Horní řada stojí zleva: Matyáš ŘÍHA, Jan ZÁTOPEK, Radim KYNČL, Pavel VALEVATY, Jan ŠŤASTNÝ, Jan MAKOVEC, Ondřej KOLACÍ, Jakub MAREŠ

Prostřední řada stojí zleva: Matyáš URBAN, Denis ZAMAZAL, Petr Samuel ŠACHL, Matěj KOLACÍ, Petr VYLÍT, Martin ČELOUD, Jan BÁRTŮ, Rudolf JON, Jakub SLECHAN, Martin MAKOVEC – vedoucí mužstva

Spodní řada sedí zleva: Zdeněk PETRŮ, Erik ZAMAZAL, Petr ŠACHL – šéftrenér klubu, Matěj GAJDOLÍN, David ŠOŠOVICA - trenér, Jakub ONDŘEJ, Filip PUNDA

Výhra ve Strakonicích.

V sobotu 10. října jsme ve Strakonicích odehráli druhé kolo dorostenecké ligy. Strakoničtí v plné sestavě do zápasu nastoupili s cílem oplatit minulou porážku. Skóre utkání otevřel Matyáš Říha v 7 minutě, za další 3 minuty střelou od modré Petr Vylít přidal druhý gól. Tempo našich kluků silně polevilo a strakoničtí se gólem do šatny vrátili do hry. Po trenérské domluvě se kluci ve druhé třetině rozstříleli a strakonického Koryťáka zasypali "milionem" střel. Bohužel s výsledkem pouze jednoho gólu ve strakonické síti. Třetí třetina s výsledkem 0:4 konečně odpovídala průběhu zápasu. Kluci zaslouženě vyhráli a kromě první třetiny, slovy trenérů, odehráli pěkné utkání. Bohužel to byl poslední zápas před, doufáme na dva týdny přerušené soutěže.

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův  Hradec     1:7 ( 1:2, 0:1, 0:4 )

sestava: Petrů, Punda, Valevaty, Ondřej, Zamazal E, Gajdolín, Vylít, Štastný, Zátopek, Kynčl, Mareš, Kolací O. , Zamazal D, Jon, Čeloud, Makovec, Říha, Slechan, Pevný

góly: Říha ( Zátopek ),  Vylít ( Zamazal E ),  Zátopek,  Kolací ( Makovec ), Zátopek,  Kynčl ( Čeloud, Říha ), Zátopek

Dvě vysoké výhry dorostu

O posledním víkendu letošního léta jsme odehráli dvoukolo dorostenecké ligy. V sobotu s týmem HC DDM České Budějovice a v neděli na domácím ledě s HC Tábor "B" (Soběslav). V sobotním utkání jsme soupeřovu branku zasypali během prvních minut hned 7 góly a dalo by se říci, že bylo po zápase. V dalších třetinách padlo po třech gólech. Vzhledem ke skóre, které svítilo na světelné tabuli, se soupeř rozhodl zpestřit utkání zbytečnými fauly, které rozhodčí nekompromisně bohužel i pro nás trestal několika vyloučeními do konce utkání. Nicméně výsledek 13:1 hovoří jasně.

V neděli s týmem Tábora "B" jsme odehráli o úroveň lepší utkání. Početně oslabený tým dlouho vzdoroval našim střelám. Skóre ve 13 minutě otevřel Matyáš Říha. Ve druhé třetině už byla na hráčích Tábora vidět únava a prakticky se jen již bránili. Utkání bylo opět "zpestřeno" několika zbytečnými fauly a bitkami. Závěrem k oběma utkáním říci jen to, že kluci se musí naučit disciplíně, neoplácet faul faulem, atd...

HC DDM České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův  Hradec    1:13 ( 0:7, 1:3, 0:3 )

góly: Čeloud ( Makovec, Mareš ), Zamazal ( Šachl, Zátopek ), Zátopek ( Zamazal, Šachl ), Zátopek ( Šachl, Makovec ), Říha ( Makovec ), Čeloud ( Bártů, Zamazal E. ), Šachl ( Bártů, Zamazal D ), Čeloud ( Zamazal E),   Šachl ( Zátopek, Zamazal D. ), Bártů ( Zátopek, Zamazal D.), Mareš ( Čeloud ), Zátopek ( Mareš, Zamazal D.), Říha ( Kynčl, Ondřej )

HC Střelci Jindřichův  Hradec  -  HC Tábor "B" (Soběslav)     7:1 ( 1:0, 5:0, 1:1 )

sestava: Petrů, Punda, Valevaty, Ondřej, Kolací M, Zamazal E, Vylít, Štastný, Bártů,  Zátopek, Kynčl, Mareš, Šachl, Kolací O. , Zamazal D, Čeloud, Makovec, Říha.

góly: Říha ( Kolací, Kynčl ), Makovec ( Mareš, Šťastný ), Kolací ( Zátopek, Kynčl ), Zátopek, Čeloud ( Zamazal D., Punda ),  Šachl ( Zamazal D, Ondřej ), Kynčl ( Valevaty )

Mistrovský zápas doma se Strakonicemi.

V sobotu na domácím ledě jsme odehráli další kolo dorostenecké ligy tentokrát  s týmem HC Strakonice. Početně oslabený tým soupeře dlouho bránil svoji branku. Do sítě Strakonic padl první gól v páté minutě střelou Honzy Zátopka. První třetina skončila 3:2. Úvod druhé třetiny byl po trenérské domluvě excelentní. Během prvních dvou minut jsme dali dva rychlé góly. V dalším čase jsme se prali více méně sami se sebou, neboť naše vedení kluky zřejmě vrátilo do tempa početně oslabeného soupeře. Třetí třetina skončila 3:1 v náš prospěch, kdy kluci se opět vrátili do hry. O příštím víkendu nás čekají soupeři DDM České Budějovice a v neděli doma soběslavský tým Tábora B.

HC Střelci Jindřichův Hradec   8:2   HC Strakonice     (  3:2, 2:0, 3:1 )

sestava - Punda, Petrů - Valevaty, Ondřej, Gajdolín, Zamazal E, Vylít, Štastný - Jon, Zátopek, Kynčl, Mareš, Šachl, Kolací, Zamazal D, Koreš, Čeloud, Makovec, Říha.

Mistrovský zápas na Motoru ČB.

V pátek večer na ledě budějovického Motoru jsme začali první kolo dorostenecké ligy. Kluci vstoupili do utkání ve stylu "přátelského utkání", od prvních momentů měl soupeř jasnou převahu v bojovnosti, kombinačně nás přehrával a výsledek 2:0 za první třetinu odpovídal realitě. Do druhé třetiny už kluci vstoupili s větším sebevědomím a už jsme měli "založeno" na vyrovnání kontaktním gólem Matyáše Říhy ve druhé minutě. Následovala série zbytečných vyloučení na obou stranách, kterou soupeř dokázal využít ve svůj prospěch. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1. Ve třetí třetině už kluci nad soupeřem měli jasně navrch, nicméně gólové šance neproměnili. Soupeř se pouze zmohl na zbytečné fauly, které do konce utkání vyřadily 3 naše kluky.  Slovy trenérů se hokej hraje 60 minut, nikoli jen 20 minut.

HC Motor České Budějovice "B"   3:1   HC Střelci Jindřichův Hradec   ( 2:0, 1:1, 0:0 )

Tři přátelské zápasy.

V posledním prázdninovém týdnu družstvo mladšího dorostu zavítalo na led českobudějovického Motoru změřit síly v dalším ze série přátelských utkání. Přestože jsme prohráli 0:4, výsledek neodpovídal průběhu zápasu.

Ve čtvrtek na domácím ledě jsme odehráli odvetné utkání s družstvem za Strakonic. Fyzicky (marodkou) oslabené družstvo tentokrát prohrálo 0:3, kdy v závěru první třetiny po dvou hrubkách jsme dostali během jedné minuty 2 góly. Třetí na začátku třetí třetiny byl už jen završením naší vlastní nepozornosti.

V neděli jsme na ledě v Soběslavi odehráli poslední ze série prázdninových utkání. Družstvo oslabené marodkou kromě první třetiny odehrálo pěkný zápas a zaslouženě vyhrálo 4:1. Celkově slovy trenéra je před námi mnoho práce a kluci musí pochopit, že samo se nic neudělá. Na ledě a v osobním přístupu to platí násobně.

Přátelák ve Strakonicích.

V předposledním prázdninovém víkendu družstvo mladšího dorostu Střelců Jindřichův Hradec odehrálo další ze série přátelských utkání, tentokrát na strakonickém ledě. Zápas byl na obě strany vyrovnaný, čemuž odpovídá i fotbalový výsledek 0:0. V následujících nájezdech proměněné branky Honzů Makovce a Zátopka na vítězství bohužel nestačili. Takže se z vítězství tentokrát radovali borci ze Strakonic. Slovy trenéra bylo utkání plné zbytečných oslabení a neproměněných šancí. V dalším týdnu nás čekají další přípravné zápasy s Motorem České Budějovice a Soběslaví.