sezona 2021-22

Vítězství a prohra.

O minulém víkendu jsme před samotným postupem do nadstavbové části odehráli poslední dva zápasy juniorské jihočeské ligy. A to v pátek s týmem Soběslavi a v neděli s prvním celkem skupiny HC Tábor. Přestože utkání se Soběslaví bylo pod naší taktovkou, dokázali se téměř první dvě třetiny soběslavští pěkně kousnout a ze svých šancí vytěžit vždy vedoucí gól. Potom už se jejich síť začala plnit góly. Celkově jsme zvítězili 4:11.

Spartak Soběslav  -  HC Střelci Jindřichův Hradec          4:11 (2:2; 2:4; 0:5)

G/A Makovec/Mareš/Bukovský; Kynčl/Kolací; Kynčl/Bukovský; Kovaříček/Svoboda/Punda; Bukovský; Kocar; Michal; Bukovský/Mareš/Svoboda; Klípa/Kynčl/Štrobl; Bukovský

Nedělní zápas na domácím ledě s týmem HC Tábor byl přes kopírák s minulými utkáními. Náš aktivní vstup do zápasu vydržel jen asi 5 minut. Poté se naše síť začala plnit góly. Do šatny jsme odcházeli za stavu 0:4. Druhou a třetí třetinu jsme již hráli vyrovnanou partii a stačili dát 3 góly. Na rozdíl od soupeře jsme dílčí individuální šance nedokázali využít. Soupeřova koncovka, nasazení a bojovnost se s tou naší nedala tentokrát rovnat. Jasné vítězství HC Tábor 3:7 tomu jasně odpovídá. Klukům zbývá popřát do nadstavbové části mnoho úspěchů a tentokrát se poučit s prohraného utkání.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor                        3:7 (0:4; 2:2; 1:1)

G/A: Bukovský/Makovec; Kovaříček/Svoboda/Šťastný; Makovec/Bukovský.

Domácí výhra s DDM ČB.

Junioři si předčasně vybojovali účast v závěrečné nadstavbě

V pátek 7.1. jsme na úvod poslední série juniorské krajské ligy odehráli utkání s českobudějovickým týmem DDM. Utkání bylo od prvních vteřin plně v naší režii. Více méně se hrálo na jednu bránu. Jenom naší nedisciplinovaností, tentokrát úplně všech hráčů, jsme umožnili soupeři se dostat do vlastního pásma. Slovy trenéra Šošovici a vedoucího týmu jsme utrpěli vítězství, ze kterého se musíme jednoznačně poučit do dalších utkání.  Hokej je týmová hra a záleží na všech, jak k tomu přistoupí.

Zároveň s tím však můžeme s potěšením konstatovat, že si naši junioři ještě 3 kola před koncem základní části vybojovali účast v nadstavbové soutěži. Z 66 týmů z celé ČR, kteří hrají regionální ligu juniorů, se do této fáze soutěže dostane 24 nejlepších týmů. Tyto týmy budou rozděleny do čtyř šestičlenných skupin, kdy se v jednotlivých skupinách spolu utkají tříkolově každý s každým a vítězové se utkají o postup do 1. ligy juniorů. V základní části naši junioři odehrají ještě 3 zápasy. Původní úterní domácí utkání se Strakonicemi bylo z důvodu nemoci strakonických hráčů odloženo. Následně naši hráči odehrají mistrovské utkání v pátek v 17:40 hod. v Soběslavi a v neděli doma od 18:30 hod. s Táborem. Poté již budeme očekávat rozlosování týmů do nadstavbové části, která začne příští víkend. 

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC DDM České Budějovice    11:2 (5:0; 4:2; 2:0)

G/A: Michal/Kovaříček/Svoboda; Svoboda/Kovaříček; Vylít/Zátopek; Bukovský/Zátopek/Polák; Michal/Kovaříček; Kovaříček/Svoboda; Zátopek/Mareš; Svoboda/Michal; Zátopek/Kocar; Zátopek/Michal; Makovec/Kynčl

1. místo na domácím turnaji.

Na Štěpána 26.12.2021 se na domácím ledě konal  vánoční  turnaj juniorů. Za účasti týmů HC Letci Letńany, HC Vlašim, vedoucí tabulky středočeské skupiny SC Kolín jsme odehráli vzájemné zápasy. Celodenní turnaj byl mezi zápasy proložen dovednostními soutěžemi. V kategorii nejrychlejší bruslař těsné vítězství vybojoval borec z týmu HC Vlašim. V kategorii nejpřesnější střelec na plachtového gólmana tentokrát bodoval z domácího týmu Filip Svoboda. Nejlepší gólman byl vyhlášen z týmu SC Kolín. Abychom se vrátili k samotným zápasům. Naši hoši přistoupili do zápasů se vší odpovědností a jednoznačné vítězství si nenechali vzít. Za celý turnaj jsme inkasovali pouze jeden gól a to s vedoucím týmem středočeské skupiny SC Kolín. Ani tentokrát nebyl vzájemný zápas jednoznačnou procházkou. Přestože měli kozlové mírně navrch, skóre jsme otevřeli my. I když první třetina skončila nerozhodně, dokázali jsme v nájezdech zvítězit. Druhá třetina byla bodována jako další samostatný zápas. V polovině  třetiny se nám podařilo skórovat a kluci si vítězství už ani přes samotné oslabení v závěru utkání nenechali vzít. Porážka kozlů nám usnadnila další krok k celkovému vítězství. Utkání s Letci Letňany a HC Vlašim skončila naším vítězstvím. Gólmanům Zdendovi Petrů a Soukymu se dokonce podařilo vychytat čistou nulu. V celkovém hodnocení jsme zaslouženě došlápli na metu nejvyšší. Na druhém místě SC Kolín, na třetím HC Letci Letňany, na čtvrtém HC Vlašim.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Letci Letňany     3:0; 5:0

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  SC Kolín                   2:1 (sn); 1:0

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Vlašim                3:0; 4:0

O víkendu prohra a výhra

V posledním adventním víkendu jsme kromě nákupů posledních vánočních dárků odehráli dvě utkání regionální ligy juniorů. V pátek na táborském ledě se nám opět s domácím týmem HC Tábor  nevydařil vstup do zápasu. Nevím, jestli se to stává tradicí, ale již podruhé jsme v první třetině inkasovali hned 4x. Ve druhé třetině jsme se vrátili do hry a táborským nadělili hned tři góly. Do třetí třetiny za stavu 5:3 jsme vstoupili aktivně. Bohužel jsme opět inkasovali a táborští si už výsledek nenechali vzít. Bohužel pro nás po hrubých individuálních chybách jsme museli přijmout porážku 7:3.

HC Tábor  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        7:3    (4:0; 1:3, 2:0)

G/A:  Vylít/Svoboda/Kovaříček; Kovaříček/Svoboda; Punda/Bukovský

V neděli jsme zavítali do Strakonic. Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně a první 3 minuty patřil led soupeři.  Poté, co jsme otevřeli skóre a další gól přidali, jsme si za stavu dva nula již asi mysleli, že je rozhodnuto. Bohužel naším vlastním přispěním soupeř stačil do konce první třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině jsme byli jasně lepší, dali jsme další dva góly, abychom vzápětí na konci opět umožnili soupeři vyrovnat. Do třetí třetiny jsme vstupovali v přesilovce, kterou jsme hned využili a během prvních 10ti minut přidali další tři branky. Potom se utkání víceméně už dohrávalo. Za stavu 8:4 bohužel ze strany soupeře opět přišli zákroky, které nemají s hokejem nic společného. I přesto kluci výsledek i hru uhájili do zdárného konce. Je smutné, že poslední minuty hry jsou jako přes kopírák s minulými utkáními týmů v naší skupině. Závěrem říci jen to, že máme další tři body do sbírky.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice           8:4    (2:2; 2:2, 4:0)

G/A: Zátopek/Kynčl/Zamazal; Kolací/Zamazal/Punda; Kocar/Štrobl/Kovaříček; Zátopek/Zamazal/Kynčl; Polák/Svoboda; Zátopek/Kynčl; Kolací/Makovec; Kovaříček/Polák/Punda

Výhra nad Soběslaví.

V neděli 12.12. jsme na domácím ledě odehráli utkání juniorské ligy se sousedním týmem Spartaku Soběslav. První třetina byla oboustranně vyrovnaná. Bohužel bez pohybu a náznaku jakékoliv akce. Museli jsme doslova čekat, až soupeř otevře skóre. Za stavu 1:1 jsme vyrovnávacím gólem Honzy Makovce vstupovali do druhé třetiny. Kluci konečně začali hrát a plnit soupeřovu síť.  Skóre 5:0 za druhou třetinu hovoří za vše. Ve třetí třetině jsme sice 3 góly přidali, ale zároveň naší nedůslednost soupeř potrestal dvěma góly. Vítězství 9:3 a 3 body do sbírky naší tabulky jsou sice pozitivní, nicméně těžší  zápasy nás čekají v pátek s HC Tábor a v neděli s HC Strakonice. Oba na soupeřově ledě.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Spartak Soběslav        9:3    (1:1; 5:0, 3:2)

G/A:  Makovec/Kynčl/Šťastný; Mareš/Punda; Makovec/Kynčl; Kovaříček/Mareš; Zátopek/Zamazal/Štrobl; Vylít/Svoboda; Svoboda/Vylít; Kovaříček/Svoboda/Vylít; Zátopek/Michal

Výhra v ČB.

Tentokrát ve čtvrtek 2.12. jsme na ledě budějovické arény po vynucené zdravotní pauze odehráli  další kolo regionální juniorské ligy s týmem DDM. První třetina byla ve stylu vzájemného oťukávání na obě strany. Za stavu 0:1 v náš prospěch jsme ve druhé třetině zahájili kanonádu. Ve druhé třetině padly 4 góly a ve třetí 6  gólů. S vidinou naší nuly jsme se rozloučili v 54. a 58. minutě, kdy jsme vlastní nepozorností dovolili soupeři inkasovat. Utkání skončilo 11:2. Příští týden v neděli nás čeká na domácím ledě soupeř ze Soběslavi.

HC DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   2:11    (0:1; 0:4, 2:6).

G/A:  Kovaříček/Punda; Svoboda/Mareš/Kovaříček; Svoboda/Michal; Zamazal/Punda; Zamazal/Michal; Michal/Zamazal; Mareš/Kovaříček; Zamazal/Zátopek; Zátopek/Zamazal; Zátopek/Michal; Zamazal/Michal.

Nešťastná domácí prohra.

V neděli na domácím ledě jsme v rámci juniorské regionální ligy odehráli poslední utkání v rámci zápasů západočeské skupiny, tentokrát s HC Rokycany. Utkání začalo ve svižném tempu na obě strany. Skóre jsme otevřeli v 5-té minutě střelou Honzy Zátopka. Patnáctá minuta a hostující tým vstřelil vyrovnávací branku, abychom o minutu později se opět ujali vedení. Za stavu 2:1 končila první třetina. Ve druhé třetině soupeř přidal na obrátkách a s obrovským štěstím jsme se jeho tlaku nejen ubránili, ale stačili využít jednu z mnoha šancí. Třetí třetina až do 50 minuty probíhala standardním způsobem. Kluci si „svoje“ drželi a soupeře k vyloženým šancím nepustili. Další minuty zápasu snad nelze ani komentovat. Soupeř využil k vyrovnání rozhodčím doslova odmávnuté přesilovky a v posledních vteřinách přidal vítězný gól. Je až k neuvěření, co vše se může na ledě odehrát….  Jediné poučení pro nás platí, že „nedáš, dostaneš…“ Klukům kromě nevyužitých šancí nelze tentokrát vůbec nic říci…

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Rokycany         3:4    (2:1; 1:0, 0:3).

G/A:  Zátopek/Punda; Kocar/Zátopek/Michal; Svoboda/Zátopek

Prohra v Klatovech

U příležitosti svátečního dne jsme na klatovském ledě odehráli další utkání v rámci západočeské skupiny s týmem HC Klatovy. Citelně nemocí a zraněními omezené družstvo se na čáře potkalo se staršími hochy z Klatov. I přes citelný výškový rozdíl se kluci na soupeře doslova vrhli a během 5ti minut jsme vedli 2:0. Přestože soupeř v první třetině dal dva góly, za stavu 3:2 v náš prospěch jsme odcházeli do šatny. Druhá a třetí třetina byla ve znamení oboustranně vyrovnaného utkání. Domácí trenér stáhl manšaft na dvě lajny a v tu chvíli se projevila jasná výšková a fyzická přesila. Veškerá naše individuální pochybení od druhé půlky zápasu dokázal již soupeř využít a utkání skončilo 7:3. Slovy trenéra kluci zápas poctivě odmakali, nesmíme soupeři dávat žádné šance v podobě našich chyb. Musíme držet týmového ducha a nespoléhat se, že „pro puk dojede ten druhý“.

HC Klatovy  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     7:3    (2:3; 3:0, 2:0).

G/A:  Svoboda; Šťastný/Punda/Michal; Zátopek/Zamazal/Michal

O víkendu výhra a prohra.

O svatomartinském víkendu junioři odehráli dva domácí zápasy. Páteční duel s HC Tábor se od prvních vteřin očividně nevyvedl. Naši síť ve třetí minutě přesně trefil Lukáš Krch. Kanonáda pokračovala až na 0:5 po první třetině. Klukům se vůbec nedařilo, na co sáhli (spíše nesáhli), z toho byl gól v naší síti. Ve druhé a třetí třetině se už kluci vrátili do hry, ale dohánět pětigólové manko šlo už velmi těžko. Tábor si vítězství již pohlídal a zaslouženě vyhrál 8:2.  Páteční utkání se celkově vůbec nepovedlo.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor         2:8   (0:5; 1:2, 1:1)

Góly: Kovaříček/Punda; Svoboda/Makovec 

V neděli jsme na domácím ledě odehráli utkání s týmem západočeské skupiny HC Domažlice. Hostující tým po třech hodinách strávených v autobuse otevřel ve druhé minutě skóre a Domažlice vedly 1:0. Je smutné, že nás musí vždy nakopnout gól soupeře, abychom začali hrát, co máme. První třetina skončila 5:1 v náš prospěch. Druhá třetina už nebyla na góly bohatá, soupeř se do gólové šance prakticky nedostal. Vítězství 8:1 sice spravilo pachuť pátečního duelu, nicméně pořád máme co dohánět a zlepšovat.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Domažlice  8:1   (5:1; 2:0, 1:0)

Góly: Mareš/Michal/Vylít; Vylít/Punda; Mareš/Michal/Polák; Mareš/Michal; Kocar/Štrobl/Kynčl; Vylít; Punda/Svoboda; Štrobl/Kynčl

Prohra v Plzni.

O prvním listopadovém víkendu jsme na ledě v Třemošné odehráli další kolo juniorské soutěže. Tentokrát s vedoucím týmem plzeňské skupiny „HC Plzeň 1929 B“. Od prvních vteřin utkání bylo jasné, kdo je pánem ledu. Výsledek po první třetině 6:0 ve prospěch domácích hovoří jasně. Druhá třetina byla ve stejném rytmu a do třetí se nám, přiznám se, ani nechtělo. Nicméně ve třetí třetině se kluci „oklepali“ a začali se o puky doslova prát. Výsledek 1:1 ve třetí třetině již vypadal pozitivněji. Ocenit musím zejména téměř nadlidský výkon gólmana Michala Kalisty, který doslova zachránil tým od další smrště střel na branku. I když výsledek 15:2 není zrovna oku lahodný, kluci fyzicky okusili úroveň lídra jiné hokejové skupiny a je dobré si ze zápasu odnést i to pozitivní…. Máme pořád co dohánět a že samo se to prostě neudělá. To platí i v životě samotném.   

HC Plzeň 1929 B  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     15:2 ( 6:0; 8:1; 1:1 )

G/A: Kovaříček/Makovec, Svoboda;   Svoboda 

Výhra v Příbrami

Krásné podzimní poslední říjnové odpoledne jsme v Příbrami odehráli další kolo juniorské ligy. Utkání bylo od počátku zcela v naší režii. První gól padl v páté minutě trefou Dominika Kovaříčka. Soupeřovu síť jsme v první třetině rozvlnili ještě 4 krát. Za stavu 5:1 jsme odcházeli do šatny. Do druhé třetiny jsme vkročili jako mistři ledu. Kluci se zcela oddali výsledkové tabuli a dali skvělou příležitost soupeři se vrátit do hry. Bohužel pro nás. Za stavu 6:4 jsme skončili druhou třetinu. Po rázné trenérské domluvě jsme třetí třetinu zase odehráli jako hokejový tým. Utkání skončilo 10:5. Nedělní utkání bylo krásným příkladem toho, že hokej se musí hrát 60 minut a ne 20. Jinak klukům samozřejmě patří dík za další tři body do sbírky. Příští neděli nás čeká soupeř ze západu Čech Plzeň B ( Třemošná ).   

HC Příbram  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     5:10  ( 1:5; 3:1; 1:4 )      

G/A: Kovaříček; Zátopek/Svoboda/Kocar; Makovec/Mareš/Punda; Klípa/Makovec/Mareš; Kynčl/Klípa; Zátopek/Michal/Svoboda; Kolací/Kynčl/Klípa; Mareš/Kovaříček; Klípa/Svoboda; Svoboda/Michal

Výhra v Soběslavi.

V pátek 22.10. v podvečer jsme zavítali na led nově opravené haly z. s. Soběslav. Utkání od počátku bylo střídavě pod naší taktovkou, nicméně po dvou třetinách jsme prohrávali 3:2. Soběslavského gólmana jsme po smršti střel zlomili až v 52. minutě střelou D. Zamazala a následně dvěma přesnými trefami D. Kovaříčka. Utkání nakonec skončilo 3:5 naším vítězstvím. Závěrem říci jen to, že utkání rozhodují góly a ne počet střel či hra na půlce soupeře. A bez gólů se vyhrávat nedá. Příští neděli nás čeká zápas s HC Příbram v Příbrami.

Spartak Soběslav  -  HC Střelci Jindřichův Hradec      3:5 ( 1:1; 2:1; 0:3 )

G/A: Svoboda; Zátopek / D. Zamazal; D. Zamazal / Zátopek; Kovaříček; Kovaříček / Šturma

Dvě výhry o víkendu.

V pátek 8.10. jsme na strakonickém ledě odehráli večerní utkání juniorské ligy. Dobře připravený tým Strakonic začal utkání ve svižném tempu.  Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 1:0. Naše vyrovnání bylo opět "odměněno" gólem do naší sítě a za stavu 3:2 ve prospěch soupeře jsme odcházeli do šatny. Celou druhou třetinu jsme více méně odehráli na strakonické půlce, ovšem absolutně bez výsledku. Teprve ve 47. minutě třetí třetiny jsme překonali brankáře Špilera a tři minuty před závěrečným hvizdem jsme se gólem Honzy Zátopka dostali do vedení. Je až neuvěřitelné odehrát téměř dvě třetiny na půlce soupeře pouze s dvěma góly… Individuálními hrubými chybami jsme si tak zkomplikovali celé utkání. Nicméně naše vítězství bylo potom zasloužené.

HC Strakonice  - HC Střelci Jindřichův Hradec        3:4 ( 3:2, 0:0, 0:2 )

G/A : Kovaříček/Makovec; Svoboda/Klípa; Svoboda/Šturma; Zátopek/ Mareš.

V neděli 10.10. na domácím stadionu Jana Marka jsme odehráli utkání s DDM České Budějovice. Pokyn trenéra neudělat stejnou chybu jako v pátečním zápase si kluci vzali k srdci ihned po úvodním hvizdu. Gólová smršť začala již v 19. vteřině. Odevzdaní hokejové přesile, týmu DDM, kluci nasázeli hned 10 gólů v první třetině. Ve druhé pak jeden gól z vlastní nepozornosti inkasovali a další 4 přidali. Stejně tak ve třetí třetině. Nebýt nešťastného pádu a zranění hráče DDM bylo utkání na tréninkové úrovni. Za vydatné podpory místních kotelníků jsme dosáhli až na metu 18:1. Zraněnému Lukášovi přejeme brzký návrat na led. Kluci si nedělním utkání vybrali gólovou absenci z pátku a doufám, že v gólových kombinacích budou nadále pokračovat. Za víkend máme dalších 6 bodů do naší sbírky.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC DDm České Budějovice    18:1 ( 10:0, 4:1, 4:0 )

G/A: Kovaříček/Makovec; Šturma/Dohnal; Zátopek/Mareš/Michal; Kynčl/Štrobl/Dohnal; Kovaříček/Punda; Zátopek/Klípa/Michal; Zátopek/Michal/Mareš; Mareš/Vylít/Michal; Kovaříček; Kovaříček/Makovec/Svoboda; Svoboda/Makovec/Šťastný; Punda/Makovec/Kovaříček; Kovaříček/Svoboda/Makovec; Mareš/Zátopek/Michal; Svoboda/Makovec/Šturma; Kovaříček, Dohnal; Svoboda/Michal/Klípa; Zátopek/Kovaříček/Mareš.   

První prohra v Táboře.

V neděli 3.10. jsme na táborském ledě odehráli další kolo juniorské ligy. Utkání začalo ve svižném tempu. Oba týmy se vzájemně oťukávaly a čekaly na chybu. Z prvního gólu se ve 12. minutě radovali domácí. Za stavu 1:0 pro domácí jsme odcházeli do šatny. Do druhé třetiny jsme nastoupili o poznání lépe a během prvních 5-ti minut se dostali dvěma góly Honzy Zátopka do vedení. Bohužel po nešťastném gólu a následném soupeřově nahození od modré, se domácí opět dostali do vedení, které si minutu před koncem pojistili ještě čtvrtou trefou. Ve třetí třetině jsme bohužel dostali dva nešťastné góly. Utkání skončilo 6:2 ve prospěch domácích. Přesto, že jsme prohráli, kluci odehráli pěkné utkání. Slovy trenéra je neustále co zlepšovat, naše koncovka a práce v předbrankovém prostoru. Nicméně se tentokrát za prohru nemusíme vůbec stydět.

HC Tábor  -  HC Střelci Jindřichův Hradec  6:2   (1:0; 3:2; 2:0)   

G/A : Zátopek/Michal/Vylít;  Zátopek/Klípa 

Další domácí výhra.

O víkendu na domácím ledě jsme porovnali síly s dalším v pořadí, tentokrát družstvem ze Soběslavi. Od prvních minut nebylo vůbec jasné, s jakým výsledkem utkání skončí. Skóre v páté minutě otevřeli soběslavští a vypadalo to, že ve své hře budou pokračovat. Na další góly jsme si museli počkat do 13 minuty, ale to už začala kanonáda za vydatné podpory domácího kotle plně v naší režii. Za stavu 4:2 jsme odcházeli do šatny. Ve druhé třetině hra neměla s hokejem vůbec nic společného. Kluci se plně oddali soupeřovu tempu a s nadsázkou jsme jí odstáli. Druhá třetina skončila 2:0. Ve třetí třetině jsme soupeřovu síť rozhýbali ještě čtyřikrát. Na konci třetiny jsme opět svojí nehrou umožnili dát soupeři dvě minuty před koncem 2 góly. Utkání skončilo 10:4. Slovy trenéra utkání proběhlo ve vlažném tempu a mělo skončit úplně jinak. Kluci přesto zaslouží pochvalu za další body do sbírky a zejména za disciplínu. Tentokrát bez vyloučení. Příští týden nás čeká zápas s táborským družstvem HC Tábor.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  OLH Spartak Soběslav     10:4 ( 4:2, 2:0, 4:2 ) 

G/A: Kovaříček/Svoboda/Makovec;  Michal/Mareš;  Makovec/Kovaříček;  Makovec/Svoboda;  Zátopek/Mareš, Vylít;  Michal/Zátopek;  Klípa;  Dohnal/Kocar;   Klípa/Zátopek;   Makovec/Svoboda 

První dvě výhry v mistrovských zápasech.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice    9:4

V pátek 17.9. jsme na domácím ledě odehráli první mistrovské utkání ligy juniorů s týmem Strakonic. Od prvních vteřin bylo jasné, na čí straně je hozená mince. Výsledek 4:0 za první třetinu hovoří jasně. Bohužel druhá třetina byla ze strany našich kluků pojata velmi ležérně s vědomím zřejmě již rozhodnutého utkání. Druhá třetina skončila 3:2 v náš prospěch. Kluci do třetí třetiny po rázné trenérské domluvě vstoupili dalšími góly. Konečných 9:4 a tři body do počáteční sbírky jsou dobrým vstupem do sezóny..

 

DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     3:9

V neděli v podvečer na ledě budějovické arény jsme odehráli druhé kolo, tentokrát s družstvem DDM. Kluci šli do utkání s vědomím oplatit prázdninovou porážku.  Od páté minuty jsme začali branku soupeře plnit góly. Kromě toho, že jsme vlastní neukázněností odehráli třetinu ve vlastním oslabení, jsme za stavu 4:1 odcházeli do šatny. Druhá třetina byla ve znamení nekonečně mnoha přerušení a vylučování z různých důvodů. Za stavu 5:2 jsme začínali třetí třetinu. Třetí třetina byla podobná té druhé, tedy s řadou za mne zcela zbytečných nesportovních zákroků. Utkání skončilo 9:3 a 6 body za víkendová utkání do naší sbírky.

Další přátelák ve Strakonicích.

Další víkend ve znamení hokeje, tentokrát jsme v sobotu jeli na přátelské utkání do Strakonic. Utkání začalo ve svižném tempu na obě strany. Po vzájemném oťukávání jsme hned v první minutě otevřeli skóre a v šesté minutě přidali další gól do sbírky. Za stavu 3:0 jsme po první třetině odcházeli do šatny. Druhá třetina se vůbec nepovedla. Umožnili jsme soupeři vrátit se do hry. Tolik vlastních pochybení by vydalo na knihu… Druhá třetina skončila za stavu 5:3 v náš prospěch. Třetí třetina už byla opět na naší straně. Kluci začali bruslit a hrát hokej. Po konečné siréně za stavu 7:3 byl důvod k radosti. Závěrem lze pouze konstatovat, že kluci si musí každý výsledek tvrdě odpracovat a to nejen o zápase, ale i o tréninku.

HC Strakonice  -  HC Střelci JIndřichův Hradec   3:7  ( 0:3, 3:2, 0:2 )

Další přátelák s DDM ČB

Minulou neděli jsme na budějovickém ledě odehráli další z přípravných utkání, tentokrát s týmem pod hlavičkou DDM České Budějovice. Utkání začalo naší jasnou převahou, soupeřovu branku jsme zasypali mnoha střelami, bohužel s výsledkem pouze jednoho gólu. Do šaten jsme po první třetině odcházeli za nerozhodného stavu 1:1. Ze druhé třetiny si obě družstva do šaten odnesla shodně po jednom gólu.  Třetí třetina se od počátku vůbec nepovedla, během minuty jsme v oslabení dostali dva góly a početně oslabený tým už prakticky jen bránil. Výsledek tentokrát 2:8 ve prospěch soupeře hovoří jasně. Kluci se musí ještě mnoho učit, zejména pak disciplíně.

DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   8:2 ( 1:1, 1:1, 6:0 )

Další domácí přátelák s Vlašimí.

V neděli 22.08. jsme v podvečer odehráli další ze série přátelských utkání, tentokrát s družstvem z Vlašimi opět na domácím stadionu Jana Marka. Kluci nastoupili do utkání s cílem napravit porážku z minulého týdne. Z prvního gólu hned na začátku utkání se radoval soupeř. Byl to na dlouhou dobu jediný jejich gól. Poté se už jejich branka začala plnit našimi střelami a góly. Do šatny jsme po první třetině odcházeli za stavu 2:1. Ve druhé třetině jsme další 3 góly přidali, ve třetí třetině gól jeden a utkání skončilo naší výhrou 6:3. Celkově utkání bylo ve svižném tempu, dokázali jsme využít tři přesilové hry.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Vlašim       6:3 ( 2:1, 3:1, 1:1 )

góly a asistence:Punda/Mareš; Kocar/Vylít; Mareš/Vylít; Zamazal/Kovaříček; Mareš/Budík; Svoboda/Kocar

První domácí přátelák se Strakonicemi.

V neděli 15.8. jsme na ledě zimního stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci odehráli první ze série přátelských utkání  hradeckých juniorů proti Strakonicím. Do utkání jsme nastoupili ve vlažném tempu a první gól v naší síti na sebe nenechal dlouho čekat. Ve druhé třetině po střele Honzy Zátopka jsme skóre snížili na 1:2, ale po hrubých chybách jsme opět inkasovali. Ve třetí třetině jsme už sice celkem hráli v požadovaném tempu, nicméně výsledek 1:4 jsme již nezměnili. Závěrem říci jen to, že první přátelské utkání po tak dlouhé době nám ukázalo, na čem je třeba dále zapracovat, že nás nečeká nic jednoduchého ...

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice  1:4 ( 0:2, 1:2, 0:0 )

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU