sezona 2023-24

Výhra a těsná prohra juniorů.

 

HC Lední Medvědi Pelhřimov  -  HC Střelci JIndřichův Hradec             4:8  ( 4:1, 0:4, 0:3 )

O víkendu jsme odehráli dvě utkání regionální juniorské ligy. V sobotu s týmem Ledních medvědů Pelhřimov. Utkání od prvních vteřin nabralo úplně jiný, než očekávaný směr. Ačkoli se utkání hrálo téměř na jednou bránu, během prvních cca deseti minut jsme prohrávali 4 :0. Po výměně gólmana utkání nabralo správný směr a po druhé třetině jsme vedli 4:5. Konečných vítězných 4:8 bylo na místě. Bohužel se utkání neobešlo bez snad již tradičních a zcela zbytečných závěrečných šarvátek.

sestava: A. Pajer (P. Soukup) — V. Dvořák, K. Zevl, J. Slechan, E. Zamazal — V. Ledecký, R. Jon, M. Čeloud, J. Makovec, R. Kynčl, J. Šimek, M. Urban, V. Pártl, D. Zamazal

góly: Ledecký (Čeloud), Kynčl (Šimek), Makovec (Pártl, Jon), Dvořák (Čeloud), Makovec (Pártl),  Jon (Šimek, Slechan), Pártl (Makovec, Jon), Makovec (Čeloud, Zevl)

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor      3:4  (0:0, 2:1, 1:3)

V neděli na domácím ledě jsme hráli s HC Tábor. Utkání pro obě strany bylo od prvních vteřin ve svižném tempu, které vydrželo až doslova do závěrečné sirény. Kluci táborským nedarovali ani centimetr. První jsme soupeřovu síť rozvlnili gólem Matyáš Urbana, abychom vzápětí zase inkasovali. Po druhé třetině jsme vedli 2:1. Ve třetí třetině soupeř stačil dorovnat na 3:3 a bohužel jsme v oslabení inkasovali na konečných 4:3. Bohužel vyloučení nás stála kromě hodně zlatem placených sil i 3 góly. Diskutovat nad správností rozhodnutí sudích je zcela zbytečné, důležité je si uvědomit, že k vyloučení nemělo vůbec dojít, zvlášť v takových chvílích, kdy máme v nohách zápas z předešlého dne a počítáme každou vteřinu hrací doby v plném počtu..   Nicméně kluci odehráli skvělý zápas, makali jako jeden tým, což na konci kromě trenéra a mne, ohodnotili zaslouženým potleskem i rodiče a fanoušci na tribuně.

sestava:P. Soukup (Z. Petrů) — V. Dvořák, K. Zevl, J. Slechan, P. Vylít, E. Zamazal — V. Ledecký, R. Jon, M. Čeloud, O. Kolací, J. Makovec, R. Kynčl, J. Šimek, M. Urban, V. Pártl, D. Zamazal

góly: Urban (Kolací, Čeloud), Dvořák (Zamazal, Šimek), Pártl (Makovec) 

Výhra ve Strakonicích

HC Strakonice   -  HC Střelci Jindřichův Hradec         7:1 ( 0:2, 1:3, 1:2 )

V neděli 24. 09. jsme na strakonickém ledě zahájili první mistrovské utkání juniorské regionální ligy.  Ze vzájemného oťukávání na obou stranách jsme nakonec otevřeli skóre na konci první třetiny hned dvěma góly. Druhá třetina byla ve znamení naší herní převahy. Soupeřovu síť jsme rozvlnili 3 x. Třetí třetina byla sice na naší straně, kluci ale vidinou jasného vítězství polevili a celkové skóre s nulou se jim udržet nepodařilo, kdy překvapivě ve vlastní přesilovce nám soupeř několikrát doslova ujel a jedenkrát skóroval. Vítězství 7 : 1 je pozitivní, nicméně pořád platí, že hokej se hraje 60 minut. Pro kluky výborný vstup do sezóny.

góly: Jon (Zevl),  Zamazal (Šimek), Havel (Čeloud),  Makovec (Jon),  Jon (Makovec),  Zamazal (Kynčl, Pevný),  Jon (Makovec)

1. místo na turnaji v Chocni.

O uplynulém víkendu v rámci předsezónní přípravy kluci z juniorky absolvovali turnaj v Chocni. Za účasti týmů domácích, Sršňů z Kutné Hory a HC Města Jaroměř jsme odehráli celkem 3 utkání. První utkání se Sršni bylo od prvních vteřin přesvědčivě na naší straně. První gól padl bezmála téměř z úvodní bule a druhý vzápětí. Vstup do turnaje se tedy vydařil vítězstvím na třetiny 6:2 a 1:0. Hrálo se na dvě třetiny a výsledek každé se hodnotil jako samostatně bodovaná část. Hned po úpravě ledu jsme hráli druhé utkání doslova s obry z Jaroměře. Kluci měli v nohách předešlý zápas, takže to bylo velmi těžké. Scénář podobný jako s borci z Kutné Hory…  akorát opačně. Prohra 4:0 v první polovině byla jasná. Ve druhé polovině se kluci vzchopili, celou půlku hrací doby na soupeře tlačili, měli jsme nespočet šancí, bohužel bez gólu. Druhou půli jsme nakonec prohráli také celkem nezaslouženě také 4:0. Po obědě a krátkém odpočinku jsme nastoupili na led s domácím týmem HC Spartak Choceň. Utkání od prvních vteřin bylo vyrovnané na obě strany, lidově řečeno nahoru dolu. Skóre nakonec otevřeli domácí a my dorovnávali, konečný výsledek 2:2. Ze samostatných nájezdů jsme vyšli vítězně góly Denise Zamazala. Druhá půlka utkání byla v podobném duchu. Tentokrát jsme otevřeli skóre my a už si ho nenechali vzít za žádnou cenu. Kluci ve 13 hráčích se doslova rvali jako lvi. Vítězství gólem do prázdné Venci Partla jsme potvrdili  v daný okamžik jasný druhý turnajový flek. Poslední utkání Sršňů a Jaroměře bylo velkým překvapením, kdy „poslední turnajový tým“ Sršňů doslova převálcoval Jaroměř. Za velkého aplausu našich kluků bylo jasné, že vítězství v turnaji je NAŠE. Na závěr nezbývá než poděkovat klukům za skvěle odehraný turnaj, byť bohužel ve 13 hráčích.  Kluci na turnaji fungovali jako jeden tým, který se dokáže porvat úplně se všemi nástrahami turnajového dění. Velké poděkování patří trenérovi Davidovi Šošovicovi, rodičům a celému realizačnímu týmu. Jako vstup do sezóny výborný a pevně doufám, že to bylo pravou nohou.

Sestava: Soukup, Petrů - Kolací, Pevný, Zamazal E., Slechan, Zevl, Partl, Šimek, Ledecký, Jon, Havel, Makovec, Zamazal D., Hirš    

První přáteláky s Vlašimí.

Po zahájení sezóny na hradeckém ledě, po týdenním soustředění jsme odehráli dvě přípravná utkání. Předminulý víkend doma s týmem HC Vlašim. Vítězství 9:2 jasně hovořilo o tom, že to byl tzv. první zápas sezóny. Odveta minulý týden na vlašimském ledě, to bylo již trochu jiné. Od první vteřiny byli kluci na obou stranách jako vyměnění. Vlašimští chtěli odčinit minulou porážku a nám se pro změnu nedařilo vůbec proměňovat jasné gólovky. Skóre jsme nakonec otevřeli my, abychom vzápětí 2 góly inkasovali.  Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 2:2. Celá třetí třetina byla s nadhledem řečeno o tom, kdo dá první gól, neboť i rozhodčí nám „doslova pomáhali“ v podobě 9:1 ve vyloučeních na naší straně.  Brali jsme to sportovně, neboť tolik oslabení ani o tréninku nemáte možnost trénovat. Štěstí se na nás usmálo v poslední minutě, kdy krásným únikem Honzy Makovce a Denise Zamazala jsme dali vytoužený gól. Utkání skončilo naší výhrou 3:2.

Příští týden v sobotu nás čeká další přípravné utkání s týmem HC Znojmo. 

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU