sezona 2017-18

7. třída

dolní řada zleva: Kynčl Radim, Jirák Filip, Petrů Zdeněk, Punda Filip, Soukup Pavel, Šimek Jakub, Kamiš Marek

prostřední řada zleva: Bártů Jan, Valevaty Pavel, Ondřej Jakub, Buzek Adam, Jon Ruda, Urban Matyáš, Ledecký Vítězslav

horní řada zleva: Sviták Petr – asistent hlavního trenéra, Šachl Petr – hlavní trenér mužstva, Čeloud Martin, Vasileuski Maisei, Kotalík Viktor, Šachl Petr junior, Vomastek Lukáš, Kotrba Max, Hron Adam, Chrpa Jáchym, Buzek Petr – trenér, Kotrba Tomáš – trenér

chybí: Pajer Tomáš, Pajer Adam, Moyseyev Nikita, Pevný Ondřej, Řehout Kristián, Melichar Jakub, Plechinger Petr

Bronz z Německa.

FÜSSEN 2018 - 6. - 8. DUBNA - MEZINÁRODNÍ TURNAJ KATEGORIE U14

HC Střelci Jindřichův Hradec se letos již podruhé zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje v německém Füssenu. Takzvaný AlanderCup, nesoucí název podle svého zakladatele a pořadatele, finského hokejového matadora Seppa Alandera, se letos uskutečnil již po sedmnácté a stále se těší veliké oblibě hokejových klubů a týmů z celé Evropy. Není totiž divu! V krásném prostředí podhůří německých Alp a ve špičkovém hokejovém prostředí, které město Füssen nabízí svými třemi hokejovými halami, je zárukou skvělých hokejových zážitků nejen pro malé hokejisty, ale také pro jejich doprovod z řad rodičů, kteří dotváří výbornou kulisu tunaje. Letos kvalitně obsazený turnaj hráčů ročníku narození 2004 a mladších, za účasti týmů ze Švýcarska, Německa, Čech, Maďarska, Holandska a Slovinska, byl pro naše hráče velkou výzvou, neboť na turnaj odjel tým převážně složený z hráčů ročníku 2005, kteří tvoří jádro týmu pro účast v žákovské lize osmých tříd v nadcházející sezóně 2018/2019. Bez velkých ambicí, ale s odhodláním a pokorou, vstoupili Střelci do turnaje zápasem se švýcarskou Basileí. V systému turnaje, který byl koncipován na čtyři základní skupiny za účasti 12ti týmů a kde se utkání hrála na dva poločasy, přičemž každý z nich byl počítán jako jeden zápas, rozhodoval každý vstřelený a obdržený gól, mladí Střelci ubojovali první 2 body za dvě remízy, a tím odstartovali svou sérii bojovných výkonů založených na výborném goaltendingu a agresivním bruslení. Ve fyzických parametrech se naši hráči se soupeři nemohli zdaleka rovnat, ale na druhou stranu jim pomohl fakt, že v Německu ještě v této kategorii není dovolena hra tělem! Tímto mnohdy o dvě hlavy menší a o 30 kilogramů lehčí Střelci vyrovnali svůj handicap a svou statečností v osobních soubojích udivovali nejednoho fanouška na tribuně krásné füssenské arény. Důkazem je přiložené foto kapitána Šimka a jeho protějšku z týmu EHC Basel.

Hráči HC Střelci se postupně v základní skupině utkali s týmy již zmiňované EHC Basel (0:0 a 1:1) a německým EHC Duisburg (2:0 a 4:0), dále pak ve finálové skupině se selektovými týmy švýcarského EHC Winterthur Young Flyers (0:1 a 3:1) a s německými Hockey Bears (1:1 a 2:1). Do semifinále naši borci postoupili z prvního místa skupiny díky většímu počtu nastřílených branek, kde se utkali s Čechy z Děčína. Děčínský tým na turnaj přijel s kvalitním mužstvem, které tvořili hlavně hráči ročníku 2004 a ve svých dosavadních zápasech předváděli líbivý kombinační hokej. V utkání o postup do finále hraném na 2x 15 minut se však hrál urputný hokej. Nakonec zápas rozhodly individuální chyby vzniklé snad i z přemíry snahy (0:2). Střelci, i přes slzy zklamání po tomto prohraném klání, zbraně nesložili! Bitva o třetí místo se švýcarskou Basileí připomínala v pravém slova smyslu mýtický boj Davida s Goliášem! Obrovští hráči soupeře prakticky nepůjčili prvních deset minut Střelcům puk, ale Střelci dokázali reagovat perfektně zvládnutou obranou ve vlastním pásmu, kterou mají skvěle natrénovanou z uplynulé sezóny zejména z utkání žákovské ligy 8. tříd. Soupeře, frustrovaného vlastní nemohoucností dopracovat se vstřelení branky, překvapovali Střelci rychlými výpady a protiútoky. Vybojované bronzové umístění podtrhuje heroický výkon všech hráčů a budiž jim sladkou tečkou. Všichni hráči si zaslouží pochvalu! Uznání se jim dostalo i od organizátora turnaje, který ocenil jejich turnajové vystoupení i v souvislosti s jejich stářím v porovnání s ostaními družstvy.

Účast na turnaji plnila zároveň také účel teambuildingové akce a pro zúčastněné hráče byla odměnou za uplynulou mistrovskou sezónu, která byla bezpochyby nejnáročnější ze všech, jež tato kategorie dosud absolvovala. Návštěva místních zajímavostí, jakými jsou například zámek Neuschwanstein, most nad vodopády, zvaný Marienbrücke, a lanové lávky Highline 179 v rakouském Ehrenbergu, také zapsané v Guinesově knize rekordů, si všichni hráči skvěle užili jakožto i skvělou kamarádskou atmosféru celého pobytu. Už teď přemýšlíme o další účasti napřesrok!

A v neposlední řadě - touto cestou vyjadřujeme také své poděkování sponzorům našeho zájezdu...!

Sestava: brankáři -  Punda Filip, Pajer Adam - obránci - Ondřej Jakub, Pevný Ondřej, Vomastek Lukáš, Chrpa Jáchym, Topol Adam, Pajer Tomáš - útočníci - Šimek Jakub, Šachl Petr, Vasileuski Maisei, Jon Rudolf, Ledecký Vítek, Bártů Jan, Čeloud Martin, Zamazal Erik, Zamazal Denis, Šabatka Štěpán

Podpůrný tým: Ondřej Rostislav, Smíšek Bohumil, Punda Filip st., Šimek Ondřej, Zamazal Radek, Šachl Petr st.

 

Pořadí turnaje:

 1. místo - HC Slavia Ljubljana (SLO)
 2. místo - HC Děčín
 3. místo - HC Střelci Jindřichův Hradec
 4. místo - EHC Basel (SUI)
 5. místo - Hockey Tigers (CZ)
 6. místo - EHC Winterthur (SUI)
 7. místo - Hockey Bears (FIN/GER)
 8. místo - MAC Budapes (HUN)
 9. místo - Netherlands Talentteam (HOL)
 10. místo - Óbudai Hockey Acad (HUN)
 11. místo - EHC Erfurt (GER)
 12. místo - EHC Duisburg (GER)

Prohra v Příbrami.

V předehrávce utkání žákovské ligy skupiny “B” se hostující Střelci střetli s HC Příbram. V nervózním a tvrdém zápase se vyrovnaná mužstva dlouho nemohli prosadit přes skvěle chytající gólmany. Utkání rozhodly individuální chyby Střelců a větší chuť po vítězství příbramských hráčů.

HC Příbram  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       4:1

Výhra a prohra o víkendu.

Dvě utkání během uplynulého víkendu odehráli starší žáci Střelců a to když si v sobotu  zajeli na led Strakonic a v neděli doma proti Veselí. Ve Strakonicích se zápas zpočátku pro Střelce vyvíjel velice dobře a první třetinu vyhráli 4:1! Hráči předváděli pěkný hokej a s uspokojením, že se již nemůže nic stát ,odcházeli o přestávce do šaten. Hokejové utkání však trvá 60minut a houževnaté Strakonice nic nechtěli vzdát. Po několika sporných vyloučeních se  rozhodčím podařilo domácí dostat takzvaně do zápasu a slepenými góly vyrovnat a nakonec i výsledek zvrátit ve svůj prospěch.

Domácí nedělní utkání si již Střelci spravili chuť. Výkon z první “strakonické” třetiny ještě vylepšili a drželi jej po celou dobu zápasu. Svého soupeře rozdrtili rozdílem třídy. Že by se tito hráči konečně rozvzpomněli na výkony z minulých sezón a ty matné již zanechali za sebou? Budeme zvědavi, sezóna je ještě dlouhá, tak doufejme ,že jim to vydrží. Potvrdit to mohou hned nadcházející sobotu v Milevsku.

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec                                6:5

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  TJ Lokomotiva Veselí n.L.           11:2

Prohra s Táborem.

V posledním mistrovském utkání v tomto kalendářním roce se sedmáci Střelců utkali s mužstvem z Tábora. Utkání mělo výborný náboj s mnoha osobními souboji. Ač na pohled i na šance byli domácí lepším týmem, tak na konci zápasu na světelné tabuli svítilo pro ně nepříznivé skóre v poměru 0:2. Žádný sport se na šance nehraje a nedůraz domácího týmu v zakončení v tomto případě rozhodl. Střelci na této činnosti musí zapracovat!

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Kohouti Tábor         0:2

Prohra o gól se Soběslaví.

V předehrávce utkání ligy starších žáků se ve středu 13.12. střetli mužstva HC Střelci a Spartaku Soběslav. Zápas se hrál ve vysokém tempu s nasazením a úsilím všech hráčů, kde byla cítit touha po vítězství. Domácím však vůbec nevyšel úvod třetí třetiny, kdy inkasovali třikrát během prvních pěti minut! Závěrečný tlak a hra bez brankáře nakonec k vyrovnání nevedla. Po druhé v řadě tak tento tým Střelců prohrál stejným těsným výsledkem.

Domácí remíza s Domažlicemi.

V dalším kole ligy sedmáků se domácí tým HC Střelci utkal s týmem z Domažlic a měli jim co oplácet. V prvním jejich vzájemném souboji v této sezóně Střelci vysoko prohráli 2:11! V zajímavém utkání plném osobních soubojů se projevoval věkový rozdíl obou mužstev a tím i herní vyzrálost týmu z Domažlic, naproti tomu mladí Střelci předvedli houževnatý sympatický výkon s touhou po vítězství na domácím ledě. Konečná remíza 8:8 utkání sluší!.

HC Střelci J. Hradec -  HC Domažlice       8:8

Dva zápasy o víkendu.

Uplynulý víkend hráči sedmé třídy Střelců opět strávili na ledě a to když si zajeli zahrát se Sušicí do Vimperka a v neděli přivítali na svém ledě mužstvo z Příbrami. Oba soupeři byli dobře bruslícími týmy s hráči disponujícími výškovou a silovou převahou nad našimi hráči. V utkání proti Sušici si hráči udrželi herní disciplínu po celou dobu utkání a vyrovnaný souboj zlomili ve třetím dějství, které vyhráli 6:1!

HC Sušice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec           5:11

Naproti tomu v nedělním zápase vydrželi pouze jednu třetinu, když ve druhém a třetím dějství proti rychlým hráčům Příbrami propadali hlavně v obranné činnosti. Výsledek hovoří za vše.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Příbram         8:11       

Domácí výhra s Rokycany.

Minulou neděli se hráči ročníku 2005, tedy sedmé třídy Střelců, utkali s týmem “smíšenky” z Rokycan. V posledních utkáních tento ročník vždy smolně a těsně prohrál a tudíž touha po vítězství byla u hráčů vidět od samotného začátku utkání. Hradečáci byli rychlejším a agresivnějším týmem a proto zaslouženě zápas vyhráli v poměru 7:3.

HC Střelci Jindřichův Hrade  -  HC Rokycany     7:3

Prohra o gól s Třemošnou.

V sobotu 11.11. přijeli na hradecký led hráči Meteoru Třemošná, aby poměřili své síly se sedmáky Střelců. Na pohled v pěkném zápase obě mužstva předvedla své kvality a pěkné akce se střídaly na obou stranách hřiště. Ve vyrovnaném utkání rozhodla větší vůle po vítězství a možná i větší zkušenost hostí z takto vyrovnaných klání, kterých sedmáci Střelců sehráli v loňské sezóně pomálu.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Meteor Třemošná         3:4

Těsná domácí prohra s Plzní.

Na uplynulou sváteční sobotu 28.10. byl naplánován zápas ligy starších žáků skupiny “B”, tedy sedmých tříd, který se odehrál v Jindřichově Hradci mezi týmy HC Střelci a Indiány Plzeň. V pěkném a vyrovnaném utkání, kde na sebe narazila dvě mužstva, která v minulých sezónách sváděla vždy pěkné vzájemné souboje .Nebylo tomu jinak i tentokrát! Utkání bylo tvrdé s řadou osobních soubojů. Na plzeňských hokejistech bylo znát , že je tvrdá hra domácích zaskočila a uchylovali se k nesmyslným oplácením, které však většinou rozhodčí trestali. Plzeňáci nakonec šťastně vsítili vítězný gól pár minut před koncem a odolali i závěrečnému tlaku Střelců při jejich snaze o srovnání skóre.

HC Střelci J. Hradec  -  HC Plzeň       3:4

Domácí výhra s Č. Krumlovem.

Tuto neděli sedmáci HC Střelci hostili smíšený tým starších žáků z Českého Krumlova. Po povedeném výkonu se mohli radovat z vysoké výhry a tím si spravit chuť z minulého kola, kdy vysoko prohráli s o rok staršími hráči z Písku. V dalším utkání žákovské ligy skupiny “B” přivítají již tuto sobotu Indiány z Plzně.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Český Krumlov       17:2

Prohra v Písku.

V sobotu 14.10. sedmáci Střelců sehráli utkání na ledě Písku. S o rok starším soupeřem drželi krok první dvě třetiny. Pak se projevila fyzická indispozice hostů, přesněji došly jim síly. Za to si mohou svým způsobem i sami hráči, kdy nedisciplinovanou hrou hráli povětšinu třetího dějství v oslabení. Výkon rozhodčích v utkání je samostatnou kapitolou, ostatně tak to v Písku bývá pokaždé.

IHC Písek  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       15:0

Dva mistrovské zápasy sedmáků.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  -  HC Střelci Jindřichův Hradec      3:2

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Milevsko       11:2

O uplynulém víkendu sedmá třída Střelců sehrála dvě kola žákovské ligy sedmých tříd. Zatímco v prvním utkání se starším žákům příliš nedařilo a v ospalém tempu si se slabším soupeřem nedokázali poradit, v nedělním zápase si spravili chuť a rozstříleli svého soupeře z Milevska. V náročném soutěžním začátku tedy poprvé naplno bodovali a snad se po zakřiknutém úvodu sezóny rozehrají k lepším výkonům, na které jsme u této kategorie zvyklí.

Domácí prohra s Motorem ČB.

O uplynulé neděli se sedmáci Střelců utkali na svém ledě s mužstvem sedmáků Motoru. V minulosti se ve vzájemných zápasech hrál pěkný a vyrovnaný hokej a tak i nyní bylo očekávání stejné. Bohužel ze strany domácích tomu tak nebylo. Hráči k zápasu přistoupili velmi laxně a možná s vědomím, že tohoto soupeře většinou porážejí, hráli pod své standarty. Naopak hráči Motoru se do domácích pustili s chutí a touha po vítězství byla na nich velmi znát. Konečný výsledek je ještě lichotivý směrem k domácímu mužstvu vzhledem výkonu, které odvedlo, ale na druhou stranu značí opět skvělé výkony brankářů Pundy a Petrů. Doufáme, že již tuto sobotu se hráči HC Střelci proberou a vrátí k výkonům, kterým jsou schopni soupeři konkurovat.

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice         1:4

góly: Ledecký ( Jon )

Mistrovský zápas v Domažlicích.

Mistrovská sezóna 2017/18 začala pro sedmáky Střelců venkovním zápasem v dalekých Domažlicích. V prostředí pěkného zimního stadionu se v poslední době Střelcům dařilo a i výsledky z posledních zápasů tomu nasvědčovali. Bohužel hráči Střelců na tento trend nenavázali. Soupeř hrál velmi silový hokej, založený na osobních soubojích jeden na jednoho, kde využíval fyzické parametry svých hráčů, kteří výškově do jednoho převyšovali hráče HC Střelci. I přes tento “hendikep” Střelci bojovali a soubojů u mantinelů o mnohdy 20 centimetrů vyššími a o 30 kilo těžšími hráči Domažlic se vrhali s obdivuhodnou statečností. Konečný stav utkání je poněkud krutý k odvedenému výkonu, ale to je hokej, který se hraje v žákovské lize. Rychlý, tvrdý a nemilosrdný, kde žádný hráč si nesmí dovolit vypustit střídání či osobní souboj, protože okamžitě hrozí přečíslení a šance soupeře vstřelit gól. Tuto konfrontaci hráči ročníku 2005 potřebovali jako sůl po loňské vydařené sezóně, aby si uvědomili, že jedině návrat k tvrdé práci v trénincích a následně v utkáních nese kýžené ovoce. Těšíme se na další utkání, které proběhne již tuto neděli v J.Hradci od 12.00 hod.

Petr Šachl

HC Domažlice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec       11:2

góly: Vasieluski 1, Kotalík 1

asistence: Šachl 2, Šimek 1

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU