Horní  řada  stojí  zleva: Jan  HEŘMÁNEK,  Vojtěch  TRŽIL,  Wayne  AARTS,  Matěj  ŠTRAIT,  Petr  SVITÁK,  Petr  JANEČEK,  Ondřej  JASANSKÝ

Prostřední  řada  stojí  zleva: Lukáš FERTÁL – fyzioterapeut,  Pavel  JON,  Martin  IŠTVÁNIK,  Marek  KOLÁČEK,  Tomáš  KALVAS,  Tomáš  KOHÚT,  Jan  SLAVÍK,  Michal KUBÍN,  Adam POPELKA,  Martin  DRAHOTA – vedoucí  týmu

Spodní  řada  sedí  zleva: Matěj  KOUBA,  Ondřej  CHMEL,  Michal  GURKA,  Vladimír REISNER – trenér,  Robert  PROCHÁZKA – asistent  trenéra, Ota  LAZORIŠÁK,  Matěj  PACHMAN

Na  snímku  chybí:  Hynek  HAVELKA

Poslední dva zápasy sezóny.

Poslední domácí zápas sezóny se odehrál v pátek 11. února a byl dohrávkou 12. kola. Na hradecký led spolu s naším týmem HC Střelci vyjel celek z Vimperku. První dvě třetiny skončili vyrovnaně 0:0. V první minutě třetí třetiny poslal Střelce do vedení Ondra Jasanský. Pět minut na to Vimperk odpověděl a začal diktovat zbytek utkání, které po 60. minutách vyhrává 4:1.

HC Střelci J. Hradec – HC Vimperk               1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

HC Střelci J. Hradec: Pachmann – Popelka, Punda, Ištvánik, Procházka, Janeček, J. Kocar ml., F. Svoboda - Heřmánek, Lazorišák, Jasanský, H. Havelka, Gurka, J. Košťál, T. Novák, Štrait, D. Košťál, J. Michal

K poslednímu zápasu sezóny 2021/2022 odcestovali Střelci v neděli 13. února ve velmi malém počtu do Soběslavi, kde je čekal debakl s číslem 10. To je počet branek, které skončili za zády hradeckých gólmanů Pachmanna (3) a Kouby (7). Jediný gól Střelců dal Tomáš Novák.

OLH Spartak Soběslav – HC Střelci J. Hradec 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)

HC Střelci J. Hradec: Pachmann (35. M. Kouba) – Popelka, Procházka, Ištvánik, Koláček – Kubín, Gurka, H. Havelka, Kalvas, Štrajt, T. Novák, J. Košťál

Tato sezóna byla absolutně nepovedená a trenér Vláďa Reisner se k jejímu průběhu vyjádřil takto:

Co k tomu dodat. Myslím, že sezóna na kterou jsme se tolik těšili přinesla velké trápení nejen v koncovce, ale také v přístupu některých hráčů, čímž nešlapala kabina tak jak by bylo třeba. Nikdy jsem ze sebe nedělal extraligového trenéra, spíš jsem chtěl kluky stmelit a tréninky zaměřit na věci, které nám nejdou a dělat společnou práci, ale někteří sabotéři byli proti. Úmyslně kazili cvičení a tím nabourávali celou tréninkovou jednotku, což se nám pak přenášelo do zápasů. Během sezóny jsme nebojovali jen sami se sebou, ale také s vlastními fanoušky kteří nám po pár nevydařených zápasech přestali věřit a tím se na tribuně vyčistilo pár míst a zůstali jen Ti, kteří mají srdce na správném místě. Za což jim strašně moc děkuji. Asi takhle by to mělo dopadnout i v kabině A-mužstva. Je třeba popřát všem týmům které postoupili do play-off hodně zdaru a začít se soustředit na další ročník, na kterém už jsme začali s Robertem Procházkou pomalu pracovat. Ještě jednou a za celou kabinu děkuji všem, kteří po celou sezónu drželi palce a chodili podporovat HC Střelce. Děkuji také celému realizačnímu týmu za jejich práci.“

Pozvánka na zápas v pátek 11.2.2022

V pátek 11.2. od 19:15 hodin přivítáme na zimním stadionu Jana Marka v dalším mistrovském zápase tým HC Vimperk.

Těšíme se na Vaši podporu!

Pro vstup na zimní stadion je nutné se prokázat jedním z následujících bodů

potvrzením o ukončeném očkování proti covid-19

potvrzením o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech

negativním PCR testem ( ne starším než 72 hodin ) se mohou prokazovat pouze děti ve věku od 12 do 18 let, osoby v procesu očkování nebo osoby neočkované ze zdravotních důvodů

Děkujeme za pochopení

Výhra mužů v Božeticích.

Dohrávka 13. kola z neděle 6.2.2022 s Božeticemi přinesla Střelcům povinné tři body. První gól zápasu padl v 5.minutě, to se domácí na Milevském stadionu ujali vedení, které jim ve 13. minutě sebral Marek Koláček. První třetina tak skončila překvapivě 1:1. Druhou třetinu Střelci vyhráli 5:1 po brankách Ondry Jasanského, Davida Košťála, Honzy Heřmánka, Tomáše Nováka a Marka Koláčka (2+1 v zápase). Domácí skórovali pouze jednou v 31. minutě. Do šaten tak šli za stavu 2:6. I třetí dějství Střelci uhájili a s góly Honzy Heřmánka, Davida Košťála (oba 2 góly v zápase) a Matěje Štraita upravili konečný stav na 3:9. Božetice skórovali opět pouze jednou v 56. minutě. Bohužel na play-off už nedosáhneme a tak poslední domácí zápas sezóny 2021/2022 se odehraje v pátek 11.2. 2022 v 19:15. Je to dohrávka 12. kola a tým Střelců nastoupí proti Vimperku. Poslední zápas sezóny odehrají Střelci v neděli 13.2. 2022 na ledě Spartaku Soběslav.

TJ Božetice  -  HC Střelci J. Hradec              4:9 (1:1, 1:5, 1:3)

HC Střelci J. Hradec: Kouba - Koláček, Ištvánik, Popelka, Janeček - J. Košťál, Gurka, D. Košťál, R. Procházka, T. Novák, Štrait, Havelka

Trenéři: Vladimír Reisner a Robert Procházka

Domácí prohra s ČK.

V sobotu 29.1.2022 vyzvalo áčko Střelců na domácím ledě Slavoj Č. Krumlov. Pro velkou marodku zapsali trenéři do sestavy i juniory Svobodu, Michala, Pundu a za zraněného Ištvánika do třetí třetiny nastoupil i Jarda Kocar mladší. První třetinu drželi Střelci tempo se soupeřem a uhráli stav třetiny 1:1. Od druhé třetiny Slavoj přeřadil rychlost a začal kontrolovat hru, což bylo pro nás smrtící. Dostali jsme dva góly v našich přesilovkách a jeden v oslabení. Do třetí třetiny už nenastoupil Ištvánik pro zranění ramena a v průběhu třetí třetiny byl odvezen záchrankou Slavík po nešťastném pádu u mantinelu. Bohužel prohra 2:6 absolutně rozhodla o neúčasti Střelců v play-off. V neděli 6.10. jede áčko do Milevska, kde odehraje dohrávku 13. kola s posledními Božeticemi.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Slavoj Č. Krumlov         2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

HC Střelci J. Hradec: Pachmann - Popelka, Jon, Ištvánik, (40. J. Kocar ml.), Koláček, Punda, Janeček, - F. Svoboda, Lazorišák, J. Michal, J. Košťál, Gurka, D. Košťál, J. Slavík, Havelka, T. Novák

Dvě prohry v posledních zápasech.

Po vítězství na Hluboké se áčko vrací do krize, která tým tuto sezónu zcela požírá. Nespočet zraněných hráčů zamotává trenérům hlavy, kteří musí při skládání sestavy improvizovat zápas od zápasu. Výsledky áčka tak odpovídají skutečnosti a dle tabulky se stává možnost účasti Střelců v play - off téměř nereálnou. Vláďa Reisner se již několikrát pro web jihočeského hokeje zmínil, že hráči jsou nedisciplinovaní a nehrají to na čem se domluvili. Toto i jiné faktory individuality hráčů se podepsali i na zápasech se Strakonicemi (prohra 1:6) a s Milevskem (prohra 1:11). Týmu chybí zraněný Robert Procházka, Ondra Chmel, Tomáš Kalvas, Michal Kubín a Vojta Tržil, který je v rekonvalescenci po operaci ramena. Nepomohl ani návrat bratrů Košťálů, Davida (2. liga, BK Havl. Brod) a Jakuba (ELJ, BK Havl. Brod).

15.1. 2022

HC Střelci J. Hradec  -  HC Strakonice               1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

HC Střelci J. Hradec: Pachmann, (40. Kouba) – Jon, Popelka, Koláček, Ištvánik, Punda, Janeček, J. Kocar ml. - Heřmánek, Lazorišák, J. Michal, Jasanský, T. Kalvas, Gurka, Štrait, T. Novák, J. Slavík

Trenéři: Vladimír Reisner, Robert Procházka

22.1. 2022

HC Milevsko 1934  -  HC Střelci J. Hradec         11:1 (3:1, 5:0, 3:0)

HC Střelci: Kouba, (27. Pachmann) - Popelka, Jon, Ištvánik, Koláček, Janeček, J. Slavík – Heřmánek, Lazorišák, Havelka, Jasanský, Gurka , D. Košťál, T. Novák, Štrait, J. Košťál

Vítězství na Hluboké!

Neděle 9.1. 2022 byla ve znamení jihočeské Winter Classic. Áčko totiž v rámci 17. kola Krajské ligy vyrazilo k zápasu pod širým nebem do Hluboké nad Vltavou. Cílem je odvézt si z Hluboké plný počet bodů a začít stahovat bodové manko na pozice zajišťující play-off. Velmi rychlá a agresivní hra všem 153 divákům zařídila parádní podívanou a dva rychlé obraty. Skóre otevřel v 11. minutě ve prospěch Střelců Lazorišák. Dvě minuty do konce prvního dějství Rytíři vyrovnali na 1:1. Druhá třetina opět přinesla velice rychlý a agresivní hokej. Po gólech Havelky (21) a Popelky (24) jsme skóre navýšili na 1:3, ale pak Rytíři předvedli rychlý obrat a během tří minut otáčí na 5:3. Střelci však ponechali hlavy vzhůru, za skvělé nálady na střídačce a plně zodpovědné hry do čtyř minut opět po gólech Lazorišáka (30), Jona (34) a trestného střílení Vojty Tržila (36) otočili stav zápasu na 4:6. V poslední minutě druhé třetiny ještě Rytíři snížili na 5:6. Poslední třetina byla hodně agresivní, plná vyloučení a emocí. I přes veškerou snahu Rytířů dostat puk za Pachmannova záda a využít našich oslabení se domácí díky Střelecké důslednosti, nasazení a perfektní hře ve středním i obranném pásmu už nedostali k žádnému šťastnému zakončení. Na konečných 5:7 navýšil skóre Ota Lazorišák, který se blýskl v zápase hattrickem a jednou nahrávkou. Bylo skvělé vidět zase ten starý tým a jeho nasazení, které hodně tuto sezónu chybělo. Určitě nám to pomůže v honbě za důležitými body pro play-off.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights  -  HC Střelci J. Hradec           5:7 (1:1, 4:5, 0:1)

HC Střelci: Pachmann – Jon, Popelka, Janeček, Ištvánik, Jan Slavík, R. Procházka – J. Heřmánek, Lazorišák, H. Havelka, V. Tržil, Gurka, Jasanský, Štrait, Kalvas, T. Novák. Trenéři: Vladimír Reisner a Robert Procházka

Dvě porážky.

Nemilé porážky bohužel pokračují. Střelci ve 14. i 15. kole KLM JČK opět bez bodů.

4.12. jsme doma vyzvali TJ Sokol Radomyšl. Po dvou třetinách jsme vedli po gólech Lazorišáka a Procházky  2:0, ale absolutní kolaps  nás čekal v poslední třetině. Tu jsme prohráli  0:4. Konečný stav byl 2:4.

HC Střelci J. Hradec  -  TJ Radomyšl            2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

sestava: Pachman – Jon, Ištvánik, Punda, J. Kocar ml., Jan Slavík, Janeček – J. Heřmánek, V. Tržil, J. Michal, Jasanský, Lazorišák, Gurka, Kalvas, R. Procházka, Štrajt. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.

11.12. nás hostila Veselská Lokomotiva, která nám nedarovala  vůbec nic.  Po skvělém vstupu do zápasu a gólu kapitána Gurky v 7. minutě jsme první dějství uhráli remízou 1:1. Ovšem to bylo vše co jsme předvedli. Hru okamžitě ovládli veselští a nasázeli nám ještě šest gólů do konce zápasu. Hodně platíme za neúspěch v útočném pásmu a hodně špatném zakončování. Stejně tak platíme za nezodpovědnost hráčů před brankou. Je na čase  sérii proher začít řešit, protože jsme předposlední v tabulce před Božeticemi.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí  -  HC Střelci J. Hradec        1:7 (1:1, 3:0, 3:0)

HC Střelci: Pachman – Jon, Popelka, Koláček, Ištvánik, Janeček, Jan Slavík, J. Kocar ml. – H. Havelka, V. Tržil, J. Heřmánek, Jasanský, Lazorišák, Gurka, J. Michal, R. Procházka, Štrajt, od 41. navíc Aarts. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.

Domácí prohra se Soběslaví.

V sobotu 20.11. jsme vyzvali soupeře ze Soběslavi. Úvodní část prvního dějství jsme okupovali obranné pásmo Spartaku, ale ne a ne dostat puk za Křiklánova záda. Ve 13. minutě prověřil našeho Koubu Kanov, který poslal hosty do vedení. My jako by jsme zamrzli na místě a než jsme se stačili probrat z obdrženého gólu, tak v též minutě Koubu překonal Přibyl a navýšil skóre Spartaku na 0:2. Vrátili jsme se do hry a Křiklánovu svatyni jsme začali opět atakovat. Bohužel bez úspěchu. Štěstí stálo při soupeři a ten v 18. minutě díky Hákovi navyšuje na 0:3. Když Popelka vyslal přesnou a prudkou nahrávku na brankoviště Procházkovi, který konečně překonává Křiklána, ukazovala časomíra necelou minutu do konce první třetiny, která skončila 1:3. Druhá třetnia byla ve znamení série oslabení, kterým jsme úspěšně odolávali. Nicméně nás stála spoustu sil a času. V 18. minutě zvedali ruce nad hlavy opět hráči Soběslavi. Tři minuty na to ujel Soběslavským bekům Lazorišák, který snížil na 2:4. Po potyčce Heřmánka s Novákem posílá sudí Svoboda oba aktéry do šaten s trestem 5 minut + do konce. Skóre v 34. minutě upravuje Škoda na 2:5. Třetí třetina se nám nepovedla vůbec. Spoustu sil jsme ztratili v oslabeních, kterým jsme čelili i ve třetím dějství. Spartak se chopil příležitosti a po gólech Přibyla, Škody, Pánka a Žákovskýho vyhrává poslední část utkání 4:0. Ve 12. minutě dle sudího Svobody atakoval Píha hradeckého Aartse, za což Píha odchází také předčasně do šaten s trestem 5 minut + do konce. Aarts byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Se Spartakem Soběslav prohráváme vysoko 2:9 a je to již čtvrtá porážka po sobě, kterou musí trenéři Reisner s Procházkou  rychle řešit.

HC Střelci J. Hradec  -  OLH Spartak Soběslav       2:9 (1:3, 1:2, 0:4)

Góly a nahrávky Střelci: 20. R. Procházka (Popelka), 25. Lazorišák

sestava HC Střelci: Kouba – Jon, Popelka, Koláček, Ištvánik, Jan Slavík, Janeček – J. Heřmánek (25. Štrajt), V. Tržil, Sviták, Jasanský, Lazorišák, Gurka, Aarts, R. Procházka, H. Havelka. Trenéři: Vladimír Reisner a Robert Procházka

Prohra v Č: Krumlově

Do prvních dvou třetin jsme vstoupili sice dobrým tempem, ale nebylo možné trefit branku. To se povedlo až za stavu 6:0 po výměně brankářů Pachmann - Kouba v 35. minutě Tržilovi a v 38. minutě Heřmánkovi. Bohužel jsme nebyli schopni využít ani jedné z přesilovek, které nám arbitr Jílek umožnil. Po dvou neuznaných brankách, které jsme dali ve vteřině po odpískání, když sudí přerušil hru aniž by měl gólman domácích puk pod kontrolou (byl v hloučku hráčů před brankovištěm a to v obou případech), byl tým Střelců jako zmražený a hra se stala oboustranně bitvou se spoustou vyloučení. Do třetí třetiny jsme vstoupili s jasným cílem otočit výsledek. Ve 42. minutě snížil na 6:3 Tržil a šest minut na to Sviták na 6:4. Minutu a půl do konce byl faulován Jasanský a sudí nařídil trestné střílení, kterého se chopil zkušený Procházka, ale puk za záda Spáčila bohužel nedostal. Zbytek zápasu jsme hráli v šesti proti třem, ale bez gólu. Skóre v poslední minutě naposled upravil krumlovský Krcho na 7:4 do prázdné branky. Trenér Vláďa Reisner k utkání řekl: "Chválím kluky za výbornou třetí třetinu."

HC Slavoj Č. Krumlov  -  HC Střelci J. Hradec    7:4 (2:0, 4:2, 1:2)

sestava: Pachman (29. Kouba) – Jon, Popelka, Koláček, Ištvánik, Jan Slavík – V. Tržil, J. Heřmánek, Sviták, Štrajt, Gurka, Jasanský, H. Havelka, R. Procházka, Aarts. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka

O víkendu dvě prohry.

O minulém víkendu odehrál A-tým Střelců dvě kola Krajské ligy. První zápas se v sobotu 30.10. ve Vertiv Aréně ve Strakonicích v rámci 7. kola. První třetinu jsme prohráli 1:0, druhou jsme remizovali po brankách Matěje Štraita a Vojty Tržila 2:2 a třetí jsme opět prohráli 1:0. Po sečtení výsledků třetin vítězný stav spadá na stranu domácích a tudíž i tři důležité body. Strakonicím jsme podlehli 2:4.

HC Strakonice – HC Střelci J. Hradec    4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

HC Střelci: Pachmann – Chmel, Ištvánik, Janeček, Popelka, Slavík, Koláček – J. Heřmánek, Lazorišák, Štrait, Sviták, Gurka, V. Tržil, H. Havelka, R. Procházka, Aarts. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka

Góly a nahrávky: 7. Dlouhý (P. Šebesta, M. Hrubý), 24. P. Šebesta (Dlouhý), 28. A. Řehoř (P. Šebesta, Dlouhý), 58. P. Šebesta (D. Kovář, J. Švec) – 32. Štrait (Chmel, Lazorišák), 40. V. Tržil (Janeček, J. Heřmánek)

Druhý zápas se konal v neděli 31.10. ve městě nad Vajgarem na ZS Jana Marka v rámci 8. kola. To áčko Střelců přivítalo celek z Milevska. Ač se naši borci unavení ze zápasu se Strakonicemi sebe víc snažili (dvakrát v zápase o gól vedli), tak jim přesnost z hokejek absolutně zmizela. Po devíti tyčkách a nevyužitých přesilovkách se vyhrát nedá. 49 vteřin do konce utkání za stavu 2:4 ještě vštípil naději Střelcům Robert Procházka, který snížil na 3:4. Bohužel Jan Heřmánek v tom samém čase dostává trest za nesportovní chování a posílá svůj tým do oslabení. Místo útoku na remízu byl náš tým nucený bránit Pachmannovu svatyni, což se nakonec nepovedlo. Milevsko odjíždí se třemi body po výhře 5:3. Trenér Vláďa Reisner se takto vyjádřil po Hradeckém neúspěchu: Po první třetině jsme mohli vést 5:1, ale máme špatnou produktivitu. Hráčům chybí disciplína. Na pět minut zapnou, na deset vypnou. Naše hra neobsahuje nic, čím bychom zaskočili soupeře.“

HC Střelci J. Hradec – HC Milevsko 1934    3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly a nahrávky: 5. H. Havelka (R. Procházka), 22. Koláček, 60. R. Procházka (Popelka, V. Tržil) – 19. Řezáč (Pouch), 27. T. Bílek (Hamerle, Hastrman), 35. Přívozník (T. Bílek), 57. Suchan (Přívozník), 60. Štekr (Řezáč, Pouch)

Domácí výhra s Hlubokou.

V sobotu 23.10. se utkalo áčko Střelců na ZS Jana Marka s celkem z Hluboké nad Vltavou. Do zápasu naši borci vletěli parádním tempem a v sedmé minutě poprvé měnil skóre Popelka, kterému namazal Gurka. Minutu na to Lazorišák nabídl puk Jonovi a ten navýšil skóre na 2:0. Ve druhé třetině hned ve 2. minutě rozjel útok Ištvánik na Lazorišáka. Ten zamíchal soupeřovou obranou a poslal puk na branku, který tečoval Heřmánek za Daškova záda. Ve 31. minutě byl bohužel za ošklivý faul naražení na hrazení vyloučen Kohút na 5 minut a do konce zápasu a to v poslední minutě oslobaní využil Schmidmayer. Stav utkání 3:1 se do konce druhé třetiny nezměnil. Třetí třetina přinesla spoustu vyloučení na naší straně a ve 47. minutě jednu přesilovku využil Bendík a snížil na 3:2. Hned minutu poté navýšil Ištvánik na 4:2. Rytíři se ovšem dostali do tempa a každý jejich útok byl nepříjemný a jen výtečnými zákroky Pachmana se skóre neměnilo. Na konečných 4:3 ještě snížil Matys, ale ani power play hostům nepomohla a Střelci tak nakonec vybojovali druhé vítězství v sezóně. O dalším víkendu je čeká dvojkolo - v sobotu hrají ve Strakonicích a v neděli přívítáme tým HC Milevsko.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Knights Hluboká nad Vltavou   4:3 ( 2:0, 1:1, 1:2 )

Prohra na Samsonu v Českých Budějovicích.

V pátek 15.10. si v hokejovém centru Pouzar v Českých Budějovicích "A" mužstvo Střelců sáhlo na dno svých sil. Dvě třetiny hráli vyrovnanou hru s hvězdným týmem Martina Hanzala. Svědomitou hrou a skvělými zákroky Matěje Pachmana jsme v první třetině otevřeli skóre zápasu, když v sedmé minutě Petr Sviták dokončil tažení Vojty Tržila na Jágrovu branku. Minutu na to odpovědět Liška. Spoustu pokusů nám zastavila obrana Samsonu nebo Jágr. Naopak Samsonu jsme spoustu šancí zlikvidovali v obranném pásmu, nebo Matěj Pachmann. V jedenácté minutě nás poslal do vedení Adam Popelka, kterému namazal kapitán Michal Gurka. Čtyři minuty na to stav na 2:2 upravil Šulčík. Jindřichohradečtí odchovanci Jiří Novotný a Vladimír Sičák v dresu Samsonu tři minuty před koncem třetiny ještě upravili skóre na 3:2, když Novotného nahození Sičák tečoval za záda Matěje Pachmanna.
Prvních pět minut druhé třetiny přineslo spoustu zákroků golmanů a podívanou na vyrovnanou hru, dokud naší svatyni nerozvlnil Sičák. Toto se však nedalo říct o arbitrech utkání, kteří absolutně netušili kde se nachází a jako by zapomněli pravidlo o ofsajdu. To totiž na naší modré bukařil Šulčík, který z jasného ofsajdu zvýšil skóre na 5:2. Po nešťastném kontaktu Adama Popelky s Martinem Hanzalem opouští Popelka střídačku a na jeho post posílá Vláďa Reisner juniora Jaroslava Kocara ml. Skóre na 5:3 snížil Matěj Štrait po přesné přihrávce juniora Filipa Svobody. Toto skóre zůstalo do odchodu do šaten po druhé třetině.
První minuta třetí třetiny byla zlomová, to se totiž po sobě trefili Novotný a Šulčík. Ač kluci do zápasu dávali úplně všechno, hráli velice zodpovědný hokej a doslova do posledních sil bránili a útočili na Jágrovu branku, tak na zkušenosti hráčů Samsonu už nestačili a po brankách Franty Mrázka (2), M. Michala a Sumerauera, kteří doupravili výsledek zápasu na konečných 11:3.
Naši borci odjížděli do šaten zklamaní, ale my jsme hrdi za výkon, který celý tým v zápase předvedl. Skvěle se zapojili i junioři, kteří o sobě dali svou hrou vědět. Děkujeme všem, kteří nás do Českých Budějovic přijeli podpořit.

HC Samson České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     11:3 ( 3:2, 2:1, 6:0 )

góly a asistence: Sviták ( Tržil ), Popelka ( Gurka ), Štrajt ( Svoboda )

Domácí výhra mužů s Božeticemi.

V sobotu 25. 9. přivítali Střelci ve městě nad Vajgarem soupeře z Božetic. Do sestavy Střelců se vrátil po zranění Vojta Tržil. Za Jona a zraněného Koláčka zaskočili junioři J. Kocar ml. a Punda. Do první třetiny oba celky vletěly s velkým nasazením, a předvedly tak první dvacetiminutovku vyrovnaného boje. Ač Střelci  přestříleli Božetice 18:5, tak třetina skončila 0:0.
Druhou třetinu vzali Střelci svědomitě a ve třetí minutě skórovali hned dvakrát. To se totiž 28 vteřin po Havelkovi trefil Lazorišák, který rozvlnil síťku božetické svatyně i v 28-té minutě. Třetím gólem začali Střelci diktovat dění utkání. Navrátilec v sestavě Vojta Tržil navýšil skóre v 32-té minutě. Na časomíře svítil čas 2:30 do konce druhého dějství, když Ota Lazorišák stečoval střelu Adama Popelky za záda soupeřova gólmana, a tak slavil svůj první hattrick sezóny. Do konce druhé třetiny zlomili Božetice v poslední minutě přesnými petelicemi V. Tržil a P. Sviták. Po druhé třetině šli Střelci do šatny za stavu 7:0.
Třetí třetina se herně podobala té první, a naše střely končily spíš v mantinelech nebo ve výstroji božetického gólmana. V čase 51:14 po skvělé akci J. Heřmánka a Popelky sráží puk do branky opět Lazorišák. Konečný stav na 9:0 upravuje J. Heřmánek po přesné přihrávce Lazorišáka.
Domácí tým oslavně děkuje fanouškům za podporu, kteří si vyžádali sólo od Matěje Pachmanna, který svými skvělými zákroky vychytal první nulu v sezóně. Tým Střelců důsledně plnil příkazy trenéra Vládi Reisnera a tím tak dovedl utkání druhého kola krajské ligy k vítězství.

HC Střelci J. Hradec   -  TJ Božetice  9:0 (0:0, 7:0, 2:0)

Góly a nahrávky: 23. H. Havelka (Janeček), 23. Lazorišák (J. Heřmánek, Ištvánik), 25. Lazorišák (V. Tržil), 32. V. Tržil (J. Heřmánek, Ištvánik), 38. Lazorišák (Popelka, J. Heřmánek), 40. V. Tržil (Ištvánik, Popelka), 40. Sviták, 52. Lazorišák (Popelka, J. Heřmánek), 58. J. Heřmánek (Lazorišák).

HC Střelci: Pachman – Ištvánik, Popelka, T. Kohút, Chmel, Janeček, Punda (30. J. Kocar ml.) – V. Tržil, Lazorišák, J. Heřmánek, R. Procházka, Gurka, Sviták, Štrajt, Michal, H. Havelka. Trenéři Vladimír Reisner a Robert Procházka.
Božetice: Nový (33. Prchlík) – Šedivý, Záhorovský, Marek Janda, T. Hošek, P. Hošek, Kohout – Štekr, Ryška, L. Stejskal, Kundrát, L. Nevolný, Brábník, D. Šťastný, Mareš. Trenér Roman Staněk

Vítězství na turnaji v Lanškrouně.

Turnaj mužů O pohár starosty města Lanškroun.

O víkendu 3. - 5. 9. vyrazilo v rámci přípravy na sezónu 21/22 áčko HC Střelci Jindřichův Hradec na hokejový turnaj do Lanškrounu. Turnaje se zúčastnily společně se Střelci také týmy, domácí TJ Orli Lanškroun, HOKEJ Uherský Ostroh a HC Wolves Český Těšín. V pátek čekal jindřichohradecké Střelce dvoj zápas (každý se hrál 1x 30 min.) s Českým Těšínem. První zápas ovládli Střelci a zvítězili se skórem 6:2. Hattrickem a jednou přihrávkou se ukázal Vojta Tržil. Dále skóroval Matěj Štrait, Ondřej Chmel a Adam Popelka. Druhý zápas byl plný emocí a ze strany Těšína až zbytečně vyhrocený. Ve dva a dvacáté minutě byl totiž úplně zbytečně a tvrdě na hrazení naražen Michal Kubín a pět vteřin před závěrečnou sirénou jeden z těšínských vzteky atakoval Ondřeje Chmela do obličeje hokejkou. Oba byli odvezeni na ošetření do nemocnice. Kubínovi naordinovali den klidu a Chmel se zašitým rtem pokračoval v turnaji s košíkem na helmě. Druhý zápas skončil remízou 3:3. Za Střelce se trefil Robert Procházka 2, Petr Sviták. Sobota byla dnem kdy se v rozpisu turnaje psal dvojzápas Střelců s Uherským Ostrohem a hned po něm dvojzápas s domácími Orli Lanškroun. První zápas končí remízou 1:1 a gól za Střelce dal Martin Ištvánik, který na druhý hrací den přijel svůj tým podpořit při návratu ze služební cesty. Jidřichohradecký celek na turnaj přijel ve velmi úzké sestavě (2 golmani, 3 beci + Ištvánik a 6 útočníků) a tak do druhého zápasu vstupoval hodně unavený a bez Kubína. Druhý zápas s Ostrohem bohužel prohrává 2:6. Vojta Tržil a Matěj Štrait rozvlnili soupeřovu síťku. Navíc Tržilovi při blokování hráče Ostrohu vyskočilo rameno a turnaj pro něj skončil. První zápas s domácími Orli skončil 1:2 a druhý 0:1 a oba vítězně pro Střelce. Autorem všech tří gólů je Robert Procházka, který je i se statistikou 5+1 druhým v kanadském bodování v základní části turnaje a trenérem Vladimírem Reisnerem vyhlášený na večerním ceremoniálu i jako nejužitečnější hráč týmu HC Střelci J. Hradec. V tabulce osmičky kanadského bodování se mimo Procházky také ukázali čtvrtý Popelka 1+5, šestý V. Tržil 3+2 a osmý Chmel 1+3. Druhý den tým Střelců ukončil společnou fotografií pod pamětní deskou Bóži Modrého na ZS v Lanškrounu.

Základní část turnaje:

1. HOKEJ Uherský Ostroh                11 bodů      skóre 15:8

2. HC Střelci Jindřichův Hradec        11 bodů      skóre 15:13

3. TJ Orli Lanškroun                           7 bodů      skóre  8:8

4. HC Wolves Český Těšín                 4 body      skóre 12:21

Nedělní finále se hrálo na 2x20 minut a bylo ve znamení modro žlutých barev města Jindřichův Hradec. To totiž borci z města nad Vajgarem s uzdraveným Kubínem a v bráně s Matějem Koubou po remíze 3:3 (Robert Procházka 2 a Michal Kubín) poslali finále do samostatných nájezdů, na které Koubu vystřídal Matěj Pachman. V sérii třech nájezdů jeli za Střelce Petr Sviták, Ondřej Chmel a Adam Popelka. Chmel vyrovnal stav série na 1:1 a poslal hru do tzv. náhlé smrti. Hned v prvním kole zavěsil puk do víka branky Ostrohu zkušený a tímto i nejproduktivnější hráč turnaje Robert Procházka 8+2. Ostroh svatyni Matěje Pachmana minul a tak se svěřenci Vládi Reisnera z Jindřichova Hradce i přes příliš úzkou sestavu stávají vítězi turnaje O pohár starosty města Lanškroun pro rok 2021.