Horní řada stojí zleva: Elias DIJANOVIC, Čestmír HAVEL, Tomáš SEDLAČÍK, Tadeáš TOPIČ, Vojtěch DVOŘÁK, Matěj FIEDLER, Adrian VLNA, Viktor ŠAMKO

Spodní řada sedí zleva: Petr ŠACHL - šéftrenér klubu, Jakub ŠIMEK, Vojtěch BERAN, David HUMHAL, Cedrik ELIAN, Miroslav KŘIVÁNEK, Martin BERAN – trenér

Chybí: Filip BLAŽEK

Remíza doma se Lvy.

V sobotu 10.10. sehráli starší žáci Střelců z ročníku 2006 další mistrovský zápas v domácím prostředí s mužstvem HC Lvi České Budějovice. Do zápasu kluci nevstoupili moc dobře a hned po dvou minutách prohrávali 1:0. Hned v dalším střídání se nám ale podařilo srovnat a o chvíli později vstřelit druhý gól. Hrálo se nahoru dolu, oba týmy dobře bruslily a vytvářely si gólové šance. Po první třetině Střelci vedli 3:2. Opět zaspaný začátek třetiny z naší strany znamenal srovnání skóre. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry, ale hosté využívali rychlé brejky, které i gólově proměňovali a v poslední minutě druhé třetině se dostali do vedení 5:4. Třetí třetina byla z obou stran více taktická, Lvi dobře bránili a Střelci se snažili o vyrovnání, které se podařilo 8 minut před koncem. Konečná remíza je spravedlivá.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lvi České Budějovice       5:5 ( 3:2, 1:3, 1:0 )

góly: Fiedler ( Vlna, Lošonský ), Dijanovic ( Šimek ), Šimek ( Dijanovic ), Vlna ( Fiedler ), Šimek ( Beran )

sestava: Sebastian Urie  - Míra Křivánek, Tadeáš Topič, Tomáš Sedlačík, Cedrik Elian - Vojta Beran, Kuba Šimek, Elias Dijanovic, Matěj  Fiedler, Vojta Lošonský, Adrian Vlna

Remíza a výhra Střelců.

O prodlouženém víkendu sehráli Střelci z 9. třídy další dva mistráky. Nejdříve v sobotu doma přivítali na ZS Jana Marka mužstvo SK Horácká Slavia Třebíč. Hráči z Vysočiny hráli důrazný a tvrdý hokej a ze začátku zápasu se s tím naši kluci nemohli vyrovnat. Skóre zápasu otevřeli hosté v první třetině, nám se podařilo ve 2. třetině srovnat, ale hned za dvě minuty jsme opět o gól prohrávali. Postupem času jsme na ledě začali mít navrch, ale nemohli jsme překonat třebíčského brankáře, který vše pochytal. Ve třetí třetině po ještě větším důrazu před brankou se nám podařilo srovnat a 5 minut před koncem zápasu jsme se ujali vedení. Bohužel na konci zápasu jsme šli do oslabení, čehož soupeř využil a minutu před koncem při power-play srovnal na konečných 3:3.

V pondělí 28.9. jsme jeli odehrát dohrávku 1. kola do Písku. Z důvodu nemoci několika hráčů jsme jeli pouze v 11 lidech. Hned na začátku se zranil Míra Křivánek ( natažený sval ), ale se sebezapřením ještě odehrál skoro celý zápas. V 5. minutě při blokování střely odstoupil Tadeáš Topič a s podezřením na zlomeninu ruky odjel do nemocnice. Do obrany tím pádem museli zaskočit útočníci Tomáš Sedlačík a Matěj Fiedler a utkání odehráli výborně! I přesto, že jsme hráli v oslabené sestavě a prohrávali o dva góly, kluci dokázali, že umí bojovat a po výborném kolektivním výkonu jsme zaslouženě vyhráli 6:4. Všechny kluky musíme pochválit za výborný přístup a výkon.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  SK Horácká Slavia Třebíč        3:3 ( 0:1, 1:1, 2:1 )

góly: Dijanovič, Fiedler ( Lošonský ), Dijanovič

sestava: Sebastian Urie  - Míra Křivánek, Filip Blažek, Tadeáš Topič, Vojta Dvořák - Vojta Beran, Kuba Šimek, Elias Dijanovic, Matěj  Fiedler, Vojta Lošonský, Adrian Vlna, Česťa Havel, Viktor Šamko, Jáchym Jaroš

IHC Písek  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       4:6 ( 2:1, 1:3, 1:2 )

góly: Lošonský ( Vlna ), Lošonský ( Vlna ), Beran ( Šimek, Sedlačík ), Šimek ( Beran ), Lošonský ( Fiedler ), Beran ( Sedlačík )

sestava: Sebastian Urie  - Míra Křivánek, Filip Blažek, Tadeáš Topič, Tomáš Sedlačík - Vojta Beran, Kuba Šimek, Elias Dijanovic, Matěj  Fiedler, Vojta Lošonský, Adrian Vlna, Štěpán Masopust

Prohra a výhra deváťáků.

V sobotu 19.9. odehráli Střelci z 9. třídy první mistrovský zápas. Na ZS Jana Marka do Jindřichova Hradce přijel tým z Tábora. Utkání začalo jako vždy s tímto soupeřem ve svižném tempu, soupeř dobře kombinoval, ale kluci dodržovali stanovenou taktiku a do půlky zápasu se hrálo bez branek. Vedení se ujali hosté, Střelci za nedlouho srovnali, ale po dvou přečísleních se Tábor ujal vedení 3:1. Poté co domácí nastřelili tyč a hosté z protiútoku dali na 4:1, nenechali si již vítězství sebrat a vyhráli s konečným výsledkem 6:2. Kluci nehráli špatně, ale Tábor byl lepší v zakončení.

Hned druhý den v neděli 20.9. jsme odjeli na další mistrák do Havlíčkova Brodu. V této sezóně nám rozlosování soutěží přiřadilo týmy z Vysočiny, s kterými jsme v minulosti moc zápasů neodehráli. Domácí začali velkým náporem a prvních 5 minut nás nepustili z obranné třetiny. Poté se hra vyrovnala a hned z první vážnější akce jsme dali úvodní gól a do konce třetiny přidali další dva. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, přidali další góly, podržel nás gólman a výsledkem bylo vedení 5:1. Na začátku třetí třetiny jsme vstřelili šestý gól a nebýt v posledních pěti minutách polevení a uspokojení z výsledku, kdy nám domácí dali dvě branky, mohlo být naše vítězství výraznější. I přesto výhra 6:3 je zasloužená a kluci za výkon v sobotním a hlavně v nedělním zápase zaslouží pochvalu.

sestava: David Humhal  - Cedrik Elian, Míra Křivánek, Filip Blažek, Tadeáš Topič - Vojta Beran, Tomáš Sedlačík, Elias Dijanovic, Matěj  Fiedler, Kuba Šimek, Adrian Vlna, Česťa Havel, Vojta Dvořák

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Kohouti Tábor        2:6 ( 0:2, 1:2, 1:2 )

góly: Šimek ( Beran ), Šimek ( TS )

BK Havlíčkův Brod  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       3:6 ( 0:3, 1:2, 2:1 )

góly: Dijanovic ( Sedlačík ), Fiedler ( Sedlačík ), Dijanovič ( Beran ), Šimek, Elian, Šimek

Další přáteláky před sezónou.

Další dva přátelské zápasy, a zároveň poslední před mistráky, odehráli Střelci z 9. třídy.

Nejdříve se minulý týden v sobotu 29.8. utkali se silným mužstvem z Tábora. V první třetině jsme měli ze soupeře zbytečný ostych, málo jsme bruslili a Tábor vedl 2:0. Druhá a třetí třetina byla již velice dobrá a zaslouženě jsme výsledek zápasu dovedli do konečné remízy 2:2.

V neděli 6.9. jsme nastoupili proti Lvům z ČB. První třetina byla z obou stran nepřesná, nic se nám nedařilo, ale postupně oba týmy zlepšily kombinaci a ve třetí třetině byly k vidění i pěkné hokejové akce. Bohužel jsme dali o gól míň než soupeř a prohráli 3:4.

Příští týden nám začíná soutěž a v sobotu jedeme na první mistrák do Písku.

Přáteláky před sezónou.

Starší žáci Střelců z 9. třídy již třetí týden trénují na ledě, aby se důkladně připravili na letošní sezónu, ve které budou hrát žákovskou ligu skupinu 3 - Jihočeská-Vysočina a jejich soupeři budou HC Motor ČB, HC Tábor, IHC Písek, HC Lvi 2009 ČB, HC Dukla Jihlava, HC Rebel Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč a SKLH Žďár nad Sázavou.

Kluci již odehráli čtyři přátelské zápasy. Nejdříve porazili Soběslav 6:2, poté vyhráli v Benešově 14:2, doma porazili Český Krumlov 4:2 a v posledním zápase prohráli na Motoru ČB 1:4. V dalších dnech je čeká ještě přípravný zápas s Táborem a s týmem HC Lvi 2009 ČB. První mistrovské utkání se hraje 12.9. v Písku. Všichni kluci se řádně připravují a pravidelně trénují, aby důstojně reprezentovali klub HC Střelci a město Jindřichův Hradec.