sezona 2022-23

Domácí výhra v nadstavbě.

HC Střelci Jindřichův Hradec – SK Černošice     7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

V neděli na domácím ledě jsme odehráli druhé kolo nadstavbové části regionální ligy juniorů. Začátek utkání se zrovna moc nepovedl, dva góly v úvodních minutách zrovna k dobré náladě na střídačce nepřispějí. Vzhledem k tomu, že jsme měli dost šancí, kluci do konce první třetiny stačili vyrovnat. Druhá třetina byla přes kopírák té první. Opět jsme dostali 2 góly, které jsme dorovnali a v závěru stačili dát jeden do šatny. Třetí třetina měla na obě strany to správné tempo, ani jeden tým neměl navrch. Nejprve po naší hrubé chybě přišlo černošické vyrovnání na 5:5, potom nastalo doslova peklo, neboť jsme nebyli schopni ani vystřídat a záchranou pro nás v uvozovkách bylo vyhození puku mimo kluziště, což pro nás znamenalo 2 minuty oslabení. Potom se už kluci opět dostali do tempa a následovala přesilovka na druhé straně, kterou jsme excelentním gólem využili a dostali se do vedení. Závěrem nezbývá než pochválit excelentní výkon gólmana Soukyho a klukům více elánu do bruslí, protože slovy trenéra " bez bruslení to prostě nepůjde". Všechny chyby byly tentokrát jen z toho, že nás soupeř pouze a jen přebruslil.  Jinak kluci tentokrát odehráli moc pěkné utkání, a nezbývá, než doufat, že další taková utkání s vítězným koncem budou následovat… Další utkání hrajeme v Táboře v pátek 10.2.

góly: 10. Kovaříček (Bukovský), 13. Jon (Zamazal, Šimek), 33. Svoboda (Kovaříček), 35. Mareš (Makovec), 40. Svoboda (Kovaříček), 52. Bukovský (Svoboda, Kovaříček), 58. Kovaříček (Klípa)

Vysoká prohra v Třemošné.

HC Meteor Třemošná – HC Střelci Jindřichův Hradec    10:2 (4:0, 5:2, 1:0)

O minulém víkendu jsme zahájili na ledě v Třemošné úvodní duel s dosud nikým neporaženým s HC Třemošná. Kluci do zápasu nevstoupili zrovna pravou nohou, nicméně ve druhé třetině dokázali, že i s takovým soupeřem lze hrát vyrovnanou partii, kdy dokázali snížit ztrátu z úvodní třetiny na 4:2. Bohužel pro nás, se v závěru karta opět obrátila na soupeřovu stranu. Kluci měli nespočet šancí, které jsme nedokázali využít. S tím rozdílem, že soupeř dokázal naše chyby potrestat, my jeho ne. Věříme, že prohraný duel nás nakopne k lepším výkonům v této části soutěže.

góly: Sedlačík (Svoboda), Zamazal

V neděli na domácím ledě budeme hostit HC Černošice.. 

Poslední výhry juniorů v základní části.

V minulém týdnu jsme dohrávali dvě poslední utkání základní části juniorské ligy. Ve čtvrtek s Týmem OLH Spartak Soběslav a v neděli s budějovickým DDM. Vzhledem k tomu, že o účasti v nadstavbové skupině bylo již rozhodnuto, z naší strany se jednalo prakticky jen o dohrávku obou utkání. Bohužel k tomu tak v případě Soběslavi přistoupili i naši hoši. Ještě 10 minut před koncem jsme prohrávali 6:3. Posledních 10 minut bylo na ledě docela rušných, kdy se nám podařilo vyrovnat a neuznaným gólem jsme mohli utkání otočit. Došlo na nájezdy, kde gólem Radima Kynčla jsme vyhráli. V neděli se kluci poučili a už v prvních minutách utkání bylo rozhodnuto. První třetina 6:0 hovoří jasně. Dál už se utkání víceméně dohrávalo s tím rozdílem proti minulému utkání, že kluci na obou stranách hráli jak se říká hokej až do konce.

 

OLH Spartak Soběslav  -  HC Střelci Jindřichův Hradec             6:7 p.sn ( 3:2, 1:1, 2:3 )

4. Brožka (Škrleta), 16. Schmidtmayer (Bláha, Štefka), 18. Škrleta (Pěček, Šrubař), 24. Škrleta, 42. Škrleta (Brožka), 50. Štefka (Škrleta, Brožka) – 10. Makovec (Šťastný, Mareš), 12. Klípa (Kovaříček, Punda), 35. Šťastný (Mareš), 52. Punda (Klípa), 56. Makovec (TS), 57. Svoboda, 60. Kynčl (TS)

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC DDM České Budějovice      11:1 ( 6:0, 1:1, 4:0 )

2. Klípa (Makovec), 5. Kovaříček (Štrobl, Svoboda), 6. Svoboda (Kovaříček), 8. Sedlačík (Kovaříček), 11. Sedlačík (Kovaříček), 17. Kynčl, 40. Svoboda (Sedlačík, Punda), 41. Makovec (Klípa, Zamazal), 43. Kovaříček (Svoboda, Sedlačík), 59. Zamazal (Kynčl, Makovec), 60. Makovec (Kynčl, Vylít) – 25. Marhoun

 

Tento víkend nám začíná první kolo nadstavbové části. Tedy s prvním týmem západočeské skupiny HC Třemošná. Během 10 vzájemných zápasů nás čekají týmy: HC Tábor, HC Černošice, HC Kobra, SC Kolín. Klukům přejeme mnoho zdaru a gólů v síti soupeře. Od této chvíle žádné ALE neexistuje.

Výhra na domácím turnaji

Abychom nevyšli z tempa, na druhý svátek vánoční jsme uspořádali vánoční turnaj juniorů.  Za účasti týmů kozlů z Kolína, Spartaku Choceň, SK Černošice se nám i letos podařilo obhájit první místo, kdy jsme Černošicím doslova vrátili naši porážku ze začátku sezóny a s Kolínem pro tentokrát obrátili skóre z minulé sezony z nadstavbové části. Neznámou pro nás byl druhý tým v soutěžní juniorské tabulce Spartak Choceň. Složení soutěžních týmů se tak jevilo jako vyrovnané, což se potvrdilo i ve vzájemných zápasech. Abychom zvýšili motivaci hráčů, bodovala se každá třetina jako samostatný zápas. Náš úvodní duel s týmem SK Černošice nám vynesl naší výhrou 6 bodů.. (1:0; 3:0). Další utkání s týmem Kolína bylo od prvních vteřin doslova jako na jehličkách… Přestože kozlové doslova trkali z každého úhlu, skvělý výkon týmu a zejména gólmana Zdendy Petrů nám přihrálo do sbírky dalších 6 bodů. (2:1; 3:1). Poslední utkání turnaje v podvečerních hodinách s týmem Spartaku Choceň, kdy naše celkové první místo bylo již rozhodnuté, bylo celkově oboustranně vyrovnané s naší mírnou převahou. Ve druhém poločase po našem zaváhání jsme měli dokonce manko 2:0, co kluci v posledních minutách dorovnali. Následovali nájezdy, ve kterých nás gólman držel do poslední soupeřovi střely. Tentokrát s vítězem na straně borců z Chocně. (3:0; 2:3SN). Celkové pořadí turnaje:

HC Střelci Jindřichův Hradec                16b.

SK Tygři Černošice                                  8b.

SC Kolín                                                    7b.   

HC Spartak Choceň                                 4b.         

V mezičase byl turnaj zpestřen dovednostními soutěžemi, ve kterých jsme tentokrát bodovali v absolutním vítězstvím nejlepšího gólmana Zdeňka Petrů.  

Vítěznému týmu Střelců patří gratulace k celkovému vítězství, ve sportovní terminologii řečeno zcela zaslouženému. Závěrem nezbývá říci nic jiného, než poděkovat všem týmům, trenérům, organizačnímu týmu turnaje, sponzorům, rodičům, zkrátka všem, kteří přispěli k hladkému průběhu turnaje.  

Martin Makovec vedoucí družstva juniorů

Prohra s Táborem

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  Hockey Club Tábor          3:8 ( 1:2, 1:2, 1:4 )

V neděli jsme na domácím ledě odehráli utkání s prvním týmem naší jihočeské juniorské skupiny s HC Tábor.  Poslední mistrovské utkání letošního roku bylo od počátku vyrovnané na obě strany. Bohužel za stavu 3:4 jsme nevyužili přesilovku a naopak inkasovali. Tentokrát se utkání víceméně obešlo bez zbytečných gest a pokřiků. Přestože kluci prohráli, nic nemění na skutečnosti, že do nadstavby půjdeme z druhého postupového místa. Do konce základní části nám už chybí odehrát utkání se Spartakem Soběslav a DDM. Za celý tým juniorů přejeme pěkné vánoce a nový rok.  

3. Mareš (Klípa, Makovec), 31. Svoboda (Kovaříček, Bukovský), 45. Svoboda (Kovaříček, Bukovský) 

Dvě vysoké výhry.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Střelci Jindřichův Hradec           2:11 (1:3, 1:5, 0:3)

V sobotu v Pelhřimově jsme odehráli poslední zápas třetího kola juniorské ligy. První gól v síti soupeře přišel hned v úvodu utkání. Soupeř vzápětí vyrovnal a to bylo na dlouho poslední, co se mu podařilo střelit. Bohužel utkání bylo provázeno zcela zbytečnými konflikty, které zrovna k hladkému průběhu neprospěly. Závěrečná šarvátka za stavu 2:11 ze strany soupeře byla po konečné siréně zcela zbytečná, nad kterou nezbývá nic jiného, než zakroutit hlavou.  

4. Buzek (Kouba), 24. Hájek – 3. Jon (Klípa, Kynčl), 10. Bukovský (Svoboda), 14. Kovaříček (Bukovský, Punda), 26. Bukovský (Punda), 28. Mareš (Kolací, Makovec), 30. Mareš (Makovec, Zamazal), 31. Jon (Kynčl), 34. Makovec (Zamazal, Mareš), 46. Zamazal, 47. Klípa (Šimek), 53. Kolací (Vylít, Mareš)

 

HC Klatovy – HC Střelci Jindřichův Hradec           3:14 (0:7, 1:4, 2:3)

V neděli v půl šesté ráno jsme se vypravili na dlouhou, zamrzlou, zasněženou doslova cestou necestou do Klatov, kde jsme odehráli další zápas s týmem západočeské skupiny. Loňskou prohru jsme chtěli soupeři oplatit. Kluci doslova hned v úvodních minutách uštědřili klatovským 5 gólů a bylo rozhodnuto. Zbytek utkání se již dohrával s tou výjimkou, že kluci na obou stranách hráli pěkné utkání až do konce. Odpadlo tradiční „dám si gólíka“ a hráli jako tým. V neděli nás čeká domácí zápas s v naší skupině prvním HC Tábor.

39. Batěk (Beer), 48. Kosnar (Turhobr), 60. Beer (Balák) – 1. Bukovský (Svoboda, Slechan), 5. Makovec (Zamazal), 6. Kynčl (Šimek, Čeloud), 8. Klípa (Kynčl), 9. Zamazal (Makovec), 15. Vylít (Makovec, Zamazal), 18. Bukovský (Svoboda, Punda), 24. Zamazal (Makovec, Mareš), 25. Čeloud (Šimek), 32. Šimek (Kynčl, Slechan), 38. Zamazal (Mareš, Makovec), 41. Jon (Svoboda), 46. Jon, 50. Jon (Svoboda)

 

Dvě výhry.

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Rokycany           7:5 (0:2, 4:1, 3:2)

Od počátku pátečního utkání s týmem Rokycan bylo pro všechny jasné, že musíme oplatit loňskou smolnou prohru, kdy ještě pět minut před koncem zápasu jsme vedli 3:1 a nakonec prohráli 4:3…  Početně oslabený tým Rokycan hrál defenzivní  hru a kluci se do gólových příležitostí nemohli vůbec propracovat. Rokycanští dokázali potrestat veškeré naše chyby jednoduchou hrou a málem to vypadalo, že se loňská prohra, přestože jsme měli navrch, bude opakovat. Kluci ve druhé a třetí třetině zamakali a gólem Dominika Kovaříčka do prázdné brány potvrdili naše vítězství. Po dlouhé době i přes všechny ty chyby a góly, to byl zápas až do poslední vteřiny..   

23. Zamazal (Mareš, Makovec), 26. Kovaříček (Slechan, Pajer), 32. Makovec (Kovaříček, Bukovský), 34. Zamazal (Šimek, Vylít), 42. Punda (Makovec, Bukovský), 58. Makovec (Kovaříček, Bukovský), 60. Kovaříček (Bukovský, Klípa).

 

HC Strakonice – HC Střelci Jindřichův Hradec         0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

V neděli jsme na Křemelce ve Strakonicích začali třetí, poslední kolo vzájemných zápasů juniorské ligy. Vzhledem k omezenému počtu hráčů na obou stranách utkání ukázalo fyzické předpoklady jednotlivých hráčů. Naše jasná převaha rozhodla utkání prakticky v prvních minutách úvodní třetiny a další se prakticky jen dohrávalo. Kromě zbytečných faulů ze strany soupeře, utkání proběhlo až neuvěřitelně v klidu. Lze poukázat na naši nedisciplinovanost, kdy si ve druhé a třetí třetině doslova každý „chtěl dát góla“. Pohled z tribuny to moc pěkný nebyl. Kluci zapomněli, že hokej je především TÝMOVÁ HRA.  A tento způsob hry i za vedení 0:4 není prostě možný. 

7. Bukovský (Svoboda), 12. Zamazal (Kynčl, Makovec), 17. Punda (Svoboda), 20. Bukovský (Svoboda), 44. Punda (Svoboda, Kovaříček), 55. Bukovský (Svoboda)

 

Dvě výhry o víkendu

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  OLH Spartak Soběslav         16:1 ( 1:1, 7:0, 8:0 )

V pátek domácí utkání regionální juniorské ligy se Spartakem Soběslav proběhlo od počátku sice pod naší kontrolou, skóre však v půli třetiny otevřeli kluci ze Soběslavi. Vteřinu před koncem se našim podařilo vyrovnat tzv. gólem do šatny. Od druhé třetiny se naši kluci již plně koncentrovali na zápas a výsledek 16:1 hovoří za vše. Přestože utkání lemoval nespočet herních chyb na obou stranách, utkání proběhlo korektně a bez zbytečných emocí.  

20. Kovaříček (Svoboda, Slechan), 21. Svoboda (Kovaříček), 25. Kovaříček (Šťastný, Slechan), 29. Zamazal (Mareš, Makovec), 30. Svoboda (Bukovský), 32. Kovaříček (Punda, Svoboda), 33. Klípa (Kovaříček, Svoboda), 36. Šimek (Kynčl), 41. Klípa (Svoboda, Punda), 45. Mareš (Makovec, Zamazal), 46. Mareš (Makovec, Vylít), 48. Punda (Kovaříček, Svoboda), 52. Šťastný (Makovec, Zamazal), 54. Kovaříček (Svoboda, Bukovský), 55. Urban (Ledecký, Kynčl), 60. Zamazal (Mareš, Makovec).

 

HC DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        6:9 ( 1:1, 2:6, 3:2 )

Zato v neděli se utkání na budějovickém ledě úplně nedařilo. Početně oslabený tým se musel po celé utkání vyrovnávat se zákroky soupeře, které někdy byly doslova za hranou. Přestože jsme utkání vyhráli, tentokrát nám ani klukům herně žádnou velkou radost neudělalo. Jediné co k tomu říci, že soupeř svou kůži nedal zadarmo. Další tři body ve sbírce byly doslova protrpěné a vydřené. V pátek nás čeká domácí zápas s týmem Rokycan a v neděli ve Strakonicích zahájíme v pořadí třetí kolo vzájemných zápasů regionální ligy.  

7. Svoboda (Kovaříček, Klípa), 23. Mareš (Klípa, Zamazal), 33. Šimek (Makovec, Svoboda), 34. Klípa (Punda, Svoboda), 37. Štrobl (Zamazal, Makovec), 38. Štrobl (Zamazal), 39. Šimek (Kovaříček, Šťastný), 47. Ledecký, 52. Kovaříček (Punda)

Juniorka porazila Příbram

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Baník Příbram         7:3 ( 1:0, 1:1, 5:2 )

Ve čtvrtek 17. 11. jsme odehráli na domácím ledě s HC Baník Příbram další kolo juniorské ligy. Tentokrát v rámci jednokolového vstupu (utkání) se západočeskou skupinou. Lze jednoznačně konstatovat, že klasickými střelami na branku, překonat gólmana soupeře bylo prakticky nemožné. Z nespočtu střel na branku se nám za dvě třetiny podařilo skórovat pouze 2x. Druhá třetina pokračovala excelentním výkonem gólmanů na obou stranách, ale také naší hrou plnou nepřesností a chyb. Tyto chyby však soupeř stačil využít pouze jednou. Teprve ve třetí třetině jsme se vrátili ke své hře. Důkazem je 5 gólů v soupeřově síti. Na konci utkání jsme opět umožnili soupeři se doslova vrátit do hry jeho dvěma rychlými góly.  O dalším víkendu hrajeme v pátek 25.11. doma s týmem Soběslavi a v neděli 27.11. v Českých Budějovicích s týmem DDM.

8. Bukovský (Punda, Svoboda), 30. Punda (Bukovský, Svoboda), 43. Kovaříček (Bukovský, Svoboda), 47. Svoboda (Bukovský, Kovaříček), 51. Zamazal (Makovec, Vylít), 56. Makovec (Punda, Kynčl), 59. Punda (Čeloud, Makovec) 

Juniorka vyhrála, ale i prohrála.

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov      7:3 (1:0, 5:3, 1:0)

V pátek večer jsme s Ledními Medvědy odehráli další kolo regionální juniorské ligy. Utkání bylo od počátku pod naší taktovkou. Soupeře střely na bránu byly zavčasu korigovány, takže gólman neměl prakticky žádnou velkou práci. Přestože se hrálo doslova na jednu bránu, nedokázali jsme nespočet našich šancí náležitě využít. Teprve ve druhé třetině se soupeřova síť začala plnit našimi góly. Klukům tentokrát nebylo asi co vytknout a nezbývá než je pochválit. Úsměvné bylo, že nebylo prakticky možné kapitána soupeře odstavit od puku. Za druhou třetinu nám stačil dát všechny tři góly.    

5. Zamazal, 22. Zamazal (Makovec), 25. Zamazal (Makovec), 29. Svoboda (Bukovský, Šťastný), 33. Bukovský (Kynčl, Šťastný), 40. Bukovský (Svoboda), Bukovský – 28. Jaroš, 34. Jaroš (Kolda, Kříž), 39. Jaroš (Zukal).

 

Hockey Club Tábor – HC Střelci Jindřichův Hradec      13:6 (4:5, 3:0, 6:1)

V neděli na zimním stadionu v Táboře jsme s HC Tábor odehráli druhé kolo vzájemných zápasů. Utkání začalo velmi svižně na obou stranách. Po první třetině jsme vedli 5:4, což je úplně úžasné, neboť s Táborem pro nás tradičně bývá kritická úvodní třetina. Druhá třetina byla ve znamení mnoha šancí na obou stranách, které tentokrát na rozdíl od nás soupeř proměnil a skóre po druhé třetině bylo 7:5 v jejich prospěch. Ve 48 minutě jsme snížili na 7:6. Od té chvíle nás štěstí opustilo, během 3 minut jsme dostali 3 góly, a další 3 v posledních minutách utkání. Posledních 10 minut zápasu si takto nikdo nepředstavoval. Veškerá naše bojovnost byla doslova smetena v posledních minutách. Nic naplat, snad jen říci, že zápas trvá 60 minut. Našich 50 minut na výsledek bohužel nestačilo…

​3. Svoboda (Kovaříček), 6. Šimek (Čeloud), 10. Mareš (Makovec, Zamazal), 18. Svoboda (Kovaříček, Vylít), 18. Punda (Kovaříček), 49. Elian (Makovec)

Výhra v Domažlicích.

HC Domažlice – HC Střelci Jindřichův Hradec              3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

V pátek jsme za sychravého počasí vyrazili do Domažlic na další zápas juniorské ligy. Po čtyřech hodinách jízdy doslova cestou necestou jsme půl hodiny před úvodním hvizdem prijeli na zimni stadion v Domažlicích …  Byli jsme od počátku jasně lepším týmem, nicméně soupeř se o své body doslova rval a nedal nám žádnou příležitost si trochu oddychnout. Utkání se hrálo naplno od prvních vteřin. Musím konstatovat, že celý zápas byl jak na vodě, jednou nahoru, pak zas dolu. To samé platilo i s góly. Vždy jsme první dali a soupeř vzápětí korigoval. Tak to trvalo až do půlky třetí třetiny, kdy jsme už konečně odskočili a vítězství si pojistili. Dobrou bojovnou náladu nám jen kazilo několik zbytečných vyloučení. Pozitivní je, že si kluci uvědomují, že fauly tým těžce oslabují a některým to o přestávce dali jasně najevo. Po zápase zasloužený řízek přišel k chuti a příští týden se budeme těšit na další utkání v pátek doma s Pelhřimovem a v neděli v Táboře.

Výhra se Strakonicemi.

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Strakonice   11:2  (2:0, 5:1, 4:1)

Ve čtvrtek jsme započali druhé kolo vzájemných zápasů juniorské regionální ligy. S početně oslabeným soupeřem ze Strakonic jsme od prvních vteřin hráli „na vítězné vlně“. Na góly skoupá první třetina 2:0 nebyla zrovna střelecky dobrá, zato druhá a třetí již vypadala jako hokej. Klukům se dařilo a devět gólů za 2 třetiny tomu plně odpovídaly. Soupeř se defacto jen bránil a jeho výpady za červenou čáru se rovnaly víceméně nahozením do naší třetiny. K utkání není co  více dodávat, snad jen to, že se kluci snad již poučili z minulých utkání ohledně týmového ducha a zodpovědnost

Góly: 12. Zamazal (Bukovský), 20. Vylít (Svoboda, Bukovský), 30. Zamazal (Mareš), 32. Punda (Svoboda, Kynčl), 32. Svoboda (Kovaříček), 38. Čeloud (Šimek, Zamazal), 40. Zamazal (Šťastný), 44. Svoboda (Punda), 47. Makovec (Zamazal), 49. Makovec, 53. Punda (Klípa, Kovaříček) 

Výhra a prohra o dalším víkendu.

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC DDM České Budějovice 8:3 (5:0, 0:1, 3:2)

O víkendu naše juniorka odehrála dva domácí zápasy. V pátek s týmem HC DDM.  Od prvních vteřin zápasu jsme na soupeře nastoupili a defakto během několika úvodních minut bylo „po zápase“. První třetina skončila 5:0. V dalších třetinách se utkání prakticky dohrávalo. Kluci z týmu DDM nicméně nechtěli darovat svou kůži úplně zadarmo, začali bruslit a rvali se doslova o každý puk. Zato u nás převládlo uklidnění a za druhou, doslova z naší strany nejhorší třetinu nebylo nic, čím bychom se mohli pochlubit. Na ledě v tu dobu nebyl náš tým, ale 5 individuálních hráčů, kteří si doslova chtěli dát každý gól. Do hry jsme se vrátili až ve třetí třetině. Závěrem říci jen to, že takto se hrát hokej prostě nedá. Hokej je týmová hra, na ledě obzvlášť.     

Branky a nahrávky: 2. Kolací (Kovaříček), 8. Zamazal, 14. Makovec (Zamazal), 15. Svoboda (Bukovský), 18. Klípa, 44. Klípa (Bukovský, Svoboda), 52. Zamazal (Vylít, Makovec), 59. Bukovský (Kovaříček)

 

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Meteor Třemošná 1:10 (1:3, 0:5, 0:2)

Naopak v neděli jsme na domácím ledě hostili leadra západočeské tabulky HC Meteor Třemošná. Od počátku bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání. Bohužel pro nás, než jsme se doslova rozkoukali, prohrávali jsme 3:0. Gólem Bukovského jsme se stihli vrátit do hry, kluky to doslova nakoplo. Do druhé třetiny s vidinou dotáhnout skóre se nám opravdu nevedlo. S výsledkem 5:0 ve druhé třetině toho opravdu již mnoho neuděláte. Třetí třetina se prakticky dohrávala. Přesto, že jsme prohráli s takovým skóre, kluci bojovali do konce. Bohužel jsme se nebyli schopni vyvarovat někdy doslova až hrubých chyb, které soupeř okamžitě potrestal. Z utkání si proto musíme odnést i to pozitivní. I přes takový výsledek musíme říci, že „více takových soupeřů“ by nebylo na škodu.

Branky a nahrávky:  Bukovský 

Výhra a prohra o víkendu.

V pátek 7. 10. jsme na domácím ledě hráli další zápas s HC Tábor. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si několik slibných šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Po dvou doslova slepených gólech soupeře se naše hra sesypala a už se nám nepodařilo do zápasu vrátit. Úvodní utkání bylo přes kopírák loňských společných zápasů. Nadílka čtyřech mnohdy zbytečných gólů v první třetině se již těžko dohání. Přesto se kluci nedali a bojovali. Štěstí bylo tentokrát jednoznačně na straně soupeře. Závěrem lze jen říci, že uvidíme příště.

HC Střelci Jindřichův Hradec – Hockey Club Tábor    3:9    (0:4, 2:2, 1:3)

Góly: Kynčl; Kovaříček (Bukovský); Svoboda (Klípa)

 

V sobotu jsme na soběslavském ledě odehráli utkání se Spartakem Soběslav. Utkání od začátku bylo plně v naší režii. Výsledek 2:11 odpovídá dění na ledě. Je asi zbytečné psát o kanonádách, vlnících se sítí. Utkání proběhlo na velmi slušné  úrovni s maximální respektem k oběma stranám hřiště. 

OLH Spartak Soběslav – HC Střelci Jindřichův Hradec     2:11  (0:5, 2:3, 0:3)

Makovec (Zamazal), 8. Svoboda (Bukovský, Kovaříček), 10. Svoboda (Šťastný), 12. Makovec (Zamazal), 16. Bukovský (Jon, Punda), 27. Šťastný (Punda), 33. Punda (Zamazal, Kovaříček), 37. Makovec, 48. Šťastný (Jon, Punda), 54. Zamazal (Mareš), 58. Bukovský (Kovaříček, Punda)

O víkendu máme volno a další utkání v pátek 21.10. přijďte podpořit naše kluky na zs v Jindřichově Hradci s týmem DDM a v neděli s HC Třemošná..

Junioři 2x vyhráli

O víkendu naše juniorka odehrála dva zápasy. V pátek v Pelhřimově a v neděli doma hostila HC Beroun. Oba zápasy byly jako přes kopírák. První třetinu se soupeři dařilo relativně dobře odrážet naše útoky a zákroky gólmanů byly ve škole hodnoceno "na jedničku". Ve druhé třetině do sítě soupeře napadaly góly relativně snadno. Kluci se dostali do hry, 4 a 5 gólů ve druhých třetinách byly toho jasným důkazem. Třetí třetiny, jednoduše řečeno, se již dohrávaly. Početně oslabený tým Berouna, ani Pelhřimova sice svou kůži nechtěli dát zadarmo, na výsledku obou utkání se již prakticky mnohé nezměnilo. Klukům patří dík za dobře odvedenou práci, tentokrát s jednou výjimkou i za disciplínu. O víkendu nás čeká v pátek domácí utkání s HC Tábor a v sobotu se Spartakem v Soběslavi. Přijďte naše kluky podpořit. 

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Beroun   8:0  (1:0; 5:0; 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Svoboda (Šťastný), 23. Zamazal (Makovec), 27. Svoboda (Kovaříček), 34. Vylít (Šimek, Kynčl), 36. Makovec (Mareš, Zamazal), 39. Makovec (Šťastný), 42. Mareš (Šťastný, Zamazal), 56. Bukovský (Kovaříček)

 

Lední medvědi Pelhřimov  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   5:10   (2:3; 1:4; 2:3)

Branky a nahrávky: Svoboda (Kovaříček, Slechan), Bukovský, Kovaříček (Bukovský, Svoboda), Svoboda (Kovaříček, Bukovský), Zamazal (Mareš, Makovec), Jon (Kynčl, Čeloud), Svoboda (Kovaříček, Bukovský),  Kovaříček (Bukovský), Kolací (Čeloud, Kynčl), Makovec (Mareš)

Výhra ve Strakonicích.

V neděli o strakonické pouti, jsme na zimním stadionu ve Strakonicích odehráli druhé kolo juniorské ligy. Kluci po smolném posledním utkání byli rozhodnuti do J.Hradce dovést 3 body. Početně oslabený domácí tým sice cca 10 minut vzdoroval zejména díky skvělému výkonu gólmana, poté už se síť začala plnit našimi puky... Výsledek v první třetině 2 : 0 sice neodpovídal situaci na ledě, ale druhá a třetí třetina byla plně v naší režii  s celkovým výsledkem 12:0. Kluci i přes skoro úsměvná rozhodnutí rozhodčích, nesportovní zákroky soupeře, napravili minulou porážku. V tomto týdnu nás v pátek čeká zápas v Pelhřimově a v neděli doma v J. Hradci s týmem Berouna. 

HC Strakonice x HC Střelci Jindřichův Hradec   0:12 ( 0:2; 0:4; 0:6 )

G/A:  Svoboda/Punda; Bukovský/Kovaříček/Svoboda; Bukovský/Makovec; Zamazal/Štrobl; Svoboda/Punda; Kovaříček; Mareš/Makovec;Kovaříček/Svoboda; Kovaříček/Bukovský; Makovec/Štrobl; Jon/Slechan/Ledecký; Svoboda/Kovaříček

Prohra v Černošicích.

V neděli 18.9. jsme po sérii přípravných utkání s Vlašimí, Strakonicemi a Soběslaví zahájili mistrovskou sezónu juniorské ligy zápasem v Černošicích.  Od prvních vteřin bylo jasné, že utkání nebude vůbec jednoduché. Po vzájemném oťukávání soupeř otevřel skóre na 1:0. Do konce třetiny jsme sice vyrovnali na 1:1, ale druhá a třetí třetina již byla v režii borců z Černošic. Vůbec se nám nedařilo, puky odskakovaly od hokejek, jako by byly očarované, nespočet jednoznačných gólovek jsme neproměnili a mohl bych pokračovat…  Výsledek konečných 6:3 tentokrát odpovídá realitě. Ze špatného si musíme pro příště odnést i pozitiva a zároveň je potřeba se do dalších zápasů tentokrát hodně poučit.

SK Černošice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   6:3 (1:1; 3:1; 2:1)

Góly: Bukovský/Kovaříček/Svoboda; Bukovský/Kovaříček; Kovaříček/Štrobl

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU