Hockey Academy

HC Střelci Jindřichův Hradec z.s.

U Stadionu 1115

377 01 Jindřichův Hradec II

IČO: 028 70 843

spolek je zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích pod sp. zn. L 6419 www.hcstrelci.cz, info@hcstrelci.cz

PROJEKT HC STŘELCI HOCKEY ACADEMY

Myšlenka

- Projekt HC Střelci Hockey Academy je zaměřen na výchovu hráčů ledního hokeje věkových kategorií dorostenců a juniorů. Cílem projektu je vytvořit špičkové podmínky pro výkonnostní růst hráčů ledního hokeje a zajistit ve spolupráci se středními školami v J. Hradci jejich maximální možné vzdělání v symbióze „škola – lední hokej“.

- Pro správný rozvoj mladého sportovce je klíčové skloubit jeho vzdělávání a trénink tak, aby se navzájem co nejméně ovlivňovaly a vzájemně se negativně nepodílely na výkonnosti dospívajícího jedince ve studijních či sportovních výsledcích. Zkušenosti a výsledky fungování hokejových akademií v ČR podporovaných Českým svazem ledního hokeje (nyní nově Českým hokejem) z posledních let ukazují, že se jedná o problematiku velmi složitou a v současnosti také obtížně a v některých případech nedostatečně řešenou.

Hlavní cíle a řešení

- Projekt HC Střelci Hockey Academy toto řeší úzkou spoluprací se Střední odbornou školou a Středním odborném učilištěm v Jindřichově Hradci - pro hráče přizpůsobeným výukovým plánem, rozvrhem a přístupem ke každému jednotlivci zajistí bezproblémové zvládnutí učiva a dosažení požadovaného středoškolského vzdělání. Jednání probíhají také s dalšími možnými partnerskými školami v Jindřichově Hradci, aby byla hráčům akademie umožněna volba studijního zaměření v případech, kdy chtějí studovat na jiném typu střední školy.

- Hráčům - studentům, kteří nejsou z Jindřichova Hradce, je k dispozici ubytování na internátě, který je součástí SOŠU. Internát je situován v centru města, cca 400 metrů od zimního stadionu. Stravování je zajištěno v jídelně školy, resp. internátu a zahrnuje snídani, oběd a večeři. Svačiny po ranní tréninkové fázi a před odpolední fází budou k dispozici v prostorách bufetu na zimním stadionu. Ubytování je rovněž možné na Švecově koleji pro možnosti stravování vybavené menzou (docházková vzdálenost 300m od zimního stadionu).

- Tréninkový plán každého hráče HC Střelci Hockey Academy se bude skládat z ranních dovednostních tréninků na ledě plus týmových tréninků v odpoledních hodinách. Suchý trénink budou hráči absolvovat v posilovně RawGym pod profesionálním vedením kondičního trenéra a dále pak suchý trénink v prostorách zimního stadionu. V případě individuálního zájmu, mimo organizované tréninkové jednotky, budou hráčům k dispozici obě zařízení posiloven (RawGym a posilovna na zimním stadionu).

- Důležitou součástí výchovy hráčů je jejich zápasové vytížení a úroveň soutěže, kterou hrají (v sezóně 2023/2024 účast v regionální lize dorost – soutěž řízená Českým svazem ledního hokeje z.s.).

- Pro hráče juniorského věku si projekt HC Střelci Hockey Academy dává za cíl hrát v sezóně 2023/2024 v popředí juniorské soutěže (liga juniorů – soutěž řízená Českým svazem ledního hokeje z.s.) a začlenit hráče do tréninkového a následně zápasového procesu seniorského týmu v J. Hradci.

Závěrem

- Projekt HC Střelci Hockey Academy chce svým aktivním působením na hráče a jejich výchovu v oblasti vzdělávání a sportu pomoci svým absolventům projít kritickým obdobím jejich života a maximálně podpořit mladé ambiciózní hráče v jejich kariérním snu zprostředkováním kvalitních podmínek ve zdokonalování pod profesionálním vedením erudovaných trenérů (licencovaní trenéři Českým svazem ledního hokeje z.s.). Projekt HC Střelci Hockey Academy tak chce zabezpečit plynulý přechod hráče z juniorského do seniorského hokeje v součinnosti se školou a jejich vzděláním, případně pomoci nastavit správné priority pro další život mladého člověka, pokud se rozhodne jít jinou životní cestou, než tou sportovní.