábor  -   HC Střelci Jindřicxhův Hradec     6:4 ( 2:2, 2:0,2:2)

Sestava: Humhal ( Hradský ) - Jaroš, Jon, Kinter, Krhánek, Strachota, Jelínek, Dvořák, Rangl, Hirš, Hána, Toman, Fatrdla, Kadlec, Dvořák, Čáp

Domácí výhra s Motorem.

Kluci z páté třídy  si připsali další cenný skalp a to proti Motoru z Českých Budějovic. Jak již bývá v posledních zápasech dobrým zvykem, tak mladí Střelci vlétli na svého soupeře pěkně  z ostra a bušili na jeho bránu hned od začátku. Jelikož máme v našem kádru borce, kteří si dokáží nahrát a je úplně jedno, kdo dá gól, tak se nám v posledních zápasech daří porážet opravdu silné soupeře. Každý má v týmu svoji důležitou úlohu, někdo nahrává, někdo blokuje střely, někdo střílí branky, někdo se bije......prostě tým!!!! Dnešní zápas opět ukázal týmovost Střelců, na které si vylámal zuby Motor a to ne proto, že by kluci z Motoru byli horší než Střelci, ale nehráli týmově a to je stálo body. Na obou stranách skvěle zachytali oba brankáři (respektive tři, v půlce druhé třetiny byl Kuba Hradský zasažen bolestivě pukem do masky, takže zbytek třetiny odchytal David Humhal). V zápase jsme vedli už 4:0, pak jsme zbytečně inkasovali osm vteřin před koncem druhé třetiny, náš hráč v našem obranném pásmu fauloval a místo toho, aby se snažil dál hrát, tak se snažil diskutovat s rozhodčím, že on nic.....soupeř toho využil a snížil na 4:1. Do třetí třetiny se do branky opět vrátil Kuba, který chytal nadále skvěle!! Další snížení přišlo opět po zbytečné chybě, kdy naše křídlo, tak dlouho "kvedlalo" s pukem před naší obrannou modrou, až ho důrazný soupeř o puk připravil a snížil na 4:2. O pár minut bylo ještě hůř a to když vyvážející obránce, nikým neatakován, ztratil puk ve středním pásmu a daroval tak soupeři brejk, který  nekompromisně proměnil. Trenéři udělali některé nevyhnutelné změny v sestavě, tím dali týmu nový impuls a kluci závěr zápasu zvládli. Konečný výsledek 4:3 vypovídá o bojovném výkonu mužstva. Vezeme se na vítězné vlně, skalpy Strakonic, Milevska a teď Motoru jsou toho důkazem. Hoši  děkujeme!!!!!

HC Sřelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice 4:3 (2:0, 2:1,0:2)

Výhra nad Lvy ČB.

V neděli 6.1. sehráli kluci z ročníku 2007 a 2008 další mistrovské utkání proti silnému soupeři, a to Lvům z Českých Budějovic. Od první minuty jsme našeho soupeře mačkali jak citron, víceméně jsme hráli jen v našem útočném pásmu. Kluci nádherně bruslili, napadali soupeřovu rozehrávku, komunikovali spolu na ledě, stříleli krásné branky po kombinacích, které mnohdy nepředvedou ani starší kluci. Soupeř byl naprosto zoufalý a musel si připadat, jako na kolotoči na Matějské pouti, když už se dostal do 100% šance, tak v naší brance stál "pan" brankář, který chytal neuvěřitelně skvěle....naše vedení bylo v jednu chvíli už 6:0!!! Zápas jsme nakonec vyhráli 8:5. Konečný výsledek však není podstatný, nejsou podstatní střelci ani asistenti na branky, každý, kdo byl na ledě tam odevzdal možná víc než maximum toho co se naučil. Podstatné je to, že jsme viděli hrát partu kluků, kteří hráli kolektivně, nebyli sobečtí a makali jeden za druhého. Tento zápas jasně ukázal, že nemusíš mít v kádru individuální HTA hvězdy, ale makající celek, pokud kluci toto pochopí a z tohoto zápasu si odnesou víru v týmovost, mohou opravdu porazit kohokoliv!!!!! Borci děkujeme za krásné nedělní odpoledne!!!!!!!

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lvi České Budějovice     8:5 ( 4:0, 2:2, 2:3 )

Výhra ve Strakonicích.

Ve středu 2.1. se vydali střelci páté třídy na odložený zápas do Strakonic. Po příjezdu autobusu k ZS ve Strakonicích se všechny děti s radostí vrhly k rozcvičce, aby protáhly ztuhlé svaly po dvouhodinové cestě. V šatně se "vyzbrojily", oblékly modré střelecké dresy a vesele vyrazily na ledovou plochu...…Od první třetiny jsme měli zápas pod kontrolou a ani jednou v zápase jsme našeho hostitele nepustili do vedení. První branku vstřelil ve třetí minutě po asistenci Strachoty Ričrd Jon...vedeme 1:0!!! Druhou branku vsítil razantní Kintýs za asistence Viki Kopřivové...vedeme 2:0. Dvě minuty před první sirénou snižují Strakonice na 1:2. Ve druhé třetině se přestalo bruslit, nedokázali jsme zpracovat přihrávky, aktivita většiny mužstva připomínala jezevce, který byl probuzen ze zimního spánku....prostě a jednoduše se na "hokej" nedalo moc dívat...nicméně střílíme další branku opět my...číslo 99 Víťa Mácha za asistence Tádi Ferdy a Ričrda Jona, do konce třetiny přidáváme ješte branky díky Honzovi Beranovi kterému asistuje Hánič, po pěkném pasu od Rosti Tomana ujíždí za bukem schovaný Tádˇa a gólem na 5:1 zahajuje poslední třetinu. Strakoničtí však nesložili zbraně a během necelých dvou minut snižují na 3:5, naštěstí o dvě minuty později upravuje skóre na konečných 6:3 pro Střelce Honza Beran, kterému branku připravili Hánič a Kintýs. Je třeba, ale připomenout, že zapálení do hry a chuť se poprat o výsledek některým neustále chybí, odklouzat si zápas v poklidném tempu a nebýt hladový po vítězství, to se ve sportu, jako je hokej nenosí.

Sestava: Hradský - Ferda, Beran, Mácha, Máchová, Kopřivová, Vičar, Hána, Toman, Jon, Strachota, Kinter, Vomastek, Dvořák, Kadlec, Jelínek

HC Strakonice - HC Střelci Jindřichův Hradec 3:6 ( 1:2, 0:2, 2:2)

V pátek 28.9. odehrála 5. třída další mistrovský zápas a to ve Strakonicích. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a soupeře jednoznačně přehráli. Všichni hráči velmi dobře bruslili, což se projevilo na celkovém skóre zápasu.

Sestava:  Hradský – Kinter, Strachota, Jon, Kadlec, Kopřivová – Fatrdla, Toman, Jelínek, Dvořák, Šachl, Ferda, Benda, Vičar, Urbanová

HC Strakonice   -  HC Střelci Jndřichův Hradec     1  :  10   ( 0 : 4, 1 : 2, 0 : 4 )

góly: Kinter, Strachota (Jelínek), Toman (Kinter), Strachota, Fatrdla (Vičar), Jelínek (Kadlec), Strachota, Urbanová (Vičar), Toman (Fatrdla), Toman (Fatrdla)