sezona 2018-19

Dvě zlata z turnajů na konci sezóny.

Báječné zakončení sezóny osmáků HC Střelci!

Zlato na německém Füssen Cupu a taktéž na domácím Spring Cupu!

Naši osmáci zakončili sezónu ve velkém stylu! V měsíci dubnu, co skončila jejich mistrovská sezóna, se mužstvo Střelců z ročníku 2005 prezentovalo na třech turnajích, které se svým obsazením řadily mezi ty nejkvalitnější. Na konci března přivezli HC Střelci z Kolína krásné stříbrné medaile, kde podlehli pouze týmu HC Pardubice, aby následně triumfovali na prestižním turnaji v německém Füssenu, který se honosí již 21 letou historií, a který po celou dobu jeho trvání organizuje finský hokejový matador Seppo Alander. V konkurenci dvanácti mužstev z Finska, Švédska, Maďarska, Německa, Švýcarska a Holandska naši hráči udivovali příchozí fanoušky týmovou kolektivní hrou a za to sklízeli slova chvály například z úst švédských trenérů z klubu Brynasu Gavle, který je mimochodem zásobárnou švédských hokejových talentů a z jejich akademie se nemálo odchovanců prosadilo ve světovém hokeji. V turnaji Střelci postupně porazili v základní skupině finský výběrový tým Hunters Juniors a holandský národní tým kategorie U14, ve finálové skupině si poradili se Švédy (Brynas Gavle) a akademií Klotenu (Young Flyers). V semifinále narazili na český výběrový tým Romana Staňka Hockey Tigers 55, který turnajem procházel taktéž neporažen a ač jeho hráči přečnívali naše v individuálních dovednostech, tak nakonec stejně jako i v jiných utkáních zvítězil tým s lepším kolektivním pojetím hry a nasazením. Finále bylo ozdobou turnaje, kde se střetla dvě mužstva lačná po vítězství, kde naši kluci nakonec svou obětavostí zaslouženě zvítězili a porazili švýcarský Young Flyers Winterthur. Závěrečný ceremoniál okořenilo individuální ocenění nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Zdeněk Petrů! S příslibem naší klubové účasti v dalších ročnících Füssen Cupu jsme se loučili s organizátorem Seppem Alenderem. Již nyní se těšíme na další ročník! Zvláštní poděkování patří všem sponzorům, kteří se nejenom finančně podíleli na této akci.

Sestava: brankáři - Punda Filip, Petrů Zdeněk obránci – Ondřej Jakub, Pevný Ondřej, Zamazal Erik ( HC Střelci/Slavia Třebíč),  Topol Adam (Dukla Jihlava) útočníci – Čeloud Martin, Šachl Petr, Chrpa Jáchym, Šimek Jakub, Ledecký Vítek, Slechan Jakub, Gajdolín Matěj, Říha Matyáš, Zamazal Denis (HC Střelci/ Slavia Třebíč)

Týden po návratu z Füssenu tyto hráče čekal poslední turnaj sezóny 2018/19 nazvaný Spring Cup 2019. Jejich famózní formu přijely prověřit týmy ze Slovenska MHC Martin, HK Nitra, ukrajinský Sokol Kyjev, český výběrový tým Hokej 68 a tým TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Všichni soupeři splňovali tu nejvyšší kvalitu v daném ročníku a tudíž se očekával tuhý boj o celkové prvenství. Všechna turnajová utkání byla vyrovnaná a inovátorský systém turnaje, kde součástí každého utkání bylo zvlášť bodované pětiminutové prodloužení 3 na 3 ve stylu NHL, zajistil jeho dramatičnost tím, že vždy do poslední minuty a do posledního utkání bylo nutné bojovat a hrát naplno. Naši hráči se do svých soupeřů pustili s vervou, ale zároveň s pokorou, ke které je vede filosofie našeho klubu, a která má za cíl z nich vychovávat nejen skvělé sportovce, ale hlavně  sebevědomé mladé lidi s dobrými morálně volnými vlastnostmi pro jejich život. I díky tomuto postoji kluci turnaj zvládli na výbornou! Zaslouženě si pověsili na krky zlaté medaile a „pomazlili“ se s pohárem pro vítěze! Jedinou kaňkou na Spring Cupu bylo zraění domácího hráče Martina Čelouda v utkání s Veselím, za kterým se však po turnaji celý tým rozjel do nemocnice ho navštívit, aby společně oslavili triumf a hráči mu tak mohli předat zlatou medaili, kterou i pro něj vybojovali. Toto jen potvrzuje jaký týmový duch panuje v mužstvu i klubu HC Střelci. Martinovi přejeme brzké uzdravení a chlapi: „jen tak dál“!!!

Sestava: brankáři - Punda Filip, Petrů Zdeněk, Pajer Adam obránci – Ondřej Jakub, Valevaty Pavel, Pevný Ondřej, Gajdolín Matěj útočníci – Čeloud Martin, Šachl Petr, Šimek Jakub, Moyseyev Nikita, Ledecký Víťa, Jon Rudolf, Pajer Tomáš, Slechan Jakub, Chrpa Jáchym

Všem co těmto klukům a také všem ostatním malým Střelcům v letošní sezóně fandili, děkujeme za podporu, nepřejícným škarohlídům děkujeme za důvod více v motivaci a všem Vám přejeme krásné léto! Vždyť další sezóna začíná již za chviličku!

Domácí výhra s Motorem ČB.

V dalším utkání žákovské ligy osmých tříd se na domácím ledě HC Střelci utkali s týmem Motoru Českých Budějovic, který vedl jako kapitán odchovanec Střelců Viktor Kotalík. Ač papírově silnější a před letošní sezónou posílený tým Motor přijel do J. Hradce jako favorit, tak tento předpoklad se rozhodně neportvrdil. Domácí svého soupeře přehráli hlavně týmovou hrou, bojovností, nasazením a byli prakticky po celou dobu utkání lepším mužstvem. Všichni hráči Střelců následovali příkladného výkonu svého kapitána Šimka, dřeli do úmoru a své role určené trenéry příkladně plnili a také proto zápas zvládli lépe než jejich soupeř z Čekých Budějovic, kterému na vzdory hráčské kvalitě chybělo to pravé hokejové srdce. Střelci tak pokračují v dobrých výkonech z minulých utkání a dobrou formu mohou potvrdit hned tuto sobotu na ledě HC Tábor.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice     5:2

Výhra ve Strakonicích.

Osmáci Střelců první letošní body vybojovali na ledě HC Strakonice! A je třeba říci, že již bylo na čase. Po zlepšujících se výkonech z minulých zápasů a také i po zvýšení nasazení v trénincích všech hráčů bylo od počátku utkání vidět odhodlání na ledě Strakonic uspět. Počáteční tlak domácích se Střelcům podařilo ustát, aby si následně vytvořili několik slibných šancí ke skórování, které využili. Důležitý bod utkání a zároveň ze strany domácích pěkné gesto fair play se stal na konci první třetiny, kdy rozhodčím původně neuznaný gól hostujících Střelců, sami strakoničtí trenéři opravili a potvrdili jeho regulérnost! Rohodčímu nezbylo než branku uznat. Domácí po celý zápas dotahovali výsledek a srdnatě bojovali, ale na konci hrací doby bylo evidentní, že jim došly síly a naopak Střelci perfektním zvládnutím závěru utkání si zajistili první výhru v této mistrovské sezóně.

HC Strakonice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec         4:6

Domácí prohra s Třemošnou.

V žákovské lize osmých tříd se tento víkend v sobotu 6.10. utkali naši Střelci proti týmu Meteor Třemošná. V urputném zápase s množstvím osobních soubojů rozhodl pětiminutový výpadek domácích, kdy inkasovali tři branky po individuálních chybách. Střelci pak zvýšili pohyb a po důrazu v předbrankovém prostoru snížili na rozdíl jediného gólu. Při závěrečné hře bez brankáře hráčům došly síly a tak osmáci i v třetím duelu letošní sezóny  na body nedosáhli.

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC Meteor Třemošná             2:3

Sestava: Punda, Petrů – Ondřej, Křivánek, Pevný, Chrpa  - Šimek, Šachl, Vasileuski – Bártů, Jon, Ledecký – Urban, Valevaty, Slechan

Domácí prohra s Táborem.

Druhé letošní mistrovské utkání žákovské ligy 8. tříd domácí Střelci sehráli s týmem z Tábora v neděli 23.9.. Zhodnotit zápas je někdy lehká a podruhé velice složitá úloha. Tentokrát jsme se rozhodli pouze konstatovat, že obě mužstva prokázala svou kvalitu, bohužel vývoj zápasu ovlivnily odpískané fauly na straně Střelců. V pětiminutové přesilové hře ve druhé třetině domácí inkasovali 5 gólů a laicky řečeno “bylo po zápase”. Přes upozorňování od trenérů se domácí hráči s pocitem křivdy dopouštěli dalších přestupkům proti pravidlům a naskytnuté přesilové hry Tábor využíval. Konečný výsledek je poněkud krutý, ovšem poukazuje na nedostatky, které musí Střelci odstranit pokud chtějí být v lize úspěšní.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor          1:11

První venkovní mistrák s Motorem ČB.

Osmé třídy otevřely svou mistrovskou sezónu utkáním v Českých Budějovicích tuto neděli, kde se mladí Střelci utkali s domácími hráči Motoru. Vyrovnané a urputné utkání nenabídlo moc pohledný hokej a šancí na obou stranách bylo pramálo. Branky padaly po individuálních chybách možná i z přemíry snahy hráčů. Do dalšího zápasu, který tento tým sehraje příští neděli na domácím ledě s HC Tábor, je nutno zapracovat na souhře a kombinaci, která evidentně v Budějovicích vázla.

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec       5:1

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU