sezona 2016-17

5. třída

dolní řada zleva: Čestmír Havel, Viktor Šamko, Vojtěch Beran, Zdeněk Petrů, Vojtěch Dvořák, Miroslav Křivánek, Matěj Fiedler

horní řada zleva: Jakub Kaňka, Jan Tuček, Tomáš Sedlačík, Dominik Böhm, Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák

stojí zleva: Petr Sedlačík, Stanislav Fiedler , Martin Beran - trenéři

2. místo z turnaje ve Francii!

Ve čtvrtek 27.4. navečer vyrazili mladší žáci Střelců ročníku 2006 na dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj do francouzského horského městečka Morzine. Jedná se o bývalé hokejové působiště našeho vedoucího mužstva Christiana Eliana, který měl celý zájezd na starost a zvládl ho na jedničku. Cestou nás na německé dálnici potkala sněhová kalamita, ale to bylo jediné negativum, které nás během pěti dnů zastihlo. Do cíle jsme dorazili v pátek odpoledne. Navečer naši kluci odehráli ještě přátelský zápas s místním klubem Les Pingouins Morzine-Avoriaz a hned po nich na led vyjeli "Old boys Střelci" proti místním borcům, aby si také změřili síly na mezinárodní úrovni. Oba zápasy jsme vyhráli, i když důležitější bylo, že vše proběhlo ve velice přátelské atmosféře a kluci (mladí i staří) se seznámili s místními hostiteli. Od soboty 29.4. se hrál  turnaj, kterého se zúčastnilo 8 mužstev ze čtyř zemí - Itálie, Švýcarsko, Česko a domácí Francie. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 20 minut čistého času a poté týmy na 1 až 4 místě odehrály semifinále a vítězové se utkali ve finále.

Hned první zápas na turnaji jsme odehráli proti týmu ze Švýcarska, který již na rozbruslení vypadal výborně a než jsme se rozkoukali, byl konec a my prohráli 0:4. V dalších zápasech základní části jsme, ale již nezaváhali, vše vyhráli a do semifinále postoupili ze 2. místa. Kluci hráli zápas od zápasu lépe, výborně kombinovali, bruslili a stříleli pěkné góly. Semifinále jsme odehráli proti švýcarskému mužstvu Trois Chene a po výborném kolektivním výkonu vyhráli 3:0 a těšili se na finále, ve ketrém na nás čekal jediný přemožitel a to švýcarské mužstvo Spirit Bienne. Finále se hrálo na 2 x 15 minut čistého času a jedním slovem bylo výborné. Oba týmy předváděly rychlý hokej s množstvím střel a pěkných kombinací, halou se ozývalo bouřlivé povzbuzování obou týmů a o všem rozhodovaly, až samostatné nájezdy, protože finále skončilo remízou 1:1. Zde byl bohužel soupeř o jeden gól lepší a celý turnaj vyhrál a naši Střelci získali stříbrné medaile. Po finále byli všichni Střelci hodně smutní i nějaká ta slzička ukápla, ale i to sport přináší a Střelci se vůbec za svůj předvedený výkon ve finále, ale i v celém turnaji nemusí vůbec stydět. Do "All stars týmu" celého turnaje se dostali naši dva Střelci - obránce Miroslav Křivánek a útočník Tomáš Sedlačík.

Prožili jsme krásné skoro tři dny v malebném horském prostředí francouzských Alp, odehráli kvalitních 9 zápasů na konec sezóny, děti poznaly nové kamarády, protože byly ubytovány ve francouzských rodinách z domácího týmu a i během turnaje si udělaly spoustu kamarádů z ostatních mužstev, kteří jim poté ve finále mohutně fandili a vůbec nikomu nevadilo, že se ještě nedorozumí, protože jejich společným jazykem byl sport a kamarádství. Turnaj byl výborně zorganizován, všichni místní usedlíci se k nám chovali mile a vstřícně, jak není bohužel občas v Česku zvykem. Samozřejmě hlavní dík patří Christianovi Elianovi, který vše zorganizoval a bylo vidět, že si ho místní hokejový klub i po ukončení profesionální kariéry velice váží a na jeho služby nezapomíná. Také děkujeme všem rodičům za jejich finanční podporu, bez které bychom turnaj nemohli absolvovat a za jejich celosezónní fandění a péči. Nyní budeme mít dva měsíce volno a potkáme se opět na začátku nové sezóny 2017/2018.

sestava: Ondra Lukeš - Cedrik Elian, Míra Křivánek, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič - Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Vojta Lošonský, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Jakub Kaňka, Bořek Dvořák

sestava "Old boys Střelci" - Přemek Tuček - Jirka Topič, Karel Dvořák, Petr Sedlačík, Christian Elian, Sláva Fiedler, Míra Křivánek, a místní kamárádi Loic Gaydon a Mathieu Jestin

výsledky turnaje

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Spirit Bienne ( Švýcarsko )              0:4

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Trois Chene ( Švýcarsko )               2:1 ( Beran 2 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Pingouins Morzine ( Francie )    6:0 ( Fiedler 2, Sedlačík 1, Beran 1, Kaňka 1, Šamko 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Real Torino ( Itálie )                        4:0 ( Beran 2, Šamko 1, Topič 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Hormadi Anglet ( Francie )            2:1 ( Beran 2 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Ducs Angers ( Francie )                  2:1 ( Sedlačík 1, Fiedler 1 )

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   Scorpions Mulhouse ( Francie )    8:0 ( Fiedler 2, Beran 2, Sedlačík 1, Lošonský 1, Havel 1, Elian 1, Tuček 1 )

semifinále: HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Trois Chene ( Švýcarsko )              3:0 ( Křivánek 1, Sedlačík 1, Fiedler 1 )

finále: HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Spirit Bienne ( Švýcarsko )             1:2 sn ( Beran 1 )

 

Konečné pořadí:

  1. Spirit Bienne
  2. HC Střelci Jindřichův Hradec
  3. Trois Chene
  4. Ducs Angers
  5. Hormadi Anglet
  6. Real Torino
  7. Scorpions Mulhouse
  8. Pingouins Morzine

Všem Střelcům patří velký dík za výborné sportovní výkony a vzorné chování a rodičům za podporu a fandění!

Stříbro z domácího turnaji na konci sezóny.

V neděli 23.4. odehráli svůj domácí turnaj na konec sezóny mladší žáci Střelců z kategorie 2006 - 5. třída. Pozvání na turnaj přijala 4 mužstva - HC Kohouti Tábor, HC Buldoci Neratovice, Black Wings Linz a Black Sheep Kralupy. Jednalo se o týmy, s kterými jsme se v letošní sezóně ještě nepotkali a tak jsme byli rádi, že k nám na zimní stadion Jana Marka do Jindřichova Hradce přijely. Hrálo se 2 x 18 minut hrubého času.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s favorizovaným týmem z Tábora, který patří ve své věkové kategorii k nejlepším celkům v ČR. Hrál se oboustranně rychlý hokej a v první polovině zápasu jsme byli "kohoutům" vyrovnaným soupeřem a na časomíře svítil nerozhodný výsledek 1:1. Bohužel ve druhé polovině zápasu jsme již nedokázali čelit narůstajícímu tlaku soupeře a konečná prohra 1:4 je pro nás malým "úspěchem". Výborně nám zachytal gólman, který nás uchránil od větší porážky. Druhý zápas jsme odehráli proti rakouskému celku z Linze a i přes výhru 4:1 jsme s naší hry byli zklamáni, protože se herně jednalo o mnohem horší výkon než v prvním zápase proti Táboru. Ve třetím zápase nás čekal tým Black Sheep. Kluci výborně vstoupili do zápasu, stříleli, bojovali, aktivně napadali, tlačili se před hostujícího gólmana, ale ten předváděl vynikající výkon a naši Střelci byli naprosto bezradní. Až 8 minut před koncem se nám podařilo vstřelit první gól, kluci se uklidnili, ještě více přidali v úsilí o co nejlepší výsledek a nakonec jsme zvítězili 2:0. Poslední zápas jsme nastoupili proti týmu HC Buldoci Neratovice. Opět jsme dobře bruslili, kombinovali a svého soupeře jasně přehráli 6:0 a Střelci si zaslouženě vybojovali 2. místo. Celý turnaj probíhal dle plánu a bez problémů a zúčastněná mužstva nám poděkovala za pěkně strávený sportovní den a uspořádání turnaje. Střelci ze čtyř zápasů odehráli tři velice dobře a zisk stříbra je odměnou za jejich předváděnou hru.

Sezónu ukončíme čtyřdenním zahraničním turnajem o nadcházejícím víkendu v Morzine ve Francii.

sestava: Ondra Lukeš - Míra Křivánek, Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Filip Blažek -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Bořek Dvořák, Kuba Kaňka, Jáchym Jaroš

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Kohouti Tábor                1:4

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Black Wings Linz                  4:1

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  Black Sheep Kralupy n.V.    2:0

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Buldoci Neratovice         6:0

 

Konečné pořadí:

1. HC Kohouti Tábor 

2. HC Střelci Jindřichův Hradec

3. Black Wings Linz     

4. Black Sheep Kralupy n.V.

5. HC Buldoci Neratovice           

 

              Děkujeme všem střeleckým rodičům za pomoc při turnaji a fandění v průběhu zápasů!

Domácí zápas proti kamarádům z ročníku 2005.

V neděli 26.3. se na zimním stadionu Jana Marka odehrálo poslední kolo žákovské ligy mladších žáků a proti sobě nastoupila obě střelecká mužstva, která jsme v soutěži měli - kluci z ročníku 2005 proti svým o rok mladším kamarádům z ročníku 2006. Utkání se hrálo v přátelském duchu, jedno mužstvo nastoupilo v bílých střeleckých dresech a druhé v modrých střeleckých dresech. K vidění byly pěkné kombinace, výborné zákroky obou brankářů a na všech hráčích bylo znát, že se v posledním mistrovském zápase chtějí ukázat v dobrém světle před domácími diváky. Utkání mělo rychlé tempo a hráči obou týmů zaslouží pochvalu za korektní a slušnou hru. V měsíci dubnu budou probíhat ještě tréninky a každé z mužstev se zúčastní několika turnajů - mimo jiné ročník 2005 jede obhajovat zlato do Lucemburska a ročník 2006 se premiérově představí na turnaji ve Francii. Děkujeme všem klukům za dobrou reprezentaci našeho klubu HC Střelci v žákovské lize a přejeme hodně úspěchů v nadcházejících turnajích.

HC Střelci J. Hradec modrý tým  -  HC Střelci J. Hradec bílý tým       9:2 ( 2:0, 3:2, 4:0 )

sestava modrý tým: Zdeněk Petrů –  Petr Šachl, Maisei Vasileuski, Míra Křivánek, Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Vojta Dvořák - Matyáš Urban, Viktor Kotalík, Lukáš Klimeš, Honza Tuček, Matěj Fiedler, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Emil Rangl

sestava bílý tým: Filip Punda - Kuba Ondřej, Vítek Ledecký, Kuba Šimek, Filip Blažek, Jáchym Jaroš - Pavel Valevaty, Adam Hron, Rosťa Krhánek, Ruda Jon, Jáchym Chrpa, Honza Bártů, Bořek Dvořák, Česťa Havel, Dominik Böhm

góly modrý tým: Kotalík 2 ( Urban 1, Vasileuski 1), Klimeš 2, Urban 2 ( Šachl 1), Beran 2 ( Křivánek 1 ), Šamko 1 ( Beran 1 )

góly bílý tým: Valevaty 1 ( Blažek 1, Šimek 1 ), Ledecký 1

Domácí prohra se HC Lvy ČB.

V sobotu 25.3. nastoupili Střelci z 5. třídy v domácím prostředí proti mužstvu HC Lvi Č. Budějovice. Před zápasem jsme kluky upozorňovali, že soupeř výborně bruslí, rychle dostupuje a vyznává rychlý kombinační hokej. Bohužel si kluci rady trenérů nevzali k srdci a první dvě třetiny byly strašné! Všude jsme byli pozdě, vůbec nebruslili, strašně dlouho jsme drželi puk, vázla rozehrávka, žádná bojovnost, prostě jedny z nejhorších třetin v této sezóně. Samozřejmě tomu i odpovídal výsledek po dvou třetinách, kdy soupeř vedl 5:1. Po důrazné domluvě o přestávce mezi 2. a 3. třetinou na led vyjeli úplně jiní Střelci. Začali jsme dobře napadat, byli důraznější v soubojích a třetí třetinu vyhráli 2:1. I přes zlepšení se bohužel zápas otočit nepodařilo a prohráli jsme 6:3. Dobrý výkon podal brankář Zdeněk Petrů, který nás uchránil od většího přídělu gólů. V neděli nastoupíme proti svým kamarádům ze 6. třídy k poslednímu mistrovskému zápasu této sezońy.

sestava: Zdeněk Petrů - Míra Křivánek, Cedrik Elian, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák, Filip Blažek -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Viktor Šamko, Honza Tuček, Kuba Kaňka, Česťa Havel, Rosťa Krhánek, Jáchym Jaroš

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Lvi České Budějovice       3:6 ( 0:3, 1:2, 2:1 )

góly a asistence: Beran 3 ( Sedlačík 1, Havel 1 )

Domácí výhra nad IHC Písek.

V neděli 19.3. odehráli mladší žáci Střelců z 5. třídy - ročník 2006 na domácím stadionu Jana Marka další mistrovský zápas proti mužstvu IHC Písek. První třetina byla z obou stran obezřetná, obě mužstva se snažila dobře bránit a neudělat zbytečnou chybu, která by skončila gólem. K vidění bylo několik pěkných kombinací a střel, ale oba brankáři byli vždy na svých místech. V průběhu druhé třetiny začali mít Střelci přeci jenom více ze hry, čím dál tím více se usazovali v třetině hostů a výsledkem zlepšeného napadání byli konečně proměněné šance a kluci se ujali vedení 2:0. Bohužel ke konci druhé třetiny došlo k 3-minutovému výpadku domácích ze zápasu a hosté třemi góly stav utkání otočili ve svůj prospěch a šli do kabin s vedením 3:2. Po důrazné domluvě v kabině o přestávce mezi 2. a 3. třetinou vyjeli na led úplně jiní Střelci. Hned od začátku 3. třetiny bylo vidět, že kluci se snaží před svými domácími diváky utkání otočit a lítali po ledě jak motorové myši. Soupeře zatlačili do vlastní třetiny, dobře kombinovali, stříleli ze všech pozic, tlačili se do branky a výsledkem zlepšené hry jsme vstřelili 6 gólů a stav utkání otočili na konečných 8:5 v náš prospěch. Výhra je plně zasloužená a kluci si za otočení zápasu zaslouží pochvalu. Příští víkend odehrajeme poslední dva mistrovské zápasy a oba na domácím stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci.

sestava: Zdeněk Petrů, Filip Punda - Míra Křivánek, Jáchym Jaroš, Vojta Dvořák, Bořek Dvořák, Filip Blažek -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm, Kuba Kaňka

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  IHC Písek       8:5 ( 0:0, 2:3, 6:2 )

góly a asistence: Beran 3 ( Blažek 1, Fiedler 1 ), Sedlačík 2 ( Beran 1 ), Fiedler 1 ( Beran 1, Sedlačík 1 ), Šamko 1, Jaroš 1

Pěkná remíza na Motoru v ČB.

V rámci 33. kola LMŽ se naši Střelci z 5. třídy - ročník 2006 utkali již po čtvrté v této sezóně s borci z Motoru České Budějovice. Dosavadní bilance zápasů byla pro nás negativní, protože jsme s Motorem třikrát odešli poraženi, "Motoráci" jsou na na 3. místě v tabulce a vůbec nás nečekal lehký zápas. Hned začátek zápasu ukázal, že domácí hráči mají převahu, ale i Střelcům se podařil párkrát pěkný a rychlý protiútok a měli jsme i několik dobrých šancí na vstřelení gólu a nakonec stav po první třetině byl 2:1 pro domácí. Druhá třetina byla hodně náročná. Střelci byli pod velkým tlakem a nemít výborného Zdeňka Petrů v bráně mohl být stav utkání již rozhodnutý, takto na časomíře po 40-ti minutách svítil pro nás dobrý dílčí stav 2:1 pro Motor. O přestávce po druhé třetině,  ve které trenéři Střelců motivovali své svěřence k lepšímu projevu, bojovnosti a bruslení se zápas vyrovnal a oba týmy vstřelily ze svých šancí góly. Třetí třetina skončila pro nás výhrou 2:1 a tak si z Českých Budějovic odvážíme pěknou remízu 3:3.  Jindřichohradečtí hráči využili svůj široký kádr a hráli na tři pětky, oproti domácím, kteří měli ve hře pouze 10 hráčů. Naši kluci se v poslední třetině soupeři vyrovnali po bruslařské stránce, vyhrávali souboje a dokázali vybojovat zaslouženou remízu. Pevně doufáme a věříme, že hráči pochopili, že je třeba společně tvrdě pracovat na tréninku, aby v dalších zápasech uhráli pěkné výsledky a potěšili svou hrou jak trenéry tak své rodiče a kamarády, kteří jim na zápasy chodí fandit.

sestava: Zdeněk Petrů - Cedrik Elian, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák, Filip Blažek -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm, Kuba Kaňka, Jáchym Jaroš

HC Motor České Budějovice -  HC Střelci Jindřichův Hradec    3:3 ( 2:1, 0:0, 1:2 )

góly a asistence: Beran 3 ( Sedlačík 2, Böhm 1 )

Prohra s Táborem "B".

V úterý 7.2. kluci z 5. třídy - ročník 2006, odehráli předkolo LMŽ na ledě v Soběslavi proti týmu HC Tábor "B". Jindřichohradečtí hráči vlítli výborně na souperě a hned po 10 minutách vedli 3:0. Jenže domácí se včas probudili a tři minuty před koncem první třetiny vyrovnali na 3:3. Nám se ještě podařilo vstřelit čtvrtý gól a třetinu vyhrát 4:3. V tento moment to vypadalo, že zápas bude vyrovnaný, a že se diváci budou mít na co těšit. Bohužel ve střeleckém obranném pásmu vládl už jen zmatek a chaos, který dal soupeři několik šancí na vstřelení gólu a toho také domácí hráči využili. Navíc bylo vidět, že domácí tým má ve svém středu několik starších a zkušenějších hráčů ( 7 hráčů z ročníku 2005 ), kteří hlavně v osobních soubojích byli nad síly Střelců. I přes několik výborných zákroků obou hradeckých brankářů se stav utkání zvýšil na rozdíl čtyř branek. Je to škoda, že mladí Střelci nedodrželi pokyny trenérů a umožnili domácím borcům získat všechny body, když měli výborný vstup do utkání a vedli již o tři góly.  V sobotu 11.3. čeká naše kluky další těžký zápas na ledě mužstva HC Motor ČB, které má na svém kontě ma už 22 vítězných zápasů.

sestava: Zdeněk Petrů, Filip Punda - Míra Křivánek, Cedrik Elian, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm

HC Tábor B -  HC Střelci Jindřichův Hradec    7:4 ( 3:4, 2:0, 2:0 )

góly: Beran 3, Fiedler 1

Dvě vítězství proti Č. Krumlovu a Veselí n. Lužnicí.

V pátek 24.2. Střelci z ročníku 2006 odjeli do Č. Krumlova odehrát další kolo žákovské ligy mladších žáků. Se soupeřem jsme předchozí dva zápasy prohráli, a tak bylo co napravovat. Utkání začalo ve vysokém tempu, domácí se snažili hned Střelce zastrašit nátlakovou hrou a rychlým přechodem středního pásma, ale kluci byli výborně připraveni a nepouštěli soupeře do vážnější šance. První třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0. K vidění byl pěkný hokej, s dobrými gólmany na obou stranách. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a vstřelili první gól. Kluci bojovali, drželi si svá místa a měli i několik šancí odskočit na 2:0, ale bohužel soupeř vyrovnal a začínalo se od začátku. Před koncem druhé třetiny se přeci jenom Střelcům podařilo vstřelit gól a zvýšit na 2:1. Ve třetí třetině se domácí více tlačili před naši branku, gól ale již nedali, my přidali ještě jeden a odvážíme si z Českého Krumlova zasloužené vítězství 3:1.

V neděli 26.2. jsme na domácím zimním stadionu Jana Marka přivítali dalšího soupeře, s kterým jsme ještě v letošní sezóně nevyhráli a to mužstvo z Veselí nad Lužnicí. Kluci povzbuzeni páteční výhrou chtěli i před domácími diváky z řad rodičů a kamarádů zanechat dobrý dojem a vyhrát a to se také po výborném výkonu podařilo! Utkání se v první třetině převážně odehrávalo ve středním pásmu, kde jeden i druhý celek dobře bránil a s těží jsme se my i soupeř dostával do útočného pásma. První gól padl v polovině první třetiny a vsítili ho Střelci a zanedlouho jsme přidali i gól druhý. Bohužel tři minuty před koncem jsme prohráli buly ve vlastní třetině a soupeř snížil na 2:1. I přes vedení jsme nehráli dobře, opět jsme se moc sjížděli doromady, nehlídali si svá místa a zbytečně panikařili. Druhou i třetí třetinu jsme ovšem zvládli na jedničku a navázali jsme na dobrý výkon z Č. Krumlova. Všichni makali, bojovali, začali jsme využívat šířku hřiště a výsledkem byla výhra 5:3. Kluci si po zápase zaslouženě užili potlesk a ovace za vítězství v domácím prostředí.

sestava Český Krumlov: Filip Punda - Míra Křivánek, Cedrik Elian, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm

HC Český Krumlov  -  HC Střelci Jindřichův Hradec    1:3 ( 0:0, 1:2, 0:1 )

góly a asistence: Fiedler 2 ( Beran 2), Sedlačík 1

 

sestava Veselí nad Lužnicí: Zdeněk Petrů - Míra Křivánek, Filip Blažek, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí    5:3 ( 2:1, 2:1, 1:1 )

góly a asistence: Beran 3 ( Sedlačík 2, Tuček 1 ), Sedlačík 2 ( Tuček 1, Křivánek 1 )

Domácí prohra proti Strakonicím.

V sobotu 18.2. kluci z 5. třídy - ročník 2006, přivítali na domácím stadionu Jana Marka tým ze Strakonic. První třetina byla z obou stran ofenzivní, útoky převyšovaly obrany a celkem padlo 5 gólů. Naši kluci dvakrát vedli o gól, ale soupeři se vždy podařilo vyrovnat a na konci třetiny šel do vedení 3:2. Dělali jsme chyby, puky nám odskakovaly od hokejek, hra byla neuspořádaná a tak jsme do druhé třetiny chtěli vstoupit s větší koncentrovaností na hokej bez zbytečných chyb. Bohužel se to nepovedlo. Dostali jsme dva góly, chyby se opakovaly, hostující brankář neměl pomalu žádnou práci a tak došlo ke změnám v sestavě. Po druhé třetině byl z našeho pohledu stav 2:5. Třetí třetinu jsme odehráli vcelku dobře, ale zbytečné chyby a panikaření nás stálo lepší výsledek i výhru. Po vstřelení kontaktního gólu jsme vždy ihned inkasovali a soupeř i přes naši power-play si výhru 8:6 již pohlídal. Máme momenty, kdy hrajeme dobře, všichni plní své úkoly jak mají, bojují, bruslí, ale najednou začneme po ledě lítat sem a tam, srážet se s vlastními hráči a náš herní projev vypadá strašně. Každý se na zápas musí soustředit, ničím jiným se nerozptylovat a snažit se odevzdat maximum svých dovedností na ledě. Příští týden zajíždíme v pátek do Českého Krumlova a v neděli přivítáme mužstvo z Veselí nad Lužnicí.

sestava: Kristián Večerka - Míra Křivánek, Cedrik Elian, Vojta Dvořák, Tadeáš Topič, Bořek Dvořák -  Matěj Fiedler, Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Honza Tuček, Česťa Havel, Dominik Böhm

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice     6:8 ( 2:3, 0:2, 4:3 )

góly: Beran 3, Sedlačík 2, Fiedler 1

Domácí mistrák s Milevskem.

Na led do Jindřichova Hradce v sobotu 11.2. dorazil tým z Milevska, s kterým jsme se v této sezóně utkali poprvé. Utkání začalo z obou stran obezřetně, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu a inkasovat první. V 8. minutě se nám povedla pěkná akce, kdy jsme v útočném pásmu dobře zakombinovali a vstřelili první gól. Kluci hráli dobře, drželi si svá místa a i přes více střel hostujícího mužstva jsme drželi jednobrankové vedení. Bohužel přišly dvě špatné rozehrávky a soupeř se dostal před koncem první třetiny do vedení 2:1. Druhá třetina gól nepřinesla ani na jedné straně. Hrál se bojovný hokej, naši kluci dobře bránili a vyráželi do protiútoků, ale hráči Milevska nás začali pomalu přehrávat a více práce začal mít náš brankář Zdeněk Petrů, který předvedl pár skvělých zákroků. Třetí třetina pro nás začala dobře, kdy po pěti minutách jsme vstřelili vyrovnávací gól a zápas byl opět otevřený. Ovšem hned v dalším střídání jsme gól inkasovali a soupeř byl na koni. Během dalších tří minut jsme dostali tři góly a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Kluci se ještě snažili výsledek zkorigovat, ale bohužel už jsme gól nedali. Musíme sportovně uznat, že soupeř byl lepší a po zásluze vyhrál. Je převážně složen z hráčů ročníku 2005, kteří již jednu sezónu v lize mladších žáků mají za sebou a i jejich výšková převaha v osobních soubojích byla znát. I přes prohru musíme kluky pochválit za odvedený výkon, jen škoda zbytečných chyb a výpadku ve hře po vstřelení vyrovnávajícího gólu.

sestava: Zdeněk Petrů - Míra Křivánek, Tomáš Sedlačík, Cedrik Elian, Vojta Dvořák -  Vojta Beran, Kuba Kaňka, Matěj Fiedler, Bořek Dvořák, Jáchym Jaroš, Rosťa Krhánek, Vikto Šamko

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Milevsko 2010     2:6 ( 1:2, 0:0, 1:4 )

góly: Kaňka 1, Fiedler 1

Mistrovský zápas v Písku.

V sobotu 28.1. zajížděla kategorie 2006 k dalšímu mistrovskému zápasu do Písku. Předchozí dva zápasy naši kluci s tímto soupeřem vyhráli a i první dvě třetiny tohoto zápasu nic nenasvědčovaly tomu, že odejdeme poraženi. V první třetině se domácí ujali vedení 1:0, ale hned v zápětí se nám podařilo srovnat a do konce třetiny vstřelit druhý gól. Hráli jsme zodpovědně od zadu, dobře bruslili, ve středním pásmu odebírali puky domácím a přecházeli do rychlých protiútoků. Druhá třetina měla podobný průběh jako první, naši kluci navýšili vedení na 4:1 a i přes několik nepřesností jsme neustále domácí tlačili a ohrožovali jejich brankáře. Před koncem 2. třetiny jsme dostali hloupý gól a na časomíře svítilo skóre 4:2 v náš prospěch. V kabině jsme si řekli, že budeme nadále aktivní, bez zbytečných chyb, abychom soupeře nedostali na koně. Bohužel opak byl pravdou. Hned na začátku poslední třetiny domácí srovnali, byli všude první, napadali naši rozehrávku a dobře nás přečíslovali. Jejich přihrávky za naše beky měly oči a rázem jsme prohrávali 6:4. I přes zlepšení v druhé části třetí třetiny se nám již gól nepodařilo dát a ještě jeden jsme inkasovali. Jednalo se o velmi nepovedenou a špatnou třetinu, která naprosto zkazila dojem z prvních čtyřiceti minut. Všichni si musí uvědomit, že zápas trvá 60 minut a je potřeba se plně soustředit a soupeře nepodceňovat.

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian, Vojta Dvořák -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Česťa Havel, Dominik Böhm, Jan Tuček, Matěj Fiedler

IHC Písek  -   HC Střelci Jindřichův Hradec     7:4 ( 1:2, 1:2, 5:0 )

góly: Beran 3, Sedlačík 1

Mistrovský zápas doma s Táborem "B".

V neděi 22.1. jsme na domácím stadionu Jana Marka přivítali mužstvo Tábor "B". V obou předcházejících zápasech jsme s tímto soupeřem prohráli a tak kluci byli odhodláni tentokrát podat lepší výkon a pokusit se vyhrát. Do utkání jsme vstoupili nebojácně a po 6 minutách jsme se ujali vedení 1:0 a další šance jsme bohužel neproměnili. Poté ovšem soupeř zapnul na vyšší obrátky, zatlačil nás v naší třetině a i přes dobré zákroky našeho brankáře Zdeňka Petrů jsme inkasovali do konce první třetiny 3 góly. Všechny góly padly z dorážek před naší brankou, kde hosté byli důraznější a fyzicky zdatnější. Hlavně jejich první pětka složená z hráčů ročníku 2005 naše kluky výškově převyšovala minimálně o hlavu. Druhá třetina probíhala v rytmu soupeře, který nás herně i kombinačně převyšoval a naši kluci nebyli schopni se dostat z obranného pásma. Dostali jsme tři góly a do kabin se šlo pro nás za nepříznivého stavu 1:6. V kabině si kluci odpočinuli, řekli jsme si pár věcí k organizaci hry a chtěli jsme zápas ještě alespoň zkorigovat. Třetí třetina byla již vyrovnaná, lépe jsme bránili prostor před naší brankou, nenechali soupeře dorážet, několikrát se nám povedlo ohrozit i soupeřova brankáře, ale gól již nepadl ani na jedné straně a tak utkání skončilo naší prohrou 1:6. Pět ze šesti gólů jsme dostali z dorážek, kdy si hráči špatně převzali své hráče a zbytečně panikařili. I přes prohru je ovšem kluky potřeba pochválit za odbojovanou a dobře odehranou poslední třetinu.

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian, Filip Blažek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Rosťa Krhánek, Jáchym Jaroš, Česťa Havel, Dominik Böhm, Jan Tuček

HC Střelci Jindřichův Hradec  -   HC Tábor "B"     1:6 ( 1:3, 0:3, 0:0 )

góly: Beran 1

Mistrovský zápas v Sušici.

V sobotu 14.1. se Střelci z kategorie 2006 vydali do daleké Sušice odehrát další mistrovský zápas v rámci ligy mladších žáků. Bohužel i v tomto zápase jsme postrádali šest hráčů kvůli onemocnění a tak odjelo akorát 10 hráčů a brankář. Prvních deset minut zápasu patřilo domácímu týmu, který nás zatlačil v naší třetině, ale dobrou poziční hrou jsme mu nedovolili nějak více ohrozit našeho brankáře. Když už se zdálo, že se hra vyrovnává, dostali jsme z dorážky první gól. Kluky to trochu rozesmutnilo, ale minutu před první sirénou se nám podařilo vyrovnat. Druhá třetina se převážně odehrávala ve středním pásmu a dobýváním útočných třetin. Oba týmy hrály zodpovědně a nechtěly první inkasovat. Od poloviny zápasu jsme začínali mít více ze hry, lépe jsme kombinovali a dostávali se do více brankových šancí a jednu z nich jsme dokázali proměnit. Hned na to jsme jeli dva na jednoho, gól i přes pěknou kombinaci jsme nedali a hned z protiútoku soupeř vyrovnal. Do kabin se po druhé třetině šlo za nerozhodného stavu 2:2. Kluci byli do zápasu vtaženi a plně koncentrováni a nechtěli poslední třetinu dobře rozehraného zápasu ztratit. První část třetí třetiny se nesla v duchu dobrého bránění a čekání na soupeřovu chybu. Na našich Střelcích byla vidět snaha o zlomení zápasu ve svůj prospěch a to se vyplatilo. V 50. minutě utkání jsme vstřelili třetí gól a dvě minuty před koncem jsme definitivně čtvrtým gólem rozhodli o našem zaslouženém vítězství. Kluky musíme pochválit za výborný výkon, bojovnost a zodpovědný přístup. Příští týden v neděli hostíme na domácím stadionu Tábor "B".

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Míra Křivánek, Vojta Dvořák, Filip Blažek -  Matyáš Urban, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Rosťa Krhánek, Bořek Dvořák

TJ Sušice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec  2:4 ( 1:1, 1:1, 0:2 )

góly: Beran 3, Dvořák Vojta 1

Mistrovský zápas na Motoru v ČB.

V neděli 8.1. zajižděli Střelci na svůj první mistrovský zápas v novém roce do Českých Budějovic na Motor. Vzhledem k velké marodce, kdy pět hráčů muselo zůstat doma, dostali prostor a byli pozváni tři kluci z ročníku 2007 a nevedli si vůbec špatně. Bohužel jak už bývá zvykem, hned v první minutě jsme dostali naprosto zbytečný gól. První třetinu byli domácí lepším týmem, dobře kombinovali, přebruslovali nás a dostávali se do více šancí. Nám se podařilo jednou skórovat a tím byl zápas pořád otevřený, přesto jsme první třetinu prohráli 3:1. Ve druhé třetině Střelci zabrali a hrál se vyrovnaný hokej, bohužel pro nás bez brankového efektu a v závěru třetiny domácí odskočili na 4:1. Třetí třetinu se hra přelévala nahoru dolů, šance byly na obou stranách a nám se v polovině zápasu podařilo snížit na 4:2. Kluci se vydali ze všech sil, makali, ale i soupeř nezahálel a museli jsme být pořád ve střehu. Domácí v posledních pěti minutách dali dva góly a rozhodli o svém vítězství 6:2. Zápas to ale nebyl špatný, až na prvních deset minut, kdy jsme vůbec nebruslili a kochali se pěkným prostředí Budvar arény. Kluky musíme pochválit za předvedený výkon a doufat ve zlepšení již příští týden, kdy zajíždíme do Sušice.

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Míra Křivánek, Vojta Dvořá, Filip Blažek -  Cedrik Elian, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Viktor Šamko, Matěj Fiedler, Rosťa Krhánek, Jáchym Jaroš

HC Motor České Budějovice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   6:2 ( 3:1, 1:0, 2:1 )

góly: Fiedler 1, Beran 1

Mistrovský zápas doma proti Veselí n.L.

V sobotu 17.12. jsme na domácím stadionu Jana Marka odehráli poslední mistrovský zápas v lize mladších žáků v tomto roce, v němž Střelci z 5. třídy přivítali kluky z Veselí nad Lužnicí. Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný zápas. V první třetině měly oba týmy několik šancí na vstřelení gólu, ale oba brankáři chytali dobře, takže 1. třetina skončila bez gólů. V druhé třetině šancí začalo přibývat, ale pořád se ani jednomu týmu nedařilo prosadit v koncovce. Až v polovině zápasu se ujala dorážka z prostoru před brankou a Střelci šli do vedení 1:0. Od této chvíle soupeř z Veselí přidal a začal na nás postupně vyvíjet tlak, který zúročil dvě minuty před druhou sirénou ve vyrovnávací gól. Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním zlomit výsledek na naši stranu, vstřelit nějaký gól a zvítězit. Bohužel soupeř využil hned jednu z prvních střel, aby se dostal do vedení, které i přes naši zlepšenou hru a závěrečnou power-play udržel. Kluci neodehráli špatný zápas, chyběla jen kvalitní koncovka a lepší řešení svých šancí. V příštím týdnu máme ještě tréninky a poté bude týdenní volno, které v nahuštěném programu přijde určitě vhod a další zápas sehrajeme 7.1. na Motoru České Budějovice.

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian - Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí    1:2 ( 0:0, 1:1, 0:1 )

góly: Tuček 1

Mistrovský zápas v Třemošné.

V neděli 11.12. jsme po úspěšně zvládnutém zápase v sobotu doma proti Strakonicím vyrazili brzo ráno do Třemošné, kde nás čekal velmi těžký soupeř v podobě domácího týmu HC Meteor. I přesto, že jsme několikrát kluky před zápasem upozorňovali na rychlost, důraz a výbornou kombinaci domácího týmu, tak hned v 1. minutě jsme inkasovali naprosto laciný gól, v další minutě druhý a ve 4. minutě jsme již prohrávali 3:0. Všude jsme byli pozdě, báli se v osobních soubojích a dělali individuální chyby, které domácí trestali a do konce třetiny vstřelili ještě 3 góly. V našem mužstvu v první třetině nebyl nikdo, kdo by se alespoň trochu vyrovnal soupeři, jeho bruslení a kombinaci. O přestávce jsme si řekli pár věcí, které změnit, abychom z Třemošné neodjeli z nějakou drtivou porážkou. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, lépe obsazovali hráče v obranném pásmu a podařilo se nám několikrát vystřelit na branku domácích, bohužel bez vážnějšího ohrožení. Třemošná přidali dva góly a svůj náskok zvýšila na 8:0. Prvních 10 minut třetí třetiny se hrál v celku vyrovnaný zápas, i když domácí tým se neustále tlačil před naší branku a nebýt několika dobrých zákroků našeho brankáře Zdeňka Petrů, mohl být stav do poloviny poslední třetiny o dost vyšší. I my se dostávali do šancí, dva samostatné nájezdy a několik nebezpečných střel, ovšem ujala se pouze jedna souhra, z které padl náš jediný gól. Soupeř byl po všech stránkách jasně lepší a nezbývá nám než mu pogratulovat k jeho výborné hře. Kluci na sobě musí hodně pracovat a trénovat, abychom se těmto týmům mohli v budoucnu vyrovnat.

sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák - Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Tomáš Sedlačík, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

HC Meteor Třemošná  -  HC Střelci Jindřichův Hradec     12:1 ( 6:0, 2:0, 4:1 )

góly: Fiedler 1

Mistrovský zápas doma proti Strakonicím.

V sobotu 10.12. jsme na domácím zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci přivítali mužstvo HC Strakonice. Kluci do zápasu vstoupili natěšeni a rozhodnuti odčinit nepovedený poslední zápas proti Č. Krumlovu. V první třetině jsme měli lepší pohyb, byli důraznější, pěkně kombinovali a zaslouženě jsme první třetinu vyhráli 2:0. Druhá třetina pokračovala v tom samém duchu, hosté měli sem tam nějakou střelu, ale vždy z velké vzdálenosti a pro našeho brankáře nebyl problém ji zlikvidovat. Střelcům se dařilo hosty několikrát zamknout v útočné třetině, ale spoustu šancí pochytal výborný brankář ze Strakonic. Přesto se nám podařilo přidat jeden gól a navýšit vedení na 3:0. Poslední třetina pro nás začala velice dobře, protože hned ve 2. minutě jsme přidali čtvrtou branku a tím prakticky zápas rozhodli. V průběhu třetí třetiny jsme měli několik vyložených šancí na zvýšení náskoku, bohužel nás vychytal hostující brankář nebo jsme nepřesně zakončovali. Zápas jsme nakonec dovedli do zaslouženého vítězství 5:0. Všichni zahráli dobře, ale nesmíme tuto výhru přeceňovat a v dalších zápasech hrát ještě lépe.

Sestava: Filip Punda - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák - Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Tomáš Sedlačík, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Strakonice    5:0 ( 2:0, 1:0, 2:0 )

góly: Sedlačík 2, Beran 1, Tuček 1, Fiedler 1

Mistrovský zápas doma proti Č. Krumlovu.

V neděli 4.12. odehráli Střelci z kategorie 2006 domácí zápas proti Slavoji Český Krumlov. Přesto, že jsme hráče upozorňovali na začátek utkání, který jim v minulých zápasech vždy utekl, tak hned v 1. minutě jsme udělali ve vlastní třetině chybu a dostali gól. Poté se naše hra zlepšila, stačili jsme se soupeřem bruslit, kluci v obranné činnosti nepropadávali a vyráželi jsme do rychlých protiútoků, ze kterých se nám podařilo vstřelit dva góly a první třetinu vyhrát 2:1. Bohužel to bylo z naší strany vše! Zbytek zápasu jsme byli horším týmem a nebýt několika dobrých zákroků našeho brankáře Filipa Pundy, mohl být stav po 2. třetině o hodně horší než ukazovala časomíra, na které svítil nerozhodný výsledek 2:2. Poslední třetinu již hosté naprosto ovládli, přidali 4 góly a zvítězili 6:2. Byli jsme naprosto odevzdaní, bez bojovnosti a touhy utkání otočit ve svůj prospěch. Příští víkend nás čekají dva težké zápasy v Milevsku a v Třemošné.

Sestava: Filip Punda - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Filip Blažek - Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Jáchym Jaroš, Česťa Havel

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Slavoj Český Krumlov    2:6 ( 2:1, 0:1, 0:4 )

góly: Beran 1, Jaroš 1

Mistrovský zápas proti kamarádům z ročníku 2005.

V neděli 27.11. se na jindřichohradeckém zimním stadionu Jana Marka odehrálo první ze dvou mistrovských utkání v lize mladších žáků, ve kterém proti sobě nastoupily týmy Střelců ročníku 2005 a 2006. Vzhledem k tomu, že máme v soutěži zastoupení dvěma týmy, museli jsme zápas proti sobě odehrát. Kluci z ročníku 2005 byli doplněni pěti hráči kategorie 2007, kteří na velké hřiště začnou hrát od ledna 2017 a byla to pro ně dobrá zkušenost. Průběh utkání byl vcelku dobrý, byla viditelná větší zkušenost a vyhranost kluků z kategorie 2005, kteří soutěž hrají již druhým rokem a některé kombinace byly pěkné a hokejové. Na druhou stranu se nenechali zahanbit ani kluci z ročníku 2006 a byli o rok starším kamarádům rovnocenným soupeřem. Utkání probíhalo velice korektně, všichni hráči ctili pravidlo fair play a bylo znát, že proti sobě nastupují kamarádi z jednoho klubu. Všichni si dobře zahráli, k vidění bylo pár pěkných akcí a výsledek není až tak důležitý. Přesto kluci z ročníku 2005 potvrdili roli favorita a vyhráli 6:3.

Všem klukům děkujeme za předvedený výkon a příští týden oba týmy čekají další mistrovská utkání.

 

sestava ročníku 2005: Zdeněk Petrů –  Chrpa Jáchym, Ondřej Kuba, Hron Adam, Klimeš Lukáš, Blažek Filip, Čáp Adam - Bártů Jan, Valevaty Pavel, Matyáš Urban, Čeloud Martin, Ledecký Víťa, Jon Ruda, Kránek Rosťa, Rangl Emil, Jaroš Jáchym

sestava ročníku 2006: Filip Punda - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Cedrik Elian - Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Honza Tuček, Viktor Šamko, Matěj Fiedler, Kuba Kaňka, Dominik Böhm, Česťa Havel, Bořek Dvořák

 

HC Střelci Jindřichův Hradec 2005   -   HC Střelci Jindřichův Hradec 2006    6:3 ( 2:0, 1:1, 3:2 )

góly 2005: Ledecký 2, Čeloud 1, Urban 1, Bártů 1, Jaroš 1

góly 2006: Beran 1, Fiedler 1, Sedlačík 1

Mistrovský zápas na Lvech v ČB.

V rámci dalšího kola žákovské ligy mladších žáků hráli kluci z 5. třídy - ročník 2006, další utkání v Českých Budějovicích na ledě týmu HC Lvi. Utkání začalo ve vysokém tempu, oba týmy dobře bruslily a hra se převážně odvíjela ve středním pásmu. Přesto se domácí Lvi dostávali více před naši branku a vstřelili dva góly. Nám se ovšem také podařilo vstřelit jeden gól a první třetina skončila 2:1 pro domácí tým. Ve druhé třetině se hra ještě zrychlila, domácí přidali na důrazu a napadání, měli více příležitostí, ale naši střelci vůbec nezaostávali, podnikali rychlé protiútoky a v Pouzar aréně se hrál výborný mládežnický hokej. Domácí ve druhé třetině přidali dva góly, střelci jeden a do kabin se šlo za stavu 4:2 pro Lvi. Ve třetí třetině jsme s domácím týmem drželi krok do desáté minuty a snažili jsme se vstřelit kontaktní gól, který by mohl konec zápasu ještě více zdramatizovat. Bohužel se nám to nepovedlo, Lvi přidali ještě dva góly a celý zápas vyhráli 6:2. Škoda neproměněných několika šancí, které by výsledek trochu upravily v náš prospěch. Přes prohru odehráli všichni naši kluci výborný zápas ve vysokém tempu, dobře kombinovali a za svůj výkon zaslouží pochvalu.

Sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian - Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler

HC Lvi České Budějovice   -   HC Střelci Jindřichův Hradec    6:2 ( 2:1, 2:1, 2:0 )

góly: Beran 2

Mistrovský zápas v Písku.

V sobotu 19.11. jsme odjeli na mistrovský zápas do Písku. Utkání pro nás začalo špatně, když jsme hned po 30 vteřinách prohrávali 1:0. V dalším střídání se nám ale podařilo hned vyrovnat a dlaší góly následovaly. První třetina byla herně vyrovnaná a naši střelci ji vyhráli 4:3. Od druhé třetiny jsme na domácí celek vyvíjeli postupný tlak a výsledkem byly 4 vstřelené góly, dobrá hra a zasloužené vedení 8:3. V poslední třetině jsme vstřelili ještě dva góly a zaslouženě vyhráli 10:3. I když výsledek vypadá jednoznačně, v určitých fázích zápasu nás soupeř zatlačil, ale tentokrát jsme předvedli výbornou defenzivní činnost a domácí nepustili do vážnější šance. Naši obránci dobře a rychle přistupovali k domácím hráčům a odebírali jim puky, k tomu přidali přesnou přihrávku útočníkům, kteří v útočné třetině velice dobře kombinovali a spolupracovali a naše zakončení bylo v tomto zápase hodně produktivní. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon a jen doufáme, že se taková hra a bojovnost bude opakovat i v dalších zápasech.

Sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian - Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

IHC Písek   -   HC Střelci Jindřichův Hradec    3:10 ( 3:4, 0:4, 0:2 )

góly: Beran 3, Sedlačík 3, Fiedler 2, Tuček 1, Šamko 1

Mistrovský zápas doma s Táborem "B"

Na státní svátek 17. listopadu bylo naplánováno další kolo žákovské ligy v němž naši "střelci" z ročníku 2006 přivítali na domácím ledě celek ze Soběslavi, který má v názvu Tábor "B". První třetina byla z obou stran útočná, útok převyšoval obranu a výsledkem byl nerozhodný stav 3:3. Střelci hráli v obranné činnosti špatně - nedrželi si svá místa, lítali všude všichni a z toho pramenily góly v naší brance. Prvních 10 minut ve druhé třetině jsme byli lepší týmem, podařilo se nám vstřelit dva góly, kluci rychle přistupovali k soupeři, odebírali puky a dostávali se do šancí. Bohužel zůstalo pouze u těchto 10 minut z celého zápasu! Hosté přidali na důrazu, rychlosti a napadání a v posledních třech minutách druhé třetiny výsledek třemi góly otočili a ujali se vedení 6:5. I přesto, že jsme si v kabině řekli pár věcí, které zlepšíme se tak nestalo a třetí třetina byla opět v režii hostů. Někteří naši kluci působili dojmem, že vůbec nejsou v zápase. Chyběl jakýkoli zápal pro hru, důraz, bojovnost a další věci potřebné pro úspěch v zápase. Hosté přidali další dvě branky a zaslouženě vyhráli 8:5. Musíme na zápas hned zapomenout, protože už v sobotu nás čeká další mistrovské utkání na ledě Písku, kde je třeba náš výkon o dost zlepšit.

Ovšem nejhorší na ledě byli oba páni rozhodčí - Baxa a Macháček. Ani jeden z nich vůbec neměl cit pro hru 10-letých dětí a ne jenom, že jejich rozhodování bylo na obě strany špatné, dokonce si připsali i několik "přihrávek" na gól, protože se neustále dětem motali pod nohy a jejich prostorová orientace byla katastrofální.

Sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Cedrik Elian - Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor "B"   5:8 ( 3:3, 2:3, 0:2 )

góly: Tuček 3, Beran 1, Fiedler 1

Mistrovský zápas doma s Motorem ČB.

V sobotu 12.11. přivítali mladší žácí Střelců ročníku 2006 na domácím ledě stejně staré kluky z Motoru Č. Budějovice. První třetina probíhala v režii hostů, kteří lépe bruslili, byli u všeho dříve a naši kluci pouze přihlíželi a nebýt několika dobrých zákroků našeho brankáře Zdeňka Petrů, mohl na časomíře svítit úplně jiný stav než bylo 0:2 ve prospěch hostů. O přestávce jsme si řekli pár slov a do utkání nastoupil ze strany Střelců úplně "jiný" tým. Kluci přestali mít obavu ze zvučného jména soupeře a pomalu hru vyrovnávali a dostávali se do šancí. Podařilo se nám vstřelit jeden gól a po druhé třetině se šlo do kabin z výsledkem 1:4. Třetí třetinu zahráli Střelci výborně! Všichni příkladně bojovali, ještě více zvýšili tlak na soupeře a výsledkem bylo snížení 5 minut před koncem na 4:5. I přes několik šancí v závěru hosté výsledek udrželi a odjeli do Českých Budějovic z výhrou 5:4. Domácí kluci byli po zápase smutní, ale za předvedenou hru a nasazení ve 2. a 3. třetině si zaslouží velkou pochvalu. Škoda, že v takovém nasazení nezačali od začátku utkání.

Sestava: Zdeněk Petrů - Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák, Tomáš Sedlačík, - Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice   4:5 ( 0:2, 1:2, 3:1 )

góly: Beran 2, Sedlačík 1, Křivánek 1

Mistrovský zápas ve Veselí nad Lužnicí.

V sobotu 5.11. zavítali "střelci" z ročníku 2006 na led Lokomotivy Veselí nad Lužnicí v rámci dalšího kola ligy mladších žáků. Od úvodního buly kluci výborně bruslili, nenechali soupeři kousek místa a vytvářeli si mnoho brankových příležitostí. Jednalo se z dosavadních mistrovských zápasů o jednu z nejlepších třetin, kterou odehráli. Výborně kombinovali, obránci rychle a přesně zakládali útoky a výsledkem naší dobré hry bylo po 1. třetině vedení 4:1. Ve druhé třetině soupeř přidal na bruslení, hra se vyrovnala a domácí snížili na 4:2. Přesto jsme měli někoik dobrých šancí, ale vše končilo v náručí domácího brankáře. Ve stejném duchu se odehrávala i třetina třetí. Střelci byli aktivní, více času se hrálo před domácí brankou, ale zakončení bylo velmi nepřesné a nedůrazné. Domácím se z ojedinělého útoku podařilo snížit na jediný gól, ale to bylo vše a kluci si již výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli 4:3. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit více gólů, protože šancí bylo spousta, dohrávalo by se ve větším klidu a kluci by si to za předvedenou hru zasloužili. Poslední zápas za nás odchytal Honza Maňas, který k nám byl zapůjčen ze Lvů ČB na měsíční hostování z důvodu zranění našeho brankáře Filipa Pundy. Tímto mu děkujeme za dobré a spolehlivé výkony.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Česťa Havel

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí  -  HC Střelci Jindřichův Hradec   3:4 ( 1:4, 1:0, 1:0 )

góly: Beran 2, Sedlačík 1, Fiedler 1

Mistrovský zápas doma s Třemošnou.

V neděli 30.10. kluci z ročníku 2006 na domácím stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci odehráli další kolo ligy mladších žáků proti Třemošné. Od začátku zápasu bylo znatelné kdo bude pánem hřiště. Hosté nás převyšovali ve všech směrech a vytvářeli si jednu šanci za druhou a nebýt několika výborných zákroků našeho brankáře Honzy Maňase mohl na časomíře svítit o hodně horší výsledek než bylo 0:4. Bohužel v druhé třetině jsme pokračovali ve špatném výkonu, všude jsme byli pozdě, žádná bojovnost, všichni odevzdaní a snad i smíření s prohrou. To mělo za následek dalších 5 gólů v naší síti a šlo se do kabin za velmi nepříznivého stavu 0:9. V kabině se promluvilo hráčům do duše, že takhle se hokej nehraje a pokud nechtějí bojovat a porvat se o lepší výsledek, mohou už v kabině zůstat. Do třetí třetiny za "Střelce" nastoupil úplně jiný tým. Všichni se snažili dodržovat svá místa, bojovali jeden za druhého, a i přesto, že hosté byli hokejovější a šikovnější na puku, naši ukázali, že bojovat umí a hokej také nezapomněli hrát. Podařilo se nám vstřelit dva góly, žádný neinkasovat a při troše štěstí jsme ještě další dva mohli přidat. Utkání skončilo naši prohrou 2:9 a nezbývá než soupeři pogratulovat k vítězství a pochválit za jeho celoplošný a kombinační hokej.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Pavel Valevaty, Míra Křivánek, Bořek Dvořák -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Vojta Lošonský, Matěj Fiedler, Honza Bártů

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Meteor Třemošná    2:9 ( 0:4, 0:5, 2:0 )

góly: Beran 2

Mistrovský zápas ve Strakonicích.

Ve středu 26.10. pokračovala již 12. kolem liga mladších žáků a naši "střelci" z kategorie 2006 zajížděli do Strakonic. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dobře bruslili, dařilo se nám vcelku slušně zakládat útoky a na brankáře domácích dost stříleli. Bohužel jako v předchozích zápasech jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Vše jsme stříleli do brankáře, mimo bránu a zároveň domácí brankář velice dobře chytal. Bohužel kluci ještě nemají tolik síly, aby střely z větší vzdálenosti brankáře více zaměstnaly a ohrozily. V prvních dvou třetinách jsme byli více na polovině domácích, ale žádný gól nepadl ani na jedné straně. Ve třetí třetině se nám přeci jenom podařilo vstřelit sedm minut před koncem první gól, a když už se zdálo, že bychom ze Strakonic mohli odvézt vítězství, domácí nás dvě minuty před koncem zápasu zavřeli v naší třetině a po závaru nám vstřelili vyrovnávací gól. V poslední minutě nás ještě od prohry zachránil výborný zákrok našeho brankáře Honzy Maňase, který po naší chybě na modré chytil samostatný nájezd. Škoda, že jsme v prvních dvou třetinách při několika našich šancích nedali gól. Návrat domů mohl být o něco radostnější, ale i remíza venku je dobrý výsledek a kluci na ledě odevzdali maximum.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Vojta Lošonský, Matěj Fiedler, Čestmír Havel

HC Strakonice  -  HC Střelci Jindřichův Hradec    1:1 ( 0:0, 0:0, 1:1 )

góly: Beran 1

Mistrovský zápas doma s Rokycany.

V neděli 23.10. hráli hráči kategorie 2006 mladších žáků další zápas na domácím stadionu Jana Marka proti Rokycanům. Hned od rozbruslení byl znát věkový a výškový rozdíl, jelikož hosté přijeli s týmem složeným hlavně z hráčů ročníku 2005 a měli mezi sebou i hráčku ročníku 2003. Rozdíl byl hlavně znát na začátku zápasu v soubojích u mantinelu, kde byli hosté silnější. Navíc dnešní výkon "střelců" byl vlažný a dost neuspořádaný. Hra byla přesto vyrovnaná a obě mužstva se dokázala dostat do šancí. Jako v minulých zápasech jsme ovšem nevyužili naše šance a hosté dokázali z minima vytěžit maximum. V každé třetině se jim podařilo vsítit jeden gól po chybách domácích borců. Během zápasu jsme se několikrát dostali do útočné třetiny, kde jsme soupeře uzamkli a na brankáře často stříleli, ale chyběla přesnější koncovka. Až 5 minut před koncem zápasu se nám po pěkné kombinační akci podařilo vstřelit zasloužený gól, ale to bylo z naší strany vše a soupeř výsledek udržel do konečné sirény.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Bořek Dvořák -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Vojta Lošonský, Matěj Fiedler

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Rokycany    1:3 ( 0:1, 0:1, 1:1 )

góly: Fiedler 1

Mistrovský zápas doma s HC Spartakem Žebrák.

V neděli 16.10. se kluci z ročníku 2006 na domácím ledě utkali opět proti HC Spartaku Žebrák, s kterým dokázali den před tím na jeho ledě vyhrát 4:3. Do utkání "střelci" vstoupili výborně a hned od začátku se ujali iniciativy a na bránu soupeře šla jedna střela za druhou. Kluci výborně kombinovali a neustále si vytvářeli brankové příležitosti, které bohužel všechny končily v náručí výborně chytajícího hostujícího brankáře. I přesto se nám podařilo vstřelit dva góly, ale jako včera tak i dnes hosté hrozili z rychlých protiútoků a na konci první třetiny snížili na 1:2. Druhá třetina byla z naší strany neuspořádaná, vázla kombinace, ubylo šancí a vypadli jsme z tempa. Po druhé třetině svítil na časomíře výsledek 2:1. Poslední dějství jsme chtěli odehrát především ve třetině hostů, což se nám převážně dařilo, ale mnoho střel končilo zblokovaných nebo mimo branku. Až 7 minut před koncem, se nám podařilo svůj náskok zvýšit na 3:1, ale i hosté přidali jeden gól a snížili na 3:2. V poslední minutě hosté zkusili hru bez brankáře, ale "střelci" si již výhru nenechali vzít a slaví třetí vítězství za sebou! Kluky je třeba pochválit a je vidět, že s přibývajícími zápasy v lize mladších žáků získávají zkušenosti a klid v rozhodujících momentech.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Bořek Dvořák, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Vojta Lošonský

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Spartak Žebrák    3:2 ( 2:1, 0:0, 1:1 )

góly: Lošonský 3

Mistrovský zápas s HC Spartakem Žebrák.

V sobotu 15.10. se kluci z ročníku 2006 už v 5.15 hodin vydali na dalekou cestu do Hořovic, kde svá utkání hraje mužstvo HC Spartak Žebrák. Hrálo se v nezvyklém prostředí - v nafukovací hale. Zápas začal oboustranným oťukáváním soupeře a hra se převážně odvíjela ve středním pásmu. Domácí tým, který byl složen z hráčů ročníku 2005 byl fyzicky vyspělejší a v první třetině si vytvořil více šancí a dostal se do vedení 2:0. Ovšem z našich kluků už na konci 1. třetiny spadl ostych a také oni měli několik šancí, ale gól z nich ještě nepadl. Do druhé třetiny "střelci" vlétli výborně a začali soupeře přebruslovat, lépe kombinovali a na domácího brankáře se valil jeden útok za druhým. Bohužel v půlce zápasu jsme propadli na útočné modré čáře a domácí se dostali do vedení 3:0. Ani to však kluky nerozhodilo. Neustále se tlačili před domácí branku, stříleli ze všech pozic a výsledkem velkého tlaku bylo vstřelení dvou gólů na konci druhé třetiny a snížení stavu na 3:2. V kabině jsme si řekli, že musíme zůstat u své nátlakové hry a nedat domácím ani kousek ledu zadarmo. A tak se také stalo! Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili z jeho třetiny a 5 minut před koncem se nám podařilo zaslouženě vyrovnat. Domácím docházely síly a výsledkem byly dva fauly, které je poslaly do tří. Střelci přesilovku odehráli znamenitě, vystřelili během jedné minuty snad 7x, a když se zdálo, že přesilovku hosté ubrání, podařilo se nám vstřelit vítězný gól a celé utkání vyhrát 4:3! V brance nás podržel brankář Honzík Maňas, který je u nás na měsíčním hostování z důvodu zranění našeho brankáře Filipa Pundy. Všichni zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a hlavně za nezměrnou bojovnost a touho po vítězství i za nepříznivého stavu 0:3.

Sestava: Honza Maňas - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Míra Křivánek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Bořek Dvořák, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Vojta Lošonský

HC Spartak Žebrák  -  HC Střelci Jindřichův Hradec  3:4 ( 2:0, 1:2, 0:2 )

góly: Sedlačík 2, Beran 2

Mistrovský zápas doma s Pískem.

V sobotu 8.10.2016 hráli kluci z  kategorie 2006 v lize mladších žáků další zápas na domácím ledě proti mužstvu IHC Písek. Od úvodního vhazování šly oba týmy do boje s velkým nasazením a chtěly výhru strhnout každý na svou stranu. Na obou stranách byl dostatek akcí vstřelit gól, ale po první třetině byli lepší hosté, kteří odcházeli s náskokem jednoho gólu - vedli 2:1. Domácí trenéři nebyli po první třetině moc spokojeni a nabádali hráče k větší aktivitě a důrazu. Kluci si vzali pokyny k srdci a po pěkných akcích otočili výsledek ve svůj prospěch a na časomíře svítil po druhé třetině stav 3:2 pro domácí "Střelce". Hráči, trenéři i fanoušci věřili,  že je na dosah vítězství v zápase, které jim v posledních 3 zápasech vždy o kousek uteklo. Jenže hráči Písku se nevzdali a 10 minut před koncem vyrovnali na 3:3! Atmosféra byla napjatá a každá akce ostře sledovaná z obou střídaček. Pět minut před koncem byl v přesilovce hostů vyloučen hostující hráč, hrálo se 4 na 4 což vyhovovalo domácím, kteří využili většího prostoru na ledě a vstřelili vítězný gól, který ještě potvrdili pěknou střelou od modré čáry na konečných 5:3 a o vítězi bylo rozhodnuto. Střelci si vítězství zasloužili a mohli se na konci zápasu radovat a slavit se svými fanoušky a diváky.

Sestava: Zdeněk Petrů - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Bořek Dvořák, Míra Křivánek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Česťa Havel, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Vojta Lošonský

HC Střelci Jindřichův Hradec  - IHC Písek   5:3 ( 1:2, 2:0, 2:1 )

góly: Sedlačík 2, Beran 1, Lošonský 1, Křivánek 1

Mistrovský zápas v Soběslavi.

V neděli 2.10 odehráli hráči z kategorie 2006 v lize mladších žáků čtvrtý zápas v posledních osmi dnech! Tentokrát mladí střelci odjeli do nedaleké Soběslavi hrát proti mužstvu Tábor "B", který je z větší části složen z hráčů ze Soběslavi. Obě mužstva byla vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách. Celý zápas byl hektický a diváci si ho náramně užívali. Hosté otevřeli skóre po pěkné akci, ale domácí se nevzdali a před koncem první třetiny vyrovnali. Druhá třetina byla hodně vyrovnaná, ale gól nepadl ani na jedné straně a na časomíře svítil nerozhodný výsledek 1:1. Závěrečná třetina byla na góly o hodně bohatší. Po 5 minutách "Střelci" dokázali dvakrát skórovat a vedli 3:1! Ale domácí hráči výborně využili několika malých chybiček "střelců" a během 10 minut šli do vedení 5:3! Zápas gradoval, a když po pěkné kombinaci naši kluci vstřelili čtvrtý gól, dotáhli se k soupeři na jediný zásah. V poslední minutě jsme zkusili hru bez brankáře a i přes několik střel se nám gól nepodařilo dát a 10 vteřin před koncem ujel hostující útočník a vstřelil šestý gól do prázdné branky. Vítězství klukům opět uteklo, i když by zápasu více slušela remíza, kterou by si za bojovnost a zlepšení hry oproti předchozím zápasům, určitě zasloužili.

Sestava: Zdeněk Petrů - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Bořek Dvořák, Míra Křivánek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Česťa Havel, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Vojta Lošonský

Spartak Soběslav - HC Střelci Jindřichův Hradec   6:4 ( 1:1, 0:0, 5:3 )

góly: Beran 3, Elian 1

Mistrovský zápas doma se Sušicí.

V sobotu 1.10.2016 se hrálo 6. kolo ligy mladších žáků a "Střelci" z kategorie 2006 přivítali na svém ledě soupeře ze Sušice a chtěli zlomit sérii porážek z předchozích zápasů. Jenže hosté nastoupili do zápasu lépe, dostali se hned do několika šancí a už ve 3. minutě otevřeli skóre. Poté se hra  vyrovnala a mladí střelci se  několikrát dostali do výhodné střelecké pozice, ale vše mířilo do brankáře nebo mimo branku. Na začátku druhé třetiny jsme po hrubé chybě inkasovali druhý gól a Sušice navýšila náskok na 0:2 Jindřichohradečtí trenéři se snažili namotivovat své hráče a to se jim povedlo, protože ve druhé půlce zápasu jasně převzali kluci iniciativu a měli jednoznačnou převahu. Bohužel na hokejky střelců se lepila smůla a ani z těch nejvyloženějších šancí a střel, kterých bylo více jak 45, nedali gól. Až 10 minut před koncem se podařilo snížit na 1:2 z trestného střílení, ale to se již na stavu utkání nic nezměnilo a všechny body si odvezli hosté. Pro kluky je to težká prohra, protože Sušici jasně přestříleli, ale bez důrazu před brankou se góly budou dávat těžko.

Sestava: Zdeněk Petrů - Cedrik Elian , Tadeáš Topič, Vojta Dvořák, Bořek Dvořák, Míra Křivánek -  Tomáš Sedlačík, Vojta Beran, Česťa Havel, Kuba Kaňka, Honza Tuček, Viktor Šamko, Dominik Böhm, Matěj Fiedler, Vojta Lošonský

HC Střelci Jindřichův Hradec - TJ Sušice    1:2 ( 0:1, 0:1, 1:0 )

góly: Beran 1

Mistrovský zápas doma s Motorem ČB.

Ve středu 28.9. "Střelci" z kategorie 2006 nastoupili v lize mladších žáků v domácím prostředí proti Motoru České Budějovice. V první třetině se hrál rychlý hokej, oba týmy dobře bruslily a na konci třetiny svítil na časomíře výsledek 0:1 v neprospěch domácích. Do druhé třetiny jsme opět jako v minulém zápase nastoupili vlažně a v prvních dvou střídáních dostali gól. Motor byl lepší, ale kluci se nevzdávali, bojovali, zlepšili kombinaci a na konci třetiny jsme zaslouženě po pěkné akci dali gól a snížili na 1:4. V kabině jsme kluky nabádali k ještě větší obezřetnosti ve vlastní třetině, abychom zbytečně nedostali nějaký hloupý gól. Bohužel ve třetí třetině vládl na ledě už jen Motor. I přes mnohá upozornění na neustále se opakující chyby si hráči nenechali poradit a dostali jsme dalších pět gólů. Oproti minulému zápasu došlo k mírnému zlepšení, klukům se nedá upřít bojovnost, ale soupeř byl hlavně co se týče bruslařské stránky lepší a měl ve svém středu hráče, který sám zaznamenal 6 gólů. O víkendu sehrajeme další dvě utkání - v sobotu doma proti Sušici a v neděli hrajeme venku proti Táboru "B".

 

Sestava: Petrů - Elian, Topič, Dvořák V., Sedalčík - Dvořák B., Beran, Havel, Kaňka, Tuček, Šamko, Böhm, Fiedler, Lošonský

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Motor České Budějovice    1:9 ( 0:1, 1:3, 0:5 )

góly: Lošonský 1

Mistrovský zápas ve Veselí n. Lužnicí

V neděli 25.9. sehráli naši mladší žáci ročníku 2006 další mistrovský zápas v lize mladších žáků na ledě ve Veselí nad Lužnicí. Výsledkově a hlavně předvedenou hrou se jednalo o jeden z nejhorších zápasů této věkové kategorie. Vše už začalo v kabině před zápasem a podceněním soupeře. Od začátku jsme byli všude pozdě, prohrávali jeden souboj za druhým a nebýt výborných zákroků brankáře Zdeňka Petrů, mohl být výsledek již po první třetině hrůzostrašný. Bohužel ani v dalších dvou třetinách nedošlo k výraznému zlepšení a z Veselí jsme odjeli s vysokou porážkou 13:0. Všichni hráči si musí uvědomit, že se již jedná o velký hokej a je třeba ke každému zápasu přistoupit zodpovědně a s nasazením a nemůže se stát, že polovina hráčů není po zápase vůbec zpocená. Ve středu 28.9. nás čeká další těžký soupeř a doufejme, že se kluci ponaučí a předvedou mnohem lepší výkon.

Sestava: Petrů - Elian, Topič, Křivánek, Dvořák V., Dvořák B. - Sedlačík, Beran, Havel, Kaňka, Tuček, Šamko, Böhm, Fiedler, Lošonský

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - HC Střelci Jindřichův Hradec    13:0 ( 3:0, 4:0, 6:0 )

Mistrovský zápas doma s Třemošnou

V neděli 18.9. jsme na domácím ledě přivítali celek z Třemošné. Oproti sobotnímu zápasu v brance chytal Zdeněk Petrů a práce měl až moc. Kluci z Třemošné byli ve všech dovednostech lepší, rychlejší a u všeho byli dříve. Než se naši střelci vzpamatovali, svítil na časomíře po první třetině výsledek 1:4. Druhá třetina probíhala ve stejném duchu jako první a nebýt výborných zákroků našeho brankáře, mohlo být skóre dvouciferné! Takhle byl výsledek "pouze" 1:7 O přestávce bylo v kabině dost dusno, trenéři nabádali k větší agresivitě a k celkovému zlepšení. Třetí třetinu jsme nakonec vyhráli 2:1, ale naše hra byla v tomto zápase špatná, neuspořádaná, nedrželi jsme si svá místa a dělali spoustu hloupých chyb. V dalším zápase příští neděli zajíždíme do Veselí nad Lužnicí. Kluci musí zlepšit přístup k tréninkům a udržet pozornost a lépe vnímat systém hry.

Sestava: Petrů - Elian, Topič, Křivánek, Dvořák V. - Sedlačík, Beran, Havel, Kaňka, Tuček, Šamko, Böhm, Fiedler, Lošonský

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Meteor Třemošná     3:8 ( 1:4, 0:3, 2:1 )

góly: Tuček 1, Beran 1, Lošonský 1

Mistrovský zápas ve Strakonicích

V sobotu 17.9. odjeli mladší žáci kategorie 2006 k mistrovskému zápasu do Strakonic. Utkání začalo oboustranně opatrnou hrou odehrávající se převážně ve střední pásmu. Postupem času naši kluci přidali na bruslení a začali svého soupeře přečíslovat a v závěru třetiny dali zaslouženě první gól. Ovšem radost vydržela necelou minutu, kdy po nedůrazu před naší brankou soupeř vyrovnal. Ve druhé třetině jsme pokračovali v nátlakové hře, soupeře jsme přestříleli, byli jsme lepším týmem, bohužel z ojedinělé akce jsme dostali gól a do kabin jsme šli s jednobrankovým mankem. Do třetí třetiny jsme nastoupili s cílem utkání otočit a vítězství odvézt domů. Po výborném výkonu celého mužstva, kdy jsme soupeře zatlačili do vlastní třetiny a vytvářeli si jednu šanci za druhou jsme vstřelili dva góly a zaslouženě vyhráli. Vítězství mohlo být výraznější, bohužel naši střelci několikrát trefili tyč a břevno. Kluci odvedli dobrý výkon a zaslouží pochvalu.

Sestava: Punda - Elian, Topič, Křivánek, Dvořák V. - Sedlačík, Beran, Havel, Kaňka, Tuček, Šamko, Böhm, Fiedler, Lošonský

HC Strakonice - HC Střelci Jindřichův Hradec    2:3 ( 1:1, 1:0, 0:2 )

góly: Beran 1, Sedlačík 1, Fiedler 1

Mistrovský zápas v Českém Krumlově

V neděli 11.9.2016 se hrálo první kolo z celkových 36 v lize mladších žáků. Tým HC Střelci složený výhradně z hráčů 2006 navštívil Český Krumlov, kde se utkal s místním klubem HC Slavoj. Začátek zápasu zvládli lépe domácí hokejisté, kterým se podařilo vsítit dva góly a ujali se vedení 2:0. Po půlce zápasu začali jindřichohradečtí "střelci" lépe kombinovat, přidali na bruslení a dostávali se do více šancí. Do kabin se po druhé třetině šlo za stavu 4:2 pro domácí. V poslední třetině hosté vytvořili ještě větší tlak na domácího brankáře a 5 minut před koncem snížili na rozdíl jediného gólu. Závěr byl dramatický a většinu času se odehrál ve třetině domácího týmu. Bohužel jednobrankový rozdíl se již nepodařilo upravit a všechny body zůstaly v Českém Krumlově. Zápasu by více slušela remíza, ale bohužel naši útočníci v několika vyložených šancích gól nedali a ten nám na konci zápasu chyběl. Jednalo se ovšem o první zápas této věkové kategorie a výkon mužstva musíme hodnotit jako dobrý, neboť soupeř měl v týmu 7 hráčů ročníku 2005.

Sestava: Petrů Z. - Elian, Topič, Křivánek, Dvořák V., Dvořák B. - Sedlačík, Beran, Havel, Kaňka, Tuček, Šamko, Böhm, Fiedler, Lošonský

HC Slavoj Český Krumlov - HC Střelci Jindřichův Hradec      4:3 ( 2:0, 2:2, 0:1 )

góly: Beran 2, Šamko 1

3. místo na domácím turnaji.

V sobotu 3.9. kluci z ročníku 2006 odehráli domácí turnaj na zimním stadionu Jana Marka. Účast přijaly týmy HC Motor České Budějovice, HC Rytíři Kladno, SK Černošice, HC Slavoj Český Krumlov a samozřejmě pořádající tým HC Střelci Jindřichův Hradec. Hrálo se systémem každý s každým na 2x18 min.

V prvním utkání se Střelci potkali s mužstvem s Českých Budějovic a i přes bojovnost a snahu byli hosté lepší a vyhráli 4:1. Ve druhém utkání nastoupili proti celku HC Slavoj Český Krumlov a ve většině zápasu tahali za kratší konec a pokud by je nepodržel brankář Zdeněk Petrů výsledek by vypadal úplně jinak. Štěstí nám tentokrát přálo a vyhráli jsme 2:1. Ve třetím zápase jsme narazili na rytíře z Kladna. Než se naši borci vzpamatovali a uvědomili si, že jsou již na ledě, svítil na časomíře po 3 minutách výsledek 0:2. Poté se Střelci rozehráli a vybojovali remízu 4:4. V posledním zápase jsme narazili na mužstvo SK Černošice a v případě výhry jsme mohli obsadit druhé místo. V půlce první třetiny jsme vedli 2:0, ale hoté byli bruslařsky i kombinačně lepší a zaslouženě vyhráli 5:2. Turnaj nám ukázal co je potřeba zlepšovat, v čem za ostatními zaostáváme a v jakých dovednostech musíme přidat a byl dobrou přípravou před zahájením mistrovských zápasů příští týden.

sestava: Zdeněk Petrů - Vojta Dvořák, Míra Křivánek, Matěj Fiedler, Cedrik Elian, Tadeáš Topič, Viktor Šamko, Kuba Kaňka, Vojta Beran, Honza Tuček, Tomáš Sedlačík, Bořek Dvořák, Dominik Böhm, Čestmír Havel, Vojta Lošonský

 

HC Střelci JH    1:4       HC Motor České Budějovice  góly: Beran 1

HC Střelci JH    2:1       HC Slavoj Český Krumlov  góly: Beran 1, Sedlačík 1

HC Střelci JH    4:4       HC Rytíři Kladno  góly: Sedlačík 2, Lošonský 1, Fiedler 1

HC Střelci JH    2:5       SK Černošice   góly: Sedlačík 1, Lošonský 1

Koneční pořadí:
1.   HC Motor České Budějovice
2.   SK Černošice
3.   HC Střelci Jindřichův Hradec
4.   HC Rytíři Kladno
5.   HC Slavoj Český Krumlov

Děkujeme všem rodičům a ostatním divákům za potlesk při pěkných akcích a vstřelených gólech!

První přátelský zápas na sezonu 2016/2017

V sobotu 20.8. odehráli mladší žáci ročníku 2006 první přátelský zápas na domácím ledě proti mužstvu HC Slavoj Český Krumlov. Do zápasu šli kluci z týdenního soustředění na ledě trochu unaveni, ale postupem hry se rozbruslili a podali vcelku dobrý výkon, kterému odpovídá i konečný výsledek. Samotná hra byla trochu chaotická, ale jednalo se o první zápas v sezóně. Bylo k vidění spousta střel, sem tam i náznak nějaké kombinace a pěkné zákroky obou gólmanů. Kluci si nyní tři dny odpočinou a poté se opět vrhneme do tréninků, abychom byli dobře připraveni na nadcházející sezónu.

sestava: Petrů - Topič, Dvořák V., Křivánek, Elian, Sedlačík, Šamko, Beran, Tuček, Kaňka, Dvořák B., Böhm

HC Střelci J. Hradec    10:4     HC Slavoj Český Krumlov  góly: Beran 5, Elian 3, Sedlačík 2

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU