Horní řada stojí zleva: Dominik BUDÍN, Hynek HAVELKA, Matěj ŠTRAIT, Jiří MICHAL, Filip ERBEN, Adam POPELKA

Prostřední řada stojí zleva: Martin DRAHOTA – vedoucí mužstva, Wayne AARTS, Pavel JON, Petr SVITÁK, Michal KUBÍN, Tomáš KALVAS, Tomáš KOHÚT, Jan BRÁZDA, Jan SLAVÍK, Ondřej JASANSKÝ, Jan HEŘMÁNEK

Spodní řada sedí zleva: Matěj KOUBA, Michal SVITÁK – kustod, Ondřej CHMEL, Michal GURKA, Vladimír REISNER – trenér, Martin IŠTVÁNIK, Robert PROCHÁZKA – asistent trenéra, Lukáš FERTÁL – fyzioterapeut, Matěj PACHMAN

Chybí: Vojtěch TRŽIL, Marek KOLÁČEK, Petr JANEČEK

Prohra ve Veselí nad Lužnicí.

V pátek 9.10. vyrazilo áčko na led Lokomotivy Veselí nad Lužnicí. Neukořistilo ani body do tabulky ani body do kanadského bodování. Domů se naši borci vrátili zklamaní prohrou 4:0. Uličkou u kabin se nesl z naší kabiny bojový pokřik. Kluci v dobré náladě s odhodláním dobít vítězství vycházejí z kabiny, avšak při vstupu do haly je čekalo nemilé překvapení. Hala byla zalitá hustou mlhou. Po pár minutách první třetiny se na střídačku dostavila obrovská nervozita, která pohltila celý tým. Nevycházeli nám kombinace a když, tak puk skončil ve výstroji Filipa Dvořáka. Za to Lokomotiva to rozjela na plný obrátky a našeho Matěje Koubu v prvním dějství překonala hned tři krát. Druhá třetina byla z naší strany trochu bojovnější než ta první, ale zároveň byla plná chyb. Navíc ze zápasu odstoupil zraněný Heřmánek a Slavík. Do útoku naskočil náhradník Aarts a na beka Procházka. Veselskou mašinu překvapil Matěj Kouba, který začal likvidovat jednu šanci za druhou a puk za záda mu protlačila už jen jednou. Naše trápení pokračovalo i třetí třetinu a koncovka většinou končila na mantinelech, nebo v Dvořákovo výstroji. Dnes nám nevychazelo snad vůbec nic.

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  -  HC Střelci Jindřichův Hradec      4:0 ( 3:0, 1:0, 0:0 )

Domácí výhra s Milevskem.

V sobotu 3.10. čekal diváky na ZS Jana Marka hokej, který ve městě nad Vajgarem známe. Po pátečním prolomení gólové krize proti HC Radomyšl jsme se dočkali i prvních bodů do tabulky a to nad Milevskem. První třetina byla plná špičkového hokeje jak pro diváky, tak i pro samotné hráče. Matěj Pachman po páteční pauzičce chránil tyčky naší svatyně bezchybně a Milevsku bude asi dlouho ležet v žaludku. Krásnými zákroky likvidoval jednu šanci za druhou. Vláďa Reisner si trochu pohrál se sestavou a to se mu i vyplatilo. V čase 12:35 Honza Heřmánek našel Tomáše Kalvase a ten vyslal Hynka Havelku k zavěšení puku za záda milevského Pance. Stadion burácí a z kotle vyvolávajícího Hynkovo jméno přebíhá směrem na střídačku energie propojující tým s tribunou. Stav 1:0 vytrval do konce třetiny. Druhá třetina byla opět podívaná jak herně, tak brankářsky. Náš Matěj Pachman svými zákroky doslova vyrážel dech jak na střídačkách, tak v hledišti. Desátá minuta opět zvedla hokejové diváky ze sedadel, to totiž za záda Pance jednoduchým blafáčkem zavezla puk legenda hradeckého hokeje Robert Procházka. Akci rozjel Honza Heřmánek na Tomáše Kohúta, který napálil Pancovi betony a o zbytek se postaral Robert. Stav 2:0 ukazovala časomíra na začátku třetí třetiny. Ta byla hodně agresivní a přinesla spoustu vyloučení na obou stranách. Matěj Pachman zlikvidoval spoustu střel a dokonale zneškodnil veškeré pokusy Milevska v oslabeních 5 na 3. Píše se čas 60:00 a na tabuli oznamující výsledek svítí 2:0. To už ale tým Střelců následující svého kapitána Michala Gurku atakuje Matěje Pachmana v brankovišti. Ta děkovačka opravdu stála za to. Na takhle parádní hokej je hradecký divák zvyklý a konečně se ho zase po roce dočkal! Hoši děkujeme mířící z kotle na led vše jen potvrzuje.

Děkujeme všem zúčastněným, za perfektní atmosféru.

V pátek jedeme do Veselí nad Lužnicí, ale bohužel díky vládnímu nařízení bez diváků. Budete nám tam rozhodně chybět!

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Milevsko 2010     2:0 ( 1:0, 1:0, 0:0 )

Prohra s Radomyšlí.

Ani v pátek 2.10. na ledě v Písku, který je domácí základnou Sokolu Radomyšl nedokázali Střelci bodovat. Gólové prokletí prolomil po 143 minutách Petr Sviták. První třetina se odehrávala ve svižném tempu a hrál se pohledný hokej. Na obou stranách byli pěkné šance, které kontrolovaně likvidovali Hradecký Kouba a Štrobl z Radomyšle. V čase 14:04 odchází na trestnou Sviták a domácí zahajují přesilovku, kterou po minutě trestá Suda. Stav utkání je 1:0 a ten doprovází oba týmy do šaten. Do druhé třetiny vstupujeme dravěji než soupeř a v čase 22:48 prolomuje po 143 minutách gólové prokletí a stav na 1:1 upravuje Petr Sviták po přihrávce Roberta Procházky a Marka Koláčka. Píše se čas 34:01 a sudí vylučují domácího Adama Nováka za krosček. Minutu na to Tomáš Kohút sklepává puk na Michala Gurku a ten si našel Petra Svitáka, který se trefuje za Štroblova záda a posílá střelce do vedení 1:2. 38 minuta byla ve znamení Davida a Goliáše, to totiž Robert Procházka dominoval při buly a jeho o dvě hlavy menší protihráč se kácí k ledu. Bohužel hlavní sudí Novotný signalizuje faul podráždění. V 39-té minutě nás trestá Lukáš Novák a srovnává na 2:2. Třetí třetina ač byla o dobrém hokeji, tak se nám už nepodařilo skórovat. Tomu tak bohužel nebylo ze strany Radomyšle. V 51-té minutě trestá Radek Hovora vyloučení Dominika Budína a zvyšuje na 3:2. Poslední minutu vstupujeme do hry s Power Play. Tu ale v čase 59:58 využívá Jan Řehoř a upravuje výsledek na konečných 4:2.

Trenér Vláďa Reisner se k zápasu vyjádřil takto: "Konečně jsme prolomili smůlu v koncovce. Zatím jsme našli jediného zakončovatele Petra Svitáka, ale věříme, že se připojí další. Hra směrem dopředu už by šla, ale musíme zlepšit obranu při oslabení. Dostali jsme tři góly ve hře ve čtyřech, poslední při Power Play do prázdné klece. " (zdroj. jchokej.cz)

TJ Sokol Radomyšl   –   HC Střelci J. Hradec     4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly a nahrávky: 16. Suda (M. Hřebíček), 40. L. Novák, 51. Hovora (J. Řehoř, Burkoň), 60. J. Řehoř (Hovora) – 23. Sviták (R. Procházka, Koláček), 36. Sviták (Gurka, T. Kohút).

HC Střelci: Kouba – Ištvánik, Popelka, Jon, Koláček, Chmel, Budín – J. Heřmánek, T. Kohút, H. Havelka, Sviták, Kalvas, Gurka, Štrajt, R. Procházka, Brázda, Jiří Michal, Aarts. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka

Rozhodčí: T. Novotný – Mich. Dančišin, Jan Lang II.

Vyloučení: 6:4.

Využití: 3:1.

Diváků: 85.

Další domácí zápasy mužů.

Přijměte pozvání na mistrovská utkání Krajské ligy mužů Jihočeského kraje v měsíci říjnu hrajeme doma 4 zápasy!

Prohra s Vimperkem.

V sobotu 27.9. jsme ve 2. kole a zároveň v prvním domácím zápase vyzvali Vimperk, který si bohužel odvezl všechny body. Do zápasu jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát. Ač nám sehrané signály vycházely, tak jsme měli problémy se soupeřovou obranou. Když jsme se přes ní pracně dostali, tak selhala koncovka. Nakonec o tom mluví i statistika střel na bránu, která v první třetině odhalovala číslo 5. Podobně na tom byl i soupeř jehož koncovky bravurně likvidoval vynikající Matěj Pachman. První branka utkání padla v 9-té minutě druhé třetiny. Po naší chybě se Vimperku povedlo vystřelit a po teči končí puk za zády naší jedničky. Druhá třetina se dohrála rychlým tempem, ale bohužel jsme se málo dostávali ke střelám, kterých jsme se ve druhé třetině vyprodukovali pouze 7. Do toho přišla spousta vyloučení. Ve třetí třetině Vimperk zamknul své obranné pásmo a eliminoval naše útoky. Ani přesilovku 5 na 3 jsme nedokázali proměnit. Zápas nakonec prohráváme 0:1. Zatím máme střeleckou smůlu, ale věříme že tento pátek se nám ji podaří prolomit a přivezeme z Písku, kde hrajeme se Sokolem Radomyšl první body.

Zároveň bychom vás rádi pozvali na příští domácí utkání, které se hraje již tuto sobotu 03.10.2020 od 18:15 a soupeřem bude mužstvo HC Milevsko 2010.

Děkujeme vám, že na stadionu dodržujete veškerá opatření a že jste i v této nelibé době našli cestu na zápas.

Prohra v Soběslavi.

V neděli 20.9. nastoupilo naše áčko k prvnímu mistrovskému utkání, které odehráli  u loňského finalisty OLH Spartak Soběslav. Tento zápas pro naše hochy bohužel nedopadl dobře. V první třetině nám nevycházeli sehrané signály a nedařilo se nám přejet pevnou obranu  Spartaku. Ač to byla hokejově pěkná třetina, domácí ji vyhráli 2:0. Do druhé třetiny vstoupili Střelci s dravostí a začali se dostávat do útočného pásma. Začalo to sedat, ale soupeřovu síťku se opět nepodařilo rozvlnit. Spartak se trefil za záda Matěje Pachmana jednou. Po druhé třetině byl stav 3:0. Třetí třetina byla na tom podobně jako ta druhá. Útočný hokej, ale bohužel bez branky. První zápas nakonec prohráváme 3:0. Zápas perfektně odchytal Matěj Pachman a celý tým tak ohromně podržel. Musíme poděkovat našim Fans, kteří dorazili v početné skupině a po celý zápas hlasitě hnali náš tým dopředu. Robert Procházka odstoupil se zraněním po první třetině, rozšířil tak již dosti rozsáhlou marodku z přátelských utkání - Vojta Tržil, Míša Kubín a Honza Heřmánek.

Je třeba polknout hořkost této porážky, která ale nic neznamená. Musíme se soustředit na druhý zápas, ve kterém v sobotu 26.9. v 18:00 hodin vyzveme na ZS Jana Marka celek Vimperka.

Tímto vás srdečně zveme a doufáme, že sejdeme v hojném počtu, abychom našim chlapcům dopomohli k prvním bodům v této sezóně.

TJ Spartak Soběslav  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     3:0 ( 2:0, 1:0, 0:0 )

Přátelák s Veselím nad Lužnicí.

Druhý přípravný zápas áčka HC Střelci Jindřichův Hradec skončil historicky první výhrou, které přihlíželo 205 diváků. Tým Vládi Reisnera byl v absolutní pohodě a perfektně připravený! Svěží a zodpovědná hra, se kterou vyjeli naši borci na led, sklízela hned v 11-té vteřině ovace. To totiž po rychlé přihrávce Adama Popelky posílá puk za záda veselskeho gólmana Tomáš Kohút. Bohužel za necelé tři minuty hosté srovnávají na 1:1. V 11-té minutě našel Michal Gurka ve shluku bojujících hráčů v soupeřově obranném pásmu Honzu Brázdu a ten rozvlnil podruhé soupeřovu síťku. Do šaten se šlo za stavu 2:1. Druhá třetina se nesla v duchu dravosti a útočného hokeje, který dokonale prověřil oba gólmany. Náš vynikající Matěj Pachman likvidoval šance do 31-té minuty. Tu mu totiž za jeho záda nasměroval puk Bárta a tím vyrovnal hru na 2:2. Parádní a rychlá rozehrávka Martina Ištvánika přistála na holi Jirky Michala, který posílá Adama Popelku do šance, která v 38-té minutě posílá Střelce opět do vedení 3:2 a tomu tak zůstalo do odchodu do šaten. Třetí třetinu hned v první minutě ovládli hosté a srovnávají na 3:3. Po třech nezakončených akcičkách Hynka Havelky ta čtvrtá po přihrávce Páji Jona posílá domácí do vedení 4:3. 4 minuty na to se podruhé trefuje Honza Brázda, kterému namazal Slavík a upravuje skóre na 5:3. V 53-té minutě po souhře Ondry Jasanského a Adama Popelky se podruhé trefuje i Tomáš Kohút a navyšuje skóre na 6:3. Hosté minutu na to překonávají Matěje Pachmana a snižují na 6:4. Necelé tři minuty do konce si tým hostů bere Time Out a vysílá své svěřence do Power Play, kterou trestá nahozením v 60-té minutě Adam Popelka. Upravuje tak skóre na konečných 7:4!

Přípravné zápasy jsou za námi a teď vkráčíme do mistrovské sezóny. Prvním soupeřem nám jsou OHL Spartak Soběslav. Tento duel se odehraje v neděli 20.9. v 17:00 na ledě v Soběslavi.

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  7:4 (2:1, 1:1, 4:2)

Góly a nahrávky: 1. T. Kohút (Popelka), 11. Brázda (Gurka), 38. Popelka (J. Michal), 45. Havelka (Jon), 49. Brázda (Slavík), 53. T. Kohút (Jasanský, Popelka), 60. Popelka při Power Play - 3. Vlach (Benda), 31. Bárta (Dušák, Mikeska), 41. Vlach (Klimeš), 54. Bláha (Benda)

Rozhodčí: Hamr, Soukup, Bušta D.

Vyloučení: 5:4

Diváků: 205

Přátelák s Hlubokou n. V.

"A" tým Střelců má za sebou první přátelský zápas. Již při pohledu na výsledek 5:9 je zřejmé, že utkání bylo od obou celků více o útočení než o poctivé obranné činnosti. Zápas se pro náš tým bohužel nevyvíjel od samého počátku příliš šťastně. Během první třetiny bylo zřetelné, že naši chlapci se po letní pauze stále ještě dostávají do tempa a herní pohody. Asi největší potíž nám dělala hra ve vlastním obranném pásmu, kde jsme zbytečně ztráceli puky a následně inkasovali. Rytíři z Hluboké šli do vedení 0:2 dvěma rychlými góly v 5. a 6. minutě. Poté co se našim podařilo díky trefě Pavla Jóna snížit na 1:2, ale vzápětí bohužel přišla studená sprcha v podobě dvou gólů Hluboké v 15. a 18. minutě. Trenér Láďa Reisner zřejmě našim chlapcům v šatně dokázal vysvětlit největší chyby, kterých se během začátku zápasu dopouštěli a správně je namotivovat, neboť do druhé třetiny jako kdyby vjel jiný tým. Hra dostala správný rytmus a začali jsme se prosazovat. Díky trefám Petra Svitáka, Honzy Brázdy a opět Pavla Jóna jsme remízovali druhou třetinu 3:3. Třetí dějství bohužel přineslo více bitek a šarvátek než pohledných hokejových akcí. Rozhodčí byli dokonce nuceni udělit 10timinutové tresty dvěma našim a jednomu hráči Hluboké. I díky množství trestných minut, které naši chlapci byli nuceni odsedět na trestné lavici, jsme prohráli poslední třetinu 1:2, když jedinou naši branku obstaral Michal Kubín.

Na historicky první zápas (i když pouze přátelský) si našlo cestu 213 fanoušků, kterým za podporu našich chlapců patří veliké díky a všichni doufáme, že minimálně se stejným počtem se uvidíme i během příštího přípravného zápasu, který se odehraje opět na Jindřichohradeckém ledě již tuto neděli 13.9. od 18:00, aby našemu A-týmu dopomohli k historicky první výhře.

HC Střelci Jindřichův Hradec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:9 (1:4, 3:3, 1:2)

Góly a nahrávky: 14. Jon, 29. Sviták (Gurka), 32. Brázda (Koláček), 38. Jon (Brázda), 42. Kubín (Brázda) – 5. Mich. Bendík (Moudrý, Žlůva), 6. Vácha (Miler, Schmidmayer), 15. Moudrý (Mich. Bendík), 18. Moudrý (Mich. Bendík), 24. Formánek (L. Dušek, Schmidmayer), 28. Mil. Michel (Matys, Mayer), 29. Schmidmayer, 52. Vácha (Miler, Schmidmayer), 56. Miler (Vácha, Schmidmayer).

Rozhodčí: L.Květoň – Hamr, Lupač.
Vyloučení: 10:8, navíc Popelka, T. Kohút (Střelci), Žlůva (Hluboká) všichni 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváků: 213.

HC Střelci: Kouba (31. Pachmann) – Popelka, Jon, T. Kohút, Koláček, Janeček, Budín – Brázda, V. Tržil, Kubín, Sviták, Kalvas, Gurka, Streit, R. Procházka, Aarts, Jiří Michal. Trenéři Vladimír Reisner, Robert Procházka.

TJ Hluboká: Dašek (31. Vl. Marek) – L. Dušek, Formánek, Žlůva, Kukla, Mayer, R. Rákosník ml., A. Šulista – Schmidmayer, Miler, Vácha, Moudrý, Mich. Bendík, E. Bahula, Matys, Kantor, T. Adam, od 21. navíc Mil. Michel. Trenéři Miroslav Šulista a Petr Bělohlav st.

První přátelské zápasy

Vážení hokejoví příznivci.

Rádi bychom Vás pozvali k hokejové sezóně Krajské ligy mužů Jihočeského kraje 2020/2021.

Jak jistě víte, tak po neshodách v HC Vajgar Jindřichův Hradec došlo ke vzájemné dohodě hráčů s klubem HC Střelci Jindřichův Hradec a nyní je vše okolo A-týmu pod křídly klubu HC Střelci Jindřichův Hradec. Společně jsme přesvědčeni, že fungování jednoho stabilního hokejového klubu v Jindřichově Hradci je dobré pro pokračování v hokejové tradici, která je s městem Jindřichův Hradec neodmyslitelně spjata. Vážíme si Vaší podpory a doufáme, že přes tento náš velký krok nám zůstanete i nadále věrni.

První přípravný zápas odehrajeme na domácím ledě již tuto sobotu 5. 9. 2020 od 18:00 hodin, naším soupeřem jsou Rytíři z Hluboké nad Vltavou.

Druhý přípravný zápas bude v neděli 13. 9. 2020 také od 18:00, hodin kdy ve městě nad Vajgarem přivítáme tým z Veselí nad Lužnicí. Vstupné na přípravné zápasy bude 30 Kč.

Vstup do mistrovské sezóny přijde v neděli 20. 9. 2020 v 17:00 hodin na ledě v Soběslavi.

První domácí zápas odehrajeme v sobotu 26.9. ve kterém vyzveme od 18:00 hodin celek z Vimperka.

Na mistrovské zápasy jsme v dané situaci nuceni vybírat vstupné ve výši 70 Kč. Veškerý provoz A-týmu je hrazen z vlastních zdrojů klubu HC Střelci Jindřichův Hradec, jednotlivých hráčů (členské příspěvky) a jeho podporovatelů.

Pevně věříme, že naši situaci pochopíte a cena vstupného Vaši účast na mistrovských zápasech neodradí a zároveň doufáme, že výkony mužstva v jednotlivých utkáních Vám budou přinášet radost.

S poděkováním A-tým HC Střelci Jindřichův Hradec.