sezona 2023-24

Vysoké vítězství na konce sezóny ve Strakonicích

O minulém víkendu jsme na ledě strakonických dudáků odehráli závěrečné, poslední utkání juniorské regionální ligy. Po vzájemném oťukávání jsme v 6. minutě otevřeli skóre a do konce třetiny přidali ještě další dva góly. Druhá a třetí třetina byla přes kopírák té první s tím, že první a jediný gól soupeře jsme dudákům „darovali“ doslova vlastní nečinností. Vítězný zápas byl pěknou tečkou za uplynulou sezónou. Celkově můžeme konstatovat, že ne vše letos bylo podle představ, nespočet zranění, absence, zbytečné chyby, které nás v utkáních mnohdy stálo cenné body. Přesto klukům, trenérovi Davidovi Šošovicovi, celému realizačním týmu, patří velké dík za skvělý výkon a palec nahoru za uplynulou sezónou.

Martin Makovec – vedoucí týmu 

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec            1:10 ( 0:3, 1:3, 0:4 )

6. Jon (Makovec, Dijanovic), 12. Hirš (Winkler, Kynčl), 14. Makovec (Dijanovic), 22. Dijanovic, 33. Jon (Makovec), 40. Kynčl (Makovec), 48. Zamazal (Šimek), 50. Hirš (Havel), 57. Havel (Zamazal, Zamazal), 60. Winkler

 

Výhra doma, prohra venku.

O víkendu měla juniorka doslova nabitý program. V sobotu na domácím ledě s týmem Rytířů z Vlašimi a v neděli v Soběslavi. Sobotní utkání bylo od počátku doslova jako na vodě. Rytíři nám chtěli oplatit jejich domácí porážku z minulého utkání. Zároveň i přes nespočet šancí na obou stranách, otevřeli skóre právě Rytíři. Druhá a třetí třetina už byla v naší režii. Musím uznat zejména skvělým výkonem gólmana Soukyho, který vychytal doslova nemožné.

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC Rytíři Vlašim           5:2 ( 0:1, 2:0, 3:1 )

28. Makovec (Dijanovic), 36. Šimek (Kynčl), 54. Makovec (Zamazal), 56. Zamazal (Zamazal, Šimek), 59. Šimek (Elian) – 1. Holejšovský, 48. Holejšovský (Pejša)

 

V neděli jsme tentokrát otevřeli skóre my. Nicméně soupeř vyrovnal „gólem do šatny“. Bohužel, utkání bylo doslova propleteno nespočtem přerušení z jakéhokoliv důvodu pro oba týmy. Z naší strany  nás naše ne-disciplína stála nespočet zbytečných vyloučení, které soupeř dokázal potrestat až na skóre 5:2 v jejich prospěch. Ve třetí třetině kluci dokázali během několika minut vyrovnat a měli nakročeno k obratu. Bohužel jsme v 57. minutě inkasovali na konečných 6:5. Nespočet našich neproměněných tutovek v samotném závěru utkání nás stálo cenné body v tabulce skupiny.

OLH Spartak Soběslav  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       6:5 ( 1:1, 3:1, 2:3 )

4. Makovec (Šimek, Dijanovic), 21. Zamazal (Šimek, Zamazal), 49. Jon (Zamazal, Šimek), 50. Makovec (Šimek, Pártl), 51. Zamazal (Šimek, Makovec)

 

O víkendu ve Strakonicích budeme hrát poslední letošní utkání sezóny.    

Vysoká výhra v Pelhřimově.

HC Lední Medvědi Pelhřimov  -  HC Střelci JIndřichův Hradec           3:14 ( 1:4, 2:4, 0:6 )

V neděli na ledě v Pelhřimově jsme odehráli další kolo regionální juniorské ligy. Přestože jsme měli jasnou herní převahu, první gól padnul do naší sítě. O minutu později už kluci začali plnit soupeřovu branku puky celkem 4x v první třetině a druhé třetině také. Inkasované góly soupeře plynuly pouze z naší absolutní nedisciplinovanosti. I přes konečný výsledek 3:14, svou kůži medvědi nedali zadarmo a bojovali až do konce. O víkendu nás čeká v sobotu poslední domácí utkání s týmem Vlašimi a v neděli v Soběslavi. 

4. Jon (Dijanovic, Zamazal), 7. Kynčl (Havel, Urban), 9. Dijanovic (Makovec, Jon), 14. Makovec (Dijanovic, Pártl), 21. Šimek (Zamazal, Urban), 24. Zamazal (Šimek, Pártl), 25. Makovec (Dijanovic, Jon), 39. Dijanovic (Jon), 41. Jon (Kolací), 49. Makovec (Šimek, Zamazal), 49. Jon (Dijanovic, Makovec), 52. Zamazal (Kolací, Šimek), 57. Kynčl (Winkler, Havel), 59. Makovec (Dijanovic, Soukup)

 

Výhra a prohra.

O minulém víkendu jsme na domácím ledě odehráli dva zápasy regionální juniorské ligy. A sice v sobotu s týmem HC Spartak Soběslav a v neděli s dudáky ze Strakonic. Sobotní utkání začalo opatrně na obou stranách, s tím rozdílem, že jasné gólovky jsme ani jednou neproměnili a soupeři se podařilo dvakrát zavést puk až do naší sítě. Druhá a třetí třetina byla téměř ve stejném duchu jako ta první. Nám se podařilo překonat soupeře až ve třetí třetině a to jenom jednou. Celkový výsledek 1:3 jasně hovoří o tom, že výsledek rozhodují góly a to se nám tentokrát opravdu nepovedlo. 

V neděli, poučeni ze sobotního utkání, kluci na soupeře doslova vlítli. Po minulé domácí prohře se Strakonicemi, byla motivace o to větší. Výsledek  3:0 a 5:0 ve druhé třetině tomu jasně odpovídá. Třetí třetina byla spíše ve znamení dohrání utkání. Výsledek 9:1 je malou záplatou na nepovedené sobotní utkání.

O víkendu v neděli odpoledne hrajeme v Pelhřimově s Ledními medvědy.

 

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  OLH Spartak Soběslav               1:3 ( 0:2, 0:1, 1:0 )

56. Zamazal (Šimek, Slechan) 

 

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC Strakonice                             9:1 ( 3:0, 5:0, 1:1 )

5. Slechan (Jon, Zamazal), 7. Zamazal (Šimek), 17. Zamazal (Slechan), 26. Urban (Winkler, Zamazal), 27. Šimek (Slechan), 27. Makovec (Dijanovic, Slechan), 35. Makovec (Šimek, Slechan), 37. Zamazal (Kolací, Slechan), 55. Urban (Šimek, Slechan)

 

Dvě výhry o víkendu.

O minulém víkendu jsme odehráli dva zápasy. A to s týmem ledních medvědů Pelhřimov a v neděli s Rytíři z Vlašimi. Sobotní duel ve zkratce rozhodla první třetina, kdy jsme soupeřovu branku zasypali 4-mi góly. Zbytek utkání se prakticky již dohrával. V neděli jsme v počtu 11 hráčů vyrazili přes horu Blaník doslova cestou necestou do Vlašimi. Rytíři se s námi bili o každý puk a centimetr ledu. Skóre nakonec otevřeli oni, abychom obratem opět vyrovnali. Na začátku druhé třetiny proběhla „gólová výměna“ naopak, kdy jsme hned v úvodu zvýšili na 2:1, abychom za pár vteřin opět inkasovali. Třetí třetina byla jako na vodě. Nejprve jsme se vlastní vinou vyfaulovali na 4 minuty do oslabení. Za tu dobu jsme inkasovali dva góly. I přes dvougólové manko jsme dokázali vzápětí vyrovnat  a k tomu v posledních minutách zápasu přidat dva rozdílové góly. Kluci si doufám tento obrat budou pamatovat s tím, že hokej se hraje do poslední minuty. 

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lední Medvědi Pelhřimov         7:2 ( 4:0, 2:1, 1:1 )

góly: 1. Zamazal (Šimek), 10. Elian (Zamazal, Zamazal), 15. Pártl (Slechan), 20. Zamazal, 24. Pártl (Zamazal, Zamazal), 30. Šíma (Urban, Slechan), 58. Šimek (Zamazal, Makovec) 

HC Rytíři Vlašim  -  HC Střelci Jindřichův Hradec                               4:6 ( 1:1, 1:1, 2:4 )

góly: Dijanovic (Šimek, Zamazal), 21. Zamazal (Šimek, Slechan), 53. Makovec, 54. Šimek (Zamazal), 56. Zamazal (Pártl, Šimek), 57. Zamazal (Šimek)

Prohra na DDM ČB.

HC DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec         5:3 ( 1:0, 3:1, 1:2 )

V neděli navečer jsme s týmem DDM odehráli poslední utkání základní části regionální ligy. Značně zraněními, nemocemi okleštěná sestava se pustila do boje proti fyzické přesile budějovického týmu. Přes všechna úskalí, dalším zraněním dvou hráčů, kluci dokázali po celou dobu držet tempo a být lepším týmem. Bohužel nám ve finále scházelo to pověstné štěstíčko, klukům se vůbec nedařilo přes nespočet tutovek dát gól.  Jako tým se hráli až do samotného konce. I přes tentokrát smolnou prohru musíme říct, že kluci odehráli pěkné utkání.  Což se vůbec nedá říct o předešlých zápasech se Strakonicemi a Spartakem Soběslav. Tam se nedařilo troufnu si říct vůbec nic. Když už si se Soběslaví vyšlapeme pověstnou cestu k vítězství, za stavu 5:2 svými chybami pět minut před koncem zápasu dáme soupeři šanci vyrovnat a v neposlední řadě ještě na nájezdy prohrát. Se Strakonicemi to bylo naopak, tam nám utekl začátek a čtyřgólové manko se potom už těžko dohání…   Závěrem říci jen to, že kluci musí doléčit rýmičky, zranění a nastoupit v plné síle do druhé části regionální soutěže. 

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (A. Pajer) — E. Zamazal, J. Slechan, J. Šíma — V. Pártl, J. Šimek, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, R. Winkler, A. Hirš, R. Jon

Góly, asistence: 40. Jon (Makovec), 49. Šimek (Pártl, Jon), 60. Šíma (Makovec, Zamazal)

Výhra a prohra o víkendu.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lední Medvědi Pelhřimov         6:2 ( 4:0, 0:1, 2:1 )

V sobotu v podvečer s ledními medvědy z Pelhřimova. Utkání bylo od prvních vteřin plně pod naší kontrolou. Výsledek první třetiny 4:0 tomu jasně napovídá. Zato ve druhé třetině jsme se plně přizpůsobili soupeři a začali na ledě dělat doslova nesmysly.  Soupeř si dokázal vytvořit tlak a dokázal
jednou skórovat. Ve třetí třetině jsme se částečně vrátili do hry, dali jsme dva góly. I přes naši výhru jsme spokojeni nebyli. 

HC Střelci Jindřichův Hradec: P. Soukup (Z. Petrů) — E. Zamazal, V. Kiša, J. Slechan, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, J. Šimek, Č. Havel, J. Makovec, O. Kolací, R. Winkler, A. Hirš, R. Jon, E. Dijanovic

góly: 6. Jon (Zamazal), 7. Dijanovic, 13. Zamazal (Dijanovic), 18. Zamazal (Dijanovic, Slechan), 42. Winkler (Hirš, Slechan), 48. Jon (Elian)

 

 

HC Tábor  -  HC Střelci Jindřichův Hradec         11:1 ( 4:0, 3:0, 4:1 )

V neděli jsme v Táboře hráli o poznání jiný hokej. Posílený táborský celek nám doslova nedal žádnou šanci. I přes jasnou převahu jsme si nějaké gólové šance dokázali vypracovat. Bohužel jen s jedním gólem v samotném závěru utkání. K utkání nelze vůbec nic říct, lidově řečeno, „míček byl těžce na soupeřově straně“. Kluci by si měli sami uvědomit, že hokej je týmová hra a je především o osobním přístupu každého hráče.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (P. Soukup) — E. Zamazal, J. Slechan, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, R. Winkler, R. Jon, E. Dijanovic

gól: 57. Pártl (Jon, Makovec)

 

Výhra a prohra o víkendu.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC DDM České Budějovice      5:4 sn ( 0:0, 2:0, 2:4 - 1:0 ) 

O minulém víkendu jsme sehráli další dvě kola juniorské regionální ligy. V sobotu s DDM České Budějovice a v neděli s lídrem pražské středočeské skupiny HC Letci Letňany.  V sobotu zápas s DDM byl ve znamení „souboje o druhé místo v tabulce“. Oba týmy bojovaly o každý puk, až do úplného závěru. Naši hoši si až do půli třetí třetiny drželi třígólový náskok. Utkání bylo až do této chvíle pod naší taktovkou. Během posledních deseti minut se soupeři podařilo našimi chybami vyrovnat. Minutu před koncem samostatným únikem Kuby Šimka jsme se za jásotu celého stadionu vrátili do vedeni. Bohužel 10 vteřin do závěrečné sirény se soupeři neskutečnou (do té doby až neuvěřitelnou) chybou podařilo vyrovnat. Za stavu 4:4 následovaly samostatné nájezdy, ve kterých jsme góly Denise Zamazala zvítězili. Bohužel i toto se v hokeji stává a v tom je hokej krásný až do samotného konce. Poučení jen to, že někdy se vyplatí držet při zemi, že gól do prázdné může bohužel skončit v naší síti.

góly: 21. Pártl (Makovec, Slechan), 30. Zamazal (Dijanovic, Zamazal), 47. Pártl (Makovec, Slechan), 59. Šimek, 60. Zamazal (TS)

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Letci Letňany      2:7 ( 0:4, 0:3, 2:0 ) 

V neděli s pražskými Letci byl zápas cennou zkušeností. Jasně dominantní tým nám během dvou třetin dokázal nasázet 7 gólů. Mnohdy zbytečných, nicméně opět po našich chybách. Musím konstatovat, že jsme také měli nespočet jasných gólových tutovek, které jsme neproměnili i díky skvělému gólmanovi. Ve třetí třetině se kluci už dokázali soupeři přizpůsobit, troufám si říci, že jsme dokázali soupeře doslova zatlačit na „mantinel“. Naši hru jsme stačili alespoň okořenit dvěma góly ( gólman soupeře chytal opravdu na výbornou ). I přes prohru si kluci zaslouží trenérskou pochvalu. Svou kůži opravdu nedarovali zadarmo.

góly: 41.Makovec (Kolací), 49. Kynčl (Elian) 

Výhra a prohra o víkendu.

HC Lední Medvědi Pelhřimov  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     3:6 ( 1:1, 1:2, 1:2 )

V sobotu na ledě ledních medvědů jsme absolvovali již třetí kolo vzájemných zápasů. Utkání bylo plně pod naší taktovkou, nicméně nespočet našich neproměněných šancí stále dával soupeři naději na vyrovnání. Jednoduše řečeno, překonat brankáře medvědů byl tentokrát opravdovým oříškem. Teprve ve třetí třetině se nám povedlo zvýšit gólový náskok a dostat se tak do herní pohody. Kluci i přes vítězství pořád musí počítat s tím, že hokej trvá 60 minut.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (D. Humhal) — E. Zamazal, V. Kiša, V. Dvořák, J. Slechan — O. Kolací, E. Dijanovic, D. Zamazal, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, J. Mareš, A. Hirš, R. Jon

Góly: 1. Šimek (Makovec), 22. Dvořák (Kynčl, Kiša), 29. Zamazal (Šimek, Makovec), 43. Zamazal (Dvořák), 46. Zamazal (Kolací, Makovec), 51. Makovec (Šimek, Zamazal)

 

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor                                       2:5 ( 0:1, 1:2, 1:2 )

V neděli utkání na domácím ledě bylo od počátku ve vysokém tempu. Nebudu se dlouze rozepisovat, kluci se drželi pevně instrukcí trenéra. Samozřejmě naše chyby ať již v rozehrávce či koncovce dokázal táborský výběr bravurně poměrně lehce potrestat. Šance na obou stranách táborský tým dokázal využít na rozdíl bohužel od naší koncovky. Klukům tentokrát chybělo ono pověstné i to gólové štěštíčko. Přestože jsme prohráli, dokázali jsme být po celé utkání táborským rovnocenným soupeřem. Kluci i přes výsledek odehráli pěkný zápas.  Další zápas nás čeká už 06. 01. v Soběslavi.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (D. Humhal) — E. Zamazal, V. Kiša, J. Slechan, V. Dvořák — D. Zamazal, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, O. Kolací, J. Mareš, A. Hirš, R. Jon, E. Dijanovic

Góly: 27. Kynčl, 60. Šimek (Slechan, Kynčl)

 

Družstvo hradeckých juniorů včetně celého realizačního týmu přeje všem pěkné prožití vánočních svátků a pěkný nový rok 2024.

 

Výhra ve Strakonicích.

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec           6:8 ( 3:3, 1:1, 2:4 )

V sobotu ve strakonické Dudák aréně jsme odehráli další kolo juniorské regionální ligy.  Ačkoli byla jasná naše převaha, utkání bylo jako na houpačce. Nepomohla ani po první třetině výměna gólmanů, ti opravdu neměli svůj den. Ve třetí třetině, kdy jsme si již dokázali vytvořit dvougólový náskok, jsme stejně jako v minulém utkání během jedné minuty dvakrát inkasovali. Tím jsme soupeře opět vrátili do hry. Kluci museli doslova do posledních vteřin bojovat o vítězství. Rozhodujícími góly Rudy Jona a Honzy Makovce v samotném závěru utkání jsme si na konto připsali další 3 body. Závěrem opět mohu říci, že hokej se hraje 60 minut a rozhoduje v něm každá vteřina, každá chyba, kterou kluci zadarmo darovali soupeři.

HC Střelci Jindřichův Hradec: P. Soukup (Z. Petrů) — E. Zamazal, V. Kiša, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, J. Mareš, A. Hirš, R. Jon

1. Zamazal (Zamazal, Makovec), 5. Jon (Kynčl), 10. Šimek (Zamazal, Makovec), 28. Mareš (Makovec, Zamazal), 45. Makovec (Kiša, Šimek), 51. Šimek (Zamazal, Zamazal), 60. Jon (Kynčl), 60. Makovec (Zamazal)

 

Výhra v ČB nad DDM.

HC DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        4:6 ( 0:1, 1:0, 3:5 )

V neděli večer jsme hráli v Českých Budějovicích s týmem DDM. Od prvních vteřin byl zápas pod naší kontrolou. Kluci, i přes nespočet šancí otevřeli skóre až ve druhé půli první třetiny. Druhá třetina byla přes kopírák té první, nicméně neuznaný náš gól nás vyvedl z herní rovnováhy včetně několika zbytečných vyloučení na obou stranách ledu. Do šatny jsme po druhé třetině odcházeli za stavu 1:1. Třetí třetina byla pestrá na góly ve finále na obou stranách. Nejprve jsme dvakrát po sobě soupeře dostali do dvougólového manka na 3:1, abychom si to vzápětí během jedné minuty zkomplikovali soupeřovým vyrovnáním na 3:3. Zdánlivě pro nás hotové utkání nabralo úplně jiného rozměru. Následné dva samostatné nájezdy Denise Zamazala nás poslali zpět do vedení. Kluci přidali ještě jeden a vítězství si už náležitě pohlídali na konečných 6:4 pro Střelce. Svoji premiéru v účasti za juniory si vzhledem k naší marodce odbyli i dva dorostenci Adam Hirš a Vojtěch Kiša. Podotýkám, že na výbornou. O víkendu nás čeká další zápas, tentokrát ve Strakonicích.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů — E. Zamazal, V. Kiša, J. Slechan, V. Dvořák, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, A. Hirš, J. Mareš, R. Jon

góly: 13. Makovec (Zamazal, Slechan), 43. Šimek (Makovec), 47. Elian (Zamazal, Makovec), 52. Zamazal (TS), 52. Zamazal (TS), 54. Šimek (Mareš, Makovec)

Prohra v Soběslavi i Benátkách nad Jizerou.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  OLH Spartak Soběslav            5:8 ( 0:1, 3:4, 2:3 )

O víkendu v sobotu na domácím ledě jsme hráli se Spartakem Soběslav. Vývoj utkání byl od počátku na straně soupeře. Celý zápas jsme jen dotahovali. Do tempa jsme se dostali až ve třetí třetině a stejně se nedařilo. Když už jsme dorovnali, přišla opět série chyb, které nás poslaly opět do gólového manka. Kluci si musí uvědomit, že žádné utkání není zadarmo a že zápas začíná už tréninkem a celkově přípravou …

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (A. Pajer) — E. Zamazal, J. Slechan, V. Dvořák, C. Elian, K. Zevl — O. Kolací, E. Dijanovic, D. Zamazal, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, R. Jon, V. Ledecký

Góly: 24. Makovec (Jon, Dvořák), 26. Makovec (Šimek), 36. Slechan (Šimek), 44. Šimek (Makovec, Zamazal), 54. Zamazal (Makovec, Šimek) 

 

HC Benátky nad Jizerou  -  HC Střelci JIndřichův Hradec         3:1 ( 2:0, 1:0, 0:1 )

V neděli jsme jeli do Benátek nad Jizerou. Téměř ve stejné sestavě. Kluci poučeni ze soboty byli jako vyměnění. První třetinu jsme se dokázali soupeři přizpůsobit i za cenu dvou gólů v naší síti. Druhá a třetí třetina již byla hokejovým zápasem. Musím konstatovat, že druhá tetina byla plně v naší režii, bohužel snad setinu před koncem s pukem v naší síti. Ve třetí třetině se nám podařilo skórovat a vrátit se plně do hry, nicméně další gól i přes velké množství šancí nepadl. Závěrem lze říci, že kluci do jednoho i přes prohru odvedli skvělou práci, že hráli jako tým a snad se již poučí… 

HC Střelci Jindřichův Hradec: P. Soukup (Z. Petrů) — E. Zamazal, J. Slechan, K. Zevl, C. Elian — D. Zamazal, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, R. Jon, E. Dijanovic

Góly: Makovec (Šimek)

 

Výhra a prohra o vínekdu.

SK Sršni Kutná Hora  -  HC Střelci Jindřichův Hradec        1:11 ( 0:2, 0:3, 1:6 )

Na sváteční odpoledne jsme na ledě Sršňů v Kutné Hoře odehráli další kolo regionální juniorské ligy. Utkání bylo od počátku bezmála téměř jednostranná záležitost. Sršni svými žihadly sice bodali, svou kůži rozhodně nedali zadarmo, nicméně góly v jejich síti jsme dávali my.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (A. Pajer) — E. Zamazal, K. Zevl, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, J. Mareš, M. Čeloud, E. Dijanovic

góly: 5. Makovec (Zevl, Zamazal), 7. Makovec (Zamazal, Zevl), 21. Šimek (Zamazal), 27. Zamazal (Makovec, Zevl), 36. Makovec (Mareš), 44. Elian (Makovec, Mareš), 46. Šimek (Zamazal, Zevl), 49. Makovec (Zamazal, Šimek), 54. Makovec (Zamazal, Zevl), 57. Kynčl (Makovec), 59. Čeloud (Šimek, Zamazal)

 

HC Tábor  -  HC Střelci Jindřichův Hradec                           9:2 ( 3:1, 3:0, 3:1 )

V neděli v podvečer na ledě v táborského zimáku mělo utkání úplně jiné obrátky. Od prvních vteřin bylo jasné, že to bude "boj". Početnější a bruslivá skupina táborských nám doslova topila pod kotlem. Nezbývalo tedy, než usilovně bránit. Přesto jsme si dokázali vytvořit několik dobrých šancí, které jsme bohužel tentokrát neproměnili, na rozdíl od soupeře. Věřím, že  tato prohra nás posune k větší disciplíně ve všech směrech. Musíme konstatovat,ze soupeř byl lepší…

HC Střelci Jindřichův Hradec: P. Soukup (Z. Petrů) — E. Zamazal, J. Slechan, K. Zevl, C. Elian — D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, J. Mareš, M. Čeloud, E. Dijanovic

góly: 15. Makovec (Šimek, Zamazal), 52. Zamazal (Mareš)

Domácí výhra s Vlašimí

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC Rytíři Vlašim        7:0 ( 3:0, 3:0, 1:0 )

V sobotu na svatého Martina jsme na domácím ledě odehráli další pro nás důležité utkání juniorské ligy. Tentokrát s rytíři z Vlašimi. Vzhledem k celkové vyrovnanosti týmů druhé skupiny, jsme ani tentokrát nevěděli, co nás doslova na ledě bude čekat. Od prvních minut bylo jasné, kdo je pánem ledu. Skóre jsme otevřeli již ve druhé minutě gólem Honzy Makovce a plynule na něj navazovali do konce třetiny ještě dvakrát. Ve druhé třetině jsme soupeřovu síť rozvlnili ještě třikrát a ve třetí jednou. Utkání bylo bohužel poznamenáno nešťastným zraněním soupeře a doslova zbytečnými  vyloučeními do konce utkání. Musím konstatovat, ze strany rozhodčích zcela oprávněnými. Za stavu 6:0 úplně zbytečné. Kluci tak dotáhli bodové manko z nešťastných proher prvního kola a z druhé pozice krajského bodování mohou vyrazit do dalšího kola soutěže. O víkendu nás čeká v pátek zápas se Sršni v Kutné Hoře a v neděli v Táboře.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (P. Soukup) — E. Zamazal, J. Slechan, C. Elian, K. Zevl, V. Dvořák — R. Kynčl, R. Jon, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, J. Makovec, O. Kolací, J. Mareš, M. Čeloud

góly: Makovec (Jon, Čeloud), Šimek (Zamazal, Slechan), Jon (Zamazal, Šimek), Šimek (Pártl, Kynčl), Kynčl (Elian, Zamazal), Slechan (Zamazal, Šimek), Šimek

Dvě domácí výhry.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Strakonice      4:1 ( 0:0, 2:1, 2:0 )

O víkendu jsme na domácím ledě odehráli dvě utkání regionální ligy juniorů. V sobotu po poledni s týmem ze Strakonic a v neděli navečer s ledními medvědy z Pelhřimova. Sobotní utkání by se mohlo nazvat jednoduše odehrané utkání na obou stranách. Utkání chyběla ona pověstná šťáva, nikomu se doslova nechtělo bruslit. Strakoničtí bránili a my se jim přizpůsobili. Druhá a třetí třetina byla již lepší, kluci začali proměňovat šance.

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů, A. Pajer — E. Zamazal, J. Slechan, K. Zevl, C. Elian — J. Makovec, R. Jon, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, O. Kolací, M. Čeloud, V. Ledecký

góly: Slechan (Zevl, Jon), Makovec (Jon, Slechan), Pártl (Šimek, Kynčl),  Makovec (Zamazal, Zevl)

 

HC Střelci J. Hradec  -  HC Lední Medvědi Pelhřimov      9:4 ( 4:0, 3:1, 2:3 )

Nedělní utkání s medvědy bylo o poznání hokejově lepší, naši kluci poučeni z minulého vzájemného zápasu tentokrát otevřeli skóre a drželi tempo hry. Na konci první třetiny bylo utkání poznamenáno zbytečným vyloučením dvou hráčů a jednoho našeho do konce utkání. Rozhodnuté utkání se prakticky jen dohrávalo a ve třetí třetině naše chyby umožnily soupeři dokonce 3x za sebou skórovat.  Nezbývá se tedy opět poučit z toho, že zápas trvá 60 minut. 

HC Střelci Jindřichův Hradec: A. Pajer, (Z. Petrů) — E. Zamazal, J. Slechan, K. Zevl, V. Dvořák, C. Elian — J. Makovec, R. Jon, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, O. Kolací, M. Čeloud

góly: 5. Zamazal (Makovec, Jon), 12. Zamazal (Jon, Makovec), 14. Šimek (Kynčl, Pártl), 16. Šimek (Dvořák, Čeloud), 23. Zamazal (Makovec, Jon), 26. Dvořák (Pártl), 37. Kynčl (Pártl), 54. Zamazal (Makovec, Zevl), 56. Kynčl (Šimek)

Příští týden v sobotu nás čeká domácí zápas s rytíři z Vlašimi.  

O víkendu dvě prohry.

O uplynulém víkendu jsme na domácím ledě odehráli dvě mistrovská utkání. S Kozly z Kolína a týmem DDM z Českých Budějovic. Obě utkání byla přes kopírák téměř stejná. Špatný začátek, celkem dobrý střed a katastrofální závěr. Je asi zbytečné popisovat děj, protože klukům se víkend očividně vůbec nepovedl. Když už jsme v uvozovkách byli na tahu a dávali tempo hry, přišla ledová sprcha v podobě  zbytečných vyloučení a gólů soupeře… Nezbývá než se z víkendu poučit, zlepšit osobní přístup jednotlivců k tréninkovým jednotkám a vyrazit o víkendu do Kutné Hory na další ze zápasů soutěže.

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  SC Marimex Kolín         4:8 ( 2:2, 1:3, 1:3 )

P. Soukup (Z. Petrů) — E. Zamazal, P. Vylít, J. Slechan, K. Zevl, V. Dvořák, C. Elian — J. Makovec, V. Ledecký, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, O. Kolací, R. Jon

góly: Jon (Makovec, Slechan), Makovec (Slechan), Jon (Makovec), Makovec (Zevl, Slechan)

 

HC Střelci JIndřichův Hradec  -  HC DDM České Budějovice         6:7 sn ( 1:2, 4:1, 1:3 - 0:0  )

P. Soukup (D. Humhal) — E. Zamazal, J. Slechan, K. Zevl, V. Dvořák, C. Elian — J. Makovec, V. Ledecký, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, Č. Havel, R. Kynčl, O. Kolací, M. Čeloud, R. Jon

góly: Šimek, Jon ( Makovec, Čeloud ), Zamazal ( Makovec, Jon ), Pártl ( Šimek, Zamazal ), Jon ( Makovec ), Zamazal ( Makovec )

Prohra v Poděbradech.

HC Poděbrady  -  HC Střelci Jindřichův Hradec          7:4 ( 3:1, 2:2, 2:1 )

V neděli, tentokrát v lázeňském městě Poděbrady, jsme odehráli další kolo regionální juniorské ligy. S týmem HC Poděbrady to nebylo vůbec jednoduché. Náš nejen početně oslabený tým si musel od prvních vteřin uvědomit, že bez absolutního nasazení to prostě nepůjde. Hrubými chybami jsme si nechali soupeře odskočit a potom jsme už jen dotahovali. Když už jsme se gólem vrátili zpátky do hry, studenou sprchou jsme byli opět vráceni do dvougólového manka, které si soupeř s přehledem držel. Závěrem nezbývá jen říct, že je škoda si nechat utéct body svými doslova hloupými chybami a v některých případech i přístupu jednotlivců …  

     O víkendu nás čekají na domácím ledě v sobotu zápas s kozly z Kolína a v neděli DDM

góly: Zevl, Čeloud (Zamazal, Šimek), Šimek (Zamazal), Makovec

Výhra v Soběslavi.

V sobotu 7.10. jsme na zimním stadionu v Soběslavi odehráli další kolo juniorské regionální ligy. Utkání bylo od prvních vteřin jako na houpačce.  Během tří minut jsme prohrávali 2:0. Až do konce třetiny jsme byli v defenzivě výsledkem 4:2 pro soupeře. O přestávce se kluci v šatně doslova sebrali a druhá třetina byla pod naší taktovkou. Po druhé siréně za stavu 6:4 jsme šli do šatny. Třetí třetina byla opět jako ve vlnách na moři. Bohužel hrubé chyby nás stály vedení a soupeř vyrovnal na konečných 8:8. Po samostatných nájezdech jediným gólem Radima Kynčla jsme z udolí řeky Lužnice odvezli 2 body. Závěrem dodat jen to, že se nevyplácí podcenit soupeře a že utkání končí až za 60 minut. O víkendu v neděli jedeme změřit síly s týmem druhé skupiny HC Poděbrady.   

OHL Spartak Soběslav  -  HC Střelci JIndřichův Hradec          8:9 sn ( 4:2, 0:4, 4.2 - 0:1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec: Z. Petrů (D. Humhal) — E. Zamazal, K. Zevl, P. Vylít, O. Pevný, J. Slechan — Č. Havel, R. Jon, D. Zamazal, V. Pártl, M. Urban, J. Šimek, R. Kynčl, J. Makovec, O. Kolací, A. Hirš

góly: Šimek (Kynčl, Zamazal), Šimek (Kynčl), Jon (Makovec), Jon (Makovec, Pártl), Makovec,  Šimek (Kynčl), Makovec (Jon, Zevl), Jon, Kynčl (TS)

Výhra a těsná prohra juniorů.

 

HC Lední Medvědi Pelhřimov  -  HC Střelci JIndřichův Hradec             4:8  ( 4:1, 0:4, 0:3 )

O víkendu jsme odehráli dvě utkání regionální juniorské ligy. V sobotu s týmem Ledních medvědů Pelhřimov. Utkání od prvních vteřin nabralo úplně jiný, než očekávaný směr. Ačkoli se utkání hrálo téměř na jednou bránu, během prvních cca deseti minut jsme prohrávali 4 :0. Po výměně gólmana utkání nabralo správný směr a po druhé třetině jsme vedli 4:5. Konečných vítězných 4:8 bylo na místě. Bohužel se utkání neobešlo bez snad již tradičních a zcela zbytečných závěrečných šarvátek.

sestava: A. Pajer (P. Soukup) — V. Dvořák, K. Zevl, J. Slechan, E. Zamazal — V. Ledecký, R. Jon, M. Čeloud, J. Makovec, R. Kynčl, J. Šimek, M. Urban, V. Pártl, D. Zamazal

góly: Ledecký (Čeloud), Kynčl (Šimek), Makovec (Pártl, Jon), Dvořák (Čeloud), Makovec (Pártl),  Jon (Šimek, Slechan), Pártl (Makovec, Jon), Makovec (Čeloud, Zevl)

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor      3:4  (0:0, 2:1, 1:3)

V neděli na domácím ledě jsme hráli s HC Tábor. Utkání pro obě strany bylo od prvních vteřin ve svižném tempu, které vydrželo až doslova do závěrečné sirény. Kluci táborským nedarovali ani centimetr. První jsme soupeřovu síť rozvlnili gólem Matyáš Urbana, abychom vzápětí zase inkasovali. Po druhé třetině jsme vedli 2:1. Ve třetí třetině soupeř stačil dorovnat na 3:3 a bohužel jsme v oslabení inkasovali na konečných 4:3. Bohužel vyloučení nás stála kromě hodně zlatem placených sil i 3 góly. Diskutovat nad správností rozhodnutí sudích je zcela zbytečné, důležité je si uvědomit, že k vyloučení nemělo vůbec dojít, zvlášť v takových chvílích, kdy máme v nohách zápas z předešlého dne a počítáme každou vteřinu hrací doby v plném počtu..   Nicméně kluci odehráli skvělý zápas, makali jako jeden tým, což na konci kromě trenéra a mne, ohodnotili zaslouženým potleskem i rodiče a fanoušci na tribuně.

sestava:P. Soukup (Z. Petrů) — V. Dvořák, K. Zevl, J. Slechan, P. Vylít, E. Zamazal — V. Ledecký, R. Jon, M. Čeloud, O. Kolací, J. Makovec, R. Kynčl, J. Šimek, M. Urban, V. Pártl, D. Zamazal

góly: Urban (Kolací, Čeloud), Dvořák (Zamazal, Šimek), Pártl (Makovec) 

Výhra ve Strakonicích

HC Strakonice   -  HC Střelci Jindřichův Hradec         7:1 ( 0:2, 1:3, 1:2 )

V neděli 24. 09. jsme na strakonickém ledě zahájili první mistrovské utkání juniorské regionální ligy.  Ze vzájemného oťukávání na obou stranách jsme nakonec otevřeli skóre na konci první třetiny hned dvěma góly. Druhá třetina byla ve znamení naší herní převahy. Soupeřovu síť jsme rozvlnili 3 x. Třetí třetina byla sice na naší straně, kluci ale vidinou jasného vítězství polevili a celkové skóre s nulou se jim udržet nepodařilo, kdy překvapivě ve vlastní přesilovce nám soupeř několikrát doslova ujel a jedenkrát skóroval. Vítězství 7 : 1 je pozitivní, nicméně pořád platí, že hokej se hraje 60 minut. Pro kluky výborný vstup do sezóny.

góly: Jon (Zevl),  Zamazal (Šimek), Havel (Čeloud),  Makovec (Jon),  Jon (Makovec),  Zamazal (Kynčl, Pevný),  Jon (Makovec)

1. místo na turnaji v Chocni.

O uplynulém víkendu v rámci předsezónní přípravy kluci z juniorky absolvovali turnaj v Chocni. Za účasti týmů domácích, Sršňů z Kutné Hory a HC Města Jaroměř jsme odehráli celkem 3 utkání. První utkání se Sršni bylo od prvních vteřin přesvědčivě na naší straně. První gól padl bezmála téměř z úvodní bule a druhý vzápětí. Vstup do turnaje se tedy vydařil vítězstvím na třetiny 6:2 a 1:0. Hrálo se na dvě třetiny a výsledek každé se hodnotil jako samostatně bodovaná část. Hned po úpravě ledu jsme hráli druhé utkání doslova s obry z Jaroměře. Kluci měli v nohách předešlý zápas, takže to bylo velmi těžké. Scénář podobný jako s borci z Kutné Hory…  akorát opačně. Prohra 4:0 v první polovině byla jasná. Ve druhé polovině se kluci vzchopili, celou půlku hrací doby na soupeře tlačili, měli jsme nespočet šancí, bohužel bez gólu. Druhou půli jsme nakonec prohráli také celkem nezaslouženě také 4:0. Po obědě a krátkém odpočinku jsme nastoupili na led s domácím týmem HC Spartak Choceň. Utkání od prvních vteřin bylo vyrovnané na obě strany, lidově řečeno nahoru dolu. Skóre nakonec otevřeli domácí a my dorovnávali, konečný výsledek 2:2. Ze samostatných nájezdů jsme vyšli vítězně góly Denise Zamazala. Druhá půlka utkání byla v podobném duchu. Tentokrát jsme otevřeli skóre my a už si ho nenechali vzít za žádnou cenu. Kluci ve 13 hráčích se doslova rvali jako lvi. Vítězství gólem do prázdné Venci Partla jsme potvrdili  v daný okamžik jasný druhý turnajový flek. Poslední utkání Sršňů a Jaroměře bylo velkým překvapením, kdy „poslední turnajový tým“ Sršňů doslova převálcoval Jaroměř. Za velkého aplausu našich kluků bylo jasné, že vítězství v turnaji je NAŠE. Na závěr nezbývá než poděkovat klukům za skvěle odehraný turnaj, byť bohužel ve 13 hráčích.  Kluci na turnaji fungovali jako jeden tým, který se dokáže porvat úplně se všemi nástrahami turnajového dění. Velké poděkování patří trenérovi Davidovi Šošovicovi, rodičům a celému realizačnímu týmu. Jako vstup do sezóny výborný a pevně doufám, že to bylo pravou nohou.

Sestava: Soukup, Petrů - Kolací, Pevný, Zamazal E., Slechan, Zevl, Partl, Šimek, Ledecký, Jon, Havel, Makovec, Zamazal D., Hirš    

První přáteláky s Vlašimí.

Po zahájení sezóny na hradeckém ledě, po týdenním soustředění jsme odehráli dvě přípravná utkání. Předminulý víkend doma s týmem HC Vlašim. Vítězství 9:2 jasně hovořilo o tom, že to byl tzv. první zápas sezóny. Odveta minulý týden na vlašimském ledě, to bylo již trochu jiné. Od první vteřiny byli kluci na obou stranách jako vyměnění. Vlašimští chtěli odčinit minulou porážku a nám se pro změnu nedařilo vůbec proměňovat jasné gólovky. Skóre jsme nakonec otevřeli my, abychom vzápětí 2 góly inkasovali.  Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 2:2. Celá třetí třetina byla s nadhledem řečeno o tom, kdo dá první gól, neboť i rozhodčí nám „doslova pomáhali“ v podobě 9:1 ve vyloučeních na naší straně.  Brali jsme to sportovně, neboť tolik oslabení ani o tréninku nemáte možnost trénovat. Štěstí se na nás usmálo v poslední minutě, kdy krásným únikem Honzy Makovce a Denise Zamazala jsme dali vytoužený gól. Utkání skončilo naší výhrou 3:2.

Příští týden v sobotu nás čeká další přípravné utkání s týmem HC Znojmo. 

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU