Dva zápasy 5. třídy doma.

Remíza a výhra pro Střelce z 5. třídy doma s Veselím nad Lužnicí a s Táborem.

V sobotu 9.února sehráli páťáci další zápas v LMŽD, tentokrát byl naším soupeřem sousední klub z Veselí nad Lužnicí. Na dětech hrajících za Veselí bylo vidět, že mnohé z nich na ledě i spí, protože většinu našich hráčů jasně přehrávali, bohužel i daleko menší děti vyhrávaly souboje jeden na jednoho proti našim větším hráčům. Veselští komplexně lépe napadali, rychle bruslili a bylo vidět, že mají mnohem větší hlad po gólech než většina našich a hlavně se zbytečně ve strachu nezbavují puku, jednoduše bruslí s pukem dopředu a dravě útočí. V první třetině jsme si vypracovali několik slibných šancí, bohužel jsme proměnili pouze jednu, a to když skvěle napadající Kinter  udržel puk na své čepeli a přesnou přihrávkou před branku vybídl ke skórování Krhánka....1:0. Ve druhé třetině nás soupeř více zmáčkl a dvěma brankami skóre otočil. Naštěstí ještě před druhou sirénou našel Rangl čepel Strachotovi hole a ten puk usměrnil za jinak skvěle chytajícího hostujícího brankáře. Nástup do třetího dějství se nám vydařil, když Jaroš nabral jako obránce rychlost a nebojácně se vydal podél hrazení na branku soupeře a puk nasměřoval před branku, kde stál Strachota, od kterého puk směřoval za brankovou čáru.....vedeme 3:2. Těsný náskok se nám bohužel nepodařilo udržet a soupeř po zbytečné chybě v našem obranném pásmu srovnal na konečných 3:3.

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí     3:3 (2:2;0:0;1:1)

Sestava HC Střelci: David Humhal, Ondřej Dvořák, Ivo Fatrdla, David Hána, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rang, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

V neděli 10.2. nastoupili kluci z páté třídy k dalšímu mistrovskému utkání v LMŽD, tentokrát jim byl soupeř opět ze špičky tabulky a to HC Kohouti Tábor. Tábor měl v  poslední době opravdu skvělou formu, takže jsme věděli, že kluky nečeká nic lehkého...……V první třetině jsme vsítili dvě branky, kdy se pokaždé prosadil nebojácně hrající obránce Jaroš. Je třeba však objektivně přiznat, že to co předváděl v brance náš brankář Kuba Hradský, nemá v této mládežnické kategorii obdoby, jeho zákroky ala Dominik Hašek byly neuvěřitelné a nutno podotknout, že skvělý výkon předváděl po celý zápas!!!! Kuba pochytal kolem čtyřiceti pokusů našeho soupeře. Ve druhé třetině se opět prosadili jako první Střelci a to Fatrdla, který byl ve správný čas na správném místě. Druhá třetina se chýlila ke konci, když Střelci špatně střídali a soupeř toho dokázal využít k brejku, který střelou nad vyrážečku snížil na 1:3. Třetí dějství jsme to byli opět my, když Ferda vyslal do samostatného úniku Berana, který bekhendovým blafákem zvýšil na třígólový rozdíl. O pár minut později se prosadili hosté, když potrestali nedůraz obránců. Naštěstí další a jak se později ukázalo i vítěznou branku vsítil po samostatném úniku Beran, který tentokrát zakončoval forhendem na ,,mrtvolku" . Kohouti však nesložili zbraně a během půl minuty vsítili dvě branky, když obránci byli nedůrazní a nechali soupeře lehce skórovat. Nicméně kluci závěr záběru zvládli a zápas úspěšně dotáhli do vítězného konce.

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Kohouti Tábor 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Sestava: Kuva Hradský - Jáchym Jaroš, Ondra Dvořák, Tadeáš Ferda, Honza Beran, Matyas Šachl, Tonda Jelínek, Vojta Havelka, Ivo Fatrdla, David Hána, Vojta Kadlec, Honza Benada, Viktorka Kopřivová, Honza Vičar, Rosťa Toman, Oliver Piler