sezona 2018-19

Prohra v Plzni.

Poslední mistrovský zápas sehrála 6. třída HC Střelci v Plzni - v sobotu 23.3.2019. Začátek zápasu byl stanoven na 13 hodin, nebylo tedy výjimečně nutné odjíždět kolem páté hodiny ranní... Domácí byli od začátku aktivnější a rychlejší, Střelcům se ale dařilo v rámci možností tlak Plzně bránit, někdy i s trochou štěstí. Občasné útoky Střelců ale byly nebezpečné a hosté tak dvakrát v průběhu první třetiny vedli! Ve druhé třetině měla ale Plzeň jasně navrch, o čemž svědčí skóre této části hry. Ze strany Střelců byla herně nejlepší poslední třetina, kterou pak díky dvěma gólům v poslední minutě zápasu dokázali vyhrát 2:1.

HC Plzeň 1929 - HC Střelci JH      7:4 (2:2;4:0;1:2)

V tabulce celkového hodnocení své skupiny ligy mladších žáků "C" obsadila 6. třída skvělé druhé místo, právě za suverénní Plzní.

Prohra v Třemošné.

Domácí nastoupili do zápasu s o poznání větší chutí a vervou. Střelci skoro půl zápasu marně bojovali s jejich ofenzivou a za stavu 5:0 ve 4. minutě druhé třetiny to vypadalo už hodně špatně... Pak se hra postupně začala vyrovnávat, ale pětigólový rozdíl v zápase s tak kvalitním soupeřem se už těžko koriguje. Konečný výsledek je zaslouženě příznivější pro Meteor; i přesto, že poslední třetinu dokázali naši kluci vyhrát.

HC Meteor Třemošná - HC Střelci JH       8:5 (2:0;3:1;3:4)

Další dva mistráky odehrány.

Během probíhajících jarních prázdnin museli hráči 6. třídy odehrát 2 mistrovské zápasy.

V sobotu 16.2. se v Táboře střetli s domácím týmem. Začátek utkání vyzněl jednoznačně pro táborské, tomu také odpovídal výsledek 1. třetiny. Výkon Střelců se ale postupně zlepšoval a těsně po polovině zápasu už vedli 2:3 - všechny branky byly výsledkem pohledných kombinací. Domácí si ale ještě do konce 2. třetiny vzali vedení zase zpět. Rozhodla poslední třetina, na jejímž začátku Střelci, opět po pěkné kombinaci, nejdříve vyrovnali a dvě a půl minuty před koncem zápasu z brejku vsítili vítězný gól. Téměř celé poslední 2 minuty hráli domácí přesilovku, ale Střelci jednogólový náskok ubránili.

HC Tábor - HC Střelci JH                 4:5 (2:0;2:3;0:2)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal, Filip Blažek, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Richard Jon, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

O týden v sobotu 23.2. jsme hostili HC Strakonice. Výkon naprosto netradiční "prázdninové" kombinované sestavy 6. třídy Střelců (hráči ročníků 2007, 2008 a 2009) stačil tentokrát pouze na remízu. Na straně domácích stály za gólovými úspěchy individuální akce, na straně hostí kolektivní snažení. V zápase si pěkně zachytali gólmani na obou stranách. A druhý pohled na věc - Střelci v rámci momentálních možností dokázali urvat důležitý bod do tabulky LMŽ C.

HC Střelci JH - HC Strakonice            2:2 (0:0;2:1;0:1)

Sestava HC Střelci: David Humhal, Jan Beran, Filip Blažek, Ondřej Dvořák, Ivo Fatrdla, Tadeáš Ferda, Adam Hirš, Antonín Jelínek, Filip Kinter, Viktorie Kopřivová, Emil Rangl, Jiří Strachota, Mathias Šachl, Ondřej Vomastek

Mistrák i přátelák skončil remízou.

Gólová divočina v přípravném zápase 6. třídy

Ve čtvrtek 31. ledna sehráli Střelci v Soběslavi další přátelský přípravný zápas s tradičním soupeřem. První třetina vyzněla jednoznačně pro Střelce - od počátku byli ve vedení, dokázali těžit jak z důrazu před brankou soupeře, tak z brejků. Naproti tomu ve druhé třetině byl jasně lepší domácí tým, který se dotáhl na rozdíl jediného gólu. Poslední třetina, která se z časových důvodů hrála na 15 minut, vyzněla také mírně pro domácí, takže utkání skončilo vcelku spravedlivou remízou. Důležitým prvkem zápasu byla hra s rozdílným počtem hráčů - nevýhodou pro Střelce byly vlastní přesilovky, při kterých museli většinou úporně bránit a dvakrát při nich inkasovali. A naopak - oba týmy dokázaly při přesilovce 1x skórovat. Vyrovnávací gól na 10:10 pak domácí dali necelou minutu před koncem zápasu také při vlastní přesilovce.

TJ Spartak Soběslav - HC Střelci Jindřichův Hradec         10:10 (3:7;5:2;2:1)

pro zajímavost sled branek: 0:2, 2:2, 2:7, 3:7, 3:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:10, 10:10

 

Remíza 6. třídy s HC Plzeň 1929 - 2.2.2019

Zápas v Soběslavi se ukázal být dobrou přípravou na domácí utkání s Plzní, která dosud vyhrála všechna svá utkání této sezóny. Prvních téměř 7 minut zápasu se Střelci skoro nedostali z vlastního obranného pásma - hosté měli převahu ve všech činnostech a právě v 7. minutě dokázali během padesáti sekund dvakrát skórovat. Ve druhé polovině 1. třetiny se hra začala vyrovnávat, ale hosté ve 14. minutě přidali z hezkého protiútoku 3. gól. Začátek 2. třetiny definitivně změnil obraz hry - Střelci aktivně napadali hráče hostů v jejich obranném pásmu a chvílemi je kolektivním výkonem začali přehrávat. Za zády navíc měli zázraky předvádějícího gólmana (od začátku roku jsou oba brankáři trvalými jistotami týmu), takže se skóre zápasu začalo postupně měnit. Na 1:3 snížili Střelci po brejku ve vlastním oslabení, na 2:3 po důrazné dorážce střely od modré. Hosté vzápětí odskočili znovu do dvougólového vedení po střele přes obránce. 6 minut před koncem 2. třetiny byli domácí znovu důrazní před plzeňským brankářem - 3:4. Hned na začátku 3. třetiny Střelci ubránili oslabení 3 na 5 a bezprostředně poté, ještě v oslabení 4 proti 5, vsítili dva góly! 10 minut před koncem projel obránce Střelců celé kluziště a s přehledem zakončil -> 6:4! Závěr zápasu ale patřil Plzni - jeden gól v přesilovce a jeden při vlastním oslabení znamenal konečný stav 6:6. Parádní zápas!

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Plzeň 1929                  6:6 (0:3;3:1;3:2)

Sestava HC Střelci: David Humhal, Matyáš Gabriška, Vojtěch Beran, Filip Blažek, David Hána, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Richard Jon, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rang, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

Výhra s Motorem ČB a Milevskem

Motor vedl od 4. minuty 0:1 - po skvělém úvodu zápasu, kdy více než 2 minuty Střelce vůbec nepustil z obranného pásma. Hra se poté vyrovnala a důraz domácích před brankou Motoru přinesl ve 14. minutě gól na 1:1. V 5. minutě druhé třetiny si Střelci po rychlém protiútoku s pěknou kombinací vzali vedení na svoji stranu a už ho nepustili. 5 minut před koncem 2. třetiny, za stavu 3:1, si Motor vytvořil několikaminutový tlak před brankou Střelců; nejdříve hosté nastřelili tyčku a následně snížili na 3:2. Do závěrečné třetiny museli Střelci nastoupit bez zraněné opory obranných řad, ale skvělé individuality budějovických dokázali eliminovat parádním kolektivním výkonem a vítězství tak vybojovali i pro svého kamaráda! Přejeme mu brzké zotavení!

Sestava: Matyáš Gabriška, David Humhal, Vojtěch Beran, Filip Blažek, David Hána, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Richard Jon, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Motor České Budějovice            6:3 (1:1;2:1;3:1)

V sobotu 12. ledna odehrál tým HC Střelci složený převážně z hráčů 6. třídy zápas LMŽ D v Milevsku.
Od začátku utkání bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý. Hra byla vyrovnaná, domácí i hosté hráli výborně. Střelci ale měli jednoznačnou převahu v soubojích jeden na jednoho, což nelibě neslo zejména domácí publikum. A protože v Milevsku je vždy specifická a velmi sugestivní atmosféra, které občas podlehají i rozhodčí, bylo možno zaznamenat několik velmi podivných verdiktů a následných vyloučení. Bez jakékoliv diskuse ale bylo vyloučení obránce Střelců na 5 minut plus do konce utkání za zákrok, který sice nebyl úmyslný, ale herní situace v kombinaci se střetem narostlého hráče s výrazně menším pritivníkem ve finále přinesla "strom s loktem"... Ze strany obou soupeřů to byl rozhodně vydařený zápas a po celou dobu bylo na co se dívat! Před koncem zápasu hráli domácí více než minutu bez brankáře, ale Střelci nakonec své jednogólové vedení uhájili.

HC Milevsko 2010  -  HC Střelci Jindřichův Hradec  1:2 (0:1;1:0;0:1)


Přípravný zápas 6. třídy ve středu 16.ledna 2019

HC Spartak Soběslav - HC Střelci Jindřichův Hradec  8:6 (2:2;2:3;4:1)

V zápase středečního podvečera byli Střelci po většinu zápasu o krok napřed. Ještě 10 minut před koncem vedli 6:4. Závěr ale nezvládli a prohráli 6:8. Škoda...

Výhra nad Třemošnou.

Úvodních téměř 5 minut se hrálo zejména v obranném pásmu hostů. Ti ale v podstatě z prvního protiútoku na začátku 9. minuty skórovali jako první. Domácí vyrovnali v 10. minutě dorážkou odražené střely. Vlastně celý zápas byl na straně Střelců chararkterizován kombinační hrou, zatímco Meteor se snažil těžit zejména z brejků. O výsledku rozhodla 2. třetina, ve které Střelci dali během čtyř minut 3 góly - nejdříve skóroval před brankou dobře postavený útočník domácích po přihrávce zpoza brány, za 2 minuty potom obránce střelou od modré bezprostřeně po vyhrané buly a minutu před koncem třetiny vedl k úspěchu důraz útočníků na hranici brankoviště hostů. Začátek třetí třetiny přinesl hokej ve vysokém tempu, kdy se více než 3 minuty hrálo bez přerušení. V 7. minutě hosté snížili na 4:2, když absolutně nepřehlednou skrumáží před domácím brankářem prošel pomalý puk mezi bruslemi několika hráčů až za záda domácího gólmana, který neměl možnost cokoliv vidět. Mezi 54. a 56. minutou domácí dvakrát skórovali - znovu po střele obránce od modré a po parádní kombinaci s rychlou rozehrávkou z vlastního obranného pásma. Meteor ještě korigoval na 6:3 v čase 59:59, kdy nejmenovaný obránce domácích ztratil za vlastní brankou puk v očekávání konce zápasu. Naštěstí vítězství Střelců už nemohlo být ohroženo. Domácí opět podali pěkný kolektivní výkon a jištěni oběma gólmany, kteří se na poslední třetinu prostřídali, dosáhli na další výhru!

P.S.: Zmíněný obránce byl doma podroben disciplinárnímu řízení kombinovanému s křížovým výslechem, v němž na svoji obhajobu uvedl, že nesledoval časomíru, ale odpočítávání času svými spoluhráči na střídačce, přičemž si zjevně neuvědomil známou skutečnost, že slovní odpočet obvykle předbíhá reálný čas o jednu až dvě vteřiny... Ponaučení pro příště.

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Meteor Třemošná         6:3 (1:1;3:0;2:2)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal, Vojtěch Beran, Filip Blažek, Adam Čáp, David Hána, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

Zlato z Benešova.

Ve dnech 28. a 29. prosince 2018 se hráči 6. třídy HC Střelci zúčastnili vánočního turnaje U12 v Benešově. Šest týmů se utkalo v jedné skupině systémem každý s každým, 3x 15 minut čistého času, při rozdílu skóre o 5 branek a více -> přechod na měření hrubého času, v případě remízy série tří nájezdů. V pátek odehráli Střelci dva zápasy, v sobotu tři.

Další účastníci:

HC Lev Benešov Modří, HC Lev Benešov Žlutí, EHC Klostersee (SRN), OLH Spartak Soběslav, HC Trutnov

Sestava HC Střelci:

Matyáš Gabriška, David Humhal, Filip Blažek, Adam Čáp, Ivo Fatrdla, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Antonín Jelínek, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

ELH Klostersee - HC Střelci JH                                                                 3:4 SN (1:0;1:1;1:2; 0:1)

Střelci celý zápas prohrávali, v poslední třetině dokonce o 2 góly. Soupeř skóroval jednou v přesilovce 5 na 3 a jednou při poskytnuté výhodě. V průběhu 2 minut ale Střelci dokázali srovnat na 3:3 a v samostatných nájezdech měli více štěstí.

Po úvodní sérii zápasů se turnaj dostal do časového skluzu, pořadatelé proto změnili hrací systém na 2x 20 minut; ostatní pravidla zůstala beze změny.

HC Střelci JH - HC Trutnov                                                                       8:1 (2:0; 6:1)

Střelci šli do vedení v 7. minutě a skóre postupně navyšovali až na 8:0. Viděli jsme pěkné kombinace, samostatné akce i gól po střele obránce od modré čáry. Trutnov korigoval na 8:1 šťastným gólem 4 minuty před koncem.

HC Benešov Žlutí - HC Střelci JH                                                             1:8 (1:5; 1:3)

Domácí šli rychle do vedení 1:0 - po dvou minutách v první přesilovce zápasu; Střelci ale za 2 minuty srovnali a další vývoj zápasu už měli pevně na svých hokejkách. Mimo jiné jsme viděli na obou stranách několik nastřelených tyčí a téměř z brankové čáry přestřelenou prázdnou branku domácích... Tento zápas hráli Střelci jako jediný v modrých dresech.

HC Benešov Modří - HC Střelci JH                                                          2:6 (2:4; 0:2)

Úvod utkání byl takřka přesnou kopií předcházejícího zápasu - vyloučení na straně Střelců bezprostředně po začátku zápasu; rozdíl byl pouze v tom, že domácí skórovali až těsně po skončení své přesilovky... Když za další minutu přidali druhý gól, nevypadala situace nikterak růžově! K obratu ale zavelel kapitán Střelců samostatnou akcí přes celé kluziště a za minutu a půl poté už bylo srovnáno po přesné přihrávce na útočníka do středního pásma. Třetí gól Střelců padnul po tlaku před soupeřovou brankou a na 2:4 Střelci zvýšili opět po samostatné akci. Po polovině druhé části zápasu pak přidali ještě 2 góly a těsně před koncem utkání neproměnili samostatný nájezd nařízený za nedovolený zákrok.

Výsledky zápasů turnaje vyústily v jasnou situaci - poslední zápas turnaje, Střelci proti Soběslavi, bude zároveň utkáním o celkové vitězství! Střelci šli do zápasu pouze v jedenácti hráčích - pro náhlou zdravotní indispozici nemohla nastoupit jedna z opor obranných řad... Střelci vstoupili do "finále" nebojácně, přestože soupeř byl fyzicky lépe disponován, a na začátku 4. minuty šli po střele od modré do vedení! V 5. minutě hrála Soběslav přesilovku 5 na 4, při které její hráč naprosto nesmyslně fauloval u mantinelu útočníka Střelců - dostal trest na 5 minut plus trest do konce zápasu. Následnou přesilovku využili Střelci ke zvýšení na 2:0. Hrál se dále rychlý, ale na danou kategorii až příliš tvrdý hokej. V 11. minutě už byl stav 3:0, ale za minutu Soběslav snížila po chybě v rozehrávce na 3:1. Škoda, že Střelci nevyužili následující přesilovku 5 na 3. Těsně před koncem "poločasu" snížili soběslavští na 3:2. V 5. minutě druhé části zápasu Střelci znovu navýšili vedení - po přihrávce zpoza branky skóroval dobře postavený útočník! Střelci poté hráli v dlouhodobém oslabení - přesilovky soupeře po menších trestech Střelců završila pětiminutová přesilovka po obdobném zákroku, za který byl v první části vyloučen hráč Soběslavi. V tomto případě se ale spíše než o úmyslný faul jednalo o reflex ze strany útočníka Střelců, který si po předcházejících opakovaných atacích soupeřových hráčů chránil hlavu před nájezdem dalšího... Ale loket tam byl, to bylo zřejmé. Přesilovku Soběslav využila ke srovnání stavu dvěma góly - ve 14. minutě 4:4. Mimochodem, celkem bylo v utkání vyloučeno 10 hráčů, z toho dva již zmínění s vyššími tresty 5 + do konce...Střelci ale dále hráli o vítězství a 4 minuty před koncem vsítili pátý gól! V náročném závěru stav udrželi a stali se celkovými vítězi dvoudenního turnaje!

HC Střelci JH - OLH Spartak Soběslav                                                   5:4 (3:2;2:2)

Konečné pořadí:

  1. HC Střelci Jindřichův Hradec
  2. OLH Spartak Soběslav
  3. HC Lev Benešov Žlutí
  4. HC Lev Benešov Modří
  5. EHC Klostersee
  6. HC Trutnov

Kromě poháru získali Střelci také diplom s nevšedním jménem našeho klubu - podívejte se na poslední fotografii. Ve všech zápasech byli oporou HC Střelci oba gólmani! Při vyhlášení výsledků turnaje byl Individuálně byl oceněn kapitán Střelců, obránce Filip Blažek. Získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje a také cenu fair play za svůj přístup k soupeři - v jednom ze zápasů nastřelil od modré čáry bolestivě soupeřova hráče a následně se ho došel zeptat, zda je v pořádku! Poděkování patří hráčům za příkladnou reprezentaci našeho klubu a města Jindřichova Hradce. Uznání zaslouží pořadatelé turnaje za perfektní přípravu a organizaci. Zároveň je potřeba vysoce ocenit přístup benešovských hráčů, kteří ve "finále" z pozice diváků vytvořili Střelcům domácí prostředí a svým neúnavným povzbuzováním je po celý zápas hnali vpřed!

4 zápasy v prosinci.

24.11.2018

HC Střelci JH - HC Strakonice                  17:1 (7:0;5:0;5:1)

Vcelku pohodový zápas s jednoznačným průběhem. V poslední třetině si hráči Střelců vyzkoušeli různé posty. Čtyři a půl minuty před koncem, bezprotředně po vhazování navazujím na sedmnáctý gól, vsítili hosté svůj čestný úspěch po chybě v rozehrávce ve středním pásmu.

Víkendový dvojzápas 6. třídy -  8. a 9.12.2018

HC Plzeň 1929 - HC Střelci JH                  10:5 (5:1;2:2;3:2)

Utkání bylo v mnohém podobné prvnímu vzájemnému zápasu v Jindřichově Hradci - rozhodla už první třetina. Pět gólů domácích během třinácti minut stanovilo další vývoj...Domácí hráli výborně kombinačně; Střelci si největší tlak vytvořili paradoxně při hře v oslabení v polovině 2.třetiny, jinak se ale prosazovali spíše z rychlých protiútoků a dvakrát skórovali po individuálních akcích. Řadu slibných útoků Střelců také zastavily ofsajdy... Rychlé, pohledné a fyzicky velmi náročné utkání! Domácí zůstávají v sezóně nadále neporaženi.

HC Motor České Budějovice - HC Střelci JH      3:4 (0:1;2:1;1:2)

Po pozdním návratu z Plzně, krátkém odpočinku a další cestě do Českých Budějovic druhý zápas v rozmezí necelého dne! I přesto do něj Střelci nastoupili s vůlí proměnit svoji snahu a dovednosti v první letošní vítězství nad tímto soupeřem. Vyrovnaný začátek utkání ukončila pěkná samostatná akce útočníka Střelců v 5. minutě. Celou třetinu se hrál rychlý a vyrovnaný hokej s minimem přerušení; v jejím závěru měli domácí několik šancí. Na začátku druhé části otočili domácí skóre v průběhu 4 minut na 2:1. Do kabin se ale šlo za vyrovnaného stavu 2:2 - Střelci srovnali v poslední sekundě 2. třetiny! Do poloviny poslední třetiny si Střelci vybudovali dvoubrankový náskok - po střele obránce z pozice mezi kruhy pro vhazování a po pěkné kombinaci. Velký tlak v soupeřově obranném pásmu si ještě vytvořili 8 minut před koncem, ale gól nevsítili. Naopak - domácí korigovali na 3:4 dvě minuty před koncem, ale na vyrovnání už nedosáhli; jejich snahu Střelci kolektivně likvidovali s jistým gólmanem v zádech. Skvělý úspěch 6. třídy - vítězství v zápase hraném přímo na ledě Budvar arény!

16.12.2018

HC Střelci JH - HC Tábor                       8:7 (3:1;5:2;0:4)

Poslední mistrovský zápas v roce 2018. Dobře rozehrané utkání s tradičním soupeřem nakonec přineslo nečekaně dramatický závěr! Po oboustranně rozpačitém úvodu šli hosté na konci 2. minuty do vedení - vyplatil se jim důraz před brankou domácích. Střelci vyrovnali v 5. minutě na konci své přesilovky a přidali ještě dva góly po pěkných kombinačních akcích. Během sedmi minut druhé třetiny dokázali svůj náskok, i přes skvělou hru táborských, navýšit na 7:1; poté však 2x inkasovali v oslabení 3 na 5 a 4 na 5. Dvě a půl minuty před koncem třetiny ale zvýšili ještě na 8:3 a zdálo se být rozhodnuto... Po přestávce jakoby Střelci ztratili koncepci; nedařilo se jim nic z toho, co hráli v prvních dvou třetinách, zatímco soupeř pokračoval nadále ve své rychlé kombinační hře. Ta hostům přinesla celkem 4 góly a několik dalších šancí kryl brankář Střelců. Táborští ve 3. třetině 2x proměnili přesilovku a poslední gól vsítili 10 vteřin před koncem zápasu. Víc už naštěstí nestihli...

V dresech Střelců nastoupili:

Matyáš Gabriška, David Humhal - Filip Blažek, Adam Čáp, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Vojtěch Beran, Richard Jon, Rostislav Toman, Antonín Jelínek, Ondřej Vomastek

Další dva zápasy šesťáků.

11. listopad 2018 - mistrovský zápas

Na začátku utkání měli domácí viditelnou převahu, kterou potvrdili dvěma góly v 7. a 8. minutě. Hra se postupně vyrovnávala a po snížení Střelců na 2:1 byli hosté blízko vyrovnání skóre při přesilovce 5 na 4. Ale nepovedlo se. Vyrovnávací gól přišel až v 6. minutě druhé třetiny, kdy Střelci dokázali využít svoji značnou převahu, která trvala i nadále. Góly ale stříleli domácí - v průběhu necelé minuty se znovu ujali dvoubrankového vedení. I v poslední byli Střelci lepším týmem, ale gólově navrch měli opět domácí. 2 a půl minuty před koncem zápasu snížili Střelci na 6:4, ale gól nebyl rozhodčími uznán. Ani závěrečná střelecká přesilovka už změnu skóre nepřinesla. Domácí Střelcům oplatili prohru z předcházejícího vzájemného zápasu v Jindřichově Hradci.

HC Meteor Třemošná - HC Střelci Jindřichův Hradec    6:3 (2:1;2:1;2:1)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal - Filip Blažek, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Richard Jon, Ondřej Vomastek

18. listopad 2018 - přátelský zápas

V neděli se hráči 6. třídy utkali v přípravném přátelském zápase s týmem HC Moravské Budějovice 2005. Domácí přes svoji oslabenou sestavu hosty jednoznačně přehráli. Nutno ale konstatovat, že Moravské Budějovice, přes přítomnost největšího obránce na ledě, měly ve svém kádru řadu mladších a menších hráčů. Přes jednoznačný rozdíl ve skóre si ale obě strany zahrály a dobře zatrénovaly a na závěr si všichni hráči vyzkoušeli své dovednosti při samostatných nájezdech.

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Moravské Budějovice      15:0 (5:0;4:0;6:0)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal - Ivo Fatrdla, David Hána, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Antonín Jelínek, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

Vítězství v Táboře.

V sobotu 3.11. nastoupili Střelci proti soupeři, se kterým v této sezóně hrají nejčastěji - HC Tábor. Po začátku zápasu, kdy měli Střelci navrch, šli domácí do vedení v 7. minutě. Ve 14. minutě pak přidali druhý gól po sporné ofsajdové situaci. V této fázi první třetiny měli domácí převahu, ale dvě povedené akce Střelců znamenaly vyrovnání. V úvodu 2. třetiny šel Tábor ještě jednou do vedení 3:2, ale pěkná individuální akce Střelců na 3:3 udala vývoji zápasu definitivní směr - následnými dvěma pěknými kombinacemi otočili Střelci skóre na 3:5 po druhé třetině a s excelentním gólmanem v bráně už po přestávce nepřipustili žádné další drama. Poslední část zápasu byla zajímavá a pohledná; oboustranně rychlý hokej s řadou gólových příležitostí se určitě musel líbit! Střelci, kteří nastoupili v sestavě 10+1 nechali na ledě opravdu vše. Jenom škoda, že stejně kvalitní a obětavý výkon jako hráči obou týmů nepředvedli také páni rozhodčí...

HC Tábor - HC Střelci Jindřichův Hradec                 4:8 (2:2;1:3;1:3)

Sestava HC Střelci: David Humhal, Filip Blažek, Adam Čáp, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Richard Jon, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

Tři zápasy v LMŽ.

13.10.2018

HC Lvi České Budějovice - HC Střelci Jindřichův Hradec     2:4 (1:2;0:1;1:1)

Hezký, rychlý a zajímavý zápas. Po minutovém obrovském tlaku domácích hned na začátku zápasu dali Střelci z prvního protiútoku vedoucí gól. Ve 4. minutě pak zvýšili na 0:2, ale více práce měl trvale výborný brankář Střelců. Domácí korigovali na 1:2 v 17. minutě - v poslední vteřině své přesilovky 5 na 4. V dalším průběhu zápasu se stále hrál rychlý a vyrovnaný hokej, průběh utkání naštěstí neovlivnilo ani několik chybných výroků rozhodčích. Ve 49. minutě vedli hosté už 1:4, domácí v závěru snížili na konečných 2:4.

20.10.2018

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Plzeň 1929               7:8 (1:3;3:5;3:0)

Po vyrovnaném úvodu získali hosté tříbrankový náskok. Na začátku druhé třetiny Střelci při vlastní přesilovce a bezprostředně poté z nájezdu. Střelci rozhodně nebyli horším týmem, ale góly dávali hosté... Stav 4:8 po druhé třetině nevypadal příliš optimisticky. O přestávce trenéři Střelců sestavu mírně přeskupili a přesvědčili hráče, že mají dostatek kvality i sebevědomí na to, aby soupeři zápas neodevzdali. Škoda, že vyrovnání už kluci nestihli.

27.10.2018

HC Střelci Jindřichův Hradec - HC Motor České Budějovice   4:8 (0:3;1:2;3:3)

Do určité míry podobný zápas jako v předchozím případě, ovšem s výrazně nepříznivějším výsledkem...

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal - Filip Blažek, Vojtěch Beran, Adam Čáp, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Richard Jon, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

Domácí výhra s Třemošnou.

V sobotu 6. října přivítali Střelci na svém ledě soupeře z nejtěžších - HC Meteor Třemošná. V plné sestavě dosáhli na své historicky první vítězství nad tímto soupeřem! Hned od počátku utkání byli Střelci v ofenzívě a vytvořili si tlak před brankou hostů. Jejich snaha byla korunována využitou přesilovkou ve 4. minutě! Hra se pak postupně vyrovnávala a hosté dokázali ve 14. minutě vyrovnat. Začátek druhé třetiny byl podobný té první - Střelci útočili, kombinovali... V 5. minutě, po buly v domácím obranném pásmu, šli ale hosté důrazně za pukem na hranici brankoviště a ujali se vedení 1:2. I nadále se hrálo ve vysokém tempu. Dvě minuty před koncem třetiny, po krásné samostatné akci obránce zpoza vlastní brány přes celé kluziště, srovnali Střelci na 2:2. Rozhodnutí zápasu přišlo na počátku poslední třetiny - v rámci jednoho střídání, vždy po tlaku v útočné třetině, střílel dvakrát tentýž šikovný obránce...Stále se hrál rychlý kombinační hokej na obou stranách, přičemž domácí měli více brankových příležitostí. Snahu hostů z Třemošné kolektivně likvidoval celý tým jištěný v bráně spolehlivým brankářem. Žádný z týmů už gól nevstřelil a Střelci ubránili i téměř dvě a půl minuty trvající hru Meteoru bez brankáře. Stručná chrakteristika zápasu - celé utkání s obrovským nasazením, pohledný hokej nahoru - dolů, zase jeden hatrick a historický úspěch domácích!

HC Střelci JH - HC Meteor Třemošná       4:2 (1:1; 1:1; 2:0)

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal - Filip Blažek, Adam Čáp, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

Výhra doma s Táborem.

V neděli 23. září pokračovala mistrovská sezóna 6. třídy domácím zápasem s HC Tábor. Začátek utkání určitě nenasvědčoval konečnému výsledku. Hosté byli velmi aktivní, ale dobrou obrannou činností celého týmu, s jistým gólmanem v bráně, dokázali Střelci kolektivní snahu i jednotlivce táborských úspěšně eliminovat. První gól Střelců ve 4. minutě odstartoval mimořádně produktivní desetiminutovku - 5 minut před koncem 1. třetiny byl stav neuvěřitelných 6:0 pro domácí! K tomu jedna nevyužitá přesilovka a nastřelená tyčky soupeřovy brány. Ve druhé třetině hrála obě mužstva několik přesilovek, nikdo ale výhodu nevyužil. Ve 24. minutě bylo utkání na několik minut přerušeno kvůli technickým problémům s časomírou, ale vše se podařilo vyřešit. Střelci následně navýšili své vedení během 100 vteřin o další 2 góly. Před poslední třetinou zamíchali trenéři domácích sestavou, aby si hráči vyzkoušeli různé činnosti. Hra se ještě více vyrovnala a gólově se prosadily obě strany; poslední gól vstřelili domácí Střelci po krásné kombinační akci. V utkání jsme tedy viděli hezké kombinace, individuální akce, nastřelené tyčky na obou stranách (včetně biliáru "levá tyčka - pravá tyčka - puk ven z brány - dorážka - gól") i jeden hattrick...

HC Střelci Jindřichův Hradec  -  HC Tábor        11:3 ( 6:0, 2:0, 3:3 )

Sestava HC Střelci: Matyáš Gabriška, David Humhal, Filip Blažek, Vojtěch Beran, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

Prohra s Motorem ČB.

Domácí hráči vstoupili do zápasu velmi aktivně a první 3 minuty hráli téměř trvale v obranném pásmu Střelců. Poté se hra začala vyrovnávat, ale v 5. minutě šli domácí do vedení, když Střelci nestihli dostřídat. Hra měla nadále rychlý spád, šance se střídaly na obou stranách. Další branku ale opět vsítili domácí - tečovaná střela z vrcholu kruhu pro vhazování dopadla na led těsně před brankovou čárou a přesně k levé tyči...2. a 3. třetina měly podobný průběh - Střelci měli herně navrch, ale zatímco jim vůbec nezafungovala koncovka, domácí byli maximálně produktivní. 3 minuty před koncem 2. třetiny Střelci snížili na 2:1, domácí ale vzápětí zvýšili na 3:1 využitím přesilové hry. Čtvrtý gól pak přidali na začátku 3. třetiny ve vlastním oslabení a Střelcům se, i přes již zmíněné velké množství šancí, podařilo pouze korigovat na 4:2 po jedné z pohledných kombinací. Na tomto stavu už nic nezměnila ani více než minutová hra bez brankáře na konci zápasu. Všichni Střelci, brankář, obránci i útočníci, zaslouží obrovskou pochvalu za výkon, který ve složení 1+10 na ledě předvedli! Všemi "odmakaný" zápas! Nedělní utkání mělo ještě jednu charakteristiku - mizerný výkon rozhodčích. Zpočátku se zdálo, že snad mají nějak spadeno na Střelce - 3 neodpískané jasné nedovolené zákroky domácích, nepřerušená hra při zranění obránce Střelců, neuznaný regulérní gól... Po výzvě a upozornění trenérem Střelců se ale "srovnali" a své chybné verdikty víceméně rovnoměrně dávkovali oběma stranám...

HC Motor České Budějovice - HC Střelci Jindřichův Hradec       4:2   ( 2:0, 1:1, 1:1 )

Sestava HC Střelci: David Humhal, Matyáš Gabriška - Filip Blažek, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

Stříbro z turnaje z Ledče n. Sázavou.

Ve dnech 1. a 2. září 2018 se naši hráči zúčastnili turnaje mladších žáků O pohár Josefa Vašíčka v Ledči nad Sázavou. Vzhledem k právě končícím prázdninám a tedy absenci některých hráčů byl nakonec tým složen z hráčů ročníku 2007, 2008 a dvou hráčů - kamarádů 2008 z Českých Budějovic. Tři z našich hráčů (Filip Blažek, Rosťa Krhánek a Jirka Strachota) se v sobotu zúčastnili večerních dovednostních soutěží a rozhodně se mezi dalšími účastníky neztratili. Jirka Strachota ve své disciplíně slalom s pukem dokonce zvítězil! Dobře zachytali oba brankáři a Filip Blažek byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Hrací systém turnaje: každý s každým, 3 x 15 min. čistého času, při faulu vyloučení na 1 minutu

Sestava: Matyáš Gabriška, Kristián Večerka, Filip Blažek, Adam Čáp, Ivo Fatrdla, Čestmír Havel, Vojtěch Havelka, Adam Hirš, Jáchym Jaroš, Filip Kinter, Rostislav Krhánek, Nicolas Mařík, Tomáš Pýcha, Jiří Strachota, Ondřej Vomastek

sobota 1.9.2018

HC Ledeč nad Sázavou - HC Střelci                                        0:13 (0:9; 0:2; 0:2)

Zápas se soupeřem, jehož tým byl výrazně mladší než náš, měl od začátku jednoznačný průběh. Náhradnímu gólmanovi domácích se ale dařilo výrazně lépe, takže skóre od druhé třetiny už tolik nenarůstalo.

HC Střelci - HC Orlíci Uničov                                                    5:8 (1:5; 1:3; 3:0)

S Uničovem naši hráči ještě nikdy "nebodovali", naposledy s Orlíky prohráli minulý týden v Humpolci. Snad proto vstoupili do zápasu s příliš velkým respektem, což se okamžitě projevilo aktivitou soupeře - po třech minutách hry byl stav 0:3 a v polovině první třetiny už 0:5. Až po vstřelení naší první branky se začal obraz hry měnit. Na konci třetiny naši dokázali hrát ofenzivně (i v oslabení 4 na 5) a od 2. třetiny drželi herně se soupeřem krok. V 9. minutě přišla korekce na 2:5, ale následný krátký výpadek, během něhož dal Uničov ve 3 minutách další 3 branky, zápas definitivně rozhodl. Střelci to ale nevzdali a v poslední třetině dokázali soupeře přehrávat; na konečné prohře by ale nic nezměnil ani neuznaný regulérní šestý gól, který padnul v poslední vteřině zápasu. Škoda zmíněného začátku... Tak třeba příště!

neděle 2.9.2018

HC Střelci - HC Orli Znojmo                                                     6:1 (3:0; 2:1; 0:2)

Naprosto skvělý až nečekaný vstup do zápasu - v čase 2:38 stav 3:0... Důraz, rychlost, kombinace v celém utkání.

HC Zbraslav - HC Střelci                                                          2:11 (0:3; 2:2; 0:6)

I s posledním soupeřem si naši hráči vytvořili tříbrankový náskok už v první třetině. Na konci druhé části korigovali zbraslavští po dvou brejcích na 2:5, ale poslední třetina měla jednoznačný průběh.

Kluci si turnaj užili. Dokázali být vyrovnaným soupeřem i vítězi turnaje a se svými stříbrnými medailemi se při závěrečném ceremoniálu náležitě pomazlili...

konečné pořadí turnaje:

1. HC Orlíci Uničov

2. HC Střelci Jindřichův Hradec

3. HC Orli Znojmo

4. HC Zbraslav

5. HC Ledeč nad Sázavou

Bronz z turnaje v Humpolci.

K prvnímu letošnímu turnaji jsme byli pozváni do Humpolce, na tradiční Bernard cup. Turnaje se zúčastnilo šest mužstev: HC Orlíci Uničov, HC Jestřábi Prostějov, HC Rytíři Vlašim, HC Plameny Žďár nad Sázavou, HC Jiskra Humpolec a HC Střelci JH. Turnaj se hrál systémem každý s každým. Hrálo se 3x13 minut čistého času. Náš tým odcestoval s deseti hráči a jedním skvělým brankářem. První dvě utkání jsme sehráli v této sestavě: brankář - Gabriška, obrana - Vomastek, Jaroš, Blažek, Strachota, útok - Toman, Kinter, Jelínek, Fatrdla, Krhánek, Hirš

HC Jiskra Humpolec - HC Střelci JH 1:8 (0:2,0:3,1:3) 

Vstup do utkání zvládli kluci skvěle, během prvních dvou třetin soupeře nenechali ani jednou vystřelit na naši branku a trestali chyby soupeře. Branky a nahrávky: Fatrdla (Kinter), Kinter (Jaroš), Hirš (Blažek), Kinter (Hirš), Kinter, Hirš (Krhánek), Jelínek( Blažek), Strachota

HC Orlíci Uničov - HC Střelci JH 5:1 (1:0,0:1,4:0)

Utkání bylo fyzicky velice náročné, soupeř neměl žádného hráče menšího než 145 cm a všichni do jednoho tvrdě dohrávali souboje, skvěle bruslili a nahrávali si. Uničov patří k nejlepším týmům v republice a je hodně znát, že zde děti hokej nemají jako kroužek, ale jako prioritu a jsou rádi, že si můžou zahrát!! Naši kluci drželi se soupeřem krok dvě třetiny, pak jim došly síly. Ještě je třeba podotknout, že Filip Kinter měl sraženou hranu na brusli a tudíž nemohl plnohodnotně bruslit, Jirka Strachota měl problémy s patou, že mu bolestí tekly slzy, ale protože musel týmu pomoci, nemohl se na zápas vykašlat. Oběma klukům velké díky za jejich obětavost pro TÝM!!!!

Branka: Fatrdla (Krhánek)

HC Plameny Ždár nad Sázavou - HC Střelci JH 1:4 (0:1,1:2,0:1)

Nedělní utkání jsme odehráli v mírně pozměněné sestavě, kdy do obrany šel Jelínek a do útoku Strachota. Skvělé utkání, kolektivní výkon, výborný brankář, krásné akce, bojovnost, nasazení.... Takto ve zkratce vypadal výkon našich kluků!!!!

Branky a nahrávky: Strachota (Kinter), Krhánek (Strachota), Strachota (Toman), Hirš (Toman)

HC Rytíři Vlašim - HC Střelci JH 1:10 (1:5,0:2,0:3)

Kluci si s chutí zastříleli a soupeře k ničemu nepustili. Soupeř nám dal branku pouze z trestného střílení. My jsme možnost trestného střílení měli také a Strachota ho s přehledem proměnil, svým klasickým bekhendem....Kluci nemuseli hrát na plno, protože zápas chytrostí velice dobře zvládli a chtěli tak pošetřit síly na poslední utkání.

Branky a nahrávky: Hirš (Jaroš), Jaroš (Strachota),Toman (Strachota), Fatrdla, Strachota (Kinter), Strachota-TS, Fatrdla (Krhánek), Blažek (Jaroš), Kinter

HC Jestřábi Prostějov - HC Střelci JH 2:2 (0:0,0:2,2:0)

NEJHEZČÍ utkání na celém turnaji, hrál se rychlý fyzicky náročný mládežnický hokej. Kluci ukázali neuvěřitelný charakter a vůli porazit dosud neporaženého protivníka. Filip Kinter odehrál celé utkání s bolestivě odřenou nohou, ale ukázal, že je to týmový hráč a nedal na sobě nic znát!!! Neuvěřitelně chytal náš Gába, soupeře přiváděl k šílenství. Ukázal, že je to pan brankář a na klukách bylo vidět, že s ním v brance za zády se jim hraje perfektně a věří jeho umění!!! Ještě tři minuty do konce jsme vedli 2:0, ale dvě slepené branky nakonec rozhodly o tom, že jsme brali na turnaji bronz. Někteří kluci to v šatně oplakali, protože věděli, že měli na výhru....

 

Celý tým si zaslouží obdiv za to, jak zvládl odehrát celý turnaj v deseti hokejistech a jednom brankáři. Hoši děkujeme….jste borci!!!!!!

 

1. HC Jestřábi Prostějov

2. HC Orlíci Uničov

3. HC Střelci Jindřichův Hradec

4. HC Ždár nad Sázavou

5. HC Rytíři Vlašim

6. HC Jiskra Humpolec

Přátelák v Táboře

Úspěšný vstup šesté třídy HC Střelci do nové sezóny. Bezprostředně v návaznosti na srpnové soustředění na ledě odehráli mladší žáci první zápas nové sezóny - přípravné utkání v Táboře.

Sestava: David Humhal, Jakub Hradský, Filip Blažek, Čestmír Havel, Vojtěch Havelka, Jáchym Jaroš, Rochard Jon, Jakub Kaňka, Rostislav Krhánek, Emil Rangl, Jiří Strachota, Rostislav Toman, Ondřej Vomastek

HC Tábor - HC Střelci JH      2:4 (0:1; 2:2; 0:1)

Začátek utkání vůbec nenasvědčoval konečnému výsledku utkání... Více než pět minut se naši hráči v podstatě nedostali z obranného pásma a čelili útočné aktivitě domácích. Bránili se ale úspěšně, i díky výkonu gólmana! Postupně pak získávali potřebné sebevědomí, které dokázali uplatnit ve svých dovednostech. V 16. minutě 1. třetiny hráli přesilovku 5 na 4 a od té doby už byl zápas vyrovnaný. Těsně před koncem třetiny se podařilo vstřelit branku - 0:1. Na začátku druhé třetiny byl po pěkné samostatné akci stav už 0:2, ale domácí vzápětí snižili a 2 minuty před koncem třetiny vyrovnali na 2:2. Čtyři vteřiny před druhou sirénou šli Střelci ale znovu do vedení, které potvrdili v 5. minutě poslední části hry čtvrtým gólem. Do konce zápasu už se skóre neměnilo, ale k vidění byla na obou stranách řada kombinací a osobních soubojů.

Povedený začátek sezóny!

Partneři

Město Jindřichův Hradec Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Korint stavební spol. s r.o. PaP Bohemia s.r.o., Nová Bystřice Heckl AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. B-Credit s.r.o. Jihočeský kraj Froda s.r.o. I. Kamenická obchodní a obchodní firma s.r.o. Advokátní kancelář Punda Iso Sklo RM-BAU