Dva mistrovské zápasy A mužstva mužů.

Dohrávka 11. kolo KLM JČK - 24.1. 2024

HC Střelci J. Hradec  -  HC Milevsko 1934       1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Utkání nezačalo vůbec špatně. Tempu i hře Milevska jsme stačili a vytvořili jsme si několik šancí, které ale vynikající Novák zlikvidoval. Sice v 6. minutě hosté otevřeli skóre, ale i náš vynikající Matěj Pachman za svá záda v první dvaceti minutovce víc nepustil. Druhá část byla pro nás osudná špatnými rozehrávkami přes střední pásmo a nepozornost beků. To totiž ve 24. minutě Milevsko navýšilo skóre na 2:0. Dvě minuty na to jediným gólem v utkání zazářil po akci Vojty Tržila a Filipa Šimka křídelník Filip Svoboda. Milevští ve druhé části překonali ještě Matěje Pachmana 2x ( 38. a 39. minuta) a tak je stav po dvou třetinách 1:4.  Ve třetí třetině jsme se pokoušeli ozvrat, ale to nám Tým v čele tabulky KLM JČK nedovolil a v 59. minutě pečetí vítězné skóre na konečných 1:5.

Pro jchokej.cz se trenér Vláďa Reisner vyjádřil takto: Výsledek úplně neodpovídá vývoji. Za stavu 1:2 jsme si dali vlastní gól, čtvrtý jsme inkasovali po chybné rozehrávce. Už bylo těžké dohánět silného soupeře. Klukům nelze upřít bojovnost, ale hosté byli lepší.“

Góly a nahrávky: 26. F. Svoboda (F. Šimek, V. Tržil) – 6. Masopust (Krcho, Hubáček, 24. Krcho (Masopust, Janoch), 38. Masopust (Janoch), 39. Pouch (Březina, Suchan), 59. Hubáček (Janoch, Masopust)

HC Střelci J. Hradec: Pachman – Popelka, Punda, Kubín, Janeček, Ištvánik, J. Kocar mi., - F. Svoboda, F. Šimek, V. Tržil, Heřmánek, Egert, Drbal, Štrait, Strnad, J. Košťál, Koláček, Procházka

Trenér: Vladimír Reisner

17.kolo KLM JČK - 28.1. 2024

OLH Spartak Soběslav  -  HC Střelci J. Hradec        7:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Aby jsme si udrželi 5. místo tabulky, tak jsme v Soběslavi potřebovali vyhrát a tím si zajistit do Play Off soupeře z Veselí nad Lužnicí, který okupuje 4. příčku tabulky KLM JČK. Utkání se hrálo ve velkém tempu a hodně do těla. První radost z gólu patřila Spartaku, který využil v 10. minutě naší špatnou rozehrávku. Ve 14. minutě srovnal Matěj Štrait, který unikl ve vlastním oslabení. Jenomže minutu na to se opět Spartak dostal do vedení. Druhou třetinu jsem remízovali 2:2 a to i přes deseti minutovou krizi, ve které nás soupeř pokořil 2x během dvou minut. Nicméně se tým Střelců nakopl a v 37. minutě snížil na 4:2 Adam Popelka, který využil naší přesilovku. Dvě minuty na to snížil na 4:3 Vojta Tržil. Třetí třetinu jsme začali přesilovkou, ale Spartak nás nepustil k žádnému pořádnému zakončení a tak spousta střel končila na mantinelu a nebo z tečí ve výzbroji Balouna. Ve 23. minutě navyšuje Spartak na 5:3. Ve 46. minutě poslal Martin Drbal Jiku Egerta do úniku a ten hravě Balouna překonal a snížil na 5:4. Toto byl ale náš poslední zvedač rukou nad hlavy a Baloun i přes nespočet střel Spartak podržel. Navíc Spartak pečetil výsledek dvěma góly a to v 50. minutě a v 59. minutě. Konečný výsledek byl 7:4. My jsme se posunuli v tabulce na 6. místo a na Play Off nám zatím vychází soupeř ze Strakonic.

Trenér Vláďa Reisner se pro portál jchokej.cz vyjádřil takto: „Dopředu jsme nehráli špatně, ale katastrofálními chybami vzadu jsme pouštěli soupeře do hry. Výsledek jsme urvali silou vůle, dodal. Naše slabá produktivita při mnoha šancích snad pramenila z přemíry snahy.“

Góly a nahrávky: 10. O. Pánek (V. Pánek, J. Škoda), 15. J. Škoda (Hák, O. Pánek), 22. Hák (V. Pánek, O. Pánek), 23. J. Nevšímal (Žákovský, V. Slabý), 43. Mart. Novák (Duben), 50. Hák, 59. J. Nevšímal (T. Tržil, Žákovský) – 14. Štrait, 37. Popelka (F. Šimek, V. Tržil), 39. V. Tržil (F. Šimek, F. Svoboda), 46. Egert (Drbal)

HC Střelci J. Hradec: Vácha – Popelka, Punda, Ištvánik, Kubín, Janeček, J. Kocar ml. – F. Svoboda, F. Šimek, V. Tržil, J. Anderle, Sumerauer, Heřmánek, Štrait, Egert, Drbal

Trenéři: Vladimír Reisner a Robert Procházka