Výhra mužů s Radomyšlí.

10. kolo KLM JČK - 25.11. 2023

TJ Sokol Radomyšl  -  HC Střelci J. Hradec             3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Jasným cílem mise Radomyšl bylo prolomit sérii čtyř proher v řadě. Prolomit střeleckou smůlu, která sice na počet nebyla zase tak zlá, ale téměř z celé části končila ve výstrojích soupeřových golmanů. I proto byl tým Střelců k tomuto utkání do Písku vyslán hromadně autobusem. Do první třetiny jsme vstoupili zodpovědně a útočnou hrou jsme se pokoušeli dostat puk za záda gólmana Radomyšle, ale skóre utkání otevřel ve 13. minutě soupeř, který překonal našeho Matyáše Havla. Ve 20. minutě srovnává Tonda Bastl, který využívá přesilovou hru. Druhou třetinu jsme jasně soupeře přehrávali a v 25. minutě navyšuje Adam Popelka na 1:2. Minutu na to mění skóre na 1:3 kapitán Michal Gurka. V 29. minutě ukončuje přesnou střelou po šesti vteřinách naší přesilové hry Adam Popelka. Soupeř se v druhé třetině trefil jednou a to ve 33. minutě. Stav po dvou třetinách je 2:4. Třetí dějství bylo vypjatější a plné faulů z obou stran. V 52. minutě Radomyšl snižuje na 3:4. Napětí na ledě stoupá, avšak to v 55. minutě z naší strany uklidňuje Vojta Tržil, který využívá další hradeckou přesilovou hru. Soupeřův pokus o zvrácení výsledku znemožnil nesmyslný faul Sýbka na Jirku Pundu, za který Sýbek vyfasoval trest 5 minut + do konce utkání. My tak konečně prolamujeme sérii čtyř proher a vezeme domu výhru 5:3.

„Celý tým to odmakal, přetlačili jsme soupeře,“ těšilo hradeckého Roberta Procházku.

HC Střelci J. Hradec: M. Havel - Popelka, Punda, Drbal, Koláček, J. Kocar ml., Janeček – D. Košťál, F. Šimek, F. Svoboda, Bastl, Egert, V. Tržil, Kubín, Gurka, Štrait, J. Košťál

Trenéři: Vladimír Reisner a Robert Procházka

Góly a nahrávky: 13. Sýbek (Slavík, Maršík), 33. Sýbek (Slavík, Hřebíček), 52. O. Gába (Smetana) – 20. Bastl (Drbal, Egert), 25. Popelka (Punda, Egert), 26. Gurka (D. Košťál, F. Svoboda), 29. Popelka (F. Šimek), 55. V. Tržil (Drbal)