sezona 2021-22

Výsledky v probíhající sezóně.

V odvetné části nadstavby ligy starších žáků "A" dokázala 9. třída Střelců čtyřikrát v řadě bodovat - vždy po remízách v základní hrací době. Výsledky jsou uvedeny v přiloženém přehledu zápasů. Za zvláštní zmínku stojí určitě utkání v Pardubicích, kde deváťáci prohrávali na začátku 2. třetiny už 0:5; díky neuvěřitelnému výkonu v poslední třetině dokázali vyrovnat na 5:5, ale nakonec prohráli po samostatných nájezdech. V sobotu 26. března jede 9. třída na zápas do Liberce a ve čtvrtek 31.března přivítá doma v posledním utkání Mladou Boleslav.

V utkáních nastupují: Matyáš Gabriška, David Humhal - Aleš Benák, Vojta Beran, Filip Blažek, Vojta Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rosťa Krhánek, Štefan Krivoňák, Dominik Přech, Ondra Přibyl, Jirka Strachota, Václav Svoboda, Jonáš Tramba, Ondra Vomastek

Kategorie 2007 - 9. třída

Horní  řada  stojí  zleva: Petr  ŠACHL – trenér,  Rostislav  KRHÁNEK,  Jáchym  JAROŠ,  Vojtěch  BERAN,  Filip  BLAŽEK,  Antonín  JELÍNEK, Filip  KINTER,  Miroslav  VOMASTEK - vedoucí  týmu,  Martin  BERAN – asistent  trenéra

Spodní  řada  sedí  zleva: David  HUMHAL,  Ondřej  VOMASTEK ,  Václav  SVOBODA,  Dominik  PŘECH,  Adam  HIRŠ,   Vojtěch  HAVELKA, Matyáš  GABRIŠKA

Na  snímku  chybí:  Jiří  STRACHOTA

Dosavadní výsledky v nadstavbě.

Turnaj ve Vítkovicích.

Mezi vánočními a novoročními svátky vyrazila společná výprava 9. a 7. třídy Střelců poměřit síly na turnaj do Vítkovic. 9. třídu čekali soupeři zvučných jmen - vrstevníci z hokejových velkoklubů HC Vítkovice Ridera, BK Mladá Boleslav a HC Slavia Praha. Po příjezdu do Ostravy všichni navštívili extraligové utkání HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc. Hráči Střelců splnili předcházející slib a svým povzbuzováním podpořili domácí tým, za což sklidili uznání místních fanoušků, jejichž počet byl samozřejmě silně redukován platnými protikovidovými restrikcemi. Z důvodů marodky a zranění doplnili Střelci svůj tým o dva kamarády z jižních Čech;

sestava 9. třídy: Matyáš Gabriška, David Humhal, Aleš Benák, Vojtěch Beran, Filip Blažek, Vlastimil Blažek, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Štefan Krivoňák, Dominik Přech, Václav Svoboda, Jonáš Tramba, Ondřej Vomastek

středa 29.12.2021

HC Vítkovice Ridera - HC Střelci Jindřichův Hradec                          13:2 (4:0;8:0;1:2)

Respekt z domácích svazoval Střelcům nohy i ruce. Po 6 minutách vedly Vítkovice 4:0 a stav po ještě tragičtější 2. třetině věštil debakl velkých rozměrů. O přestávce před třetí třetinou promluvil trenér klukům do duše - mile, vlídně, zároveň ovšem nesmírně důrazně... Do závěrečné části zápasu nastoupil jiný tým se zcela jinou morálkou. O tom nakonec svědčí i skóre třetí třetiny.

HC Střelci Jindřichův Hradec - BK Mladá Boleslav                            5:4 (1:1;3:2;1:1)

Výkonem, kterým tým Střelců zakončil úvodní zápas, pokračoval od úvodních vteřin utkání s Mladou Boleslaví a po dvaceti vteřinách šel do vedení. Střelci v zápase jenom jednou prohrávali; půl minuty před koncem zápasu soupeř korigoval na 5:4, ale víc už nestihl.

čtvrtek 30.12.2021

HC Slavia Praha - HC Střelci Jindřichův Hradec                                 4:13 (1:5;1:6;2:2)

Slavia byla výborně disponována jak herně, tak fyzicky...

---

zápas o 3. místo:

Přes z pohledu Střelců slibnou první třetinu nakonec Boleslav v zápase zaslouženě zvítězila a obsadila tak v turnaji 3. místo.

Ikdyž nakonec kluci na 3. místo nedosáhli, zaslouží uznání za odehrané kompletní 4 zápasy ve 2 dnech a za cenný skalp soupeře z Mladé Boleslavi!

V zápase o vítězství v turnaji porazila Slavia Praha domácí tým 7:5. Výsledky všech zápasů jsou uvedeny na snímku tabulky turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. HC Slavia Praha
  2. HC Vítkovice Ridera
  3. BK Mladá Boleslav
  4. HC Střelci Jindřichův Hradec

V současně hraném turnaji 7. třídy obsadil tým HC Střelci 2 místo, když v souboji o vítězství prohrál s výběrem BK Stasa.

Jednotlivé zápasy Střelců - 7. třída:

BK STASA - HC Střelci Jindřichův Hradec                                            6:5

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC VÍTKOVICE RIDERA                      5:4

HC Slavia Praha - HC Střelci Jindřichův Hradec                                   1:4

zápas o vítězství v turnaji:

HC STASA - HC Střelci Jindřichův Hradec                                            8:5

Konečné pořadí turnaje 7. tříd:

1.     HC STASA

2.     HC Střelci Jindřichův Hradec

3.     HC Vítkovice Ridera

4.     HC Slavia Praha

Kromě samotné fyzicky velmi náročné účasti obou týmů na prestižním turnaji byla třídenní akce pro hráče také krásnou sportovně společenskou událostí. Velký dík patří všem, kteří náš klub v souvislosti s přípravou a účastí ve Vítkovicích podpořili - především městu Jindřichův Hradec a také několika dalším podporovatelům z našeho okresu.

Postup do nadstavby žákovské ligy.

Mladí Střelci kategorie sedmé a deváté třídy dosáhli velkého úspěchu, když postoupili do elitní nadstavby žákovské ligy!

V základní skupině se tým 9. třídy umístil na třetím místě a sedmáci dokonce na prvním! Postup mezi nejlepší žákovské týmy v ČR podle technických norem soutěže záleží na umístění deváté třídy, kde  čtyři nejlepší  mají jistotu postupu. Střelci tedy můžou nyní slavit! V nadstavbové skupině, kde je čekají týmy BK Mladá Boleslav, Moutfield Hradec Králové, HC Dynamo Pardubice, Bílí Tygři Liberec, HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod a SKLH Žďár nad Sázavou, se každý s každým utká dvoukolově doma a venku a následně vítěz skupiny postupuje na finálový turnaj o mistra ČR. Radost umocňuje fakt, že klub HC Střelci postoupil jako jediný jihočeský klub a bude zde reprezentovat náš kraj a jihočeský hokej! HC Střelci si od počátku vzniku klubu zakládají na kvalitní práci s mládeží a toto bereme jako dílčí úspěch a svým způsobem i návrat do časů před 20-ti a více lety, kdy pod názvy ODPM, Slovan Jindřichův Hradec a později i Vajgar, patřil hradecký žákovský hokej mezi elitu v naší zemi!

Prvních šest mistrovských zápasů

12.9.2021

HC Střelci Jindřichův Hradec - BK Havlíčkův Brod                 6:5 (2:3;2:0;2:2)

Pěkný a vyrovnaný zápas se zbytečnými emocemi na straně hostů.

18.9.2021

SKLH Žďár n. Sázavou - HC Střelci Jindřichův Hradec                          6:4 (3:0;1:3;2:1)

Vyrovnaný zápas, v němž měli Střelci chvílemi navrch. Zápas hezky vystihl jeden z domácích příznivců - se starším pánem jsme se potkali před odjezdem: "Chlapi, byli jste lepší, ale měli jste proměnit všechny ty šance. Jo - a ta vysoká hůl, pro kterou vám neuznali vyrovnání na 5:5, tak ta určitě nebyla!"

25.9.2021

HC Střelci Jindřichův Hradec - SK H. Slavia Třebíč                 7:6p (1:3;5:0;0:3;1:0)

Zápas tří naprosto rozdílných třetin a jednoznačného prodloužení. A zase ty emoce...Nestandardní chování hostujících mladších žáků v hledišti ukončil až jeden z domácích rodičů /prarodičů vtipnou, ale fakt hodně vtipnou veršovačkou.

2.10.2021

HC Motor České Budějovice - HC Střelci Jindřichův Hradec             2:5 (0:2;1:3;1:0)

Po delší době výhra nad tradičním soupeřem!

9.10.2021

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Dukla Jihlava                                   3:10 (2:2;0:5;1:3)

Po skvělém úvodu Střelců (vedení 2:0 po šesti minutách hry) hosté dominovali v průběhu druhé i třetí třetiny.

17.10. 2021

HC Tábor - HC Střelci JH                                                                           3:9 (2:4;0:5;1:0)

Vedení Střelců o 4 góly korigovali domácí v posledních dvou minutách první třetiny. Druhá třetina pak definitivně rozhodla.

V dresu HC Střelci v zápasech nastoupili:

Matyáš Gabriška, David Humhal, Vojta Beran, Filip Blažek, Tadeáš Ferda, David Hána, Vojta Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Tonda Jelínek, Filip Kinter, Rosťa Krhánek, Oliver Piler, Dominik Přech, Jirka Strachota, Venca Svoboda, Ondra Vomastek

Výhra v posledním přáteláku před sezónou.

V neděli 5. září sehráli Střelci - 9. třída poslední přípravný zápas před startem žákovské ligy. Vyrovnané utkání, ve kterém byli hosté na začátku lepším týmem, rozhodla až poslední třetina.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lev Benešov     6:4 (1:0;1:2;4:2)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal - Vojta Beran, Filip Blažek, Vojta Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Toník Jelínek, Filip Kinter, Rosťa Krhánek, Dominik Přech, Jirka Strachota, Venca Svoboda, Ondra Vomastek

V neděli 12. září hraje 9. třída svůj letošní první mistrovský zápas ligy starších žáků "A" - doma s Havlíčkovým Brodem. Začátek utkání v 15:15.

Vítězství na turnaji v Ledči nad Sázavou.

V neděli 29. srpna se 9. třída Střelců zúčastnila tradičního, letos pouze jednodenního turnaje starších žáků O pohár Josefa Vašíčka v Ledči nad Sázavou. Ve známém a vlídném, ikdyž mimořádně chladném prostředí Ledečského zimního stadionu nastoupili ke třem zápasům všichni hráči ročníku 2007 doplnění o své kamarády z ročníku 2008. Zápasy byly hrány systémem 3x 15 minut čistého času, bez úpravy ledu. Po loňském 3. místě přehráli Střelci letos jasně všechny své soupeře a v turnaji zvítězili!

HC Střelci JH - HC Slavoj Velké Popovice       19:0 (10:0;4:0;5:0)

První gól zápasu vsítili Střelci už v 19. vteřině zápasu.

HC Střelci JH - SK Sršni Kutná Hora            18:3 (3:3;5:0;10:0)

I v tomto zápase skórovali Střelci hned z prvního útoku. Soupeř ale vzápětí srovnal a v průběhu první třetiny dokonce dvakrát vedl. Od druhé třetiny už ale dávali branky pouze Střelci...

HC Střelci JH - HC Ledeč nad Sázavou           21:1 (5:0;6:0;10:1)

Výsledky všech zápasů turnaje a konečné pořadí jsou uvedeny na jednom z přiložených snímků.

Filip Blažek byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.